Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

dyskusje i rozmowy

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

Chciałbym się spytać praktykujących inwokacje do Jesze łalmo czy mają jakieś ciekawe doświadczenia tej praktyki, którymi mogli by się podzielić
Tenzin Wangyal Rinpopcze mówił, ze możemy Jesze łalmo prosić o ochronę, na poziomie światowym i na poziomie dharmy. Możemy prosić o pomoc w biznesie, interesach lub żeby nie zasnąć w trakcie medytacji.
Jestem ciekaw czy Jesze Łalmo czyli Bogini istnienia, strażniczka wszechświata, Matka wszystkich Buddów wysłuchała próśb i pomogła praktykującym i w jaki sposób się to objawiło?.
Czy tez pijecie wódę, która umdze robią w czasie uzdrawiającej praktyki Bogini Sipe Dzialmo i czy ona pomaga?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Milarepa pisze:Jestem ciekaw czy Jesze Łalmo czyli Bogini istnienia, (...)
Jeszie Łalmo jest aspektem bogini istnienia Sipa Dzialmo, stąd takie określenie w tej modlitwie. /Macziok Sipa Dzialmo - ''Najwyższa Matka, Królowa Istnienia''./
Milarepa pisze:Czy tez pijecie wódę, która umdze robią w czasie uzdrawiającej praktyki Bogini Sipe Dzialmo i czy ona pomaga?
Wódę powiadasz... ciekawe 8) :wink:
Moc wody w tej praktyce, zależy od tego, jak zrealizowanym w tej praktyce jest ten, który wykonuje ten rytuał, co należy wziąć pod uwagę i o czym niejednokrotnie wspominał Tenzin Rinpocze.

Pozdrawiam
kunzang
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

kunzang pisze:
Milarepa pisze:Czy tez pijecie wódę, która umdze robią w czasie uzdrawiającej praktyki Bogini Sipe Dzialmo i czy ona pomaga?
Wódę powiadasz... ciekawe 8) :wink:
Głodnemu chleb na myśli, złożyłem ślubowanie nie picia alkoholu i teraz o tym myślę :twisted: . Chodzi mi o wodę.
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Jesze mi pomogła.

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

Mi raz bogini Jesze Łalmo pomogła . Pracowałem kiedyś firmie budowlanej. Zakładaliśmy rurociąg był głęboki wykop, rura wciągnęła mnie do wykopu gdy leciałem w powietrzu myślałem o bogini dzień wcześniej robiliśmy inwokacje do Jesze Łalmo w ośrodku. Gdy spadłem do wykopu rura za mną leciała nie spadla na mnie tylko obok mnie.
Wierze, że bogini mi pomogła.
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: jerez »

Milarepa pisze:Milarepa napisał/a:
]Czy tez pijecie wódę, która umdze robią w czasie uzdrawiającej praktyki Bogini Sipe Dzialmo i czy ona pomaga?

Wódę powiadasz... ciekawe Cool Wink
Głodnemu chleb na myśli, złożyłem ślubowanie nie picia alkoholu i teraz o tym myślę Twisted Evil . Chodzi mi o wodę.
to juz nie woda. to nektar. /chyba o to kunzangowi chodzilo :?: /
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
jerez pisze:to juz nie woda. to nektar. /chyba o to kunzangowi chodzilo :?: /
Praktyka uzdrawiająca Sipa Dzialmo składa się z dwóch części. Pierwsza część, to praktyka yidama, która jest ścieżką do wyzwolenia. Druga część, to rytuał, gdzie w ramach podążania ścieżką bodhisattwy, dzielimy się pozytywnym aspektem yidama, którego właśnie realizujemy. Moc owego pozytywnego aspektu - którego nośnikiem jest woda - zależy od tego, na ile zrealizowaliśmy ścieżkę yidama /część pierwsza tej praktyki/. O to mi chodzi :)
kunzang pisze:Moc wody w tej praktyce, zależy od tego, jak zrealizowanym w tej praktyce jest ten, który wykonuje ten rytuał, co należy wziąć pod uwagę i o czym niejednokrotnie wspominał Tenzin Rinpocze.
Pozdrawiam
kunzang
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: jerez »

kunzang pisze:Praktyka uzdrawiająca Sipa Dzialmo ...(.../ciach/...)... O to mi chodzi
no wlasnie :) czyli to IMHO to juz drogocenny napoj - nektar (czyli juz nie woda)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
jerez pisze:czyli to IMHO to juz drogocenny napoj - nektar (czyli juz nie woda)
Jak sobie życzysz :)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
janek
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 27, 2007 13:10

