pieniążki

dyskusje i rozmowy

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

pieniążki

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

Ksieżyc się zwiększa, wypada zrobic praktyki bogactwodajne.

Jakie to są w bon ?

a, i wazę bogactwa mam zakopać, tylko gdzie jak ja w bloku mieszkam ?

prosze o podanie tez jakiś krótkich sensownych instrukcji, jak to robić
(jesli są to proste rzeczy a nie jakieś co konsulting z Mistrzem trza )

dzięki
liczę na szybką (do pełni) odpowiedź.

Bartek.
Awatar użytkownika
domber
Posty: 948
Rejestracja: pt maja 11, 2007 19:43

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: domber »

:?: proszę uświadom mnie :shock:
miłego dnia
domber
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
sosnowiczanin pisze: Temat: pieniążki

Ksieżyc się zwiększa, wypada zrobic praktyki bogactwodajne.
Umierasz z głodu?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

zbiera na retrit :P
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: booker »

Intraneus pisze:zbiera na retrit :P
A co on tam pod ziemią zbiera ?

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

dziękuję za jakże sensowne odpowiedzi.
wiedzialem że moge na was liczyć :*

a tak na serio, to takie praktyki zostały mi polecone do wykonania w najbliższym czasie.
thx za zrozumienie.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
sosnowiczanin pisze:a tak na serio, to takie praktyki zostały mi polecone do wykonania w najbliższym czasie.
W takim razie ten, który je Tobie polecił, powinien je Tobie podać - czyli owe praktyki /jak napisałeś/ ''bogactwodajne'' w kontekście ''pieniążki''.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

booker pisze:
Intraneus pisze:zbiera na retrit :P
A co on tam pod ziemią zbiera ?

Pozdrawiam
/M
pewnie wągiel, czyli czorne złoto ;)
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

A tak na serio. Najlpesza praktyka bogactwodajna, to ruszyc dupe i isc do pracy
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
domber
Posty: 948
Rejestracja: pt maja 11, 2007 19:43

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: domber »

sosnowiczanin pisze:Ksieżyc się zwiększa, wypada zrobic praktyki bogactwodajne.
olśniło mnie a czy na pewno ty chodzi o bogactwo materialne ?
może zła interpretacja ?
miłego dnia
domber
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

nie no czemu nie ? jakieś kłopoty ?
praktyki bogactwodajne są do tej samej dzialki co praktyki leczenia albo wróżenia.

przepraszam że traktuje to wszystko całościowo, nie widze potrzeby rozróżniania
poziomów sacrum i profanum.

praktyki jakie dotychczas poznaęlm to mantra bogini Lakszmi (ale Ona jest piękną Hinduską, a ja bym chciał Tybatankę ) oraz nieszczęsna waza, ale mieszkam w bloku i nie wiem gdzie ją zakopac.
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Jezeli jestes pewny czego chcesz proponuje praktyke z sylba DZA :mrgreen:
Monika
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

spoko. Intr podpowiedział mi tez praktykę hojności czyli ofiarowanie mandali :)
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: jerez »

sosnowiczanin pisze:(ciach !)....oraz nieszczęsna waza, ale mieszkam w bloku i nie wiem gdzie ją zakopac.
pod plotem. :evil:

ps.
cwicz szczodrosc i idz do pracy. Ewentualnie popros straznikow o pomoc wkonujac np. pudze. z tym ze:
spoko. Intr podpowiedział mi tez praktykę hojności czyli ofiarowanie mandali
ale ty wiesz ze takie wykonanie ofiarownia tzn. z intencja ze cos dostaniesz w zamian nie jest , IMHO, prawidlowym wykonaniem ofiarowania? Bo tworzysz zwiazki karmiczne oparte na transakcji i , IMHO, nie jest to dobrym nagromadzeniem zaslugi. To raczej czysta ekonomia podszyta egoizmem. (Aczkolwiek kasa tez jest potrzebna ;))
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

oh wszyscy myśliciele drodzy tak bardzo radzicie
znaleźc dobrą pracę....

ale jesli sie nie zadba o przyjaźń z duchami, to bogactwo sie nie będzie sie mnie trzymało...
i sie rozsypie jak kupa złotego piasku ... :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
sosnowiczanin pisze:ale jesli sie nie zadba o przyjaźń z duchami, to bogactwo sie nie będzie sie mnie trzymało...
i sie rozsypie jak kupa złotego piasku ... n
Bogini elementu ziemi się tutaj kłania i wszystko to, co się z nią wiąże.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
PiotrK
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 11:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: PiotrK »

Witajcie.



