TSA LUNG - wykład otwarty

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

TSA LUNG
Joga fizyczna z najstarszej, duchowej tradycji buddyzmu tybetańskiego stosowana w realiach współczesnego społeczeństwa.

Alejandro Chaoul Reich
Piątek, 27 czerwca, godzina 18:00
ul. Raszyńska 22, Warszawa
Społeczne Gimnazjum Nr 20
Aula I piętro

Tantra Matki
używa metafory dzikiego konia jako określenie oddechu życiowego i jeźdźca jako umysłu. Dziki koń jest ślepy i potrzebuje przewodnika a jeździec jest kulawy i sam nie potrafi się poruszać. Potrzebują się nawzajem by wspólnie podążać ścieżkami subtelnych kanałów. Praktyki tsa lung pomagają utrzymać umysł na oddechu, który prowadzi go przez różne kanały tak, że praktykujący może zyskać dostęp do właściwości, których potrzebuje w danym momencie, i rozwinąć je.

Praktyki tsa lung zapoznają ćwiczącego z jego subtelnymi kanałami i z pięcioma rodzajami oddechu, które są związane z pięcioma żywiołami. Poprzez proste ruchy ciała oddech życiowy prowadzi umysł do poszczególnych miejsc czy czakr, otwierając je i dostrajając do doświadczeń, które wspierają praktykę medytacj.

Alejandro Chaoul Reich jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche.Studiował u wielu Mistrzów zarówno Bon jak i buddyjskich przez ponad 20 lat. Obecnie prowadzi Instytut Ligmincha w Houston.
Posiada tytuł doktora religii tybetańskich Uniwersytetu Rice w Houston.

Alejandro prowadzi praktyki medytacji Tsa Lung dla chorych na raka i ich rodzin, studiuje wpływ praktyki Tsa Lung Trul Khor jako terapii u pacjentów chorych na raka, w ramach programu naukowego na Uniwersytecie Teksas w Houston oraz szpitalu MD Anderson.
Jest docentem w John P. McGovern, M.D.( Center for Health, Humanities, and the Human Spirit) oraz w Szkole Medycznej w Houston (U.T. School of Medicine), a także Dyrektorem Ośrodka Odnowy Instytutu Religii i Medycyny Centrum Medycznego w Teksasie.
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

A może się orientujesz (bądź ktoś, kto bywał na podobnych spotkaniach):
1) jak długo może potrwać ten wykład?
2) czy w zwyczaju jest punktualne zaczynanie, czy może tak jak w Karma Kagyu spóźnianie się jest podstawową praktyką i im bardziej zaawansowany praktykujący, tym większy obowiązuje obsuw?

Pytam, bo jestem tego dnia w Wawie, ale służbowo i o ile może mi się udać urwać tak, żeby zdążyć na 18, o tyle już o 20 muszę być gdzie indziej, więc jak obowiązuje obsuw, to nie mam po co próbować...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj
stworzenie pisze:1) jak długo może potrwać ten wykład?
Około dwóch godzin.
stworzenie pisze:2) czy w zwyczaju jest punktualne zaczynanie, czy może tak jak w Karma Kagyu spóźnianie się jest podstawową praktyką i im bardziej zaawansowany praktykujący, tym większy obowiązuje obsuw?
Nie wiem.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Dzięki :)
Około dwóch godzin.
W takim razie może się udać. :hyhy:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Myslalam, ze ludzie, ktorzy chca miec kalendarz pelny po brzegi to jakis mit :hyhy:
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: Monika »

stworzenie pisze:Dzięki :)
Około dwóch godzin.
W takim razie może się udać. :hyhy:
mhhhm :zawstydzony: jezeli publicznosc zejdzie sie o czasie to zaczniemy o 18. Nie przewiduje wiekszego obsuwu niz "kwadrans akademicki". W koncu po cos umawiamy sie na konkretna godzine i Aleks bedzie po calym dniu zajec.
Monika
Awatar użytkownika
MarS
konto zablokowane
Posty: 462
Rejestracja: pt cze 06, 2008 09:12
Lokalizacja: kabaty

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: MarS »

Ha. Nawet chętnie popróbował bym tego tybetańskiego Chi Kunga tylko, że mnie nie będzie w Wawie :(
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Myslalam, ze ludzie, ktorzy chca miec kalendarz pelny po brzegi to jakis mit :hyhy:
Jakby tak miał być pełen nauk, to nie mam nic przeciwko. Ale niestety nie ma tak dobrze.
mhhhm :zawstydzony: jezeli publicznosc zejdzie sie o czasie to zaczniemy o 18. Nie przewiduje wiekszego obsuwu niz "kwadrans akademicki". W koncu po cos umawiamy sie na konkretna godzine i Aleks bedzie po calym dniu zajec.
Dzięki za info. Mam nadzieję, że uda mi się tam być. :)
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: Monika »

MarS pisze:Ha. Nawet chętnie popróbował bym tego tybetańskiego Chi Kunga tylko, że mnie nie będzie w Wawie :(
:) tsa lung mamy na stale w ramach praktyk. Mozesz odwiedzic grupe warszawska.
Monika
Awatar użytkownika
MarS
konto zablokowane
Posty: 462
Rejestracja: pt cze 06, 2008 09:12
Lokalizacja: kabaty

Re: TSA LUNG - wykład otwarty

Nieprzeczytany post autor: MarS »

Na razie przeczytałem opis ćwiczeń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”