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: janek »

Witam. Po której stronie YW jest herbata a po której wino?
Patrząc od strony YW, powiedzmy.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
janek pisze:Po której stronie YW jest herbata a po której wino?
Patrząc z perspektywy Yeshe Walmo po prawej stawiasz wino /białe/, po lewej herbatę /czarną/.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: jerez »

wino białe? a nie czerwone?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
jerez pisze:wino białe? a nie czerwone?
Białe wytrawne, lub półwytrawne i czarna herbata.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: pawel »

Kilka lat temu przydarzyła mi się w podróży taka historia: tuż przed wyruszeniem czułem bardzo intensywnie, że coś jest nie tak. Nie było czasu na zrobienie praktyki np. Inwokacji, więc po prostu w samochodzie zacząłem po cichu recytować mantrę z inwokacji do Jeszie Łalmo (nie prowadziłem - inna osoba prowadziła). Recytowałem aż poczułem że to coś zniknęło. Podróż przebiegała w miarę w porządku - ot, były korki. I w pewnym momencie po passusie w szybszym tempie zatrzymaliśmy się w korku i zobaczyłem w lusterku, że samochód jadący za nami zaczyna hamować ale jednak zbliża się szybko do nas - i okazało się że nie dał rady wyhamować, głównie przez to, iż miał obciążoną przyczepkę... ale nie przyładował nam centralnie w tył, dał radę zrobić taki unik, że tylko delikatnie swoim zderzakiem zawadził o nasz tylny lewy reflektor. Nawet reflektor się nie rozbił - tylko plastikowa osłona pękła.
Jestem pewien, że gdyby nie interwencja Bogini :serce: samochód koleżanki zostałby skasowany i mielibyśmy kłopot z dotarciem do domu, o ile bylibyśmy cali. :padam:
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
EWA
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 17:29

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: EWA »

Jeszie Łalmo nigdy mnie nie zawiodła. Dwukrotnie pomogła w sprawach dot.pracy, kiepsko było, prawie przegrane sprawy. I z ostatnich dni. Musiałam iśc na operacje, wyniki okazały sie beznadziejne, zaraz czekała mnie druga operacja, wyjątkowo paskudna. Dzień przed pójsciem do szpitala zrobiłam jeszcze Inwokację , prosiłam chociaz o to, żeby wszystko dobrze poszło noooo i gdyby tak Bogini mogła troche zmienic te wyniki -( wyjątkowo głupio bo jak można) . Okazało sie, że lekarz nie doczytał wyników po łacinie, nie były wcale takie złe, nie było operacji tylko drobny zabieg.Inwokacje mówie prawie codziennie, ale zawsze staram sie, żeby "nie klepać" jej bezmyslnie, a juz gdy o cos proszę mówie to z wielkim zaangażowaniem, z wielkim ładunkiem energii w tej prośbie.A poza tym dziękuję tez, nie tylko proszę. I staram sie coś bogini ofiarowac, kwiat, muszle, a nawet kawałek kielbasy :) Ktos gdzieś napisał, że mówimy w inwokacji " ofiarujemy Ci ..." a czy faktycznie cos dajemy? TW Rinpocze powiedział na ostatnim retricie że wiara i modlitwa-mantra mają wielką moc. To prawda.
PiotrK
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 11:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: PiotrK »

Ewa, dalas ciekawy przyklad z tymi wynikami.
Mozna zadac sobie pytanie czy gdybys nie wykonala praktyki, okazalo by sie ze zle odczytano wyniki i tak naprawde jestes zdrowsza?
Wyniki byly by gorsze. Co za tym idzie powstaje pytanie czy praktyka zadzialala wstecz w stosunku do uplynietego czasu?
Napewno ciezko pojac to naszym umyslem konceptualnym, ale tak sie dzieje rzeczywiscie, nie raz obserwowalem zmiany tego rodzaju, pozornie wygladaly na glupie pomylki, lub bledy popalniene przez rozkojazenie.
YW stoi poza czasem, ciag wydarzen istnieje dla nas.
To oczywisty wniosek na jaki mozna sobie pozwolic.