Od postawionego pytania mial prawi rok.
Raz juz probowalem napisac odpowiedz, forum przesalo dzialac akurat w tym momencie uznalem ze popelilem blad w wyjasnieniu albo byly jakies inne przeciwwskazania, teraz probuje jeszcze raz.
W naszej tradycji Bon nie musimy osobiscie zaprzegac jakis duchow czy innych stworzen:)
Wiemy, ze na ziemi panami najwiekszych bogactw sa Nagowie a w przeszlosci okielznal je Pan Dzambala wiec dzieki praktyce do niego , mantrze, wizualizacji zyskujemy bogactwo.
Nie jst to znalezienie skarbu(moze i takie rzeczy sie zdarzaja jednak nie mi) ale potencjalne mozliwosci z dziedziny ktora sie zajmujemy.Pierwszym objawem powodzenia praktyki , przynajmniej w moim przypadku bylo znalezienie na ziemi drobiazgu ze zlota, ktory przkazalem Mistrzowi, ktory to nauczyl mnie praktyki.Pojawia sie symbol, nastepnie propozycje, zlecenia i tym podobne rzeczy.Mysle ze wazne jest wiedziec czego mozna sie spodziewac i jak to dziala.
MIstrz w swym przekazie pouczyl co bedzie sie dzialo jesli jakis czas bedziemy skupiac sie w praktyce na tance Dzambali lub jego posazku.
Chodzi o to, ze bogactwo to jedna z mniej wartosciowych rzeczy w tej praktyce.Juz mowie w czym rzecz, moim zdaniem zwierze ktore pluje diamentami w jego lewej dloni,( jest antagonista wezy-symbolu nagow) to odnosnik do bogactwa materialnego a Klejnot Spelniajacy Zyczenie w jego uniesionej prawej dloni dziala inaczej.To scisly zwiazek z naukami ktorych wysluchalem pokazuje pewna zasade, ktora mowi ze po okolo roku praktyk , codzienyych praktyk wpatrywania sie w oblicze Dzambali Klenot ten spelnia nasze zyczenia, nie musza one dotyczyc bogactwa.Mamy jakby dwa etapy, pierwszy dotyczy nagow, 2 gi Klejnotu.Zeby praktyka byla skuteczna nalezy ja przeplatac inna pewna mantrą, jak to powiedziano wzamacniajaca.
Wyjasnienia przedmowcow skupionych na sylabie "Dza", elementow ziemi oraz ofiarowania Mandali sa bardzo sluszne, jednak dla niektorych trudniejsze. "Dza" sylaba dzialania , miejsce w ktorym wystepuje zwiazane z ziemia oderwalo sie od kontekstu, ktory mielismy zaszczyt otrzymac rowniez przy wizycie Jego Swietobliwosci.Dzieki Lama odwiedzajacym osrodek w Wildze nastapila promocja praktyk pieciu sylab, wiec rozumiem skad ten pomysl.Nie wiem dlaczego mam odczucie, ze ludzie obawiaja sie zapytac wprost o najskuteczniejsza praktyke bogactwa.Odpowiedz kazdemu nasunie sie sama.
Mandala..czy ktos majac w umysle cel zdobycia bogactwa potrafi ja ofiarowac?
Praktyka zawierajaca wizualizacje, mantre do Dzambali powina miec przekaz od mistrza, tak zostalo to wyjasnione.

pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: pawel »

Cześć!

Bardzo podoba mi się to co napisałeś. Czy mógłbyś powiedzieć, od jakiego Mistrza otrzymałeś Nauki Dzambali?


