Alan Watts

filozofia, psychologia i nauka w kontekście buddyzmu
Awatar użytkownika
GatoNegro
Posty: 503
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Alan Watts

Nieprzeczytany post autor: GatoNegro »

Witam serdecznie. :)

Chciałbym tutaj przedstawić Państwu człowieka który nazywa się Alan Watts.

Alan Watts ur. 6 stycznia 1915, zm. 16 listopada 1973 – brytyjski filozof, pisarz, mówca. Znany ze swych badań porównawczych religii, tłumacz i popularyzator filozofii Wschodu na Zachodzie.

Napisał ponad 25 książek i licznych artykułów dotyczących tożsamości osobistej, natury rzeczywistości, wyższej świadomości, sensu życia, pojęć i obrazów Boga, niematerialnego wymiaru szczęścia. Jego książki dotyczą własnych doświadczeń w studiowaniu wschodniej i zachodniej religii i filozofii.
Żródło Wikipedia

Sposób w jaki przekazuje swoje przemyślenia jest często zabawny i lekko Zen'owski.

Na początek chciałbym wrzucić film który według mnie najlepiej obrazuje pogląd jaki przedstawiał Alan Watts na swoich wykładach.

Alan Watts (youtube)

Wiele jego wykładów można znaleźć na YouTube w formie filmu z polskim tłumaczeniem.
Poniżej zamieszczam kilka ciekawych filmów:

- Konwersacja z samym sobą (1/3)
- Sztuka medytacji (1/2)
- Liście nie są zielone
- Życie i muzyka
- JA
- Nie co powinno być, nie co może być, ale co jest (1/6)
- Środkowa ścieżka (1/6)
- Żart śmierci (1/5)
- O nicości
- Nienarodzony umysł
- W czym problem?
- Historia Mistrza Zen Suibi


Chciałbym również abyście wrzucali tutaj swoje propozycje wykładów tego człowieka oraz zachęcam do dyskusji na tematy związane z tą osobą.

Pozdrawiam.
GN
Kwan Seum Bosal
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Alan Watts

Nieprzeczytany post autor: Ras »

Ostatnio zaczynam zapoznawać się z pracami Alana Wattsa, szczególnie polecam tę stronę :
http://alanwatts.republika.pl/

Sporo tutaj jego prac.
Alan często pisał też o wpływie substancji psychoaktywnych na nasz umysł, co też mnie bardzo zainteresowało. :)
emaho!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateneum - rozważania”