Adyashanti

filozofia, psychologia i nauka w kontekście buddyzmu
Awatar użytkownika
Andrewek
Posty: 115
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Jungdrung Bon
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: Andrewek »

Co myślicie o tym Panu?
https://www.facebook.com/adya.polska?fref=nf

Podobno, jak wielu internetowych nauczycieli, jest "przebudzony". Cytat: "Przez kilka lat po moim przebudzeniu w wieku 32 lat, czułem się jakby mój umysł był jedną z tych starych centrali telefonicznych"

Widzę, że tutaj jakiś temat był:
http://forum.medytacja.net/viewtopic.ph ... ti#p128677

Buddystom pasuje Pan czy nie? Dla mnie średnio, ciekawie mówi, ale chwalenie się "oświeceniem" na prawo i lewo już nie, no i generalnie dla mnie za dużo "duchowej paplaniny" o nieuwarunkowanej świadomości, oświeceniu itp. Co Wy na to?
Zapraszam na mój blog:
https://medytuj.wordpress.com/
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj
Andrewek pisze:(...) Co Wy na to?
Przejść mimo - szkoda /w jakimkolwiek stopniu/ przestrzeni na zawracanie sobie głowy, osobami wszelkiej maści, mówiącymi o sobie przebudzony czy oświecony.

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Moim zdaniem od razu widać, że to fałszywy guru. Zachowanie nienaturalne, niespontaniczne, wyuczone i grane. Ze sposobu zachowania i mówienia stawiam go na jednym poziomie z E. Tolle :562: .
Życie takich ludzi wiele mówi - Satyam Nadeen dostał wizje nauczania podczas pobytu w wiezieniu za przemyt ecstasy, Adya nie chciał pracować u ojca w warsztacie, a Tolle to popychadło życiowe z myślami samobójczymi. To są ludzie którym się po prostu nie chce pracować fizycznie :568: . Są sprytni, inteligentni i wykorzystują naiwność innych :evilbat:
Z tego typu nauczycieli wole nauki Toni Packer czy Francis Lucille.
Oczywiście to co napisałem to tylko moje przemyślenia, nie znam ich osobiście i mogę się mylić :583:
Bragiel
Posty: 50
Rejestracja: pt lut 06, 2015 23:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: materialistyczny ateizm

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: Bragiel »

Co myślicie o tym panu?

Mam pewne wyczucie, także mówię to na 99 procent.

Za dużo spidu/mety. Widać po źrenicach na zbliżeniach, zachowaniu, ruchach,

nieustającym uśmiechu. ogólnie gdy ktoś miał do czynienia z ludźmi dającymi po nosie, zawsze pozna naturalną radość, ekspresję,

werbalizację radości, od spida czy popularnej w Usa, metamfetaminy.
Awatar użytkownika
Andrewek
Posty: 115
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Jungdrung Bon
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: Andrewek »

Bragiel pisze:Co myślicie o tym panu?

Mam pewne wyczucie, także mówię to na 99 procent.

Za dużo spidu/mety. Widać po źrenicach na zbliżeniach, zachowaniu, ruchach,

nieustającym uśmiechu. ogólnie gdy ktoś miał do czynienia z ludźmi dającymi po nosie, zawsze pozna naturalną radość, ekspresję,

werbalizację radości, od spida czy popularnej w Usa, metamfetaminy.
Ciekawa interpretacna :luka:
Zapraszam na mój blog:
https://medytuj.wordpress.com/
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: booker »

kunzang pisze: pt sty 23, 2015 07:12 Witaj
Andrewek pisze:(...) Co Wy na to?
Przejść mimo - szkoda /w jakimkolwiek stopniu/ przestrzeni na zawracanie sobie głowy, osobami wszelkiej maści, mówiącymi o sobie przebudzony czy oświecony.

