Mnisi Theravada - Porzucic wszystko i stać się mnichem ...

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Mnisi Theravada - Porzucic wszystko i stać się mnichem .

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

@Felula: Też miałem różne ambitne plany, ale mi trochę przeszło po jednym dziesięciodniowym kursie :P Ale prędzej czy później sobie głowę zgolę! Niezależnie od tego czy na trochę, czy na stałe.

@HD: W takim razie musisz raz, a porządnie to wszystko opisać na kilka stron z przypisami, gdzieś sobie zapisać i potem dawać ludziom gotowca do przeczytania ;)

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
podroznik28
Posty: 315
Rejestracja: pn lut 20, 2012 10:27
Płeć: mężczyzna
Tradycja: -

Re: Mnisi Theravada - Porzucic wszystko i stać się mnichem .

Nieprzeczytany post autor: podroznik28 »

Ryuu pisze:Cześć

@Felula: Też miałem różne ambitne plany, ale mi trochę przeszło po jednym dziesięciodniowym kursie :P Ale prędzej czy później sobie głowę zgolę! Niezależnie od tego czy na trochę, czy na stałe.

@HD: W takim razie musisz raz, a porządnie to wszystko opisać na kilka stron z przypisami, gdzieś sobie zapisać i potem dawać ludziom gotowca do przeczytania ;)
Ja na miejscu HD spisałbym i odsyłał do jakiejś podstrony na Sasanie :) Ale może nie wpadł na to wcześniej :) Dobry pomysł Ryuu ;)

Co do Feluli to nie jestem przeciw takiemu pochopnemu wyciąganiu wniosków. W stosunku do mnie to stosowano i będę zwracał uwagę za każdym razem gdy takie coś zauważę. Felula może naprawdę mieć "zdrowe obrzydzenie"/dhammiczne* do świata i bezcelowością działań całych społeczeństw (przypominam, wszyscy dążą do szczęścia a nie wiedzą, że jedynym trwałym szczęściem jest Nibbana). Jeśli ona to widzi, jeśli ona widzi Dukkha to jest duża szansa, że może się jej powieść. Z drugiej strony może to nie być jednak dla niej - sama sprawdzi i zrobi co uważa za słuszne.

*w bliżej nieokreślonym stopniu Wyrzeczenie

Pozdr.
Awatar użytkownika
siakuhaci
Posty: 78
Rejestracja: pt sie 29, 2008 22:47
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen-Ōbaku

Re: Mnisi Theravada - Porzucic wszystko i stać się mnichem .

Nieprzeczytany post autor: siakuhaci »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”