Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: Har-Dao

ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych na spotkania z Acharn Sujin które odbędą się w dniach 4-11 września w Olsztynie. Spotkania będą miały charakter nieformalnych dyskusji o Dhammie. Bardziej oficjalne spotkania odbędą się w weekend(8,9 września). Odbędą się na większej sali, gdzie każdy będzie miał szansę zadać pytania na temat swojej praktyki i posłuchać mów Dhammy.

Jest to wspaniały czas, i wspaniała okazja by pogłębić swoją ufność w Dhammę i rozwinąć się na ścieżce.

Acharn Sujin to konserwatywna, świecka nauczycielka Therawady. Reprezentująca pogląd, iż rozwój poprzez słuchanie Dhammy i aplikowanie jej w życiu, prowadzi do bezpośredniego zrozumienia Prawdy. I wyzwolenia. Nie medytacja sama w sobie.

Tu krótki opis:

<Acharn Sujin jest jedną z największych Tajskich nauczycieli Abhidhammy. Obecnie ma 85 lat, zaczeła nauczanie ścieżki vipassany we wczesnych latach sześćdziesiątych. Objaśnia ona drogę do rozumienia wszystkich codziennych doświadczeń, które mają miejsce na sześciu dvara(6 zmysłów), to jak każdy moment jest uwarunkowany i jak subtelną Ścieżką jest ścieżka środka. Jej mowy są emitowane w radiu każdego dnia na całą Tajlandię, a raz na tydzien w telewizji. Są również tłumaczone na język Cambodżanski i emitowane w Cambodży.>

W ostatnich latach, Acharn wielokrotnie odmawiałą przyjazdu do europy z uwagi na jej starszy wiek. Jednak zgodziła się przyjechać specjalnie do Polski, by podzielić się z nami Dhammą, która uwalnia z każdego rodzaju cierpienia. Wraz z nią przyjedzie ponad 20 jej uczniów z całego świata. Będzie to z pewnością największe spotkanie theravadinów jakie dotychczas miało miejsce w Polsce. W poźniejszym czasie dodam więcej szczegółów.

Chęć uczestnictwa, rezerwacje proszę wysyłajcie do mnie na pm. Wszelkie pytania, tu w wątku bądź na pm.

Obyśmy wszyscy zaznali spokoju i uwolnili się z naszych cierpień.
Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
forest
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 26, 2012 11:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: forest »

Jako kuzyn Ikara, również będę na spotkaniu, i choć jako początkujący na drodze dhammy, cieszę się, że osoba takiego pokroju pojawi się u nas - w Polsce. Wydarzenie naprawdę niebywałe.

Sam sądzę, że praktykować dhammę powinniśmy poprzez wgląd i uwagę, a nie, jak dużą część buddystów twierdzi - wyłącznie lub w dużej mierze poprzez medytację. Osobiście, od około dwóch lat, słucham sporo jej wykładów dostępnych online i sam głos Acharn Sujin dodaje mi otuchy, zrozumienia i co najważniejsze uczy mnie widzieć rzeczy takimi jakimi są.

Osobiście, Acharn Sujin to osoba dla mnie wyjątkowa - gdy jej słucham, jej mowa pochodzi z serca i zrozumienia, nie są to puste słowa. To nie teoria a dhamma.

Byłem na kursach medytacji u Goenki, oraz w klasztorach buddyjskich, i nigdzie nie znalazłem takiej pomocy. Uważam, że Acharn Sujin jest jedną z najbardziej uduchowionych nauczycieli - IMHO to dzięki jej mowom jestem na dobrej drodze dhammy - dodaje mi spokoju i pomaga w codziennym życiu.

Pozdrawiam i gorąco zachęcam do spotkania,
Adam
Awatar użytkownika
Egon
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 18, 2011 21:49
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Warszawa

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Egon »

Cieszy mnie przyjazd tak znanej nauczycielki. To na pewno ważne wydarzenie!