pozdrawiam i zycze zdrowia
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

A może po prostu nie wyszło by na jaw, że pomylono wyniki i doszło by do operacji niepotrzebnej, może nawet szkodliwej dla pacjentki. A więc niekoniecznie musi tu być ingerencja w linię czasu, lecz po prostu działanie ochronne, natchnienie lekarza, aby jeszcze raz przyjrzał się wynikom. :)
Awatar użytkownika
Bonpo
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 28, 2010 19:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Bonpo »

.....z Opla Calibry którego prowadził pewien znajomy mający tendencje do ułańskiej fantazji " drogowej " ; została .... kupa zniekształconej blaszanej materii jaka pozostała gdy pędząc " dachowaliśmy " .
Wedle racjonalnych i logicznych " rachub " nie powinniśmy tego zdarzenia przeżyć ewentualnie sromotnie okaleczeni ; " toczyć kółka " tudzież zamienić się w żyjącą " roślinę " .
I wyznam szczerze ; że po wygramoleniu się z wraka ; minęło około trzech kwadransów zanim " powróciłem do ciała" i skumałem - gdzie jestem , czy jeszcze zajmuję obecne ciało ; potem jeszcze " zestrojenie wizji z fonią " ....

W tym dniu wykonywałem praktykę Jesze Łalmo ....
Nie ma żadnego usprawiedliwienia na okrucieństwo w imię pseudoreligijnych fanaberii.
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Bonpo pisze: W tym dniu wykonywałem praktykę Jesze Łalmo ....
Chcesz przez to powiedzieć, że gdybyś nie wykonał, to by nie było wypadku? :>
Radical Polish Buddhism
Lamvadis
Posty: 432
Rejestracja: wt sie 04, 2009 09:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Lamvadis »

Bonpo pisze: Wedle racjonalnych i logicznych " rachub " nie powinniśmy tego zdarzenia przeżyć...
Czyli, że gdyby nie wykonał, to byłoby po nim :)
Awatar użytkownika
Bonpo
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 28, 2010 19:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Bonpo »

Lamvadis ; ocaliłeś mnie bo jużem miał konsultować się z centralą ;) . Serdeczne dzięki .
Ja wiem ; racjonalni chłopcy wyciągnęli by kalkulator ; dokonali rozmaitych obliczeń i zapewnili , że w pewnych miejscach " niutony razy prędkość " itp . porozkładały się wyjątkowo fortunnie i dlatego finał tego zdarzenia był taki a nie inny .Innej możliwości - niet .
Mimo tego , że należę do najmniej inteligentnych i pojętnych praktykujących ; doświadczyłem niejednokrotnie ochronnej mocy Jesze Łalmo .
Nie ma żadnego usprawiedliwienia na okrucieństwo w imię pseudoreligijnych fanaberii.
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Nie mówię, że nie. To taka mała prowokacja z mojej strony. ;)

Fajnie ze się podzieliłeś historią. :)
Radical Polish Buddhism
Siwy Jogin
Posty: 428
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Siwy Jogin »

kunzang pisze:Witam
jerez pisze:wino białe? a nie czerwone?
Białe wytrawne, lub półwytrawne i czarna herbata.

Pozdrawiam
kunzang
czy herbata ma być gorąca czy raczej letnia?
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

Najlepiej zimna-chłodna tak jak wino - przecież wina ciepłego nie podajesz......
...Post tenebras lux...
Siwy Jogin
Posty: 428
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Siwy Jogin »

Marcellus pisze:Najlepiej zimna-chłodna tak jak wino - przecież wina ciepłego nie podajesz......
ale herbatę lubię mocno ciepłą wypić, może boska Whalmo też
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 65
Rejestracja: pt sie 14, 2009 08:47
Tradycja: Yungdrung Bon

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Marcellus »

nie spotkałem się nigdy z ciepłą przy ofiarowaniu i żaden Lama nie wspominał by była ciepła....
...Post tenebras lux...
Awatar użytkownika
sosnowiczanin
Posty: 412
Rejestracja: sob mar 03, 2007 15:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Bon
Kontakt:

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: sosnowiczanin »