Pozdrawiam
:14:
Akurat natrafiłem na gościa przypadkiem znajdując znaczne ilości TWR'a na kanale YT zbanowanego już kolegi rybysferyczne.

Gość wyraznie wypełnia tęsknotę ganiania za przebłyskami i chyba robi na tym dobre piniondze.

I to na tyle :)
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

booker pisze: czw mar 25, 2021 22:19Gość wyraznie wypełnia tęsknotę ganiania za przebłyskami (...)
ayahuasca jest na topie, peyotl jest passe :oczami: no tak, nie ma to jak popadać w różne wzniosłe stany umysłu wywołane przez ten czy inny środek, i uznawać je za ostateczne. za mej młodości pojawiali się oświeceni, po nawdychaniu się proszku do prania ''ixi'' nad patelnią. cóż, bywa. duchowy materializm zawsze jest na topie - lgnięcie rządzi :]

booker pisze: czw mar 25, 2021 22:19(...) i chyba robi na tym dobre piniondze.
w sensie, że na publikowaniu T.W.R. i innych nauczycieli?... pal to demon - taki jest świat ludzi właśnie.
bywa jeszcze bardziej uroczo - np niejaka Ewa naucza dziewięciu oddechów oczyszczających wyjąwszy je z kontekstu i dorobiwszy do tego swą mitologię z czego wychodzi swego rodzaju placebo.
itd, itp.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: booker »

kunzang pisze: pt mar 26, 2021 08:07 za mej młodości pojawiali się oświeceni, po nawdychaniu się proszku do prania ''ixi'' nad patelnią.
Masz oficjalny zakaz rozśmieszania mnie! :laugh: :laugh:
Nie znalem tej "metody". :D

kunzang pisze:
booker pisze: czw mar 25, 2021 22:19(...) i chyba robi na tym dobre piniondze.
w sensie, że na publikowaniu T.W.R. i innych nauczycieli?... pal to demon - taki jest świat ludzi właśnie.
W sensie, że na kanale YT ryby ma znaczne ilości buddyjskiego kontentu, i wszedzie polinkowane odnosniki do jakiejs strony FB Adyashantiego.

A co do robienia kasy, to pozwolilem sobie stracic 15 minut czasu na jakies najnowsze video, gdzie rozmawia "po raz pierwszy" z czlonkiem swojej sanghi i opowiadają sobie o oswieceniu, i probuja wyjasnic jak to jest, ze maja realizacje, ale za tydzien czy rok im mija :) Wiele ludzi tam jest obecnych, za tym niczym stoi kasa. W tym sensie ;)

ps. Brawo dla Pani Ewy. W międzyczasie przeleciała mi jakaś polska stronka z kopiuj-wklej tekstu z Reynoldsa z leczenia Sipe Dzialmo. To wszystko wsadzone w jakies niewiadomo co newageowsko-psychologiczne. Ludzie maja czas....
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

booker pisze: pt mar 26, 2021 11:12 Nie znalem tej "metody". :D
to ''metoda'' klasy: rozpuszczalnika tri, butaprenu, itp. - dają ''wysokiej klasy'' odmóżdżenie, znaczy, prowadzą do trwałych zmian w mózgu przejawiających się np jąkaniem, bezsennością, rozkojarzeniem, utratą pamięci, itd.
booker pisze: pt mar 26, 2021 11:12A co do robienia kasy, to pozwolilem sobie stracic 15 minut czasu na jakies najnowsze video, gdzie rozmawia "po raz pierwszy" z czlonkiem swojej sanghi i opowiadają sobie o oswieceniu, i probuja wyjasnic jak to jest, ze maja realizacje, ale za tydzien czy rok im mija :) Wiele ludzi tam jest obecnych, za tym niczym stoi kasa. W tym sensie ;)
rozumiem - dzięki za wyjaśnienie :)

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Neuro
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 29, 2020 22:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Effortless Mindfulness

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: Neuro »

Świetny gość, jeden z moich ulubionych.

