Kagju Mynlam w Polsce!!!

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli
Awatar użytkownika
lobzang
Posty: 94
Rejestracja: śr lut 25, 2009 12:14
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: rzeszów

Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: lobzang »

:hurra:
http://benchen.org.pl/index.php?option= ... 22&lang=pl

Polecam do przeczytania link powyzej wklejony. Wspaniałe wieści.
:namaste:
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Chętnie zobaczyłbym Karmapę na żywo. Mam nadzieje, że Karmapa pojawi się in public. :)
Awatar użytkownika
lobzang
Posty: 94
Rejestracja: śr lut 25, 2009 12:14
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: rzeszów

Re: Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: lobzang »

Z penoscią nie bedą go organizatorzy trzymac z zamknięciu. Zgodnie z planem ma poza inicjacja udzielic ślubowań bodhisattvy wiec musi byc publicznie. Ja juz sie pakuje, hehe.
Awatar użytkownika
Karma Jesze
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 15:10
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: Karma Jesze »

Jeśli chodzi o polską część wizyty, to wstępnie planuje się, że 8 czerwca Jego Świątobliwość Karmapa będzie mieć w Warszawie wykład publiczny, a 9 czerwca od godziny szóstej rano poprowadzi Kagju Mynlam. Podczas tego dnia Jiszin Norbu - co oznacza "Klejnot Spełniający Życzenia" i jest często używanym tytułem, jakim można posługiwać się w odniesieniu do Karmapy - udzieli także abhiszeki Tysiącramiennego Czenrezika oraz ślubowań Bodhisattwy.
Praktykuj prawość poprzez trzy bramy!
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: paolo »

:lowe2: to widzimy się na Kagyu Mynlam :ok:
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
lobzang
Posty: 94
Rejestracja: śr lut 25, 2009 12:14
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: rzeszów

Re: Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: lobzang »

Apropos Mynlam. Pojawilo sie przesłanie Jego Swiatobliwości Karmapy na Jego wizyte w europie czyli w polsce tez.
pozwole sobie zapodac je w całości.

7 marca 2010 roku

Wielu Europejczyków, związanych ze szkołą kagju buddyzmu tybetańskiego i mających bezpośrednie związki z Karmapą, od ponad dwudziestu lat pragnęło, bym złożył wizytę na tym kontynencie. Stała się ona dla mnie bardzo ważnym celem. Myśl o niej towarzyszyła mi od dziecka. Bardzo prawdopodobne, że uda mi się to w tym roku, co jest dobrą wiadomością dla mnie i tych, którzy mnie zapraszali. Mam nadzieję, że nasze oczekiwania i aspiracje się wypełnią i że wkrótce spotkamy się w Europie.

Wszystkie ośrodki i uczniowie przygotowują się od dawna, modląc się i licząc na mój przyjazd. Jestem wam wszystkim bardzo wdzięczny. Mam nadzieję, że odwiedzę Europę nie tylko w tym roku, ale i nieraz w przyszłości.

Trudno pamiętać poprzednie żywoty. Choć było ich bez liku, pamięć o nich nie jest oczywista z uwagi na skomplikowane procesy rozdzielające kolejne wcielenia i zaciemnienia karmiczne, ale gdy byłem bardzo mały i oglądałem europejskie książki dla dzieci, pod ich wpływem odnosiłem czasem wrażenie, że jestem w dawnej, pierwotnej Europie i wiodę tam dobre, szczęśliwe życie.

Uważam, że rzeczą najważniejszą jest podążać za przykładem XVI Karmapy. Z myślą o rozwoju moich uczniów pragnę kontynuować wszystko, co zapoczątkował, każdy ślad, jaki pozostawiły w Europie i jej mieszkańcach jego ciało, mowa i umysł. To moje pierwsze pragnienie.

Po drugie, jako przywódca buddyjski żyjący w XXI wieku, chciałbym przyczyniać się nie tylko do rozwoju materialnego, lecz także pomóc mieszkańcom naszego świata odnaleźć w sobie dobro i szczęście, zaprzęgając to, co zewnętrzne, w służbę wewnętrznego spokoju i radości. Moim wysiłkom przyświeca ta nadzieja.

Lubię zachodnią kulturę, więcej, uważam się za wielbiciela cywilizacji Zachodu. Mój szczególny podziw budzą technologia i poezja, a to tylko początek długiej listy. Jestem poruszony historią Europy, którą studiuję z wielkim zainteresowaniem.

Uważam, że celem wszystkich religii jest obudzenie ludzi ze snu niewiedzy i przybliżanie ich do rzeczywistości. Jestem przekonany, że chrześcijaństwo, jak wszystkie inne tradycje, sieje nasiona pożytku i szczęścia ludzkości. Jako buddysta i człowiek uznaję miłość, dobroć, wzajemną troskę i przyjaźń za najważniejsze, naturalne przymioty ludzkiego życia. Myślę, że rozwijanie ich w każdym z nas jest celem wszystkich religii, które inspirując i propagując dobre postępowanie przynoszą ogromny pożytek.

