Facebook.

dyskusje i rozmowy

Moderator: iwanxxx

shimsong

Facebook.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

Na międzynarodowym forum Fecebook jest zalogowanych wielu nauczycieli oraz uczniów Szkoły Zen Kwan Um. Przypuszczam, ze także z innych szkół Zen oraz innych tradycji. Można zaprosić ich do grona swoich znajomych i porozmawiać na forum lub na PW. Ludzie wstawiają tam zdjęcia filmy i linki. Są także grupy zainteresowań, również związane z praktyką.

Zapraszam!

http://www.facebook.com/
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

W Polsce facebook jest mało trendy :D Na NasząKlasę trzeba by różnych nauczycieli zaprosić.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Byłem przez chwile na Facebooku ale uciekłem stamtąd. Na buddyjskie fora zaglądałem, ale świeciły pustkami albo nudą. MySpace też próbowałem z tym samym efektem. Teraz chyba jedynym miejscem w sieci, w którym egzystuję jest to forum. :P
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 427
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:52
Płeć: kobieta
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Lokalizacja: Łódź

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: Dorota »

jest jeszcze: www.zenforuminternational.org lubie tam czasem zajzec i poczytac, choc w dyskusji jakos sie nie udzielam :)
Lacho calad! Drego morn!
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Ja tam parę razy coś napisałem jako Bulhaeng, ale trochę mnie znudziło to ZFI.

Pzdr
Piotr
shimsong

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

LordD pisze:Byłem przez chwile na Facebooku ale uciekłem stamtąd. Na buddyjskie fora zaglądałem, ale świeciły pustkami albo nudą. MySpace też próbowałem z tym samym efektem. Teraz chyba jedynym miejscem w sieci, w którym egzystuję jest to forum. :P
W Facebooku są zalogowani mistrzowie Zen i mistrzowie Dharmy, z którymi można porozmawiać.
Na Budda.pl nie masz takiej możliwości :)
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: LordD »

shimsong pisze:
LordD pisze:Byłem przez chwile na Facebooku ale uciekłem stamtąd. Na buddyjskie fora zaglądałem, ale świeciły pustkami albo nudą. MySpace też próbowałem z tym samym efektem. Teraz chyba jedynym miejscem w sieci, w którym egzystuję jest to forum. :P
W Facebooku są zalogowani mistrzowie Zen i mistrzowie Dharmy, z którymi można porozmawiać.
Na Budda.pl nie masz takiej możliwości :)

Jakoś ich nie znalazłem wcześniej. Ale teraz widzę, że są... się reaktywowałem wiec. :) Zastanawiam się tylko gdzie jest to forum na którym kwanumowcy gadają... znalazłem jedno, ale jest puste.
shimsong

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

LordD pisze:
shimsong pisze:
LordD pisze:Byłem przez chwile na Facebooku ale uciekłem stamtąd. Na buddyjskie fora zaglądałem, ale świeciły pustkami albo nudą. MySpace też próbowałem z tym samym efektem. Teraz chyba jedynym miejscem w sieci, w którym egzystuję jest to forum. :P
W Facebooku są zalogowani mistrzowie Zen i mistrzowie Dharmy, z którymi można porozmawiać.
Na Budda.pl nie masz takiej możliwości :)

Jakoś ich nie znalazłem wcześniej. Ale teraz widzę, że są... się reaktywowałem wiec. :) Zastanawiam się tylko gdzie jest to forum na którym kwanumowcy gadają... znalazłem jedno, ale jest puste.
To forum nie jest LordD typowo dyskusyjne. Zaproś do grona swoich znajomych, Nauczycieli i ludzi których znasz. Możesz dyskutować na temat wstawionych filmów, zdjęć oraz linków. Cenna jest możliwość porozmawiania na PW z Mistrzami, gdy jest taka potrzeba.
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: LordD »

shimsong pisze:
LordD pisze:
shimsong pisze:
LordD pisze:Byłem przez chwile na Facebooku ale uciekłem stamtąd. Na buddyjskie fora zaglądałem, ale świeciły pustkami albo nudą. MySpace też próbowałem z tym samym efektem. Teraz chyba jedynym miejscem w sieci, w którym egzystuję jest to forum. :P
W Facebooku są zalogowani mistrzowie Zen i mistrzowie Dharmy, z którymi można porozmawiać.
Na Budda.pl nie masz takiej możliwości :)

