Praktyka Theravady w wiezieniu - prosimy o pomoc

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Asti
Posty: 795
Rejestracja: śr sie 25, 2010 09:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hahayana
Lokalizacja: Łódź

Re: Praktyka Theravady w wiezieniu - prosimy o pomoc

Nieprzeczytany post autor: Asti »

Cześć,

No właśnie myślałem, jakiś czas temu, co u niego słychać. Świetnie, że wyszedł, to dla niego nowa szansa :)
Może daj mu namiary na to forum, albo zachęć do odwiedzenia jakiejś buddyjskiej sanghi? Szybko sobie przypomni wszystko. A wiem, że w trudnych momentach wsparcie innych praktykujących może się okazać bardzo ważne... Żeby wyjść z pewnej spirali.
Natychmiast porzuć chwytający umysł,
a wszystko stanie się po prostu sobą.
W istocie nic nie ginie ani nie trwa. - Hsin Hsin Ming
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Praktyka Theravady w wiezieniu - prosimy o pomoc

Nieprzeczytany post autor: ikar »

hej asti,

zapomnial, po prostu wszystko zapomnial.

Nie wiem ja mu moge dac namiar na forum, nie ma problemu. mieljmy nadziej ze nas odwiedzi.

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Praktyka Theravady w wiezieniu - prosimy o pomoc

Nieprzeczytany post autor: ikar »

witajcie,
prosze o pomoc dla Lukasza. Znow wyladowal w wiezieniu. Tym razem jest to bardzo powazna sprawa. Chodzi o 15 lat pozbawienia wolnosc. W listopadzie Lukasz skonczyl 24 lata. Jest to jego 3 raz w zakladzie karym. Wiem ze mu pomoglo to jaka pomoc mu udzililiscie wczesniej. Nie zeby sie zmienil, ale zaczal myslec.

Teraz ma sanki wiec nie ma maozliwosci jakiejkolwiek pomocy. Jednak w styczniu gdy sankcja karna ustanie, kazda pomoc jest mile widziana. Wiem ze bedzie zalowal i bedzie chcial korespondencji z ludzmi . Rowniez paczka byla by dobra pomoca. ksiazki takze , tylko prosze nie wysylajcie tchin nach chana bo nic chlopak nie zrozumie. kazdy krok jest pokojem etc. nic. jak cos to ksiazki z theravady jak sie skupic na odechu w jezyku polskim jedynie.

Dziekuje i pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Praktyka Theravady w wiezieniu - prosimy o pomoc

Nieprzeczytany post autor: ikar »

witajcie,
Lukasz oszywal sie w grudniu. zeby kontakt zalapac. jesli chodzi o pomoc to byla by to pomoc konkretna, czyli nie ksaiazki a jakies zaplecze finansowe, materialne.
Wjechal w cele w listopadzie. Tragedia dla kazdego, najciezej z adaptacja. Jesli ktos chcialby pomoc, prosze o kontakt.

pozdro
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Praktyka Theravady w wiezieniu - prosimy o pomoc

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Jesliktos by chial pomoc Lukaszowi jakim kolwiek wsparciem zachecam.
Ma teraz 12 lat.
Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”