Czytałem parę jego książek - między innymi:

- Falling into Grace: Insights on the End of Suffering
- The End of Your World: Uncensored Straight Talk on the Nature of Enlightenment

Znakomite.

Z filmików polecam na przykład to: https://www.youtube.com/watch?v=bYIEU3eCXO4
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

Neuro pisze: pt sie 13, 2021 14:20 Świetny gość, jeden z moich ulubionych.
dobrze - a jak to się ma do Twych zaburzeń?... znaczy, w czym Tobie tak konkretnie pomógł w ramach Twych zaburzeń - poza tym, że się Go dobrze słucha. Jeżeli pomógł, to śmiało, podaj konkretne przykłady zmian jakie nastąpiły w Tobie pod wpływem Jego słów, a długoterminowo, proszę :)

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Neuro
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 29, 2020 22:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Effortless Mindfulness

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: Neuro »

kunzang pisze: pt sie 13, 2021 16:19a jak to się ma do Twych zaburzeń?
Co rozumiesz pod pojęciem "zaburzeń"? Powszechna psychologia ma dość uproszczony model psychiki człowieka, więc próba wpasowania się w niego może być z różnych względów kłopotliwa.
Jeżeli pomógł, to śmiało, podaj konkretne przykłady zmian jakie nastąpiły w Tobie pod wpływem Jego słów, a długoterminowo, proszę
Trudno mi to ubrać w słowa. To są takie olśniewające mniej lub bardziej subtelne transformacje wewnętrzne, których doświadczałem na swojej drodze. Trudno ubrać w słowa, opisać konkrety.

Generalnie pomógł mi uzyskać większy wgląd w siebie. Zrozumieć pewne rzeczy, zjawiska. Pamiętam sytuację, w której pomógł mi odnaleźć spokój. Pamiętam również że proponowana przez niego praktyka "odpoczywania jako świadomość" była istotnym elementem mojej drogi.

Pamiętam również, że pomógł mi lepiej spojrzeć na kwestię bezruchu - że bardziej chodzi o takie płynięcie na tratwie, o działanie zgodnie z subtelnymi podpowiedziami ze strony życia (oczywiście jest to niedoskonały opis słowny, do którego można się przyczepić).
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

Neuro pisze: sob sie 14, 2021 12:49 Co rozumiesz pod pojęciem "zaburzeń"? (...)
dokładnie to, co sam przedstawiłeś na naszym forum jako Twe zaburzenia.
Neuro pisze: sob sie 14, 2021 12:49Trudno mi to ubrać w słowa. (...)
dziękuję za wyjaśnienia :)

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
TeZeT
Posty: 845
Rejestracja: pn sty 08, 2007 21:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Brak

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: TeZeT »

Z porównaniami jest tak, że nigdy nie są do końca trafne, ale posłużę się jednym.

Czy postać w grze komputerowej, którą sterujesz, albo jakiś NPC, może się "przebudzić", i wyjść z komputera?
Cały czas jest teraz.
Neuro
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 29, 2020 22:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Effortless Mindfulness

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: Neuro »

TeZeT pisze: pn sie 23, 2021 15:53Czy postać w grze komputerowej, którą sterujesz, albo jakiś NPC, może się "przebudzić", i wyjść z komputera?
Nie :) Gracz może się przebudzić i ocknąć że się zatracił w grze i że jednak nie jest tą postacią :hurra:
Neuro
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 29, 2020 22:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Effortless Mindfulness

Re: Adyashanti

Nieprzeczytany post autor: Neuro »

kunzang pisze: ndz sie 15, 2021 08:00dokładnie to, co sam przedstawiłeś na naszym forum jako Twe zaburzenia.
Słowa, słowa, słowa...szybko się przeterminowują a i tak były zawsze tylko niedoskonałymi drogowskazami :)
dziękuję za wyjaśnienia :)
Ależ proszę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateneum - rozważania”