Siwy Jogin pisze:
Marcellus pisze:Najlepiej zimna-chłodna tak jak wino - przecież wina ciepłego nie podajesz......
ale herbatę lubię mocno ciepłą wypić, może boska Whalmo też
herbata dla Błyskawicy Przejrzenia ma być świeża.
w praktyce jest ona faktycznie często ciepła, bo dopiero co przygotowana.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Bry :14:
Marcellus pisze:Najlepiej zimna-chłodna tak jak wino - przecież wina ciepłego nie podajesz......
Kiedy zaprosisz kogoś w gości, to gdy zaproponujesz mu herbatę, to podajesz mu ją zimną?
Marcellus pisze:nie spotkałem się nigdy z ciepłą przy ofiarowaniu i żaden Lama nie wspominał by była ciepła....
Bo to jest oczywistym, że gdy się podaje świeżą herbatę, to jest ona po prostu ciepła, a na początku wręcz gorąca, ponieważ dopiero co zaparzona.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Żeby rozwiązać wasz problem, włączę się i ja, z moim hiperpragmatyzmem ;)

Otóż logicznym jest, że herbata nie powinna być ani ciepła, ani zimna. Powinna mieć trochę ponad 36,6 stopni Celsjusza.

Czy muszę przypominać, co symbolizuje herbata w tym rytuale? Niepoważnym jest myśleć, że YW wpada do nas na herbatkę. :>


;)
Radical Polish Buddhism
Siwy Jogin
Posty: 428
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Siwy Jogin »

Ja jeszcze spotkałem się z ofiarowaniem herbaty w stanie surowym, bez zalewania jej wodą, ale to już przy innych strażnikach.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Dobry :14:
Intraneus pisze:(...)
Czy muszę przypominać, co symbolizuje herbata w tym rytuale? Niepoważnym jest myśleć, że YW wpada do nas na herbatkę. :>
Tym, którzy hołdują takiemu podejściu pewnie nie ma potrzeby... :>
Natomiast w ramach przypomnienia z mej strony :zawstydzony: to niekoniecznie tak :oczami: To jest zależnym od tego, czemu się hołduje w ramach postrzegania, czy zrozumienia, a wtedy, to mamy pełen wybór podejść do tematu, które są równoprawne, poczynając od istoty /realnej - na tej samej zasadzie jak my/, a kończąc na tym, że nie ma żadnej Jesze Łalmo, jest to koncepcja, fikcja.
Tu - w przypadku inwokacji, mamy Jesze Łalmo jako istotę i w ramach tego, różne podejścia. Optymalnie jest, gdy to w jaki sposób podchodzimy do Niej /np inwokacja/, zgrywa się z tym jak w istocie Ją czujemy, inaczej, prawdopodobnie, to kiepsko działa :|

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Tak, ale jakąkolwiek wersję przyjmiemy, to herbata w tym rycie nie "jest" herbatą, czyż nie? :)
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Dobry :14:
Intraneus pisze:Tak, ale jakąkolwiek wersję przyjmiemy, to herbata w tym rycie nie "jest" herbatą, czyż nie? :)
Tak, nie jest herbatą :)
Pozostaje mi powtórzyć - to, co reprezentuje herbata, zależnym jest od tego jakiemu podejściu w przypadku tej inwokacji się hołduje /np tantra, dzogczen/.
Bywa też, że to w związku z czym jest wykonywana ta inwokacja, wymaga zastosowania określonego podejścia w tej inwokacji.
Ta inwokacja jest skierowana do uniwersalnej manifestacji Sipa Dzialmo, czyli Yesze Łalmo.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Siwy Jogin
Posty: 428
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Siwy Jogin »

Mam pytanie, kiedy ja uczyłem się inwokacji do YW, była tylko jedna mantra - SO MA MA RA YO DZA.
Natomiast teraz natrafiłem w necie na drugą mantrę - OM AH BIYA NAGPO BE SOD SOHA.
Czym różnią się te mantry i czy powinienem skupić się tylko na tej pierwszej czy również stosować tę drugą?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Bry :14:
Siwy Jogin pisze:Mam pytanie, kiedy ja uczyłem się inwokacji do YW, była tylko jedna mantra - SO MA MA RA YO DZA.
Natomiast teraz natrafiłem w necie na drugą mantrę - OM AH BIYA NAGPO BE SOD SOHA.
Czym różnią się te mantry i czy powinienem skupić się tylko na tej pierwszej czy również stosować tę drugą?
Pierwsza mantra jest ''uniwersalną'' mantrą, natomiast druga jest związana z ''praktyką uzdrawiąjacą Bogini Sipa Dzialmo'' i jeżeli masz do niej przekaz /i wykonujesz ta praktykę/, to stosujesz obydwie mantry w zależności od okoliczności /okoliczności stosowania drugiej mantry są wyjaśnione w praktyce/.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Siwy Jogin
Posty: 428
Rejestracja: śr lis 08, 2006 22:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: dzogczen
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: Siwy Jogin »