Czy możecie umieścić linki do wspomnianych wykładów online?

Pozdrawiam,

Wojtek
Obrazek
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
forest
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 26, 2012 11:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: forest »

India, October 2005

Srinagar, day 3:

część 1: http://www.dhammastudygroup.org/audio/2 ... agar3a.mp3
część 2: http://www.dhammastudygroup.org/audio/2 ... agar3b.mp3

lobha znaczy przywiązanie, nama - mentalność, rupa - materialność. Są to palijskie terminy.

Pozdrawiam,
Adam.
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

witajcie,
Właśnie dowiedziałem się, iż wraz z Than Ajahn do Polski przyleci grupa około 40 osób z Tajlandii oraz około 20 osób ze świata. Wielu z tych ludzi praktykuje od ponad 30, 40 lat.

Prowadzę właśnie negocjacje z jednym z Olsztyńskich Hoteli, który jest w stanie pomieścić tak wielką grupę. Czy jest na forum ktoś z Olsztyna, kto zna dobre hotele, z salą konferencyjną, podwyższonym standardem pokoi, i gdzieś lekko na uboczu, nie w centrum miasta?

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
podroznik28
Posty: 315
Rejestracja: pn lut 20, 2012 10:27
Płeć: mężczyzna
Tradycja: -

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: podroznik28 »

Gdybym znał angielski...gdybym umiał się porozumieć to bym gnał tam z miłą chęcią pomimo, że to drugi koniec polski. Liczę na jakieś informacje/relacje ze spotkania.

PYTANIE: Czy ktoś mógłby nagrać spotkanie o ile będzie na to zgoda?

Pozdr.
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Witajcie,

Drobne zmiany:

Zmienił się termin przyjazdu Acharn. Ostatecznym terminem jest 9-17 września. 9 września na warszawskim Modlinie około godziny 19:30 wyląduje jej samolot. Wraz z Acharn przyleci grupa 17 przyjaciół w Dhammie z Tajlandii oraz kilka osób z zagranicy. Zapraszam wszystkich zainteresowanych , którzy chcieliby przywitać Ajahn ;)
Z tamtąd grupa uda sie do hotelu w Olsztynie. Następnego dnia będą odbywały się dyskusje z Ajahn 1,5 h przed poludniem i 1,5 h po poludniu i tak do 16 września. 17 września grupa uda się z powrotem na lotnisko.

Dodatkowo będą organizowane 3 wycieczki po mazurach w połączeniu ze wspólnymi dyskusjami w Dhammie.

15 i 16 września, sobota i niedziela planowane są bardziej oficialne spotkania, w szczególności dla polskich buddystów, którzy chcieli by wziąć udział w dyskusjach.

Myślałem o jednej rzeczy mianowicie, czy kiedykolwiek były organizowane spotkania e-budda? Z niektórymi znamy się już długo i powiem szczerze chciałbym się spotkać. Więc moja propozycja jest taka, iż weekend mogłby zostać przeznaczony na spotkanie przyjaciół z tego forum. Co o tym myślicie?

Same spotkania z Acharn będą miały charakter bardzo nieformalny, tak jak spotkania rodzinne. Będziemy siedzieć wspólnie przy okrągłym stole, posłuchać Dhammy, zadać pytania na temat praktyki dla Acharn, dodatkowo będzie czas na rekreacje i odpoczynek.

Tak więc: booker, Ryuu, Hardao, iwan, kunzang, miluszka, podróżnik, gt, piotr, Piotr i wszyscy przyjaciele, zachęcam do spotkania się.

Ajahn często mówi, że nie ma sensu używać terminów mahajana czy theravada, to tylko pojecia, a rzeczywistosci, są tu i teraz. To ta sama dhamma.

Myślę że każdy zkorzysta z tych dyskusji, bez względu na orientacje religijną, Bo to co się liczy najbardziej to wiara, ufność.

