Mantra na skórę

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

karmapema108
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 03, 2015 10:31
Płeć: kobieta
Tradycja: Kagyu

Mantra na skórę

Nieprzeczytany post autor: karmapema108 »

temat przeniesiony przez kunzanga z działu ''Dharma/Dhamma''

Hej Drodzy Przyjaciele! :namaste:
Od lat walczę z problemami skórnymi, żadne specyfiki nie pomagają, dieta również. Rozmawiałam z Lamą Ole na ten temat i wspomniał mi o mantrze, która pomaga w leczeniu chorób skóry. Znacie może taką? Pozdrawiam.
Lamvadis
Posty: 432
Rejestracja: wt sie 04, 2009 09:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Toruń

Re: Mantra na skórę

Nieprzeczytany post autor: Lamvadis »

Mantry na skórę nie znam, ale polecam odwiedzić doktora Tenzina Jangchuba w Warszawie (można sobie wygooglować). Zbada Cię i da ziołowe "kulki". Jest on doktorem tradycyjnej medycyny tybetańskiej i leczy rzeczy, na które nasza zachodnia medycyna mówi "taka przypadłość" albo dają chemiczne preparaty/próbują leczyć inwazyjnie i siłowo, bez zrozumienia przyczyny problemu.
Koszt takiej wizyty to chyba koło 150 zł, dostaje sie tych kulek na miesiąc, a efekty są zdumiewające. Także z własnego doświadczenia bardzo polecam.
Również słyszałem dobre rzeczy o doktorze Tsogtsaikhan'ie Tavkhi, też w Warszawie, nie byłem u niego, ale podobno leczy się tam połowa Wspólnoty Dzogczen w Polsce :) Nie żeby wszyscy jakoś nadzwyczajnie chorzy byli... po prostu samsara i nietrwałość :)
karmapema108
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 03, 2015 10:31
Płeć: kobieta
Tradycja: Kagyu

Re: Mantra na skórę

Nieprzeczytany post autor: karmapema108 »

Dziękuję! Jak tylko będę się wybierać do Warszawy, to tam wpadnę :namaste:
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Mantra na skórę

Nieprzeczytany post autor: paolo »

karmapema108 pisze:Hej Drodzy Przyjaciele! :namaste:
Od lat walczę z problemami skórnymi, żadne specyfiki nie pomagają, dieta również. Rozmawiałam z Lamą Ole na ten temat i wspomniał mi o mantrze, która pomaga w leczeniu chorób skóry. Znacie może taką? Pozdrawiam.
Na przykład mantry:
Wadżrapani, Garudy, Hajagriwy. Albo np. mantra "Zbroja Wadżry", która zawiera w sobie właściwości wszystkich uzdrawiających mantr. Sorry ;) ale w tantrze mamy taki klimat, że do mantr niezbędny jest ustny przekaz :) Inaczej przypomina to próbę napicia się wody z pustego naczynia. Ostatecznie możesz uzdrowić się dowolną mantrą, dowolnego aspektu buddy do którego dostałeś przekaz. Ale jest tutaj mały kruczek, trzeba mieć głębokie zaufanie do tej mantry/aspektu buddy. Na przykład mniszka Gelongma Palmo, która sama wyleczyła się z trądu powtarzając mantry Awalokiteśwary np. om mani peme hung. Czy na naszym polskim podwórku pewien znajomy kagyupa, mantrą "zbroja wadżry" wyleczył swoją córkę z pewnej przewlekłej choroby skóry.
odczuwaj dobro
karmapema108
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 03, 2015 10:31
Płeć: kobieta
Tradycja: Kagyu

Re: Mantra na skórę

Nieprzeczytany post autor: karmapema108 »

W takim razie muszę poprosić Lame Ole.
Awatar użytkownika
Karinos
Posty: 731
Rejestracja: czw cze 17, 2010 19:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wadżrajana
Lokalizacja: Dublin/Irlandia

Re: Mantra na skórę

Nieprzeczytany post autor: Karinos »

zeby zastosowac skuteczna praktyke czy mantre najlepiej jest wczesniej poznac przyczyne danej choroby, szczegolnie przewlekle choroby skory moga zwiazane z na przyklad z negatywna karma z poprzednich zywotow. Czesto mowi sie ze choroby skory sa spowodowane przez Nagi (klasa istoto Naga). Dziala to w tej sposob ze jesli w jakis sposob zaszkodzilo sie Nagom, one zapadaja na choroby ktore nastepnie sa odbijane na winnego. W taki sposob choruje i naga i czlowiek. jedyna metoda pomocy jest wtedy uleczenie nagi, a poprzez to siebie. np za pomoca mantry zbroja wadzry o ktorej Paolo wspomnial wczesniej.

Zeby poznac przyczyne choroby najlepiej poprosic Lame czy Rinpocze o sprawdzenie w Mo, albo wrozbe z lustra.
np Lama Dawa Chodak Rinpocze jest dobrze znanym mistrzem przepowiedni z lustra, i szczegolnie zna sie dobrze na chorobach i ich przyczynach.
Pomogl mi osobiscie ze zdrowiem na ogromna skale.

tutaj jest strona - zobacz pod Mirror Divination
http://www.lamadawa.com/

aby zapytac o przyczyne choroby trzeba wyslac email na divinations@lamadawa.com
jest rowniez oplata okolo 20$ za pytanie, ale jesli to jest problem to mozna napisac i poprosic o znizke

obecnie Lama Dawa jest na odosobnieniu w Nepalu, wiec byc moze trzeba bedzie poczekac pare tygodni na odpowiedz

powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia :lowe2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”