Tormy i inne ofiarowania.

dyskusje i rozmowy

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

Witam
Czy ktoś ma przepis na porządną Tormę z ciasta do spalenia??? Jakie elementy powinna zawierać itd Może ktoś robi i się podzieli przepisem ;)

- edit - ogłoszenie usunięte przez kunzanga -
...Post tenebras lux...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Marcellus pisze: Czy ktoś ma przepis na porządną Tormę z ciasta do spalenia??? Jakie elementy powinna zawierać itd Może ktoś robi i się podzieli przepisem ;)
Tormę do ofiarowania podczas jakiej praktyki? Chcesz przepis na jakąś ''uniwersalną'' tormę?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Re: Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

- edit - tekst tyczący się ogłoszeń usunięty przez kunzanga

Co do Tormy to taki ogólny przepis bym chciał - najlepiej do ofiary całopalnej...
...Post tenebras lux...
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Re: Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

Z racji tego że zostały usunięte moje ogłoszenia chciałbym sytuację wyjaśnić:
Nie chodziło mi o nagranie firmowane przez sklep jeno przez praktykujących a do takich nagrań i ich wymiany każdy ma prawo.Podobnie rzecz ma się z tekstami.Praktykujący mogą przecież dysponować wieloma wersjami tekstów np. obcojęzycznych (sam posiadam kilka) nagrań własnych itd. Nikt nie powinien robić problemu z tego powodu. Przekaz jest pozwoleniem na praktykowanie oraz używanie tekstów praktyki a prawa autorskie nie dotyczą słów Dharmy a jedynie konkretnego rodzaju wydania tekstu przez konkretną Sanghę. Przesłanie tekstu nie jest działaniem na szkodę sanghi. Łamanie praw autorskich jako takich jest przede wszystkim naruszaniem praw autorów. Nie ma autorów sadan czy rytuałów a szeroko rozumiana Sangha ma wspierać się wzajemnie w praktyce. Takiego wsparcia oczekiwałem zamieszczając posta.
Chodziło mi o prywatne nagrania audio, które puki co nie są objęte prawami autorskimi.
Natomiast usuwanie posta świadczy o kompletnym niezrozumieniu i świadczy o "kościelnym" podejściu do sprawy.
Każdy mógł się odnieść do moich próśb i z robić coś lub nie. Ja bym np. pomógł komuś kto by poszukiwał jakiegoś tekstu do praktyki a posiadałbym go czy to na papierze czy też w formie elektronicznej oraz audio/video, bo to jest Dharma, i trzeba sobie pomagać.
...Post tenebras lux...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Marcellus pisze: Natomiast usuwanie posta świadczy o kompletnym niezrozumieniu i świadczy o "kościelnym" podejściu do sprawy.
Dobrze - jak chcesz.

Na tym forum nagabywanie innych o teksty praktyk i nagrania praktyk nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

Zabawne, ze ten temat dzis widze.

Wczoraj pytalem o tormy Ponloba Rinpocze :

- moze to byc w sumie kazde ciasto, bez jajek oraz produktow ze zwierzot.
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Re: Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

wiem pokombinowałem i zrobiłem małe pachnące Tormy, tylko nie chcą się palić na tych małych węgielkach potrzebuję jakiegoś większego ognia, a w bloku to ciężko wykrzesać.... :/
...Post tenebras lux...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Marcellus pisze:wiem pokombinowałem i zrobiłem małe pachnące Tormy, tylko nie chcą się palić na tych małych węgielkach potrzebuję jakiegoś większego ognia, a w bloku to ciężko wykrzesać.... :/
Ale postały trochę i porządnie wyschły? :-) Za ofiarowanie całopalnej thormy w bloku - szacu :padam:

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Re: Tormy i inne ofiarowania.

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

postały postały z tydzień - obeschły, ładnie pachną ale myślę że po prostu są zbyt grube i trzeba większego ognia... no w bloku to hardcor jest heheh ale czasem trzeba zrobić Surczie ładnie czyści teren wkoło :] tylko potrzebuje większego i bezpiecznego ognia hehe
...Post tenebras lux...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Bon”