kunzang pisze:Bry :14:
Siwy Jogin pisze:Mam pytanie, kiedy ja uczyłem się inwokacji do YW, była tylko jedna mantra - SO MA MA RA YO DZA.
Natomiast teraz natrafiłem w necie na drugą mantrę - OM AH BIYA NAGPO BE SOD SOHA.
Czym różnią się te mantry i czy powinienem skupić się tylko na tej pierwszej czy również stosować tę drugą?
Pierwsza mantra jest ''uniwersalną'' mantrą, natomiast druga jest związana z ''praktyką uzdrawiąjacą Bogini Sipa Dzialmo'' i jeżeli masz do niej przekaz /i wykonujesz ta praktykę/, to stosujesz obydwie mantry w zależności od okoliczności /okoliczności stosowania drugiej mantry są wyjaśnione w praktyce/.

Pozdrawiam
kunzang
A to nie, na razie wystarczy mi, jeśli ukaże się bez konia. Dzięki.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Bry :14:
Siwy Jogin pisze:(...) A to nie, na razie wystarczy mi, jeśli ukaże się bez konia.
Tak, zdecydowanie tak będzie lepiej, ponieważ w ''uzdrawiającej'' się w Nią przekształcasz, więc gdy Ci się ukarze, to będziesz wiedział w kogo.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: booker »

Milarepa pisze: pt paź 20, 2006 10:52 Chciałbym się spytać praktykujących inwokacje do Jesze łalmo czy mają jakieś ciekawe doświadczenia tej praktyki, którymi mogli by się podzielić
Nikt nie wspominał o wzwodzie, i to dosc takim poteznym. No to sie dziele :)
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

booker pisze: pt mar 12, 2021 00:29
Milarepa pisze: pt paź 20, 2006 10:52 Chciałbym się spytać praktykujących inwokacje do Jesze łalmo czy mają jakieś ciekawe doświadczenia tej praktyki, którymi mogli by się podzielić
Nikt nie wspominał o wzwodzie, i to dosc takim poteznym. No to sie dziele :)

Hej, Milarepa pytał się o to 15 lat temu, więc może już wie? ;)
pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: booker »

Tak czy siak, ukradłem z FB Ligmnicza Krakòw. Kozacka wersj dla wsparcia wizualizacji.

https://ibb.co/23JV6LR


Sorry cos nie wyswietla na forum.
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

booker pisze: sob mar 13, 2021 13:51Sorry cos nie wyswietla na forum.
ma za duży format.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: booker »

GreenTea pisze: sob mar 13, 2021 04:40 Hej, Milarepa pytał się o to 15 lat temu, więc może już wie? ;)
pozdrawiam, gt
Może, nie wiem :)

W każdym razie wydaje mi się, iż ma to związek z atencją-miejscem, z którego się mantruje. Jak poleci za nisko, efekt jest jaki jest :) A cóż, dla faceta pracującego z żeńską formą o to raczej nie trudno. ;) :laugh:
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

dla faceta pracującego z żeńską formą
Może w tę stronę dokładnie nie szło, ale poczucie 'prądu po kościach' jak to ja nazywam, podkręcenie psychofizyczne. No i mnie jakoś pomaga trochę z agorafobią/równowagą, co w sumie zgadzałoby się przy pani od przestrzeni. Powietrze dookoła inaczej funkcjonuje. Nie nazwałabym 'na zawsze po jednej recytacji mantry', ale lepiej.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Jak pomaga Inwokacja do Jesze Łalmo?

Nieprzeczytany post autor: booker »

nataliablanka pisze: pn kwie 17, 2023 15:35 (...) Powietrze dookoła inaczej funkcjonuje. Nie nazwałabym 'na zawsze po jednej recytacji mantry', ale lepiej.
Ogólnie różne takie efekty bywaja.

Potem przechodzą :)
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Bon”