Ciekawe książki po angielsku

książki i opublikowane wykłady nauczyciel oraz periodyki

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Witam,

od niedawna sieć księgarni Empik ma podpisaną umowę z wysyłkową księgarnią Amazon, na której dostępnych jest wiele pozycji związanych z buddyzmem Theravāda (zresztą nie tylko z tym jednym buddyzmem). Na niektóre książki bywa że trzeba czekać kilka tygodni, tymniemniej polecam ten sposób — zwłaszcza, że wiele oszczędza się na przesyłce, a książkę można odebrać w wybranym Empiku — bo właśnie moje zamówienie na In the Buddha's Words, Bhikkhu Bodhi zostało zrealizowane.

Przy okazji, kilkanaście stron tej książki w formacie PDF, można pobrać stąd.

Pozdrawiam,
Пиотр
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

Kupcie wiec sobie "Mindfulness, Bliss, And Beyond" Ajahna Brahma: nie moge sie nia nacieszyc... Kiedys np. mialem w tych dniach wchodzic w strumien, a tu nagle przypomnialem sobie, ze nie moge przeciez zostawic tej ksiazki ;) ... doskonala....
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Witaj Isidatto,
Kupcie wiec sobie "Mindfulness, Bliss, And Beyond" Ajahna Brahma: nie moge sie nia nacieszyc...
zdaje się, że Ajaan Brahmavamso, wraz ze swoim wydawnictwem, zrobił wszystkim internautom prezent, ponieważ Mindfulness, Bliss, and Beyond: A Meditator's Handbook, jest dostępna, zdaje się, w całości na googlebooks!

EDYCJA: to się pospieszyłem... Po głębszym przejrzeniu okazało się, że dostępne są wybrane fragmenty z rozdziałów. Tymniemniej i tak tego jest dużo. :)

Pozdrawiam uważnie i rozkosznie, ;)
Пиотр
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Witam,

tutaj można znaleźć pierwsze 65 stron książki Ajahna Brahmavamso. :)

Pozdrawiam,
Piotr
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

doskonale! Zawsze to cos. 60 stron wystarczy by zorientowac sie o wartosci tej ksiazki i tego nauczyciela! Chociaz Ajahn tlumaczy potem w tej ksiazce wszystko: na stanie arahanta skonczywszy!

Poza tym, na linku który podales mozna sciagnac inne super ciekawe ksiazki Ajahna Brahma i Bhikkhu Sujato. Sa tez do posluchania ich (i nie tylko ich) wyklady.

Ja to odbieram jak powiew swiezego wiatru. Wszystko co oni mówia i pisza oparte jest na nauce Buddy zawartej w Kanonie Pali i na ich wlasnym doswiadczeniu. Pewnie to moze byc odebrane jako taki mój sekciarski zapal, ale tak to odbieram i zyczylbym aby jak najwiecej ludzi moglo z tych nauk skorzystac!

Chetnie uslyszalbym jakies komentarze, wrazenia: ciekaw jestem czy to tylko na mnie Ajahn Brahm i w ogóle ta lesnia tajska tradycja wywoluje taki entuzjazm :)

PS

Za pozwoleniem, Piotrze chcialbym te linki umiescic tez na innym "bratnim" forum :)
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Nezz
Posty: 1362
Rejestracja: pn mar 27, 2006 19:58

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Nezz »

Witam
Isidatta pisze:Chetnie uslyszalbym jakies komentarze, wrazenia: ciekaw jestem czy to tylko na mnie Ajahn Brahm i w ogóle ta lesnia tajska tradycja wywoluje taki entuzjazm
Właśnie czytam ową książkę z podanego przez Piotra linka. Nie powiem, narazie jestem pod wrażeniem.
Chętnie bym podyskutował na temat tej książki :) Ale to raczej w innym wątku.
Co do Lesnej Tradycji to na dzień dzisiejszy prezentuje ona styl nauczania najbliższy memu sercu, choć dopiero jestem na samym początku jej poznawania. Myslałem o tym żeby zrobić o niej jakąś stronę internetową, ale sam bym raczej niewiele zdziałał... Widzę, że Piotr zabrał się za tłumaczenie Ajaan'a Lee ;) Podoba mi się ten pomysł :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Nezz pisze:Co do Lesnej Tradycji to na dzień dzisiejszy prezentuje ona styl nauczania najbliższy memu sercu, choć dopiero jestem na samym początku jej poznawania. Myslałem o tym żeby zrobić o niej jakąś stronę internetową, ale sam bym raczej niewiele zdziałał...
Kiedyś Piotr prowadził bardzo fajną stronę tradycji leśnej poświęconą - dzisiaj mamy z Jego strony minimalkę, czyli to: http://spokojnie.net/

