Mala

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

akros1979
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 25, 2017 19:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Mala

Nieprzeczytany post autor: akros1979 »

Cześć chciałabym się dowiedzieć odnośnie posługiwania się mal podczas medytacji.Przesuwając koraliki coś się mówi.....Najgorsze jest to, że nie wiem nawet co.....
Przepraszam, może się to wydać śmieszne ale naprawdę nie mogę znaleźć"instrukcji" posługiwania się malą.....
Awatar użytkownika
Aditya
Posty: 1115
Rejestracja: pn maja 23, 2011 21:13
Płeć: kobieta
Tradycja: buddyzm
Lokalizacja: Wonderland

Re: Mala

Nieprzeczytany post autor: Aditya »

Recytuje się mantrę, a koraliki pomagają w odliczaniu ile już razy (chociaż nie wiem czy zawsze się przykłada taką dużą wagę do odpowiedniej liczby powtórzeń, nie zawsze ma to znaczenie), można też liczyć pokłony (istnieją praktyki, w których trzeba wykonać określoną liczbę pokłonów).

Mantra to jeden wyraz, albo zdanie, może być związana z jakimś bóstwem i konkretną praktyką (np. mantra Buddy medycyny), albo powiedzmy, bardziej uniwersalna ("om").

Użycie mantr jest różne w różnych szkołach buddyjskich. W amidyzmie jest to praktyka kluczowa i polega na recytowaniu imienia Buddy Amidy. W zenie też są różne mantry. Zdaje się, że Seung Sahn (czyli nauczyciel ze szkoły kwan um) powiedział, że liczy się to, co mantra robi z umysłem, a nie że moc płynie z samej mantry, czyli odpowiednio powtarzane "coca-cola" również przyniesie efekt. Czyli bardziej nacisk jest położony na praktykę z mantrą jako formę szine na dźwięku (medytacji). W buddyzmie tybetańskim uważa się, że mantra sama w sobie jest ważna, ma moc i może oczyścić Twoją karmę.
Motylu!
Dobre myśli jak złote mlecze
wyrastają z umysłu.
akros1979
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 25, 2017 19:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Mala

Nieprzeczytany post autor: akros1979 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź 😊 Jesteś Wielka 😊
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: Mala

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

odpowiednio powtarzane "coca-cola" również przyniesie efekt
W sumie byłoby ciekawe, jakby faktycznie polecieć 108 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”