Zuiken

książki i opublikowane wykłady nauczyciel oraz periodyki
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Zuiken

Nieprzeczytany post autor: abgal »

Bombu nic nie wie,
Nie jest zdolny do niczego
Prócz życia w piekle;
Taką osobę
Zbawia Amida.

Nie ma Tathagaty poza mną,
Nie ma mnie poza Tathagatą.

Czym jest shinjin
Nie wiem
Wszystko to dzieło Oyasama
Wszystko to dzieło Oyasama

Przez dziewięćdziesiąt lat
Nie usłyszałem
Nic

Ścieżka
Poza samsarę -
Namuamidabutsu.

Zuiken
[center]Obrazek [/center]
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Zuiken

Nieprzeczytany post autor: abgal »

"Jaki stan umysłu chcesz osiągnąć?
Nawet gdy osiągniesz stan umysłu, którego pożądasz,
Wkrótce znów ulegnie on zmianie.
Nie polegaj na umyśle,
który podlega zmianom."
Zuiken
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Zuiken

Nieprzeczytany post autor: abgal »

"Nie ścigaj się ze swoim umysłem! Twój umysł błąka się podążając za miriadami zjawisk.

Nie zajmuj się swoimi postępkami! Czyny twojego ciała, mowy i umysłu toną w otchłani zła.

Nie poszukuj pokoju ducha! Czysta Kraina nie jest miejscem, w którym możesz się odrodzić po osiągnięciu pokoju ducha.

Nie polegaj na swym własnym umyśle! Twój umysł jest jak płynąca woda, która nie zatrzymuje się nawet na sekundę.

Nie oczekuj jutra! Nieubłagany demon Nietrwałości atakuje wedle swego uznania.

Nie próbuj zrozumieć wiary [shinjin]! Zadaj sobie pytanie: "Kto jest panem umysłu, który chce zrozumieć wiarę?" Czyż umysł pragnący zrozumieć wiarę nie jest umysłem głupca splamionym przywiązaniem do własnej mocy? Umysł głupca przywiązanego do własnej mocy nie może pojąć szczerego i czystego umysłu Buddy Amidy podobnie jak odbicia księżyca w wodzie nie można pochwycić ręką.

Nie zajmuj się żadną z myśli, które powstają w twoim umyśle!

Nie zajmuj się wiedzą, którą zdobyłeś!

Jesteśmy głęboko pogrążeni w ciężkim karmicznym złu; nasze myśli są zawsze rozproszone a nasze działania są nieszczere i niepohamowane. Nie goń za dobrem ani za złem; porzuć to! Poza dobrem i złem jest ścieżka ku wyzwoleniu.

Wezwanie Mocy Ślubowania - namuamidabutsu - jest ścieżką przebudzenia.

(...)

W momencie, w którym otrzymujemy niepojętą i nieograniczoną doskonałość namuamidabutsu, wielki ocean narodzin i śmierci znika. Jak możemy to pojąć? Dzieje się tak dzięki wszechpotężnemu działaniu namuamidabutsu. Musimy tylko słuchać i przyjąć wszechpotężne działanie namuamidabutsu. Słuchając Imienia naturalnie osiągamy prawdziwą wiarę [shinjin].

Nie ma wiary, Nembutsu ani pokoju ducha poza namuamidabutsu. Musimy jedynie słuchać głosu Amidy - 'namuamidabutsu', w którym zrealizowane jest nasze odrodzenie i nasze zaufanie. Woła on nas nieustannie. Słuchamy przepełnionego współczuciem głosu Buddy; słuchamy Mocy Ślubowania - niepojętej mądrości Buddy. Jakże wdzięczny jestem za Ślubowanie Amidy: "Niech nie osiągnę Przebudzenia jeśli czujące istoty nie odrodzą się w mojej Krainie".

(...)

Zaufanie nie pochodzi z twojego słuchania. Pokój umysłu nie pochodzi z twojego zaufania. Słuchaj wezwania Amidy, które zrealizowało namuamidabutsu, zrealizowało twoje słuchanie, twoje zaufanie i twój pokój umysłu. Jeśli będziesz słuchał właściwie, z twoich barków zostanie zdjęty wielki ciężar."

Zuiken
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Zuiken

Nieprzeczytany post autor: abgal »

Bez zabiegów z niczyjej strony
On pierwszy wykonuje ruch,
Wołając:
"Przyjdź taki jaki jesteś!"

Taki jaki jesteś -
Naprawdę
Taki jaki jesteś!

Ah, ojo♥ jest nieosiągalne!
Ojo jest osiągalne
dzięki Ślubowaniu Amidy!


Zuiken

[center]Obrazek [/center]

♥ ojo - narodzenie w Czystej Krainie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”