Świat staje się coraz mniejszy. Komunikujemy się błyskawicznie. Wschód i Zachód rozumieją się coraz lepiej, zaszczepiając w nas poczucie jednego świata. Musimy więc myśleć o nim w tych kategoriach i starać się pracować dla wspólnego dobra. Przyświeca mi to właśnie pragnienie, gdyż tego, jak sądzę, wymaga od każdego z nas ta epoka.

Nie zależy mi szczególnie na propagowaniu buddyzmu. Jeśli jednak ktoś ma związek z Dharmą, spoczywa na mnie obowiązek przybliżenia mu jej praktyki i udzielenia stosownych instrukcji. Jestem gotowy i całkowicie do dyspozycji. Niezależnie od tego, czy używamy słowa Dharma, idzie przede wszystkim o to, by stać się dobrym człowiekiem, pozytywnie myśleć i działać, stać się użytecznym dla wszystkich istot. Odnoszę czasem wrażenie, że nazwy takie jak religia i buddyzm niczemu nie służą, sygnalizując tylko ograniczenie i wykluczenie.

Nasz świat stanowi wielką rodzinę milionów istot, które zależą od siebie nawzajem. Rozumiejąc znaczenie każdej z nich, jesteśmy sobie winni szacunek i uznanie.

Powinniśmy starać się budować lepszy świat, posługując się narzędziami dobroci i miłości. Spoczywa na nas odpowiedzialność za stworzenie przyszłości, w której więcej będzie miłości i równości. Temu właśnie pragnę się całkowicie poświęcić. Jestem też przekonany, że każdy z nas powinien zrobić to samo.



Tłumaczył Adam Kozieł
zródło na benchen.org.pl
Awatar użytkownika
Sadayoshi
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 30, 2006 18:32
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: Sadayoshi »

NFO - Bencien
6 kwietnia 2010

Drodzy Przyjaciele,

Z przykrością informujemy, że wizyta Jego Świątobliwości Karmapy niestety nie dojdzie do skutku w planowanym terminie. Jest to dla nas niemiła wiadomość. Powinniśmy jednak pamiętać, że pierwszy wyjazd Jego Świątobliwości do USA został odwołany na dwa tygodnie przed terminem. Dopiero rok później podróż doszła do skutku, a jej ostateczne potwierdzenie nastąpiło zaledwie na czterdzieści dni wcześniej. Jesteśmy zatem przekonani, że wkrótce Karmapa odwiedzi Europę.

Pragniemy też podkreślić, że jest bardzo wyraźnym życzeniem Jego Świątobliwości Karmapy, abyśmy zgromadzili się razem w planowanym terminie i praktykowali Kagju Mynlam pod przewodnictwem Wielce Czcigodnego Tengi Rinpoczego, który potwierdza swój przyjazd w dniach 4-11 czerwca br.

Oto oficjalny list Czcigodnego Ringu Tulku Rinpoczego w sprawie odwołania wizyty Jego Świątobliwości:


Drodzy Przyjaciele w Dharmie,

Ze smutkiem informuję, że planowana na 27 maja - 2 lipca wizyta Jego Świątobliwości XVII Gjalłanga Karmapy Ogjena Trinle Dordże w dziewięciu europejskich państwach nie uzyskała aprobaty rządu Indii.Tybetański Rząd na Wychodźstwie poinformował o tym 3 kwietnia Administrację Gjalłanga Karmapy, Kagyu Office. Rozpoczęło się ustalanie, dlaczego nie mogło dojść do wizyty i jakie pozytywne warunki są konieczne do zmienienia tego w najbliższej przyszłości. Wiem, że wielu praktykujących i przyjaciół w Europie niecierpliwie czekało na przyjazd Jego Świątobliwości, rozumiem Wasz smutek i rozczarowanie. Pragnę podziękować wszystkim organizatorom, wolontariuszom i darczyńcom, którzy przez ostatnie miesiące tak ciężko pracowali nad przygotowaniem wizyty. Wasza współpraca i wsparcie przekroczyły wszelkie oczekiwania. Mam nadzieję i modlę się z Wami o to, by do wizyty doszło jak najszybciej i byśmy mogli otrzymać nauki Jego Świątobliwości w Europie.

Ringu Tulku
Koordynator wizyty Karmapy w Europie
4 kwietnia 2010
Cóż... mam nadzieję, że w końcu Ogjenowi Trinlejowi Dordże uda się odwiedzić swoich uczniów w Polsce.
mundek
konto zablokowane
Posty: 397
Rejestracja: wt cze 17, 2008 17:32
Tradycja: Mahayana

Re: Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: mundek »

Też mam taką nadzieję, że Jego Świątobliwość XVII Karmapa w końcu odwiedzi Polskę i Europę, tak wielu ludzi na to oczekuje. Przyłączam się do modlitw w tej intencji :namaste:
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Kagju Mynlam w Polsce!!!

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Ci Indianie mogli by już dać sobie na luz z ograniczaniem wolności Karmapy!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”