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Nezz
Posty: 1362
Rejestracja: pn mar 27, 2006 19:58

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Nezz »

Nie wiedziałem o istnieniu strony o Tradycji Leśnej. Przydałaby się jej reaktywacja :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
kunzang pisze:dzisiaj mamy z Jego strony minimalkę
By jasnym było, mam tu na myśli opracowanie graficzne.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

ciesze sie, Nezz, ze Ci sie podoba. Dla mnie jest to rzeczywiscie podrecznik medytacji tak jak stoi na okladce. Brahm jest dla mnie prawdziwym nauczycielem, bo nie tylko wyklada kawe na lawe, tylko dodaje zaufania do samego siebie. Warto te ksiazke przeczytac cala by miec jasna mape podrózy, a potem uzywac jej jako podrecznika.

Ja tez myslalem o stronie internetowej lesnej sciezki, tyle ze po hiszpanku, bo w tym jezyku nawet nie istnieje termin, na okreslenie tego ruchu. "La Senda del Bosque" jest temu chyba najblizsze, ale po hiszpansku jest ogólnie biednie z Theravada: jedyne co znaja to Birmanska abhidhammowska szkole, dzieki klasztorowi w Meksyku, ale o tym ruchu jest doprawdy bardzo malo (chyba tylko A. Chaha "Nie Ajahn Chah" jest przetlumaczone na jezyk Cervantesa)
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Nezz
Posty: 1362
Rejestracja: pn mar 27, 2006 19:58

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Nezz »

kunzang pisze:Witam
kunzang pisze:dzisiaj mamy z Jego strony minimalkę
By jasnym było, mam tu na myśli opracowanie graficzne.

Pozdrawiam
kunzang
Aaa, no to wszystko jasne. Lubię taki ascetyczny design ;) Sam myślałem o podobnym :)
Isidatta pisze:Ja tez myslalem o stronie internetowej lesnej sciezki, tyle ze po hiszpanku.
Dobry pomysł. Ja myślałem o zrobieniu strony po polsku, ale jako że wiekszość dostępnych materiałów znajduje się w języku angielskim, przydałby się jakiś tłumacz...
Nezz
Posty: 1362
Rejestracja: pn mar 27, 2006 19:58

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Nezz »

Znalazłem kilka ciekawych książek na stronie klasztoru Abhayagiri: http://www.abhayagiri.org/index.php/main/books_more/C18

Może się to komuś przyda :)

Poza tym na tej stronie jest pełno mów Dhammy w wersji text/audio..
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

ladny zbiorek Nezz; co drugi autor to arahant! I kalendarz na 2008 jest! I to za darmo! Nie tak jak u... a wlasnie, ze nie powiem... hehe g:P
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Co prawda nie jest to książka a artykuł, ale po angielsku - o używaniu pieniędzy przez mnichów: autor - Czcigodny Bodhesako

http://pathpress.wordpress.com/2010/08/ ... -by-monks/

metta&peace
V.
Lamvadis
Posty: 432
Rejestracja: wt sie 04, 2009 09:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Toruń

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: Lamvadis »

Ta umowa empiku z amazonem wciąż aktywna?
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: piotr »

@Lamvadis
Ta umowa empiku z amazonem wciąż aktywna?
Obecnie warto sprawdzić ceny w brytyjskim Amazonie. Przy korzystnym kursie funta ceny są niższe niż w Empiku, a kupując powyżej £25 (około 120zł) ma się przesyłkę za darmo.
olekolekp

Re: Ciekawe książki po angielsku

Nieprzeczytany post autor: olekolekp »

Warto też sprawdzać na allegro !

Książki nawet 2-3 krotnie tańsze niż na amazon lub w empiku !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”