Metody Praktyki

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

Tesunga
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 06, 2020 01:35
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada

Metody Praktyki

Nieprzeczytany post autor: Tesunga »

Chcę posiadać Metodę Praktyki Buddyjskiej polegającą na świadomym i odpowiednio ukierunkowywanym Myśleniu.. .
Za pomocą Skupienia się na Słowach.../. .

Chciałbym wypracow-yw-ać w sobie "buddyjskie Rozumienie" -w odniesieniu do wszystkiego, stopniowo..taka praktyka/... .. .
Chcę za pomocą konkretnej Wiedzy zmieniać swoje Rozumienie(wszystkiego)...
Chcę to robić za pomocą świadomego Myślenia-zastanowień,analiz,badania rzeczy i powtarzania konkretnych informacji...

Wiem ,że takie Metody Praktyki Istnieją i jest ich Wiele!... (ale w internecie prawie nie do odnalezienia albo prawie nic lub brak konkretów).
Gdy czytałem Sutty to zauważałem różne 'instrukcje' do "Kontemplacji" itd.
Czytałem -choćby w Majjhima Nikaya,w suttach- o tym że istnieją sposoby-konkretne metody-praktyki buddyjskiej opierające się na
myśleniu,zastanawianiu się i powtarzaniu w umyśle pewnych informacji... Opisane normalnie ,co i w jaki sposób.
Kontemplacje- kontemplacja...czegośtam... / . . Korzystali z nich mnisi.
Więc trzeba posiadać konkretną wiedzę,która jest metodą stosowaną wobec wybranych 'tematów'... /skąd?

Nie medytuję bo mój styl życia mi to uniemożliwia.
W sumie Poza "Powstrzymywaniem się od..." i medytacją to wciąż nie wiem...jak praktykować buddyzm.
Szukam czegoś innego z czego będę mógł korzystać Zamiast medytacji.każdy jej rodzaj odpada w moim przypadku,jak narazie.
Wymyśliłem że czynić będę ze swojego umysłu "świątynie" i to będzie moją praktyką._bo co innego?...

Te Metody Praktyki o które mi chodzi, te które można znaleźć w suttach są tak "POUKRYWANE" że igły szukaj w stogu siana.załamać się można.
Dlaczego nie ma gdzieś "spisu" takich praktyk?Tak żeby było wszystko w jednym miejscu.. bo normalnie nie idzie czegoś takiego znaleźć...
Ludzi to interesuje a jednak tych praktyk nie ma spisanych do użytku nigdzie.nigdzie.tylko gdzieś w suttach raz czy dwa na kilkadziesiąt\kilkaset stron(?)...
W ostateczności będę samodzielnie "przekopywać" teksty jakie są do dyspozycji, w poszukiwaniach ale to pewnie zajmie wieki a potem jeszcze to spisywać...
Czy to jedyne wyjście?

Może znacie jakieś praktyki tego rodzaju i możecie je opisać albo podać gdzie można je znaleźć?
Cokolwiek.? Proszę :poklon2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”