Intrygująca figurka buddy

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Figurkab
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 20, 2022 17:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Brak

Intrygująca figurka buddy

Nieprzeczytany post autor: Figurkab »

Witam was wszystkich drodzy czytelnicy, chciałbym o coś was poprosić, nie mam pojęcia gdzie mogę spytać o poradzenie, wydaje mi się że trafiłem dobrze.

Mianowicie około tydzień temu przechadzając się leśna ścieżką w Holandii zauważyłem w ziemi wbity kamień który miał charakterystyczny bordowy odcień, natchnęło mnie coś by to odkopać, ku mojemu zdziwieniu okazało się że jest to figurka Buddy.

Jestem chrześcijaninem ale z respektu i szacunku do kultury postanowiłem ją zabrać do domu. Oczyściłem ją i umyłem a następnie postawiłem w domu na stoliku,
Przypominając że przebywam i pracuje w Holandii, między innymi z ludźmi że Sri Lanki pochwaliłem się o takowym znalezisku kolegą z pracy, właśnie pochodzący z tego kraju o imieniu Praba wytłumaczył mi że jest to bardzo rzadkie znalezisko, i nigdy wcześniej takiej figurki nie widział, wytłumaczył mi, jeśli się znajdzie Buddę będzie przynosiła szczęście i pozytywną energię oraz aurę.

Reasumując, ku mojemu zdziwieniu zaproponował mi za tą figurkę 1000 euro co mnie bardzo zdziwiło (zaznaczam że Praba pracuje za najniższą krajową w Holandii) a więc 1000 euro to jest dla niego bardzo dużo mając żonę z dziećmi pracując i utrzymując ich sam.

Więc chciałbym się was spytać czy ta figurka może być aż tyle warta ? Czy może jeszcze więcej, a dla Praby po prostu ma dla niego jakieś duchowne znaczenie i chce ją za wszelką cenę w domu mieć ? Oczywiście wrzucam wam zdjęcia figurki abyście mogli ocenić, zaznaczam że figurka jest bardzo ciężka około 5-7 kg i około 30 centymetrów wysokości. Pozdrawiam was wszystkich serdecznie czekam na wasze odpowiedzi.


https://files.fm/u/3hp2ydmr3
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Intrygująca figurka buddy

Nieprzeczytany post autor: paolo »

Jest to posąg przedstawiający Buddę Siakjamuni, wykonany z czerwonej żywicy. Nie jest wiele wart. Podobne można kupić za około 100 dolarów. Raczej nie zrobisz na tym "interesu życia". Na twoim miejscu podarowałbym go znajomemu buddyście, ewentualnie za dużo mniejszą sumę pieniędzy. 1000 euro to przesada. Podobny posążek widziałem za ok. 250 pln. Za 1000 euro można kupić duży posąg Buddy, pozłacany, wykonany z brązu.
Pozdrawiam,
odczuwaj dobro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”