talizmany

dyskusje i rozmowy

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

talizmany

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

Mam pytanko:

czy na przedmioty np. wisiorki można nakładać błogosławieństwa ?

mam taki wisiorek wstępnie błogosławiony, czy mogę go wzmocnić dając komuś do blesingu,
albo sam go tuningować ?

jeśli tak, na ile muszę zadbać o to by były to blesy podobnego typu ?
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Mozesz zrobic wiele rzeczy tylko po co?
Wersja druga: przyjedz na retrit, zostaniesz poblogoslawiony razem z wisiorkiem.
Wersja trzecia: bedac w obecnosci Nauczyciela popros o blogoslawienstwo.
Wersja czwarta: jak dokladnie chcesz ten przedmot "tuningowac"? :twisted:
Monika
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
sosnowiczanin pisze:czy na przedmioty np. wisiorki można nakładać błogosławieństwa ?
Tak.
sosnowiczanin pisze:mam taki wisiorek wstępnie błogosławiony, czy mogę go wzmocnić dając komuś do blesingu,
albo sam go tuningować ?
Co to znaczy ''wstępnie błogosławiony'' i w jaki sposób chcesz go sam ''tuningować ''?
sosnowiczanin pisze:jeśli tak, na ile muszę zadbać o to by były to blesy podobnego typu ?
Nie musisz - chyba, że chcesz mieć wisiorek o jakiejś konkretnej mocy np ochronnej, wtedy błogosławieństwo powinno być związane z jakimś konkretnym strażnikiem.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Maverick
Posty: 147
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: Maverick »

kunzang pisze:Nie musisz - chyba, że chcesz mieć wisiorek o jakiejś konkretnej mocy np ochronnej, wtedy błogosławieństwo powinno być związane z jakimś konkretnym strażnikiem.
Powiedzcie, że nie mówicie o prawdziwych MOCACH (z +2 do Woli przeciw demonom 4. poziomu)... :shock:

Pozdrawiam
Maverick
Przebywając na tym forum automatycznie daje świadectwo swojej ignorancji i niezrozumieniu nauk Buddy, tym samym moje słowa są nic nie warte.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Maverick pisze:Powiedzcie, że nie mówicie o prawdziwych MOCACH (z +2 do Woli przeciw demonom 4. poziomu)... :shock:
Nie, nie mówimy. Mówimy o mocach buddów, bodhisattwów, yidamów, strażników, dakiń, mistrzów itd

Pozdrawiam
kunznag
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Maverick
Posty: 147
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: Maverick »

kunzang pisze:Nie, nie mówimy. Mówimy o mocach buddów, bodhisattwów, yidamów, strażników, dakiń, mistrzów itd
Czyli mocy lub zaklęć w stylu "nie przywiązuj się do niczego" które wypowiada do swego ucznia oświecony mistrz, albo "kim jesteś"? Pytam serio. Bo w zasadzie ja bym tak traktował znaczenie słowa "moc" albo "zdolność" w tym kontekście. Hm?

Pozdrawiam
Maverick
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Wirtam
Maverick pisze:Czyli mocy lub zaklęć w stylu "nie przywiązuj się do niczego" które wypowiada do swego ucznia oświecony mistrz, albo "kim jesteś"? Pytam serio.
Nie.
Maverick pisze:Bo w zasadzie ja bym tak traktował znaczenie słowa "moc" albo "zdolność" w tym kontekście. Hm?
W tym kontekście chodzi o moc, jako moc danej właściwości /np moc ochronną/.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: booker »

Maverick.

Byłeś kiedyś u bioenergoterapeuty na wyleczeniu jakiegoś paskustwa ?
Mniej więcej to jest coś takiego, jak "moc" którą ma bioenergoterapeuta.
W różnych aspektach.

Mniej więcej dla sceptyka tak można to tłumaczyć - tak Kuznang ?

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
booker pisze:Mniej więcej tak można to tłumaczyć - tak Kuznang ?
Mniej więcej tak.

Moc, może być tu rozumiana jako przejaw energii danego yidama, czy dakini.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Maverick
Posty: 147
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: Maverick »

booker pisze:Mniej więcej to jest coś takiego, jak "moc" którą ma bioenergoterapeuta.
No tak, ale czy ta energia nie jest pusta? Czy takie leczenie nie opiera się na autosugestii raczej?

Pozdrawiam
Maverick
Przebywając na tym forum automatycznie daje świadectwo swojej ignorancji i niezrozumieniu nauk Buddy, tym samym moje słowa są nic nie warte.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: booker »

Pusta, pusta - ale to nie oznacza, że nie działa.

