Teraz chcę przejść na buddyzm .

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Miloszek999
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 28, 2022 19:35
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: Miloszek999 »

Jestem Polakiem , 23 lata , praktykowałem katolicyzm może przez rok całego swojego życia . Teraz chcę przejść na buddyzm .Mam pytanie do szanownych forumowiczów, od czego zacząć?? i inne pytanie jaka szkoła dla mnie byłaby najodpowiedniejsza ? ( wiem że głupio to brzmi , pytanie jaka szkoła buddyzmu jest najodpowiedniejsza dla kogoś z kręgu kultury katolickiej ? Myślę że nie ja pierwszy zadaje to pytanie i nie pierwszy chcę wejść na buddyjską drogę życia ). Czy jest ktoś na forum polskojęzyczny z Podkarpacia wyznający jakąkolwiek odmianę buddyzmu ? Z góry wam dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkiego dobrego .
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

Miloszek999 pisze: wt mar 01, 2022 18:55(...) Teraz chcę przejść na buddyzm .
dlaczego?

Miloszek999 pisze: wt mar 01, 2022 18:55Mam pytanie do szanownych forumowiczów, od czego zacząć??
od zapoznania się z wiedzą na temat różnych szkół buddyjskich i buddyjskich filozofii. linki do podstawowej wiedzy są podane w tym temacie: Podstawowe informacje na temat buddyzmu

Miloszek999 pisze: wt mar 01, 2022 18:55(...)i inne pytanie jaka szkoła dla mnie byłaby najodpowiedniejsza ? ( wiem że głupio to brzmi , pytanie jaka szkoła buddyzmu jest najodpowiedniejsza dla kogoś z kręgu kultury katolickiej ?
krąg jest wtórny, tak uważam, znaczenie ma osobowość, a Twa jest tu nieokreślona i nie ma potrzeby byś ją określał, ponieważ, to Ty sam z siebie, jeżeli chcesz podążać którąś z buddyjskich ścieżek, powinieneś podjąć tą decyzję na podstawie swej wiedzy o nim, a nie na podstawie czyiś opinii, i to Ty poniesiesz konsekwencje - jakie by one nie były - swej decyzji.


powodzenia
:14:

ps
tytuł Twego tematu został zmieniony zgodnie z zasadami obowiązującymi na forum. proszę, zapoznaj się z regulaminem forum, by uniknąć nieporozumień
.
dane :580:
Miloszek999
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 28, 2022 19:35
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: Miloszek999 »

Witaj serdecznie,
Wolałbym w formie książki .

Czuję,że droga Buddy jest dla mnie . Pomagałem dużo alkoholikom i bezdomnym w życiu i uważam się za osobę dużego współczucia i dobroci . Zawsze głęboko wzruszało mnie ludzkie cierpienie .
Awatar użytkownika
alma
Posty: 51
Rejestracja: sob cze 06, 2020 21:00
Płeć: kobieta
Tradycja: brak

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: alma »

Cześć Miłoszek :)

To zacnie z Twojej strony, że pomagasz zagubionym.
Możesz zacząć od wykładów, jest tego w sieci sporo.

serdeczne pozdrawki :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam

Miloszek999 pisze: śr sie 31, 2022 16:32Wolałbym w formie książki .
książkę wolisz, powiadasz... zatem, proponuję byś zapoznał się z tym tematem: Jakie książki dla "początkującego" buddysty.

pozdrawiam
:14:

ps
Miloszek999 pisze: śr sie 31, 2022 16:32Pomagałem dużo alkoholikom i bezdomnym w życiu i uważam się za osobę dużego współczucia i dobroci . Zawsze głęboko wzruszało mnie ludzkie cierpienie .
ok. a jak pomagasz sobie?
.
dane :580:
malczos
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2020 13:33
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kagyu

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: malczos »

Miloszek999 pisze: śr sie 31, 2022 16:32 Czuję,że droga Buddy jest dla mnie . Pomagałem dużo alkoholikom i bezdomnym w życiu i uważam się za osobę dużego współczucia i dobroci . Zawsze głęboko wzruszało mnie ludzkie cierpienie .
Poczytaj o motywacji w buddyźmie. Twoja wygląda mi na zadatki na bodhisattvę ;)
Miloszek999
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 28, 2022 19:35
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: Miloszek999 »

Rozumiem
Miloszek999
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 28, 2022 19:35
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: Miloszek999 »

kunzang pisze: czw mar 17, 2022 20:46 witaj

Miloszek999 pisze: wt mar 01, 2022 18:55(...) Teraz chcę przejść na buddyzm .
dlaczego?

Miloszek999 pisze: wt mar 01, 2022 18:55Mam pytanie do szanownych forumowiczów, od czego zacząć??
od zapoznania się z wiedzą na temat różnych szkół buddyjskich i buddyjskich filozofii. linki do podstawowej wiedzy są podane w tym temacie: Podstawowe informacje na temat buddyzmu

Miloszek999 pisze: wt mar 01, 2022 18:55(...)i inne pytanie jaka szkoła dla mnie byłaby najodpowiedniejsza ? ( wiem że głupio to brzmi , pytanie jaka szkoła buddyzmu jest najodpowiedniejsza dla kogoś z kręgu kultury katolickiej ?
krąg jest wtórny, tak uważam, znaczenie ma osobowość, a Twa jest tu nieokreślona i nie ma potrzeby byś ją określał, ponieważ, to Ty sam z siebie, jeżeli chcesz podążać którąś z buddyjskich ścieżek, powinieneś podjąć tą decyzję na podstawie swej wiedzy o nim, a nie na podstawie czyiś opinii, i to Ty poniesiesz konsekwencje - jakie by one nie były - swej decyzji.


powodzenia
:14:

ps
tytuł Twego tematu został zmieniony zgodnie z zasadami obowiązującymi na forum. proszę, zapoznaj się z regulaminem forum, by uniknąć nieporozumień
Dziękuję za pomoc . Niech świeci Ci lampa Dharmy.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Miloszek999 pisze: wt lis 28, 2023 17:41Niech świeci Ci lampa Dharmy.
dzięki :padam:
powodzenia na ścieżce :)

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

jaka szkoła buddyzmu jest najodpowiedniejsza dla kogoś z kręgu kultury katolickiej
moja odpowiedź: wśród znajomych buddystów z kręgu kultury katolickiej widziałam przejścia do najróżniejszych szkół, tych minimalistycznych i tych na bogato, więc sam fakt, że ktoś miał styczność z katolicyzmem, nie wyznacza jednoznacznie ścieżki

ba, w bonie bywa nawet tak, że jest katolicyzm, jedna ze szkół 'od Siakjamuniego', a potem przejście na bon, czyli podwójna wędrówka

jeśli pod spodem jest pytanie, czy coś pasuje bardziej do mentalności monoteisty, to i tak czeka tutaj sporo negocjacji, niezależnie od szkoły
Miloszek999
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 28, 2022 19:35
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: Miloszek999 »

Dzięki za pomoc
Miloszek999
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 28, 2022 19:35
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Teraz chcę przejść na buddyzm .

Nieprzeczytany post autor: Miloszek999 »

Potrzebuję nieco utwierdzenia ,bo ostatnio w życiu mam bardzo pod górkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”