medytacja vipassana w krakowie

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: Har-Dao

majik

medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: majik »

Mieszkajacych w Krakowie zainteresowanych praktyka w grupie zapraszam na godzinna sesje we czwartek 13 grudnia o godz 19.00 na ulice krakowska 26/1. udalo mi się znalezc salke, z ktora chcialbym wiazac nadzieje na regularne cotygodniowe sesje medytacji
trzeba przyniesc wlasny sprzet do siedzenia i poniewaz nie wiem jak cieplo tam bedzie - salka jest na pierwszym pietrze kamienicy, podloga parkietowa, ale jest dosc wysoka i w ciagu dnia nie przebywa tam zbyt wielu ludzi - radzilbym ubrac sie w miare cieplo

pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć Majik,

koniecznie daj znać jak się udała sesja! :)

Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
miglance
Posty: 387
Rejestracja: wt sie 08, 2006 00:46
Tradycja: brak

Re: medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: miglance »

Witam kto prowadzi medytacje i jak przebiegaja? :)
majik

Re: medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: majik »

jest to czysta inicjatywa prywatna kilku osob ktore praktykuja w tradycji mahassi sayadaw, nie ma prowadzacego, zbieramy sie i razem odbywamy godzinna sesje
oczywiscie formula jest otwarta - mozemy rozwazyc czy na przyklad chcemy sesje siedzenia poprzedzic i zakonczyc sesja chodzenia , itd, itp. W czasie wczorajszego spotkania bylo nas 4 osoby - ja + dwoje moich znajomych oraz jeden jogin , ktory zjawil sie poprzez powyzsze ogloszenie.
Prowadzacy- watpie zeby ktos z nas poczuwal sie na silach do przyjecia takiej roli, raczej chodzi o to, aby stworzyc grupe wsparcia pozytywnego dla medytujacych i oprocz codziennej indywidualnej praktyki wprowadzic raz w tygodniu element praktyki w grupie. moze w ten sposob uda nam sie zapoczatkowac cos co w przyszlosci da jakies ciekawe owoce.

wczorajsza sesje moge opisac jedyniw w takich katergoriach

- przetestowalismy sale - da sie w niej medytowac, tzn. pomimo tego ze jest w centrum miasta, jest dosc cicho - ciszej niz ja mam w swoim mieszkaniu

- jesli przyjda wielkie mrozy moze byc chlodno - nie wiemy jeszcze jakie mozliwosci ma znajdujacy sie tam piec - wczoraj bylo ok

- mnie osobiscie siedzialo sie OK,

- im wieksza grupa medytujacych sie zbierze, tym wieksza energia sie wytworzy

zapraszam za tydzien
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Czołem Majik,
wczorajsza sesje moge opisac jedyniw w takich katergoriach
o taki opis mi chodziło. :) Super! Gratuluje inicjatywy i szczerego zaangażowania. :super:

Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

majik pisze:trzeba przyniesc wlasny sprzet do siedzenia i poniewaz nie wiem jak cieplo tam bedzie - salka jest na pierwszym pietrze kamienicy, podloga parkietowa, ale jest dosc wysoka i w ciagu dnia nie przebywa tam zbyt wielu ludzi - radzilbym ubrac sie w miare cieplo pozdrawiam
Hej! Jak byście chcieli medytować u nas, czyli w krakowskim w ośrodku Zen Kwan Um na ul. Łobzowskiej 41/3 to ja zapraszam. Osobiście medytuje tam w czwartek w dniu medytacji grupy karma kamtzang, czyli podża Czenrezik o godzinie18.30. Jest tez wtorkowa grupa szambali. U nas są poduszki i materace, dobre warunki do medytacji. W mojej grupie są osoby zainteresowane medytacje w tradycji theraveda vipasana .
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

majik, majik, Grupa szambali szuka jakiegoś taniego lokalu do medytacji, raz w tygodniu, półtorej godziny. Czy u was na krakowskiej można się spotykać i jaka cena za wynajem.? Niestety na łobzowskiej koszt sali nas przerasta.
majik

Vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: majik »

Jeszcze raz zapraszam na godzinna sesje medytacji vipassana w krakowie przy ulicy Krakowskiej 26/1 we czwartek o godz 19.00. ostatnim razem, a bylo to nasze trzecie spotkanie bylo nas juz 6 osob i licze na to, ze bedzie coraz wiecej
pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: Ras »

A może teraz ktoś jest chętny na wspólne siedzenia?
emaho!
zorka
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 11:08
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Kraków

Re: medytacja vipassana w krakowie

Nieprzeczytany post autor: zorka »

Ja się zgłaszam.
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”