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Ikar

Cool - a mogę przyjechać z kamerką i ponagrywać? Z chęcią bym się przejechał, choć pewnie będzie cienko z czasem. W każdym razie super sprawa, choć nauczycielki tej zupełnie nie znam, ale z chęcia poznam.

BTW - czemu do Polski przyjechała?

W razie gdybyś potrzebował pomocy - poślę Ci na priv cuś.

metta&peace
H-D
podroznik28
Posty: 315
Rejestracja: pn lut 20, 2012 10:27
Płeć: mężczyzna
Tradycja: -

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: podroznik28 »

Har-Dao pisze:Czołem Ikar

Cool - a mogę przyjechać z kamerką i ponagrywać? Z chęcią bym się przejechał, choć pewnie będzie cienko z czasem. W każdym razie super sprawa, choć nauczycielki tej zupełnie nie znam, ale z chęcia poznam.

BTW - czemu do Polski przyjechała?

W razie gdybyś potrzebował pomocy - poślę Ci na priv cuś.

metta&peace
H-D
Wydaje mi się, że to niedaleko Ciebie :) Ja bym Piotrze zaiwaniał na jednej nodze jakbym nie miał tych 400 km do Olsztyna. Tak to muszę kombinować jak kuń pod górkę żeby choć na 4 dni przyjechać :) (Na kwestie urlopowe w tym okresie będę miał mały wpływ, zobaczymy co wyjdzie).
Awatar użytkownika
Aditya
Posty: 1115
Rejestracja: pn maja 23, 2011 21:13
Płeć: kobieta
Tradycja: buddyzm
Lokalizacja: Wonderland

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Aditya »

Czy to darmowy kurs? Pierwszy termin w ogóle mi nie odpowiadał, ale ten drugi bardziej, także się zastanawiam czy dam radę się pojawić. Chciałabym, ale nie mogę się teraz zadeklarować. Czy są jakieś terminy do kiedy trzeba się zdecydować?
Motylu!
Dobre myśli jak złote mlecze
wyrastają z umysłu.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Wydaje mi się, że dałbym radę się pojawić, ale nie wiem czy na jeden dzień, czy na dłużej. Odezwę się do Ciebie jakoś na początku września w sprawie szczegolow i najwyżej mi doradzisz kiedy najlepiej przyjechac.

Pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

podoznik ty sie pojaw, bo okazji potem nie bedzie. Pani Sujin ma 86 lat i przyjezdza dla nas z 6 tys kilometrów, wiec te 400 km to nic :D
Ryuu pisze:Wydaje mi się, że dałbym radę się pojawić, ale nie wiem czy na jeden dzień, czy na dłużej. Odezwę się do Ciebie jakoś na początku września w sprawie szczegolow i najwyżej mi doradzisz kiedy najlepiej przyjechac.
Ryuu, zapraszam. Fajnie bedzie Cie znów zobaczyć. Acharn jest od 9 do 17 września. Grafik powinnienem zamiescić jeszcze dziś. Sorki że tak zwlekam ale mam sporo na głowie. Najlepiej chyba przyjechać w weekend bo urlopu nie trzeba. 14, 15 i 16 września to piątek, sobota i niedziela.
felula pisze:Czy to darmowy kurs? Pierwszy termin w ogóle mi nie odpowiadał, ale ten drugi bardziej, także się zastanawiam czy dam radę się pojawić. Chciałabym, ale nie mogę się teraz zadeklarować. Czy są jakieś terminy do kiedy trzeba się zdecydować?
No ja sie zajmuje akomodacją, wiec akomodacja może kosztować, wiec tu każdy musi o to zadbać. ja moge jedynie pomóc w zakwaterowaniu/ rezerwacji hotelu/ hostelu oraz ewentualnie zaoferować coś darmowego jak nocleg u znajomych.