Cały świat jest pusty - jednakże przeżywasz go, no nie ?

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

wiedziałem że będą ludzie jak maverick
może to nieuprzejme' ale paszoł z tego tematu. kontempluj pustkę papa

dziękuje już za wstępne odpowiedzi (: ' wyjaśniam

nie chciałem kilka razy używać tego same wyrazu' blesy' tuning etc oznacza
błogosławienie i pochodne tych technologii.
wstępne błogosławieństwo tzn został już raz pobłogosławiony' konkretnie przez wyświęconego mnicha.

przepis który znalazłem' wiąże się z wielokrotnym mrożeniem w czystej wodzie
oraz wystawianiem na światło (tylko) księżyca. jest to być może bardzo silnie działającą operacją' być może informacja zapisana w przedmiocie ulegnie skasowaniu
i nowa zostanie nadpisana. cóż, chyba zaryzykuję' jak co to poczekam do retritu (:

czekam na komentarze dalsze''''
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: jerez »

sosnowiczanin pisze:wiedziałem że będą ludzie jak maverick
może to nieuprzejme' ale paszoł z tego tematu. kontempluj pustkę papa

ostrzezenie slowne dla sosnowiczanina:
takie jak powyzej wypowiedzi sa ewidentnymi jazdami personalnymi i jako takie nie bede tolerowane na forum. Nastepna wypowiedz w tym tonie bedzie skutkowala czerwona kartka.
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: jerez »

Maverick pisze:Czy takie leczenie nie opiera się na autosugestii raczej?
nie do konca. Jesli zazywasz pastylke od bolu glowy to ona nie opiera sie na sugestii.
Pastylka w tym sensie leczy na poziomie ciala, ale przyczyna tego bolu moze byc glebsza - na poziomie energetycznym czy na poziomie umyslu. I wtedy stosuje sie odpowiednie 'pastylki' z tych poziomow.

sosnowiczanin pisze:przepis który znalazłem' wiąże się z wielokrotnym mrożeniem w czystej wodzie
oraz wystawianiem na światło (tylko) księżyca. jest to być może bardzo silnie działającą operacją' być może informacja zapisana w przedmiocie ulegnie skasowaniu
i nowa zostanie nadpisana. cóż, chyba zaryzykuję' jak co to poczekam do retritu (:
o bosze... :mrgreen:
kontempluj pustke :mrgreen:
Szaman
użytkownik zbanowany
Posty: 1169
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 15:26
Płeć: mężczyzna
Tradycja: #

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: Szaman »

jerez pisze:ostrzezenie slowne dla sosnowiczanina:
takie jak powyzej wypowiedzi sa ewidentnymi jazdami personalnymi i jako takie nie bede tolerowane na forum.
Spokojniej Szanowny Panie moderatorze ;) O poprawnej odmianie w interwencji trzeba pamiętać co by zaangażowania emocjonalnego nie zdradzić ;) :mrgreen: ... albo nie będą albo i jako takich nie bede ich na forum tolerował To różnica, czy uważać na wszystkich czy tylko jednego ;) :mrgreen: Co więcej, ze swej natury, na forum, jako napisane, wszystkie jazdy userów stają się tutaj po 60 minutach od napisania (taki jest czas dany na edycję postów) ewidentne (od angielskiego evidence = dowód) ;) :mrgreen:
yerez pisze: Nastepna wypowiedz w tym tonie bedzie skutkowala czerwona kartka.
Tutaj bym zaś doprecyzował, czy mowa jeż już o out'ującym z boiska banie, czy też jeno ostrzeżenie to to tylko mało zgrabne wyciągniecie żółtej karteczki = ostrzeżeniu słownemu = przyznaniu ostrzeżenia o wartości 1/2 ;) :mrgreen: Z niesfornymi userami jasno i przejrzyście trzeba, co by i inni z tego nauki na przyszłość wyciągnąć mogli ;]

W pokornym pokłonie
User zaniepokojony poziomem moderacji której podlega ;) :mrgreen:
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

ha, to nie było 'może' nieuprzejme. to było nieuprzejme.

damn, jest tyle tematów na których można pisać o tym w co kto NIE wierzy'
dajcie pokój temu tematowi chociaż. zadaję proste pytania, oczekuję
odpowiedzi 'użyj tego lepiej a nie tego', a nie wypowiedzi pt. twoje pomysły są do dupy
CO MOZNA BYłO ZROBIć NA PW, a nie robić kolejne bicie-piany

senkju, wykasuję ten post po całej dyskusji bo nic do niej nie wnosi ale gdzieś to musialem napisać [:
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: jerez »

