Meritorious comeback

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: truelove »

Myślę że dobrym byłoby, aby Agrios tu wrócił. Mądry to człowiek, rozjaśniłby wiele niejednemu błądzącemu (mi pomógł zostać Theravadinem dzięki wyjaśnieniu kwestii że urzeczywistnienie Arahanta jest równe urzeczywistnieniu Buddy- taka pomoc to coś co pozostanie z Nim dłuuuuuuugo, to dar Dhammy). Wiele kwestii, myślę, zostałoby naświetlonych gdyby spowrotem forum to gościło obecność Agriosa. Nie kłóćmy się ze soba, współpracujmy, a merit będzie wielki, koniec końców co się liczy- pomyślność i wyjaśnienie kwestii Dhammy czy niepotrzebne waśnie? Kto nie ulega awersji temu Buddha gwarantuje Nie-Powracanie!

Mam nadzieję że Agrios wyrazi ochotę tu wrócić, ja powitam Go z otwartymi ramionami.

I nie jest to apel w stylu chłopaki nie bijcie się, to kwestia dzielenia się Dhammą, co przyniesie bardzo dalekoidące efekty.

Cieeeeekaaaaaawe co się będzie teraz działo :)

z szczerymi, dobrymi życzeniami

tiel
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem truelove

Z mej strony - dołączam sie do propozycji - przy okazji - zachęcałem i nadal mogę zachęcać mailowo Agriosa do publikacji swoich postów tu na forum. Nie wiem jednak jaką decyzję podjął Agrios w związku z tym forum - a chodziło głównie o to by przestrzegać regulaminu - którego łamanie zdarza się co jakiś czas wielu doświadczonym forumowiczom, ba nawet modom (mówię wyłącznie o sobie :)).

Z tego co wiem Agrios stworzył swoją grupę googlową, na która możesz dopisać się ze strony tipitaka.pl - z tego co też wiem - w grupie nie jestem - nie ma tam natenczas żywych dyskusji, przynajmniej nie jakie tu są i bywały i zapewne będą :))) Ale to tylko z drugiej ręki opinie.

Ostatnia sprawa - mimo bardzo wielkiego szacunku do Agriosa, nie jest on wykwalifikowanym nauczycielem, to w ramach dygresji. Oczywistym jest by mieć nauczyciela i przyjaciela w Dhammie, natomiast chodzi oczywiście o Dhammę, jeśli dobrze rozumiem?

metta&peace
p.
truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: truelove »

tak har dao, chodzi o Dhammę, jak był Agrios zadałem pytanie i zaraz miałem odpowiedź ;)

pozdrawiam

tl
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Witaj Truelove,

jeśli Agriosa tu nie ma, a chcesz uzyskać od niego jakąś odpowiedź to po prostu napisz do niego maila.

Pozdrawiam,
Пиотр
Ronin
Posty: 131
Rejestracja: sob cze 26, 2004 13:43
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: Ronin »

Witam Serdecznie
piotr pisze:...to po prostu napisz do niego maila.
To nie jest zbytnio poprawne "Forumowo"... Agrios powinien się wypowiedzieć, czy będzie Mu służyć takie zmasowane łojenie mailami Jego skrzynki :P
Wtykam tu również swoje trzy grosze. Mi również bardzo miło by się zrobiło, gdyż On właśnie spowodował, że "funkcjonuję poprawnie" ;) On wie...
Agrios, to come back :)

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Witaj Ronin,

tylko ja nie wiem czy pisanie tu o tym coś zmieni, bo nie mam pojęcia czy Agrios czyta to forum. Jeśli chcecie, żeby cofnął swoją decyzję i ponownie udzielał się tu, to napiszcie do niego maila. Zresztą to oczywiste... Więc nie wiem dlaczego o tym piszę. :roll:

Pozdrawiam,
Пиотр
Ronin
Posty: 131
Rejestracja: sob cze 26, 2004 13:43
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: Ronin »

Witaj piotr
Też prawda.

Pozdrawiam
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

Sa ludzie, których glównym powolaniem jest przekazywanie. Ci najczesciej pisza ksiazki, lub zakladaja blogi. Inni natomiast pozostaja przy otrzymywaniu przekazu. Ci z kolei te ksiazki lub blogi czytaja. Istota forum natomiast -jesli sie nie myle- nie jest ani jednym ani drugim: jego istota jest bowiem dialog.
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: truelove »

wiecie co, trochę mi się źle zrobiło, bo nie uzyskam w ten sposób efektu jaki zamierzałem- łączenia ludzi i pożytku z czystej Dhammy. Przeciez tak jak mówi Isi, forum jest do dyskutowania... dobrze by tak było- podyskutować, powyjaśniać i wspólnie zadbać o Dhammę, ku pożytkowi własnemu i innych. A jeśli to niemożliwe... to to już nie moja sprawa...

W sumie ja tylko chcę żeby panowała zgoda między ludźmi. Takie proste pragnienie. Jak mówił Budda- kto łączy ludzi znajduje w tym wielką przyjemność. Nie wiem jak wielka jest moja, ale przyznam że się staram i jest mi przyjemnie :)

Metta ludzie (i caaaaała reszta kosmosu) :)

tl
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
truelove pisze:wiecie co, trochę mi się źle zrobiło, bo nie uzyskam w ten sposób efektu jaki zamierzałem- łączenia ludzi i pożytku z czystej Dhammy.
Sądzisz, że możesz manipulować istotami ludzkimi, by uzyskać efekt, który sobie wymyśliłeś?
truelove pisze:Jak mówił Budda- kto łączy ludzi znajduje w tym wielką przyjemność. (...)
Możliwe... tylko, jeżeli nie ma w tym mądrości /zrozumienia/, to można zbliżyć do siebie ofiarę z oprawcą i... mieć znajomy pogrzeb.
truelove pisze:(...) Nie wiem jak wielka jest moja, ale przyznam że się staram i jest mi przyjemnie :)
Cóż... lgnięcie do przyjemności ma swój urok ;)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: ikar »

hehe dopiero co zobaczylem ten temat :>

Macie przeciez grupe dyskusyja na tipitaka.pl. No i kontakt mailowy. Czego mozna chciec wiecej?
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: truelove »

ja mogę powiedzieć co ja chciałem- zgody między ludźmi i szerokiego dostępu do Dhammy.

tl
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Meritorious comeback

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Wszyscy tego chcemy - zgody i szerokiej Dhammy :))

metta&peace
p.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”