Acharn wraz z grupa przyjaciół bedzie mieszkać w hotelu Omega przy ulicy Sielskiej. jednak tam nocleg troche kosztuje. Jeśli ktoś by chciał być blisko Acharn, wtedy dajcie znać, to zloze rezerwacje indiwidualne pod nasza grupe wtedy jest 30 procent znizki. Pokoj ze sniadaniem jednoosobowy ze znizka juz to chyba okolo 160 zl. A dwu osobowy na glowe wtedy wychodzi 115 zl. jednak są również dobrej klasy hostele w olsztynie, za ok 30 zl za noc. Dyskusje z Acharn będą odbywaly sie w glownie w Hotelu Omega przed poludniem ok 10 i 17 codzien. Pozatym wypoczynek tak jak zwiedzanie i wycieczki, kazdy mile widziany by dlaczyc. Dzis zamieszcze grafik calego pobytu aby sie kazdy mogl zorientować.

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: LordD »

O który Olsztyn chodzi? Bo są dwa w Polsce :)
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Ras »

ikar pisze:Witajcie,
9 września na warszawskim Modlinie około godziny 19:30 wyląduje jej samolot.
Wnioskuję, że w Olsztynie na Warmii, bo jakby chodziło o Olsztyn obok Częstochowy to wybrano by bliższe lotnisko. Jakby to był ten drugi Olsztyn, to napewno bym był, niestety, za daleko, szkoła.
:namaste:
emaho!
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Przepraszam że tak późno zamieszczam rozkład dnia dla planowanej wizyty. Jest to schematyczny rozkład, w języku angielskim. Dyskusje będą odbywały się w Hotelu Omega w Olsztynie, woj. warmińsko-mazurskie. przy ul. Sielskiej 4a. Wszystkich zapraszam. Będą organizowane 3 wycieczki, choć może to się zmienić w trakcie pobytu Acharn na np. 2. Dużo zależy od niej samej. Jeśli ktoś chciałby wziąść udział w wycieczce, myślę że koszta transportu w wybrane miejsca pokryje Tajska grupa, jedyne co to jakieś pieniążki na posiłek by się przydały, myślę że ok. 50 zl. Dni w których nie będzie wycieczek. Zapraszam każdego w do Hotelu Omega na dyskusję w Dhammię , jedna przed druga po południu. Wystarczy w recepcji Hotelu zapytać o miejsce gdzie odbywają się dyskusję z Acharn Sujin. Co do noclegu to myślę że Hostele Olsztyńskie kosztują ok. 50 zł za pokój. Ja sam z braku funduszy będę mieszkał na czas pobytu Acharn w Schronisku młodzieżowym. Pokój 1 osobowy 50 zł, a dzielony na 2 osoby 33 zł.

Poniżej zamieszczam schematyczny rozkład planu dnia Acharn. Jeśli macie jakieś pytania piszcie na pm bądź tu na forum.
Dhamma trip to Poland
9-17th September

Schedule


Day 0 - Sunday 9th of September

19:25 GMT
Picking up Acharn and cooming Thai friends at Warsaw Airport (on flight AY 3763)

20:00 p.m
Departure by rented mini-bus (or buses) for the [Omega] Hotel in Olsztyn (est. 3h travel).
The time of setting off depends when Acharn flight comes.
Some Dhamma talks in the bus if possible.

23:00 p.m
Arrival at [Omega] Hotel in Olsztyn.


Day 1 - Monday 10th of September

07.00 - 08.30
b'fast in hotel,

08.30 - 09.30
free-time

09.30 - 11.30
Discussion outside or in conference room

12.00 - 14.00
lunch buffet in hotel

14.00 - 16.00
rest and free time

16.00 - 18.00
discussion

18.30 - 20.00
light dinner in hotel




Day 2 - Thuesday 11th of September

06.30 - 07.30
b'fast in hotel

08.30 - 10.00
discussion

10.30 - 11.30
visit old town of Olsztyn

12.00 - 14.00
lunch in Olsztyn Old Town restaurant.
rest

16.00 - 18.00
discussion

18.30 - 20.00
light diner in hotel


Day 3 - Wednesday 12th of September

06.30 - 07.30
b'f

08.00 - 11.00
excursion to forest. Kierzbun horse farm. Walks in the forest.