Pozdrawiam,
Paweł
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
PiotrK pisze:(...) zwierze ktore pluje diamentami w jego lewej dloni (...)
Mangusta - wypluwa ona drogocenne klejnoty, bywa, że klejnot spełniający życzenia, lub klejnoty spełniające życzenia.
PiotrK pisze:"Dza" sylaba dzialania , miejsce w ktorym wystepuje zwiazane z ziemia oderwalo sie od kontekstu, ktory mielismy zaszczyt otrzymac rowniez przy wizycie Jego Swietobliwosci.
Zaraz... zaraz... twierdzisz, że dza ma coś wspólnego z ziemią?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Tylko po co buddyscie bogactwo, skoro to tylko powoduje wieksze przywiazanie do materialnwego swiata? Absurdzik, co nie?
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
nayael
Posty: 479
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:33
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: nayael »

Intraneus pisze:Tylko po co buddyscie bogactwo, skoro to tylko powoduje wieksze przywiazanie do materialnwego swiata? Absurdzik, co nie?
Dla buddysty Pawła powoduje, dla buddysty Gawła może nie.
이 뭣고?
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: pawel »

nayael pisze:
Intraneus pisze:Tylko po co buddyscie bogactwo, skoro to tylko powoduje wieksze przywiazanie do materialnwego swiata? Absurdzik, co nie?
Dla buddysty Pawła powoduje, dla buddysty Gawła może nie.
Brak bogactwa niekoniecznie zmniejsza przywiązanie do materialnego świata, ani nie jest wyrazem braku tego przywiązania.
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

A były jakieś przekazy, wykłady o praktyce Dzambali dotychczas w Polszy ?
PiotrK
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 11:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: PiotrK »

Dla niektorych pomnazanie bogactwa to strata czasu.Czynnosc jak wiele innych, skoro mowi sie zeby zintegrowac praktyke w codziennym zyciu to mozna integrowac ja w zarabianiu.Jesli nie bedzie wplywala na przywiazanie to czy jest szkodliwa? przeciwnie.
Od czasu mojego zwiazku z praktyka co jakis czas, miedzy innymi dzis znajduje pieniadze 100 pln, zazwyczaj podobne kwoty, ktos je gubi bym je znalazl, testem przywiazania jest to czy powstaje tak zwany "duposcisk" kiedy je oddaje obsludze pizzerni, sklepu lub xero czy wlascicielowi.JEdnak ja nie jestem frajerem jak sie to niektorym wydaje kiedy patrze im w oczy.Wlasnie w tych miejscach to znajduje, miejsca te zwiazane sa z wymiana towarow na pieniadze.
W dzisiejszych czasach wykladnikiem wladzy, zadowolenia, wygody i swobody jest pieniadz.To bardzo mocna i wazna sprawa.Dlaczego w cywilizacji zachodniej mieli bysmy zachwywac sie dziwacznie nie zwracajac na to uwagi?Nie lubie sztucznosci, okluzji obcych cywilizacji w nienaturalnym zachowaniu szanujac jednak ich zwyczaje i kulture.
Byc moze emocje nagromadzone z jakis naszych poprzednich wcielen tworza sentyment do danej kultury, staram sie to rozumiec, ale to jakas prehistoria, nie uwazacie tak?
Kiedy juz macie swoje dobra, mozecie zrobic z tym co chcecie, tak mnie pouczono.Jesli tak bardzo Wam zalezy by nie miec nic to je rozdacie, co nie przyniesie wiekszej korzysci, mozecie tez wspomodz jakis cel, swoj lub inny, ale przy tym zdaniu musze wtracic jedna uwage, wynikajaca ze studiowania nauk wlasnie wtym kierunku, bo to jakby moja specjalnosc.
Napewno przypominacie sobie, ze w naszej rzeczywistosci najwieksza potege ma prawo karmiczne.Pieniadze bardzo mocno wplywaja na przebieg zmian w naszym i innych zyciu.BEz odpowiedniego wgladu nie jestesmy w staie przewidziec wszystkich zaleznosci.Nawet nie wiem czy to mozliwe.
Karma u nas wystepuje w jakims fizycznym miejscu.Udalo mi sie znalezc nauke, ktora mowi ze jest to czakram w studzience gardla.Wedruje ona za nami przez kolejne wcielenia.Jej postac to tak zwany piaty rodzaj prany.JEsli jest ona najpotezniejsza to praktyka bogactwa musi byc prowadzona uwaznie.Nie jestem pewien jak nastepuje odsuwanie skutkow karmicznych, ale z pewnoscia istnieje wyjscie z tego problemu.JEsli do teraz nie zdaje sobie z tego sprawy nikt z czytajacych ten tekst, to musze wyjasnic oczywistosc, czego nie chce robic, bo z naukami jest tak, ze gotowi na to ludzie moge je przyjac inni nie.
Nauka mowiaca o drugorzednych przyczynach karmicznych odpowiada na pytanie jak mozna odsunac skutek tej najpotezniejszej sily jaka jest karma.Jesli nie wywolamy drugorzednych przyczyn, czyli sytuacji w ktorych pierwszorzedowe przyczyny moga sie zamanifestowac to nigdy nie dojdzie do owocu zlej badz dobrej karmy.
Posiadanie bogactw moze z cala pewnoscia wplynac na brak drugorzednych przyczyn, moze tez otwierac nowe mozliwosci do nawet dziwacznych menifestacji karmy:)
Dobrze wiem o czym pisze.
Wyjasniajac rzedowosc przyczyn, pierwszorzedna przyczyna to dzialanie , na przyklad zabojstwo czlowieka.Drugorzedna przyczyna to chodznie niebezpiecznymi ulicami.Bez tej drugiej przyczyny nigdy nie zaowocuje pierwszorzedowa wiec widac jak mozna zmienic wlasciwy skutek przyczyn karmicznych posiadajac bogactwo.
Na uzytek wlasny mam kilka znamion, mowiacych o tym czy ktos posiada nienajlepsza mozliwosc zdobycia bogactwa, to proste wnioski plynace z nauk naszych mistrzow.Nie potrzba miec wgladu by je rozpoznac i zazwyczaj sie sprawdzaja, wymagaja jednak obcowania z ta osoba kilka chwil. Takiego delikwenta trzeba "wkluczyc" na droge do bogactwa, sam o ile nie jest sprytny nie dal by sobie rady.Przerabialem taka sytuacje i to nie z dobrego serca tylko w ramach doswiadczenia, niestety nie jestm zbyt uduchowiona pozytywnie osoba, dbam o wlasny oraz moich przyjaciol tylek.To ostanie niezle sie zwrocilo nawiasem mowiac.
JEsli juz praktykujecie praktyke bogactwa co stanowi pierwszorzedowa przyczyne karmiczna karmy natychmiastowej, stworzcie tez 2 -rzedne przyczyny by mogla sie ona zamanifestowac>jak juz wspomnialem pojawia sie to w dziedzinach ktorymi sie zajmujemy.Bezrobotny nie zarobi nic, prezes firmy zarozbi wiele.Sprawdza sie nasze powiedzenie, ze biednemu wiatr w oczy.
Mam wrazenie, ze wszelakie "cuda niewida" jak mozna by pomyslec plynace z takich praktyk zstepuja wlasnie za pomoca tej 5 tej prany i naleza juz do potegi prawa karmy jaka by nie byla.

