Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Zhaolu
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 17:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: Warszawa

Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Zhaolu »

Witam wszystkich.
Przeglądam co jakiś czas to forum i chcę zaproponować "bratnim duszom" miejsce do wspólnej praktyki w tradycji Theravada. Oto link do stronki:http://www.buddyzmzen.pl/p/wynajem-dla-grup.html
Choć reprezentuję zenków to miło by było gdybyśmy mogli sobie pomagać. Wiem, że Theravada nie ma jeszcze ośrodka, ale z tym problemem nie tylko Wasza grupa się borykała. W/w wskazane miejsce jest wystarczające do wspólnej praktyki, jak i pobytu (choć może nie jest to Bristol). Ale liczy się tylko praktyka. Z zarządem ośrodka można ustalić szczegóły co do terminu, czasu pobytu, noclegu czy wyżywienia. Dojazd też jest całkiem znośny. Na nasze sessin zjeżdżają ludziska z całego kraju. Tu też ustalamy jak dalej mamy współpracować. Serdecznie zapraszam. A może nawet dołączę do "siedzących. Tu też gościmy naszych nauczycieli. Nie widzę problemu by Theravada mogła zaprosić tam swojego nauczyciela na nauki.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Zhaolu

Dzięki - nie powiem, że jest to tanie, albo drogie, bo się jeszcze nie rozeznaję, ale warto mieć takie opcje, zwłaszcza, że to buddyjskie ziemie są.

BTW - robicie jakieś rabaty dla biednych wyznawców szkoły żebraczej? :)

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Zhaolu
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 17:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Zhaolu »

Nie wiem dokładnie, jak to jest z upustem dla braci w Dharmie. Wszak to jedna wielka rodzina więc powinni coś spuścić z ceny. Ja jestem za. Na chwilę obecną nie powiem jak jest gdyż przed chwilą Sanga zaczęła 3 dniowe odosobnienie. Ale jeżeli jesteś zainteresowany to po odosobnieniu zapytam. I będę Was popierał. Może jakieś wspólne siedzonko międzysangowe ? Fajnie byłoby się poznać.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Zhaolu pisze: Ale jeżeli jesteś zainteresowany to po odosobnieniu zapytam. I będę Was popierał.
Gdybyś mógł, byłbym wdzięczny. Możemy przyjść ubrani w łachy dla lepszego efektu i wzniecenia współczucia w gospodarzach :)
Zhaolu pisze:
Może jakieś wspólne siedzonko międzysangowe ? Fajnie byłoby się poznać.
Jak najbardziej, ale w sensie pierwsze siedzenie gratis? Mamy co prawda już nagrane miejsce w Wawie na Andersa na niedziele (zaczniemy prawdopodobnie od kwietnia) ale od przybytku głowa ponoć nie boli... :)

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Zhaolu
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 17:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Zhaolu »

OK OK !
Jeżeli to ma nas wzmocnić w praktyce my też przyjdziemy w łachach. :yahoo:
Awatar użytkownika
shingnya
użytkownik zbanowany
Posty: 248
Rejestracja: pn sty 28, 2013 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: offline

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: shingnya »

hej!

od kiedy to szkoła pana kaplo i bodina jest soto?
uznali ich w japonii za soto?

pozdrawiam
:pray:
Awatar użytkownika
Zhaolu
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 17:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Zhaolu »

Jest w tradycji rinzai -soto z naciskiem na rinzai. Ale bardziej czuję soto i jemu hołduje. Czcigodny Dogen też je promował.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

P.S.

plany (marzenia) o ośrodku są już na stronie. http://theravada-pl.wikidot.com/osrodek

Jest to, jakby kogoś ciekawiło, schemat chińskiej świątyni, bodaj najstarszej jaką udało się odkopać. Wyczytane i zeskanowane z książki "Historia Chin", ale nie mam przy sobie egzemplarza coby podać dokładną nazwę tego miejsca.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Zhaolu
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 17:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Zhaolu »

Mam nadzieję, że marzenia, oczekiwania co do powstania ośrodka spełnią się dla dobra wszystkich odczuwających istot. Tego Wam i sobie życzę. Choć właściwie - Nie ma Wam i nam - dla nas wszystkich. Podziały tu nie są potrzebne. Z mojej strony obiecuję, że póki mam siły chętnie pomogę przy budowie, w miarę moich możliwości i umiejętności. Gassio :namaste:
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Miejsce do wspólnej praktyki dla theravadinów

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Obrazek

Medytacje w każdą niedzielę, zaczynamy od 6.10.2013

Medytacja posiada wymierne korzyści praktyczne, pomagające sprawnie funkcjonować w świecie, w byciu zrelaksowanym, szczęśliwszym oraz wyciszonym.

Kształcąc umiejętność bycia obecnym we wszystkim co się aktualnie dzieje, zarówno w sferze ciała jak i umysłu, korzystać będziemy ze starożytnej techniki jakiej nauczał Buddha, mianowicie Ānāpānasati – uważności oddechu. Siadając w wygodnej pozycji, zamykając oczy, będziemy sobie uświadamiać nasz własny oddech. Celem tej praktyki jest uwalnianie się ze zmartwień, spostrzeżeń i myśli, które nas ograniczają i blokują poprzez rozkwit naszego spokoju zrodzonego z odpuszczania.

W każdą niedzielę o 18.00 usiądziemy wspólnie do medytacji na godzinę, by przez kolejne pół godziny porozmawiać o medytacji i tekstach źródłowych. Skończymy o 19.30 - dla chętnych zaparzymy herbatę.

Wprowadzenie do medytacji – osoby, które będą po raz pierwszy i nie znają podstaw medytacji proszone są o skontaktowanie się z Pracownią Psychologii Praktycznej Pepe (tel. 605 537 704) oraz o przyjście pół godziny wcześniej czyli o 17:30. Wtedy wyjaśnione będzie co to znaczy medytować, jak wygląda podstawowa technika, jaki jest cel medytacji, czym jest świadomość, uważność i skupienie w medytacji.

Więcej informacji odnośnie spotkań znaleźć można tu:

http://facebook.com/groups/116854978339008/

Miejsce:

Pracownia Psychologii Praktycznej PePe Warszawa ul. Gen. Andersa 13 lok 31
(przy stacji metra Ratusz-Arsenał)

Dla chętnych wystawiona będzie puszka na datki, które zasilą Fundację Theravada oraz pokryją opłatę za wynajęcie sali.

Osoby zainteresowane i początkujące prosimy o każdorazowe, telefoniczne potwierdzenie swojej obecności. Telefon: 0 605 537 704

Prosimy o przynoszenie swoich poduszek do medytacji.

Współ-medytującym będzie: http://www.pracowniapepe.pl/zespol-piot ... inski.html

Uwaga!

Medytacja nie jest formą psychoterapii. Nie jest wskazana dla osób z zaburzeniami psychicznymi, leczących się psychiatrycznie i mających trudności w utrzymaniu równowagi psychicznej. W przypadku wątpliwości, jak dane zajęcia mogą wpłynąć na stan zdrowia, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem, psychoterapeutą lub osobą prowadzącą.

Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”