Medytacja Mikyo Dorje

dyskusje i rozmowy
Awatar użytkownika
Barah
Posty: 267
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 10:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen
Lokalizacja: Wrocław

Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Barah »

Szukam jakiegoś źródła informacji o medytacji ósmego Karmapy. Chodzi mi o technika "uciskania" podświadomości. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek info będę dźwięczny.
Dla mnie nie ma oświecenia
Awatar użytkownika
Karinos
Posty: 731
Rejestracja: czw cze 17, 2010 19:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wadżrajana
Lokalizacja: Dublin/Irlandia

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Karinos »

obawiam sie ze te nauki raczej nie sa dostepne publicznie (na necie) ale moze sie myle.

jesli masz kontakt z Osrodkiem w Grabniku popros o wyjasnienia Lame Rinczena, jesli jestes zwiazany z osrodkami DD to niestety nie wiem do kogo :/
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Karinos pisze:obawiam sie ze te nauki raczej nie sa dostepne publicznie (na necie) ale moze sie myle.

jesli masz kontakt z Osrodkiem w Grabniku popros o wyjasnienia Lame Rinczena, jesli jestes zwiazany z osrodkami DD to niestety nie wiem do kogo :/
Nawet, jeśli gdzieś w necie są dostępne, to nie powinny być, pozwolenie na tę praktykę otrzymuje się bezpośrednio od lamy po ukończonym Nyndro. W DD organizowane są specjalne kursy tej praktyki, ale niektóre z wyjaśnień (po otrzymanym już pozwoleniu) można również uzyskać w Sandze od ludzi, którzy robią medytację VIII Karmapy.

Barah, dlaczego pytasz? Nie kontaktujesz się z żadną Sangą Kagyu?

Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
Barah
Posty: 267
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 10:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen
Lokalizacja: Wrocław

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Barah »

Barah, dlaczego pytasz?
Bo taka praktyka zdaje mi się być bardzo skuteczną.
Nie kontaktujesz się z żadną Sangą Kagyu?
Niestety nie. Gdybym miał coś pod ręką to pewnie bym skorzystał, ale obecnie warunki nie sprzyjają.
Nawet, jeśli gdzieś w necie są dostępne, to nie powinny być, pozwolenie na tę praktykę otrzymuje się bezpośrednio od lamy
Nie chodzi mi o "how to", tylko ogólny opis tej praktyki.
Dla mnie nie ma oświecenia
Awatar użytkownika
Karma Jesze
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 15:10
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Karma Jesze »

Barah pisze: Chodzi mi o technika "uciskania" podświadomości.
W tej praktyce nie ma techniki "uciskania świadomości", co więcej nie ma jej w żadnej buddyjskiej medytacji :hello:

...jak zostało napisane:
Guru joga VIII Karmapy jest jednym z klejnotów linii karma kagyu. Jest jedną z najważniejszych medytacji w tej linii przekazu. A ponieważ praktyka ta ma niezwykle rozbudowaną wielopoziomową symbolikę dlatego wymaga ona wprowadzenia przez kogoś kto posiada odpowiednie kwalifikacje. Podstawą, która umożliwia praktykę tej guru jogi jest otrzymanie lungu czyli ustnego przekazu tekstu oraz wyjaśnień jak poprawnie ją praktykować. Sam tekst praktyki nie jest wystarczający.
// Idź do uprawnionego lamy poproś o lung do tekstu i wyjaśnienia do praktyki:)
Praktykuj prawość poprzez trzy bramy!
Awatar użytkownika
Barah
Posty: 267
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 10:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen
Lokalizacja: Wrocław

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Barah »

W tej praktyce nie ma techniki "uciskania świadomości", co więcej nie ma jej w żadnej buddyjskiej medytacji
Uciskania świadomości nie, ale podświadomości tak. Wiem o technice z wykładu Lamy Ole Nydahl.
Być może odpowiednie wprowadzenie jest konieczne, ale Lama Ole sam przekazał tą technikę ponad 100 tys ludzi, więc jakieś "mistyczne" wtajemniczenie nie jest chyba konieczne.
Dla mnie nie ma oświecenia
Awatar użytkownika
Karma Jesze
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 15:10
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Karma Jesze »

Może medytacja XVI Karmapy też uciska podświadomość, dostęp do niej jest łatwiejszy i jest krótsza, treściwa, Lama Ole zawsze zachęca do jej robienia. Jest naprawdę Cool :onethumb:
Tekst do kupienia na https://kfshop.pl , albo na wykładzie czy w ośrodku.

