Zen a Prana

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Awatar użytkownika
Mushimitzu
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 10:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: ZEN

Zen a Prana

Nieprzeczytany post autor: Mushimitzu »

Witam.
Od pół roku praktykuje pranę oraz czytam wszelkie wiadomości na temat zen. Starałem się poprzez praktykowanie gimnastyki oddechowej znaleźć.. no właśnie. Co? Jesteśmy prostymi ludźmi, którzy do życia potrzebują snu gdy są zmęczeni, jedzenia gdy są głodni i wody gdy są spragnieni. Cała reszta zależy od nas- takie oto wnioski wysnułem. Szczerze powiedziawszy nawet nie wiem czym jest oświecenie i czy tego pragnę- kojarzy mi się to z czymś takim jak zbawienie w kościele katolickim (naturalnym biegiem rzeczy krytykuje tę religię będąc świadomy tego, że tak działa człowiek) i nie bardzo mnie pociąga wizja tego stanu rzeczy.
Więc czego chcę?
Mądrość Zen pokazuje nam, że pewne zjawiska są wypadkową wcześniejszych zdarzeń na które nie tylko my mamy wpływ. Chcę być coraz bardziej świadomy. Świadomy tego, że swiat nie jest doskonały i że my możemy wykreować swoją własną rzeczywistość pod warunkiem, że będziemy mieć silną wolę. Chcę odkrywać swiat na nowo ale przy tym towarzyszy mi oddech.

Dziś po wielu sesjach oddechowych jestem zdrowszy, spokojniejszy, bardziej skoncentrowany i moja silna wola aż sama mnie zaskoczyła- nie od razu oczywiście. Rzuciłem fajki po 9 latach palenia po 3 miesiącach medytacji, alkohol po pół roku, z biegu mam dużo lepsze wyniki z 13.45 na 3km na 12.07, z 20 drążków na 30, stosuje dodatkowo aromaterapie, sprawdzam różnego rodzaju zioła, czytam dalekowschodnie książki- po prostu się rozwijam. Czy to jest zenem według was?
Masakatsu Agatsu
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: Zen a Prana

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

my możemy wykreować swoją własną rzeczywistość
Jeśli przyjąć taką definicję, to tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”