na koniec dodam, ze istnieje mantra oczyszczajaca karme i tylko w tym celu sluzy, jesli ktos praktykuje bogactwo, to moze lepiej by odlozyl to na bok na jakis czas.NIe musze chyba tlumaczyc dlaczego.

pozdrawiam
Siwy Jogin
Posty: 428
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: Siwy Jogin »

sosnowiczanin pisze:A były jakieś przekazy, wykłady o praktyce Dzambali dotychczas w Polszy ?
Ostatnio w Szczecinie Czigodny J.M.Reynolds dawał przekaz do praktyki Dzambali (Kandro Norlha), ale w tradycji nigmapa.
Siwy Jogin
Posty: 428
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: Siwy Jogin »

Intraneus pisze:Tylko po co buddyscie bogactwo, skoro to tylko powoduje wieksze przywiazanie do materialnwego swiata? Absurdzik, co nie?
Choćby po to, żebyś miał środki i czas na praktykę np. na trzyletnie odosobnienie ;)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
sosnowiczanin pisze:A były jakieś przekazy, wykłady o praktyce Dzambali dotychczas w Polszy ?
Tak - Czongtul Rinpocze.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: pieniążki

Nieprzeczytany post autor: paolo »

sosnowiczanin pisze:A były jakieś przekazy, wykłady o praktyce Dzambali dotychczas w Polszy ?
W tradycji Karma Kagyu Tenga Rimpocze udzielał inicjacji do Dzambali
odczuwaj dobro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Bon”