Będzie krajowy mnich

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

nprimus

Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: nprimus »

http://www.imdb.com/title/tt0799914/trivia


"A polish man was having doubt regarding becoming a monk, he contacted the director and was allowed seeing a preliminary cut of the film - after seeing the film his doubts were erased and he is now in Sri Lanka in a monastery."

Wie ktoś kto?
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,

to zdaje się o Radku (3czwarte), który miał takie plany i swego czasu wyjechał do Anglii i przyjął ślubowania anagarika. Tylko, że to już nieaktualne.

Swoją drogą jest już kilku polaków, którzy są lub byli bhikkhu. Niestety nie mam dokładnych informacji.

Pozdrawiam,
Piotr
3czwarte
Posty: 310
Rejestracja: śr gru 29, 2004 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: 3czwarte »

Czołem,
dawno już nie byłem na forum. Temat z maja, ale odpowiem.
Owszem, Olaf -- reżyser tego filmu dał mi kopię, którą niestety przywłaszczyli sobie angielscy "buddyści". Szkoda, bo była to dla mnie cenna rzecz.
Tak, czy inaczej -- fragment jest o mnie, na Sri Lance prawie się znalazłem. Jak widać po niespełna roku poznawania tradycji "od środka" wróciłem i do dziś czuję niesmak. Dlatego też nie pojawiałem się na forum. Tematu roztrząsać nie będę.

A jeśli chodzi o Polskich bhikkhu, to jest Varapannyo, który siedzi na Sri Lance, jak przypuszczam, choć nie przypisywałbym go do tradycji tak całkiem. On jest trochę poza marginesem i ramkami wyznaczonymi przez tradycję.
Poza tym, nie mam żadnych informacji, było kilku próbujących w Anglii, ich los jest mi jednak nieznany.
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: siristru »

Witaj, prijatjelu! Nie chciałem wspominać o Twojej sprawie uznając ją za Twoją prywatną :)

Kiedyś pisał do mnie jakiś mnich-Polak, chyba ze Sri-Lanki ale w tonie bardzo... wybaczcie "bufonowatym" i mnie skutecznie zniechęcił do kontaktu...
братство и јединство!
Awatar użytkownika
looker
ex Moderator
Posty: 169
Rejestracja: śr sty 18, 2006 00:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu (Lama Ole)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: looker »

Hej 3czwarte,

Ładna przerwę sobie zrobiłeś w aktywności na forum, ale wiadomo wirrrrtualny świat to nie wszystko dobrze jest zobaczyć jak pewne rzeczy wyglądają w rzeczywistości.

Podsyłałem do Ciebie maile, ale żadnej odpowiedzi nie dostałem.

Jednak że ciekawość mnie nadal zżera, wysuwam małą prośbę abyś napisał kilka słów wspomnień chociaż na pw jeśli uznasz za stosowne.
60%-buddyzm
30%-naturalizm
10%-inne


- Ten użytkownik udziela się teraz w tzw. "realu" (coś w opozycji do "wirtual"). pzdr
3czwarte
Posty: 310
Rejestracja: śr gru 29, 2004 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: 3czwarte »

Wszystkim piszącym do mnie na pw, jak i Tobie, looker, z przykrością odmawiam. Nie chcę i nie będę podawał moich obserwacji jako aksjomatów. Można jechać i zobaczyć. Ale pobyt krótszy niż kilkumiesięczny przyniesie niewiele wglądu w funkcjonowanie tej tradycji, ostrzegam.
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

3/4: Twoje obserwacje z pewnoscia nie beda dla nas aksjomatami. Przewaznie jestesmy tu dorosli i wiemy, ze to co tu wszyscy piszemy to tylko subiektywne impresje kazdego z nas. Ale jako, ze miales mozliwosc z bliska przyjzec sie rzeczywistosciom, do których wiekszosc z nas nie ma wgladu bylyby wiec interesujace dla nas Twoje impresje. Ja jestem tu nowy (stosunkowo) wiec nie mialem okazji Cie poznac wczesniej na tym forum ani na zadnym innym, ale rad bym uslyszec troche o Twoich doswiadczeniach monastycznych (z tego co tu czytam, wnioskuje, ze miales takowe). Wiec, bardzo interesujace byloby dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) wiedziec gdzie byles, przez jaki czas, jak to wygladalo praktycznie, ogólne impresje, etc. Nawet gdyby mialy to byc doswiadczenia gorzkie lub rozczarowujace... (na marginesie: mnie osobiscie zadna religia rozczarowac nie jest w stanie... nawet Theravada... ja mam wylacznie zaufanie do Sciezki Blogoslawionego i absolutnie do niczego wiecej ;) ).

Pozdrawiam goraco
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
looker
ex Moderator
Posty: 169
Rejestracja: śr sty 18, 2006 00:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu (Lama Ole)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: looker »

Isidatta pisze: ja mam wylacznie zaufanie do Sciezki Blogoslawionego
po czym ją rozpoznajesz ?? ;)
60%-buddyzm
30%-naturalizm
10%-inne


- Ten użytkownik udziela się teraz w tzw. "realu" (coś w opozycji do "wirtual"). pzdr
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

looker pisze:
Isidatta pisze: ja mam wylacznie zaufanie do Sciezki Blogoslawionego
po czym ją rozpoznajesz ?? ;)
po przemysleniu i doswiadczeniu
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: siristru »

po czym ją rozpoznajesz ?? ;)
Nie ma wypaaaaasionych drogowskazów a jedynie odciski nagich stóp w pyle, cooo? :)
братство и јединство!
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Będzie krajowy mnich

Nieprzeczytany post autor: macszym »

Dlaczego nagich?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”