Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
adi
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 25, 2003 19:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: adi »

Natknąłem się na artykuł w Przeglądzie Prawosławnym autorstwa Pawła Karpowicza:
http://www.pporthodoxia.com.pl/artykul.php?id=1471

Przyznam, że nieco się zdziwiłem :roll: Nie znam dziejów i drogi poszukiwań autora, którego obecnie można często spotkać na retritach Bon. Niemniej rozchwianie w poglądach wydaje mi się dość spore. No ale widać tak to bywa u osób poszukujacych... Ciekawi mnie jednak co wy sadzicie na ten temat?


Pozdrawiam
Adibudda
Czasem i diabeł się rozanieli...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
adi pisze:Nie znam dziejów i drogi poszukiwań autora, którego obecnie można często spotkać na retritach Bon.
Od ponad roku nie bywa na odosobnieniach bon.

Pozdrawiam
kunzang
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Jakieś książki o buddyzmie nawet pisał chyba... a teraz jest prawosławnym jak widać. Na forum gazeta.pl ludzie gadają, że mu się tak zmienia, raz buddyzm, raz chrześcijaństwo. Widocznie koleś ma problemy z sobą.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: jw »

LordD pisze:Widocznie koleś ma problemy z sobą.
Albo to pisemko ma ma dobre stawki autorskie za wierszówkę? :evil:
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Złe języki tu widzę. On jest jedynym prawdziwym urzeczywistnionym praktykującym w tym kraju i wie, że nie ma się co przywiązywać do poglądów. Wszyscy powinniśmy się od niego uczyć 8)
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
adi
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 25, 2003 19:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: adi »

Przywiązywać do poglądów pewno nie... Co innego dokonywać krytyki poglądów, które wcześniej samemu się zachwalało... W związku z czym nie zakrawa mi to na Urzeczywistnienie, ale na rozdaj rozszczepienia jaźni... fachowo jakoś to się nazywa ;)

pozdrawiam
Adibudda
Czasem i diabeł się rozanieli...
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

adi pisze:W związku z czym nie zakrawa mi to na Urzeczywistnienie, ale na rozdaj rozszczepienia jaźni... fachowo jakoś to się nazywa n
Bo ty Adi siedzisz w tych swoich zgnitobuddyjskich klimatach. Od czasu buddyzmu, techniki prania mozgu poszly o wiele dalej. On stosuje techniki dyskordianskiej desocjalizacji. Kazdego dnia wyznaje inna religie, a w piatek popelnia najbardziej bluznierczy rytual z mozliwych - zjada hotdoga lewą reka, w ten sposob lamie wszystkie podstawowe zakazy najwiekszych religii swiata. 8)
Jak by ci to jeszcze wytlumaczyc... Hegla czytales? On tam pisze o triadze. Teza, antyteza i z tego powstaje synteza. W poniedzialek teza jest prawoslawie, we wtorek antyteza jest buddyzm. Teraz tylko poczekac na synteze. Tez sie boje, ale bądźmy twardzi. Nie takie rzeczy sie w zyciu widzialo ;)
Radical Polish Buddhism
Szaman
użytkownik zbanowany
Posty: 1169
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 15:26
Płeć: mężczyzna
Tradycja: #

Re: Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: Szaman »

Intraneus pisze:Jak by ci to jeszcze wytlumaczyc... Hegla czytales? On tam pisze o triadze. Teza, antyteza i z tego powstaje synteza. W poniedzialek teza jest prawoslawie, we wtorek antyteza jest buddyzm. Teraz tylko poczekac na synteze. Tez sie boje, ale bądźmy twardzi. Nie takie rzeczy sie w zyciu widzialo ;)
Może też i dlatego lepiej by to wszystko było wytłumaczyć w miejsce Hegla teorią "kołowej" (a nie "trójkątnej") dialektyki symbolicznie obwiacyjnej Roya Wagnera :grin: ;) której szczegóły już sobie może lepiej darujmy bo jej wyjaśnieniom nie podołam :grin: ale zasadza się to wszystko tak generalnie na definicji mitu jako zabójczej mowy, tak zabójczej jak moja w tym poście ;)
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Przeglad prawosławny art mi o buddyzmie

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

szieeee. powerfull stuff :lol:
Radical Polish Buddhism
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”