12.00 - 14.00
typical Polish meal in Polish tourist resort farmhouse style in Kierzbun. 3 dishes meal – bigos(cabbage and meat dish), pierogi, a small things with mushrooms and a soup. All ingredients homemade. Like noodles. Coffee or tea break with homemade cake.

15.00
coming back to the hotel

16.00 - 18.00
discussion in hotel

18.30
light dinner in hotel


Day 4 - Thursday 13th of September
06.30 - 07.30
b'f

08.30 - 10.00
discussion

10.00 - 11.30
walk around the lake, rest

11.30 - 13.30
lunch buffet in hotel
rest

16.00 - 18.00
discussion

18.30 - 20.00
light dinner


Day 5 - Friday 14th of September

06.30 - 07.30
b'f

08.30 - 10.00
discussion

10.00 - 11.30
excursion to the Dadaj lake, touristic resort.

11.30 - 13.30
lunch in hotel by the lake.

rest in this resort
16.00

Cooming back to [Omega] hotel. Ar. 1h
17.30 - 19:00
discussions

19:30 - 20:30
Lighter dinner

20:45
rest in a hotel.


Day 6 - Saturday 15th of September

06.30 - 07.30
b'f

08.30 - 10.30
morning discussions with polish friends in a hotel conferency room.

11.30 - 13.30
lunch in hotel
rest

16.00 - 18.00
afternoon discussions with polish friends.

18.30 - 19:30
light dinner.


Day 7 - Sunday 16th of September
One day excursion to very beautiful health resort by the beautiful river.

06.30 - 07.30
b'f

08.30
Setting off to Krutyn, beautiful turistic health resort in the heart of Mazury (region of Poland with a lot of lakes and typical colder forests)

10:30 - 11:30
Dhamma discussions, by the beutiful river. Very quiet there.
Or if weather not good, inside the restaurant by the river with view on the flowing river.

11.45 - 12:45
lunch in Hotel Mazur-Syrenka restaurant.
rest. Walking into a beautiful forest.

15:00
Coming back to Olsztyn hotel.

17.00 - 18.30
afternoon disccusions.

18:30 - 19:30
lighter dinner in hotel.


Day 8 - Monday 17th of September

6:30-7:30
b'fast in the hotel.

08:00 a.m
Setting off to Warsaw airport.

11:00 a.m
Arrival at Warsaw aiprot for check-in

13:05 p.m
Departure of Thai group on flight AY 3776
Raz jeszcze zapraszam wszystkich, czy to na cały pobyt czy na weekend czy nawet na jeden dzień. Naprawdę warto. Jeśli ktoś miałby jakieś problemy ze znalezieniem lokum odezwijcie się na pm, postaram się pomóc.

Pozdrawiam
ikar

p.s
9 września będę wyczekiwał Acharn oraz resztę przyjaciół w Dhammie z zagranicy. Będę na lotnisku modlin od rana. Zaparaszam wszystkich na kawę i oraz na przywitanie Acharn wraz z przyjaciółmi. Liczę na kawkę z Hardao i powspominanie starych czasów ;) oraz z każdym kto zamierza się pojawić tego dnia na lotnisku. Poza tym w Busie do Olsztyna są jeszcze wolne miejsca.
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

kapitalna okazja, tym bardziej, że mam stosunkowo blisko do Olsztyna!
ale co z tego, kiedy cały wrzesień, a zwłaszcza ten akurat tydzień mam już kompletnie zajęty :/
mam nadzieję, że to nie będzie ostatnia tego typu wizyta w Polsce!
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Ikar

Super - dzięki za szczegółowe info - kawka na nowym lotnisku czekając na Theravadyjską nauczycielkę - brzmi nieźle. Do zobaczenia tam!

metta&peace
H-D
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Słuchajcie pomyliły mi się lotniska.

