Zabuton

dyskusje i rozmowy

Moderator: iwanxxx

sakata
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 19:16

Zabuton

Nieprzeczytany post autor: sakata »

Witam, tak się właśnie zastanawiam nad kupnem zabutona do kompletu z zafu.
Lepsze są wypełnione watoliną czy gryką ?

Płaski będzie chyba lepszy od takiego http://allegro.pl/item637161255_mata_do ... welna.html ?
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Gryka rządzi! :)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Ja ostatnio miałem okazję siedzieć dwudniową sesję na takiej z gryki i chyba wolę watolinę, czy coś w tym stylu. A najlepszy jest chyba:
http://www.allegro.pl/item635292597_mat ... owany.html

Serio! Tylko trzeba uszyć jakiś pokrowiec, bo samo w sobie dość obskurnie wygląda.

Pzdr
Piotr
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

Jakiś czas temu szukałam maty i poduszki z kapokiem. W Polsce niedostępne. Ja mam członki delikatne i po paru dniach na gryce pod pośladkami..... to można sfiksować, a co dopiero pod kolanami :).
Jedyne rozwiązanie - to zakup w zafustore kompletu: poduszka i mata z kapokiem. Mata jest SUPER gruba, tyle że cło trzeba zapłacić (chyba ze 160 mnie wyniosło za komplet).
To razem z przesyłką z amazon.com chyba wszystko z 500PLN, no ale to jak zakup dobrych butów na górską wyprawę :). Nie znalazłam niczego porównywalnego w Polsce czy Europie.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

iriomote pisze:Jakiś czas temu szukałam maty i poduszki z kapokiem.
Jeszcze jakiś czas wstecz na zafu.prv.pl mieli w ofercie takie z kapoku, ale jak ja brałem swoje z gryki to zamykali powoli sklep.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
nayael
Posty: 479
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:33
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Kontakt:

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: nayael »

Która mata Waszym zdaniem będzie lepsza: taka (łuska gryki) czy taka (watolina)?

I która poduszka: taka (z łuską gryki) czy taka (z jakimś materiałem syntetycznym w środku)?
이 뭣고?
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Mata lepsza z watoliny, bo na łusce się słabo robi pokłony. Ale taka jak z linku jest trochę cienka. Najlepsze są materace wojskowe takie ;) (wiem, że się powtarzam)
A poduszka z gryki, bo z czymś syntetycznym w środku się nie będzie tak ładnie pod tyłkiem układać.
Awatar użytkownika
nayael
Posty: 479
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:33
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Kontakt:

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: nayael »

iwanxxx pisze:Mata lepsza z watoliny, bo na łusce się słabo robi pokłony.
Uffff, dzięki że o tym wspomniałeś, bo zupełnie wyleciały mi z głowy pokłony i przymierzałem się do tej gryki. Wtedy to pewnie musiałbym zakładać sportowe ochraniacze ;)
이 뭣고?
jacob
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:40
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: jacob »

Ostatnio zakupiliśmy 7 materacy wojskowych do wiejskiego zendo - rewelka, stan idealny, po 40 zetów sztuka. Teraz jest sporo ofert ze sprzętem wojskowym, bo zlikwidowano pobór i zmniejszono koszary. Warto poszperać w necie, bo ceny są b. różne.
...droga jest pełna, jak bezmiar przestrzeni, gdzie nie ma braku i nie ma nadmiaru...gdy wybieramy, albo odrzucamy, zapominamy o tej prostej prawdzie...
Awatar użytkownika
Garr
Posty: 70
Rejestracja: pn lis 16, 2009 18:15
Tradycja: Małymi krokami w kierunku Zen
Lokalizacja: Powolne Miasto Gdansk

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: Garr »

jacob pisze:Ostatnio zakupiliśmy 7 materacy wojskowych do wiejskiego zendo - rewelka, stan idealny, po 40 zetów sztuka. Teraz jest sporo ofert ze sprzętem wojskowym, bo zlikwidowano pobór i zmniejszono koszary. Warto poszperać w necie, bo ceny są b. różne.
A mozna wiedziec gdzie na kaszubach takie wioskowe zendo sie buduje? :)
Pytam z czystej ciekawosci, nie mam zlych zamiarow :)
"Są dwa sposoby na łatwe życie, wierzyć we wszystko albo nie wierzyć w nic. Obydwa zwalniają nas od myślenia." Alfred Korzybski
jacob
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:40
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zabuton

Nieprzeczytany post autor: jacob »

A mozna wiedziec gdzie na kaszubach takie wioskowe zendo sie buduje?
Pytam z czystej ciekawosci, nie mam zlych zamiarow

Hołdowanie próżnej ciekawości to nie najlepszy chyba "zamiar". :P
Natomiast regularna praktyka odbywa się w naszym zendo w Sopocie http://www.pustka.pl/.
...droga jest pełna, jak bezmiar przestrzeni, gdzie nie ma braku i nie ma nadmiaru...gdy wybieramy, albo odrzucamy, zapominamy o tej prostej prawdzie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Zen”