Szaman pisze:Spokojniej Szanowny Panie moderatorze O poprawnej odmianie w interwencji trzeba pamiętać co by zaangażowania emocjonalnego nie zdradzić ... albo nie będą albo i jako takich nie bede ich na forum tolerował To różnica, czy uważać na wszystkich czy tylko jednego Co więcej, ze swej natury, na forum, jako napisane, wszystkie jazdy userów stają się tutaj po 60 minutach od napisania (taki jest czas dany na edycję postów) ewidentne (od angielskiego evidence = dowód)
1. czepiasz sie literowki?
2. 7.14 pm - 5.40 pm =?
Szaman pisze:Tutaj bym zaś doprecyzował, czy mowa jeż już o out'ującym z boiska banie, czy też jeno ostrzeżenie to to tylko mało zgrabne wyciągniecie żółtej karteczki = ostrzeżeniu słownemu = przyznaniu ostrzeżenia o wartości 1/2 Z niesfornymi userami jasno i przejrzyście trzeba, co by i inni z tego nauki na przyszłość wyciągnąć mogli ;]
szamanie przeczytaj jeszcze raz moj post ostrzezenia prosze, bo chyba tego nie zrobiles.
ostrzezenie slowne to ostrzezenie slowne.
Nie dorabiaj teorii tam gdzie to nie potrzebne
sosnowiczanin pisze:ha, to nie było 'może' nieuprzejme. to było nieuprzejme.
dobrze ze wiesz co piszesz przynajmniej. Ale czy przeczytales regulamin? Nie sadzisz ze mogles urazic Maverica swoja wypowiedzia?

sosnowiczanin pisze:damn, jest tyle tematów na których można pisać o tym w co kto NIE wierzy'
na tym forum moze sie wypowiadac kazdy, czy wierzy czy nie. To od odpisujacych zalezy jak odpisza, a ty jaki odpisales? Od razu obraziles kogos kto ma inne zdanie niz ty.
sosnowiczanin pisze:CO MOZNA BYłO ZROBIć NA PW, a nie robić kolejne bicie-piany
nie, nie mozna bylo. Piszesz na forum i na forum jest ci zwracana uwaga.
sosnowiczanin pisze:senkju, wykasuję ten post po całej dyskusji bo nic do niej nie wnosi ale gdzieś to musialem napisać [:
wnosi bardzo duzo. Pokazuje kim jestes.
Nie spinaj sie, kontynuj rozmowe, ale nie obrazaj SWIADOMIE innych istot, bo zostana wyciagniete konsekwencje z tego tytulu. (Nie jest istotne czy robisz sobie czasem nawet jaja - zobacz na moja kartke, - obrazasz innych=lamiesz regulamin=czarwona kartka)
Szaman
użytkownik zbanowany
Posty: 1169
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 15:26
Płeć: mężczyzna
Tradycja: #

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: Szaman »

jerez pisze:1. czepiasz sie literowki?
2. 7.14 pm - 5.40 pm =?
Something like that
szamanie przeczytaj jeszcze raz moj post ostrzezenia prosze, bo chyba tego nie zrobiles.
Tutaj mógłbym się doczepić błędów logicznych czy też niekonsekwencji. Skoro się czepiam, cytując Cię, to na pewno przeczytałem ... wydajesz się to zresztą rozumieć, pisząc przeczytaj jeszcze raz. Problem jednak tylko i wyłącznie w tym, że ja tu sobie ...
ostrzezenie slowne to ostrzezenie slowne.
Nie dorabiaj teorii tam gdzie to nie potrzebne
... zwyczajnie zgrywy z Tobą zrobiłem ... :| .. no ale OK, widzę że szacun się moderacji należy zawsze i wszędzie ...

Nie mam zastrzeżeń co do zasadności Twej interwencji tylko jej treści. Zaś dla dalszej refleksji yerez i pociągniącia tego tematu w mniej żartobliwym tonie Twoim (patrz wytłuszczenia):
yerez pisze:
sosnowiczanin pisze: senkju, wykasuję ten post po całej dyskusji bo nic do niej nie wnosi ale gdzieś to musialem napisać [:
wnosi bardzo duzo. Pokazuje kim jestes.
Nie spinaj sie
&
yerez pisze:kontynuj rozmowe, ale nie obrazaj SWIADOMIE innych istot, bo zostana wyciagniete konsekwencje z tego tytulu. (Nie jest istotne czy robisz sobie czasem nawet jaja)
... ;]
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Jezeli to (jeszcze) mozliwe prosze o trzymanie sie tematu. Inaczej wiekszosc dyskusji odejdzie w niebyt.
Monika
Awatar użytkownika
Maverick
Posty: 147
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: Maverick »