Acharn wraz z grupą przyjaciół w Dhammie wyląduje 9 września(niedziela) o 19:25 czasu polskiego na Lotnisku - Port Lotniczy imienia Frederyka Szopena w Warszawie(nie modlin) . Tak więc zapraszam wszystkich do spotkania się i wspólnie odebrania Acharn. Mamy 30 osobowego busa do Olsztyna, więc są jeszcze miejsca jeśli ktoś zechciałby się zabrać z nami.

Ja będę na lotnisku już około 12 i zapraszam na kawe i podyskutowanie Dhammy, jeśli ktoś byłby zainteresowany. W miedzy czasie będziemy czekać na 3 zagranicznych przyjaciół którzy również przylatują wcześniejszym lotem.

Pozdrawiam
ikar

p.s
przylot Acharn:
lot AY3763 from Helsinki (Finnair) at 19.25 (Polish time).
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

reasumując, gdybym jednak miał wolny weekend 15-16 września i chciał przyjechać choć na krótkie spotkanie, to najlepiej zjawić się wtedy:
Day 6 - Saturday 15th of September

16.00 - 18.00
afternoon discussions with polish friends.
no, powiedzmy na 15, żeby się wcześniej z Wami spotkać?
rozumiem Ikar, że to spotkanie i dyskusje będą wówczas miały miejsce w hotelu Omega, przy wjeździe do Olsztyna krajową 16-tką?
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

czołem ikar

Ehhh, lotniska to jedna sprawa, pomyliły Ci się daty.... piątek to nie niedziela. A ja już sobie ustawiłem niedzielę. A bardzo chciałem nagrać przylot. Więc moje przybycie w niedzielę stoi pod znakiem zapytania w takim razie. Szkoda ikar, że mówisz to dopiero teraz... No nic, trudno.

metta&peace
H-D
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Har-Dao pisze:Ehhh, lotniska to jedna sprawa, pomyliły Ci się daty.... piątek to nie niedziela. A ja już sobie ustawiłem niedzielę. A bardzo chciałem nagrać przylot. Więc moje przybycie w niedzielę stoi pod znakiem zapytania w takim razie. Szkoda ikar, że mówisz to dopiero teraz... No nic, trudno.
9 września to dokładnie niedziela. Ogłoszenie na sasanie jest poprawne, jedynie lotnisko mi się pomyliło. Wizyta Acharn 9-17 września.

sorki za zamieszanie.
dharmozjad pisze:reasumując, gdybym jednak miał wolny weekend 15-16 września i chciał przyjechać choć na krótkie spotkanie, to najlepiej zjawić się wtedy:
dokladnie.
hotel w ktorym bedą spotkania to Omega Hotel, ul Sielska 4a
http://www.omegahotel.pl/kontakt.html

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czółko Ikar

Sorka - my bad - mówiłeś piątek, a ja nie sprawdziłem w kalendarzu...

metta&peace
H-D
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Panowie, zapraszam wszystkich jutro tj. Niedziela 9 września, Port Lotniczy im. frederyka Szopena w Warszawie do spotkania sie i wspolnego przywitania Acharn Sujin. Ja bedę na lotnisku już od około 13 tej.

Są miejsca w autokorze do Olsztyna. Co do grafiku to on się może zmienić, no ale na pewno przedpoludniowe i popołudniowe rozmowy w Dhammie będą mieć miejsce. Gdyby ktoś zechciał wpaść na caly pobyt, jeden dzien, pol dnia, weekend zapraszam. wrazie czego moj numer kontaktowy 533616151. Ograniczony dostep do internetu.

