Artykuł z Guardiana

książki artykuły i wywiady o tematyce buddyjskiej

Moderatorzy: kunzang, Har-Dao, iwanxxx

Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Artykuł z Guardiana

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Twierdzenia o nadużyciach seksualnych lamy podważają buddyjskie tabu

Zarzuty przeciwko Sogyalowi Rinpoche uwydatniają niebezpieczeństwa buddyjskich zakazów dotyczących plotkowania i nacisków na lojalność.

http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... e-buddhist
Awatar użytkownika
AHuli
Posty: 489
Rejestracja: sob mar 12, 2011 19:58
Płeć: kobieta
Tradycja: kamtzang, krypto ningmapa
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Artykuł z Guardiana

Nieprzeczytany post autor: AHuli »

piotr pisze:Twierdzenia o nadużyciach seksualnych lamy podważają buddyjskie tabu

Zarzuty przeciwko Sogyalowi Rinpoche uwydatniają niebezpieczeństwa buddyjskich zakazów dotyczących plotkowania i nacisków na lojalność.
Oj tam, oj tam. Juz widze jak wszyscy buddysci stoja za soba murem i zaden ani ploteczki nie pusci :171:
To nie w Polsce. Tutaj nie ma takiego zagrozenia.
;)
Nie zostawisz samsary, odrzucając ją - wyzwolisz ją wewnętrznie, pozwalając jej być. Twe próby wyleczenia się z nieszczęść nie przyniosły ci ulgi, ulgę przynosi rozluźnienie i pozostawienie rzeczy takimi, jakie są.
Igo
Posty: 962
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 17:37
Tradycja: Bon i buddyzm tybetański

Re: Artykuł z Guardiana

Nieprzeczytany post autor: Igo »

W Internecie mozna znalezc strony, na ktorych Sogyal Rinpocze jest zaliczany do tzw "kontrowersyjnych nauczycieli":

http://viewonbuddhism.org/controversy-c ... nable.html

Zob tez forum: http://forum.rickross.com/read.php?12,60882
kuba77
Posty: 705
Rejestracja: śr gru 01, 2010 17:52
Płeć: mężczyzna
Tradycja: jungdrung bon
Lokalizacja: Siedlątków

Re: Artykuł z Guardiana

Nieprzeczytany post autor: kuba77 »

Tak, już to było przerabiane. Swoją drogą, skoro aresztowali szefa MFW, to jeśli to prawda, nie zrobili tego samego z Sogjalem Rinpocze. Moje pytanie jest oczywiście czysto retoryczne i mam nadzieję że nie rozpocznie znowu jazd na temat Lamów Kalu i Olego :zakrecony:
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Artykuł z Guardiana

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Szef MFW to akurat jest oskarżony o GWALT, więc to troszeczkę wyższa półka.


pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
kuba77
Posty: 705
Rejestracja: śr gru 01, 2010 17:52
Płeć: mężczyzna
Tradycja: jungdrung bon
Lokalizacja: Siedlątków

Re: Artykuł z Guardiana

Nieprzeczytany post autor: kuba77 »

Wiem że jest różnica między gwałtem a molestowaniem. Ale myśle że jak by były dowody na te wszystkie zarzuty( wymienione na tym forum z drugiego linka od Igo) to Gościu by normalnie wylądował w pierdlu, tak jak ten od MFW. A chyba tak nie było. Z resztą Ryuu dobrze wiesz, że już była gorąca dyskusja na temat kontrowersyjnych nauczycieli i nic z tego nie wyszło oprócz niezłej awantury momentami :vahidrk: Także ja spadam z tego tematu :hello:
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Artykuł z Guardiana

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Nie no, ale tutaj nie chodzi o winę jakiegoś nauczyciela tylko o porównywanie zarzutów. W wypadku MFW chodzilo o gwalt (ścigane z urzędu) i to w sytuacji gdy istnialo duże prawdopodobieństwo, że podejrzany wyjedzie z kraju (bo to Francuz, który zaraz mial do Francji wrócić), a na przykladzie Polańskiego wiemy jak Francja dba o interesy swoich przy sprawach o ekstradycję. W wypadku tego Rinpoche jednak same zarzuty nie byly nic, a nic tak mocne. Przynajmniej w kwestii proceduralnej. (Tam w ogóle byly jakieś formalne zarzuty przedstawione?)


pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”