sosnowiczanin pisze:wiedziałem że będą ludzie jak maverick
może to nieuprzejme' ale paszoł z tego tematu. kontempluj pustkę papa
:shock:
Monika pisze:Jezeli to (jeszcze) mozliwe prosze o trzymanie sie tematu.
Podłączam się do prośby.
sosnowiczanin pisze:przepis który znalazłem' wiąże się z wielokrotnym mrożeniem w czystej wodzie
oraz wystawianiem na światło (tylko) księżyca. jest to być może bardzo silnie działającą operacją' być może informacja zapisana w przedmiocie ulegnie skasowaniu
i nowa zostanie nadpisana. cóż, chyba zaryzykuję' jak co to poczekam do retritu (:
Jako, że mój światopogląd "nie-buddyjski" został ukształtowany w szczególności jprzez naukę jestem ciekaw jak z tego punktu widzenia wygląda zjawisko "ładowania" talizmanów mocą. Przede wszystkim sosnowiczaninie, czy mógłbyś odpowiedzieć na pytania:

1. Czy fotony odbite od Księżyca są inne w swej naturze od tych pochodzących prosto ze Słońca? Jeśli tak to co je różni? A jesli chodzi tu o fotony o określonej wartości energetycznej to czy można zastąpić fotony księżycowe fotonami emitowanymi przez np. jarzeniówkę ultrafioletową?

2. W jakiej postaci talizman przechowuje energię? Podwyższonych stanów kwantowych elektronów? Czy też zmienia się skład chemiczny a razem z nim właściwości fizyko-chemiczne obiektu?

Moja wypowiedź może wyglądać jak prowokacja, ale ja pytam bardzo, bardzo serio.

Pozdrawiam
Maverick
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

nooo, teraz rozumiem, dziękuję, takie coś to może być. to coś zupełnie innego
niż argumenty pt' z ciemnogrodem sie nie da dyskutować.

będę pisał o swoich przypuszczeniach które są na tyle logiczne na ile sie da.
1. Czy fotony odbite od Księżyca są inne w swej naturze od tych pochodzących prosto ze Słońca? Jeśli tak to co je różni? A jesli chodzi tu o fotony o określonej wartości energetycznej to czy można zastąpić fotony księżycowe fotonami emitowanymi przez np. jarzeniówkę ultrafioletową?
w swojej naturze nie są inne' jednak fotony koloru pomarańczowego są różne od tych zielonych.
na pewno słyszałeś o wiązaniach wodorowych :) światło księżyca mogłoby je
specyficznie skonfigurować' wielokrotne mrożenie potęgowałoby ten efekt ,,inności,, tej wody. mamy więc coś na kształt świętej wody. takie coś ma właściwości gromadzenia informacji (ponieważ w tej wodzie są doskonałe półkryształy)

być może ta informacja byłaby dalej przenoszona na obiekt.

jednak zdaję sobie doskonale sprawę że to jest horyzont nauki' więc nie ma co używać naukowego systemu wierzeń. sposób interpretacji jest zawsze od nich zależny'
mi zaś chodzi o funkcjonalność.

hmmmmm

może inaczej. z tego co wiem male długo-praktykujących nabywają właściwości podobnych w swojej naturze do talizmanów (choć są oczywiste różnice). co się stanie jeśli mala nasiąknięta praktykami gniewnymi będzie używana do tych łagodnych ?

w sumie tak mogłem postawić pytanie na samym początku, a potem przetłumaczył odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

Wersja druga: przyjedz na retrit, zostaniesz pobłogosławiony razem z wisiorkiem.
Tak się trochę zastanawiam, bo jak pojechałam na retrit, to tam zrobili stolik na rzeczy do pobłogosławienia. Czyli w jakiś sposób uwaga nauczyciela jest nakierowana.
Oczywiście nadal jesteś w tym samym pomieszczeniu z nauczycielem, ale tak jakoś - jak poza stolikiem to mniej tego powera? ;)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: talizmany

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
nataliablanka pisze: śr maja 03, 2023 17:16 (...) Oczywiście nadal jesteś w tym samym pomieszczeniu z nauczycielem, ale tak jakoś - jak poza stolikiem to mniej tego powera? ;)
to kwestia skupienia, lub jeśli wolisz zogniskowania uwagi, za którą podąża energia /cokolwiek energia tu znaczy/.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Bon”