Pozdrawiam i zapraszam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,
ikar pisze:Panowie
A panie też mogą? ;)
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Raportuję, że Acharn doleciała i autobusem udała się do Olsztyna ze sporą świtą (Tajów i nie tylko :))

metta&peace
H-D
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Har-Dao pisze:Raportuję, że Acharn doleciała i autobusem udała się do Olsztyna ze sporą świtą (Tajów i nie tylko )
No Panowie kierowcy sie troche obrazili, bo zrobili ta 40 minutowa wycieczke obiazdowa po wawie. Palac kultury itd. A charn nawet nie spojrzała ;)

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

ale pogodę to ładną nam przywiozła! :ok:
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Jeśli ktoś jedzie z Warszawy na weekend do Olsztyna i nie ma jak dojechać - proponuję podwózkę. Wyjeżdżam w piątek, gdzieś o godzinie 12.00, jadąc prawdopodobnie przez Łomianki i dalej na północny zachód Polszy. Mam sporo miejsca w samochodzie i zamierzam być w Olsztynie do niedzieli. Chętnych proszę o kontakt na privie.

metta&peace
H-D
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Świetnie, zapraszam raz jeszcze wszystkich zainteresowanych. Rozklad całego pobytu zmienił się. Wiec wczesnym rankiem mamy dyskusje 8.30-10.30 z Acharn natępnie po poludniu od 16-18:00.

Nie ma wycieczki tej w piątek, wiec śmiało możecie wpadać wcześniej.

Ja, Alberto i Wojtek(Eagon) mieszkamy jakieś 20 minut z buta od hotelu Omego w którym przebywa Acharn z grupą. Jest to pensjonat temura. Strona http://temura.pl/ Jest sporo wolnych pokoi, a cena za jeden 45 zł za noc. Wspolny pokój goscinny i kuchnia, wiec jest świetnie , bo jak waracamy wspolnie razem po dyskusjach jest wiele czasu na posmianie sie, jakies luzniejsze dyskusje o buddyzmie i Dhammie. Naprawde zapraszam. Aberto, pochodzi z włoch i rozumie swietnie palijski, podczas dyskusji siedzi blisko Acharn wiec ta czesto pyta sie go o terminy, zeby wyjasnił.

Wojtek odpowiada za organizacje pobytu tajskiej grupy, wiec ma wiele na głowie. Tajowie strasznie go polubli.

Zapraszam raz jeszcze wszystkich do przyjazdu w weekend. Sama Acharn jest super. Ostatnio pytala sie mnie co ja chcem rozwinać tą sciezke za oknem czy ścieżkę Buddhy ;)

Pozdrawiam
ikar

p.s
wiecej raportow ze spotkan i dyskusji z Acharn wkrotce.
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

witajcie Hardao dołączyl do nas.

Dzis caly dzien zgodnie z planem Osztyn, jutro tj. Niedziela caly dzien Warszawa, jesli ktoś chciablby dolaczyc dajcie znac.

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Witajcie, jak macie jakieś pytania o praktyce czy cokolwiek, moge zadac wasze pytania. Przesijcie je na pm badz na forum. To dwa ostatnie dni, gdzie mamy acharn w polsce.

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
amogh
Posty: 3535
Rejestracja: pt mar 21, 2008 20:16
Płeć: mężczyzna
Tradycja: hołd nie-nazwanemu
Lokalizacja: piwnica Auerbacha

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: amogh »

ikar pisze:Witajcie, jak macie jakieś pytania o praktyce czy cokolwiek, moge zadac wasze pytania. Przesijcie je na pm badz na forum. To dwa ostatnie dni, gdzie mamy acharn w polsce.

pozdrawiam
ikar
Jak uzdrowić polską gospodarkę?
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Jutro tj. Niedziela 16 września Acharn Sujin będzie w warszawie. Od 15 do 17:00 odbędą się Dhamma talks/ discussion w hotelu Radison Blue na grzybowskiej.Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

W poniedziałek odbedzie sie ostatnie juz spotkanie. 8:30-10:30 rano. Po czym Acharn uda sie w dalsza podróż.