Tamta jest bardzo długa i trzeba najpierw skończyć całe praktyki Nyndro, wtedy dopiero Ole ewentualnie zezwoli na jej wykonywanie (bo może zalecić Nyndro jeszcze raz). :nonie:
Praktykuj prawość poprzez trzy bramy!
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Barah pisze:Być może odpowiednie wprowadzenie jest konieczne, ale Lama Ole sam przekazał tą technikę ponad 100 tys ludzi, więc jakieś "mistyczne" wtajemniczenie nie jest chyba konieczne.
Zdarza się, że podczas jakiegoś kursu Lama Ole robi z ludźmi medytację VIII Karmapy, ale nie jest to absolutnie równoznaczne z przekazaniem techniki, Lama przecież zaznacza wówczas, że samemu jej wykonywać nie można, dopóki nie dostanie się pozwolenia.
Gdy natomiast otrzyma się takie pozwolenie, niezbędne jest wprowadzenie do medytacji i uzyskanie wyjaśnień, jak ją wykonywać. Nie chodzi o żadne szczególne 'wtajemniczenie', chodzi o właściwy moment rozpoczęcia praktyki i właściwe przekazanie informacji na temat jej wykonywania, przez osobę, która może przekazać.

Pozdrawiam, gt
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: paolo »

W praktyce guru jogi VIII Karmapy nie ma czegoś takiego jak uciskanie świadomości czy podświadomości. Być może Barah coś źle zrozumiał :(

Poza tym w tradycji karma kagyu nie jest konieczne ukończenie nyndro do tej praktyki. Owszem, w ośrodkach związanych z lamą Ole jest taki zwyczaj, że guru jogę VIII Karmapy praktykuje się wyłącznie po ukończeniu Nyndro. Ale to nie jest jakaś ogólna zasada w Karma kagyu, tylko sposób w jaki praktykuje się w ośrodkach Ole. XVI Karmapa dał lamie Ole i Hanah praktykę VIII jako praktykę jidama i nie tylko im ale również dla ich uczniów i przyszłych pokoleń. Być może dlatego w jego ośrodkach do tej niezwykle ważnej praktyki w Karma Kagyu uczniowie mają dostęp dopiero po ukończeniu nyndro.
W tradycji karma Kagyu jest taki zwyczaj, ze po ukończeniu nyndro przez jakiś czas poświęca się praktyce guru jogi. Może to być guru joga Milarepy, Marpy, Gampopy, Karma Pakszi czy np. guru joga VIII Karmapy, ale to nie jest tak, ze do ich praktykowania konieczne jest ukończenie nyndro. To jest pięć najczęściej praktykowanych medytacji guru jogi. Nie ma potrzeby praktykowania tych wszystkich guru jog, ponieważ istota każdej z nich jest taka sama. Niemniej współcześnie, bardzo często po ukończeniu nyndro przez jakiś czas intensywnie praktykuje się guru jogę VIII Karmapy.
W ramach guru jogi VIII Karmapy możliwe jest wykonywanie specjalnych ćwiczeń oddechowych. Jeśli ktoś chciałby włączyć je do praktyki tej guru jogi wówczas należy ukończyć nyndro.
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
Barah
Posty: 267
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 10:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen
Lokalizacja: Wrocław

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Barah »

W praktyce guru jogi VIII Karmapy nie ma czegoś takiego jak uciskanie świadomości czy podświadomości. Być może Barah coś źle zrozumiał
http://www.youtube.com/watch?v=35W67OwhEck
12:30.

Za odpowiedzi dziękuję, doinformowały mnie.

pozdrawiam
Dla mnie nie ma oświecenia
BartekB
konto zablokowane
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 05, 2008 17:48
Tradycja: Diamentowa Droga

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: BartekB »

12:30.
...countless buttons pressing in your subconscious...
tak jak to rozumiem - niezliczona ilosc przelacznikow/guzikow zostaje uruchomiona w podswiadomosci
nie chodzi razcej o supressing,
Awatar użytkownika
Barah
Posty: 267
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 10:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen
Lokalizacja: Wrocław

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Barah »

O suppressing na pewno nie chodzi ;)
Dla mnie nie ma oświecenia
Ranjit
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 19, 2019 18:31
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szukam

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: Ranjit »

Witajcie

Dostałem lung na medytację VIII Karmapy. Nie chcę wchodzić w szczegóły czy dobrze czy nie przed ukończeniem Nyndro - są różne podejścia.

Mam zagwozdkę. Dakini Mądrości, która pojawia się w medytacji.. no właśnie? Jaka jest? Widziałem mnóstwo zdjęć thanek itp i na każdym są różne podpisy, że to Kurukulla lub Vajrayogini albo Vajravarahi... Którą wersję najlepiej by było wizualizować w takim razie? Z samego opisu z medytacji jest mi ciężko..
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Medytacja Mikyo Dorje

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Ranjit pisze: wt maja 28, 2019 14:46... Którą wersję najlepiej by było wizualizować w takim razie? Z samego opisu z medytacji jest mi ciężko..

Hej,

tę wersję, z której korzysta sanga, poza tym, powinieneś uzyskać wyjaśnienia do medytacji na jakimś spotkaniu temu poświęconym, sam lung nie wystarczy.


Pozdrawiam, gt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”