3. Dni Kultury Buddyjskiej w Opolu

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

3. Dni Kultury Buddyjskiej w Opolu

Nieprzeczytany post autor: jw »

III DNI KULTURY BUDDYJSKIEJ.
JAK MĄDROŚĆ WSCHODU DOTARŁA NA ZACHÓD

02-16.12.2010


PROGRAM:

02.12.2010 Czwartek
FILM : MILAREPA, dokumentalno-przygodowy, reż. Neten Chokling, Bhutan, Indie 2006 (90min) – Kino Helios – wieczorny seans w ramach kina konesera


03.12.2010 Piątek
18:00 FILM : ZAGUBIONE DZIECI BUDDY, dokumentalno-fabularny, reż Mark Verkerk, Holandia 2006 (97min) – Klub Inicjatyw Niezależnych FABRYKA


06.12.2010 Poniedziałek
14:00 Spotkanie z autorem książki Pustka jest Radością dr hab. Artur Przybysławski, kawiarnia Book-a-Coffee

19:00 WYKŁAD : PUSTKA JEST RADOŚCIĄ dr hab. Artur Przybysławski (Uniwersytet Łódzki), Collegium Maius UO sala 206


07.12.2010 Wtorek
18:30 PANEL DYSKUSYJNY : MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM. CZY FILOZOFIA MOŻE MIEĆ PRAKTYCZNE ZASOSOWANIE – dr hab. Artur Przybysławski (UŁ) i dr Grzegorz Francuz (UO), Aula Błękitna Collegium Maius UO



08.12.2010 Środa
18:00 WYKŁAD : STAROŻYTNA MĄDROŚĆ WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE – Grzegorz Kuśnierz – nauczyciel buddyzmu, Collegium Maius UO sala 206


09.12.2010 Czwartek
18:00 FILM : SŁOWA MOJEGO DOSKONAŁEGO NAUCZYCIELA, dokumentalny, reż. Lesley Ann Patten, Kanada 2003 (103min)

20:00 FILM : PUCHAR HIMALAJÓW, komedia, reż. Khyentse Norbu, Australia,Bhutan 1999 Klub Inicjatyw Niezależnych FABRYKA


10.12.2010 Piątek
18:00 Wykład oraz otwarcie wystawy BUDDA W PODRÓŻY. JAK WYZWALAJĄCE NAUKI DOTARŁY NA ZACHÓD – Karol Ślęczek – nauczyciel buddyzmu, sala odczytowa Muzeum Śląska Opolskiego

13.12.2010 Poniedziałek
18:00 WYKŁAD : MOŻLIWOŚCI ROZWOJU NOWOCZESNEJ NAUKI POZA DUALISTYCZNE KONCEPCJE – dr Nicolai Neshev – Instytut Fizyki Kwantowej, Hridaya Research and Development Center, Bułgaria, Sofia, Collegium Maius sala 206

20:00 WYKŁAD : BUDDA I MIŁOŚĆ – Wojciech Tracewski - nauczyciel buddyzmu, sala odczytowa Muzeum Śląska Opolskiego


14.12.2010 Wtorek
13:00 Spotkanie ze studentami METODY PRACY Z EMOCJAMI WEDLUG PSYCHOLOGII I BUDDYZMU – dr Peter Malinowski Liverpool - John Moores University, Instytut Psychologii UO sala 211

18:30 WYKŁAD : SZCZĘŚCIE – POGLĄD BUDDYZMU I PSYCHOLOGII - dr Peter Malinowski, Aula Błękitna Collegium Maius UO


15.12.2010 Środa
18:00 WYKŁAD : BUDDYJSKA MĄDROŚĆ W ZARZĄDZANIU – Michael Fuchs - światowej klasy szkoleniowiec i trener umiejętności interpersonalnych oraz psychologii w zarządzaniu. Współpracuje m.in. z firmami IBM, Allianz, Bosh; Collegium Maius sala 206

20:00 WYKŁAD : RELACJA UCZEŃ-NAUCZYCIEL W BUDDYZMIE DIAMENTOWEJ DROGII - Tomek Lehnert – nauczyciel buddyzmu, sala odczytowa Muzeum Śląska Opolskiego


16.12.2010 Czwartek

20:00 WYKŁAD : BUDDYZM NA ZACHODZIE – LAMA OLE NYDAHL, Hala Gwardii



Wystawy:

BUDDA W PODRÓZY. JAK WYZWALAJĄCE NAUKI DOTARŁY NA ZACHÓD.

- 10.12.2010 Muzeum Śląska Opolskiego

STAROŻYTNA MĄDROŚĆ WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE.

- 01-15.12.2010 Wzgórze Uniwersyteckie (przy Collegium Maius)

INDIE, NEPAL, BHUTAN. ŚLADAMI BUDDÓW.

-25.11-15.12.2010 Kino Helios



Adresy:
Collegium Maius UO - pl. Kopernika 11

Instytut Psychologii UO – pl. Staszica 1

Muzeum Śląska Opolskiego - ul. Św. Wojciecha 13 (wejście od ulicy Muzealnej)

Kino Helios - Plac Kopernika 17, CH Solaria

Klub Inicjatyw Niezależnych FABRYKA - ul. Oleska 35/1

Kawiarnia Book-a-coffee – ul. Czaplaka 2



Organizatorzy:

Naukowe Koło Orientalistyki Uniwersytetu Opolskiego
Buddyjski Ośrodek Medytacyjny Sangha House

Współpraca:

Muzeum Śląska Opolskiego
Fundacja Stupa House
Kino Helios
Klub Inicjatyw Niezależnych FABRYKA
Kawiarnia Book-a-cafe
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: 3. Dni Kultury Buddyjskiej w Opolu

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć
jw pisze:III DNI KULTURY BUDDYJSKIEJ.
A nie dni kultury buddyzmu tybetańskiego? Ewentualnie nawet dni kultury szkoły karma kagyu? Jeżeli dobrze rozumiem idee takich dni to są one organizowane z myślą o ludzi interesujących się buddyzmem, a niekoniecznie praktykujących buddystów. Czy którykolwiek z tych wykładów/warsztatów/prezentacji dotyczy jakiegoś innego buddyzmu? Może chociaż w którymś momencie planujecie powiedzieć ludziom, że są też inne buddyzmy?


pozdrawiam,
Ryu
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: 3. Dni Kultury Buddyjskiej w Opolu

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

A od kiedy film ZAGUBIONE DZIECI BUDDY to karma kagyu?
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: 3. Dni Kultury Buddyjskiej w Opolu

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć
Damian907 pisze:A od kiedy film ZAGUBIONE DZIECI BUDDY to karma kagyu?
Dlatego zapytałem
Ryuu pisze:Czy którykolwiek z tych wykładów/warsztatów/prezentacji dotyczy jakiegoś innego buddyzmu?
Wszystko co udało mi się rozpoznać dotyczyło DD, tak samo jak nazwiska które sprawdziłem w Google, oraz sami organizatorzy (ci buddyjscy) i stąd mój komentarz, który jest jednak w formie pytań. (mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako cos w stylu - czy przestałeś już bić żonę?)


pozdrawiam,
Ryu
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: 3. Dni Kultury Buddyjskiej w Opolu

Nieprzeczytany post autor: jw »

Ryuu pisze:Może chociaż w którymś momencie planujecie powiedzieć ludziom, że są też inne buddyzmy?
Nie jestem organizatorem tej imprezy. Zwróć się do nich z zapytaniem :)
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”