Jakoś ich nie znalazłem wcześniej. Ale teraz widzę, że są... się reaktywowałem wiec. :) Zastanawiam się tylko gdzie jest to forum na którym kwanumowcy gadają... znalazłem jedno, ale jest puste.
To forum nie jest LordD typowo dyskusyjne. Zaproś do grona swoich znajomych, Nauczycieli i ludzi których znasz. Możesz dyskutować na temat wstawionych filmów, zdjęć oraz linków. Cenna jest możliwość porozmawiania na PW z Mistrzami, gdy jest taka potrzeba.
A to wypada tak dodać sobie do grona znajomych nauczycieli z którymi nie miałem bezpośredniego kontaktu? Miałem okazje rozmawiać jedynie z Bon Shim SSN, ale mistrzyni nie ma chyba konta na fejsbuku.
shimsong

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

LordD pisze:
A to wypada tak dodać sobie do grona znajomych nauczycieli z którymi nie miałem bezpośredniego kontaktu? Miałem okazje rozmawiać jedynie z Bon Shim SSN, ale mistrzyni nie ma chyba konta na fejsbuku.
Bo Yo SSN (Grażyna Perl) posiada konto na Facebooku i jest jednym z najaktywniejszych userów na tym forum :D
Jeżeli nauczanie jakiegoś mistrza Ci odpowiada, to oczywiście możesz zaprosić go do grona swoich znajomych. Jeżeli uzna to za niestosowne to nie zaakceptuje Twojego zaproszenia ale nie przypuszczam aby tak się stało. Nauczyciele nastawieni są na pomaganie a konwenanse ich nie interesują. Oczywiście trzeba zachować szacunek i mieć wyczucie w dyskusji.

Oprócz Bon Yo SSN na Facebooku posiadają konta także: Wu Bong, Bon Soeng, Dae Jin Sunim, Jane Dobisz, Dorota Krzyzanowska Myongoh, Stec Andrzej i osobisty mnich oraz przyjaciel SSNima Mu Sang Sunim.
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Na razie nie mam prawie w ogóle buddyjskich znajomych, jak się mi ujawnisz na prv to na początek chętnie dodam ciebie. :)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:Oprócz Bon Yo SSN na Facebooku posiadają konta także: Wu Bong, Bon Soeng, Dae Jin Sunim, Jane Dobisz, Dorota Krzyzanowska Myongoh, Stec Andrzej i osobisty mnich oraz przyjaciel SSNima Mu Sang Sunim.
Kurcze, brzmi zachęcająco...
shimsong

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

LordD pisze:Na razie nie mam prawie w ogóle buddyjskich znajomych, jak się mi ujawnisz na prv to na początek chętnie dodam ciebie. :)
Oczywiście! Na PW prześle Ci namiary na mnie a wśród moich znajomych wyszukasz kogo trzeba :)
Awatar użytkownika
nayael
Posty: 479
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:33
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Kontakt:

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: nayael »

Ciekawe czy za 10 lat będą rozmowy osobiste przez Skype :89:
이 뭣고?
shimsong

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

nayael pisze:Ciekawe czy za 10 lat będą rozmowy osobiste przez Skype :89:
Były już takie rozmowy prowadzone przez JDPSN Dorotę Krzyżanowską Myongoh.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Faktycznie, niezła jazda ten facebook. NK to w porównaniu z tym siermięga. Dzięki, Jurek :)
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: booker »

No daje radę :)
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
marekk
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 25, 2008 19:21
Tradycja: Zen (Kwan Um)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Facebook.

Nieprzeczytany post autor: marekk »

Ja też wróciłem na FB :cooll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Zen”