Raz jeszcze zapraszam. Moj nr kom 533616151

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
forest
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 26, 2012 11:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: forest »

Witam,

Mieszkam aktualnie w Olsztynie ale z nadmiaru obowiązków (tak, teraz trzeba było to "odpokutować" ;) z Acharn spotkałem się jedynie w czwartek (tj. 13 września). Spędziłem cały dzień ze świetną ekipą z zagranicy (m. in. tajowie), Ikarem, Wojtkiem (nick na forum Eagon) i paroma innymi osobami. Wiem również, że zawitał Har-dao, choć nie miałem okazji go spotkać. A szkoda.

Bardzo spokojna atmosfera, pełna harmoniaharmonia. Żałuję, że nie przybyłem w sobotę również, bo miałem czas, ale jakaś grypa mnie złapała i tyle z dyskusji o dhammie. Do tego śniadanie, obiad i kolacja, a przy nich mniej formalne dyskusje, podchodzące nawet pod żarty. :cooll:

Wspólne meetingi z Acharn Sujin w dniu w którym uczestniczyłem trwały łącznie 5 godzin - dwie sesje dwugodzinne i jedna jednogodzinna. Piękna sprawa. Acharn mówi ze spokojem, zrozumiale, choć niektóre pytania które zadawała były "nieco" kłopotliwe ;-)

Osoby, które nie miały szansy spotkać się z tą buddyjską nauczycielką - zazdrośćcie!

Pozdrawiam! :namaste:

forest.
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

hej forest,

To że ona mówiła 5 godzin dziennie do tego nieformalne rozmowy i pytania przy posiłkach to coś niesamowitego.

Ona z reguły, z tego co mi wiadomo nigdy nie mówi tyle. Również nie wdaje się w dyskusje zbyt często. Jedynie krótkie nieformalne mowy. Z tego co Sara mówiła to że to przez pogodę, świeższe zimniejsze powietrze, co dało jej więcej sił ;)

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

no niestety, nie dałem rady wpaść do Olsztyna - właśnie wróciłem z drugiego końca Polski.
Ikar, Har-dao - napiszcie proszę coś więcej o samym spotkaniu!
Obrazek
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharn Sujin Boriharnwanaket w Polsce!

Nieprzeczytany post autor: ikar »

dharmozjad pisze: no niestety, nie dałem rady wpaść do Olsztyna - właśnie wróciłem z drugiego końca Polski.
Ikar, Har-dao - napiszcie proszę coś więcej o samym spotkaniu!
Nic straconego. Mamy nagrania wideo z prawie każdego spotkania oraz nagrani audio. Problem tylko teraz gdzie to zamieścić.

Stałem z nią na lotnisku, a ona wciąż dawała mowy Dhammy. Patrzyliśmy się na tłumy ludzi przeciskających się przez lotnisko. Ostatnie słowa Acharn do Polski:

"Visible object. Never forget visible objects"...(silence)..."Never mind the words or books, this is only introduction for those who really want to develop right understanding and never mind that is not enough understanding now, that there is so much ignorance or whatever. This doesn't matter at all. This moment is exactly as it is. This all are just dhammas.", "Never forget visible objects, right now. Only visible objects, really no one there."

"Widzialny obiekt. Nigdy nie zapominaj widzialnych obiektów"..."Nie zwracaj uwagi na słowa czy książki, to jedynie wprowadzenie dla tych co naprawdę chcą rozwinąć właściwe rozumienie i nigdy nie dbaj o to że nie ma wystarczając rozumienia w tej chwili, że jest tak dużo ignorancji lub cokolwiek. To nie ma żadnego znaczenia. Ta chwila jest dokładnie taką jaką jest. To wszystko jedynie dhammy", "Nigdy nie zapominaj widzialnego obiektu, właśnie teraz w tej chwili. Jedynie widzialny obiekt, naprawdę nie ma w nim nikogo." Jedynie widzialny obiekt który się pojawia, kolor czy jakbyśmy to nazwali. To jedynie taka dhamma.

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”