sekty.net

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
looker
ex Moderator
Posty: 169
Rejestracja: śr sty 18, 2006 00:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu (Lama Ole)
Lokalizacja: Warszawa

sekty.net

Nieprzeczytany post autor: looker »

Ostatnio miałem rozmowę z osobą która raczej nie przepadała za buddyzmem i podsunęła mi stronę www.sekty.net sugerując żebym przeczytał ja bo buddyzm jest niebezpieczny :/ Oczywiście musiałem przeczytać, o samym buddyzmie nic nie znalazłem ale stonka wydala mi się trochę dziwna, odczułem silne katolickie wpływy (np. modlitwa do Boga aby pomógł wyjść z sekty). Właściwie najbardziej mnie wkurza w tym wszystkim to ze przywódcy sekt mieszają elementy buddyjskie w swoje mroczne plany i potem wielu ludzi widzi to samo gdzieś w Tybecie i mówią ze sekta.
Ogólnie jakie macie zdanie na temat zawartości strony i odnośnie tego co mówilem ?
60%-buddyzm
30%-naturalizm
10%-inne


- Ten użytkownik udziela się teraz w tzw. "realu" (coś w opozycji do "wirtual"). pzdr
Awatar użytkownika
looker
ex Moderator
Posty: 169
Rejestracja: śr sty 18, 2006 00:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu (Lama Ole)
Lokalizacja: Warszawa

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: looker »

eh :/ i o buddyzmie cos znalazlem
http://sekty.net/?n_id=10&P=1 sekty w polsce - buddysci 4%
60%-buddyzm
30%-naturalizm
10%-inne


- Ten użytkownik udziela się teraz w tzw. "realu" (coś w opozycji do "wirtual"). pzdr
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

Denerwujące jest to ze ci katolicy widzą w religii lek na całe zło. Nie trzeba się modlić do boga żeby wyjść z sekty. Nie tylko oni są "dobrzy" ale tego nie rozumieją :(
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Looker,

nie przejmuj się. Świat jest na tyle przewrotny, że zapewne za jakiś czas sekciarstwo będzie "trendy", wtedy się "polansujesz na mieście" ;-)

pk
3czwarte
Posty: 310
Rejestracja: śr gru 29, 2004 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: 3czwarte »

Spoko -- z linka wynika ni mniej, ni więcej, tylko to, że 4% Polaków uważa buddyzm za sektę. Nie aż tak dużo... I pewnie starsi ludzie to duża część tego odsetka. Kwestia zmiany pokoleń -- trochę edukacji i sprawa się wyjaśni
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: siristru »

Mimo wszystko w Polsce buddyści i buddyzm są bardzo dobrze postrzegani. A wynika to z dwóch rzeczy: 1) pozytywny stereotyp buddyzmu i buddsty 2) nie znajomość buddyzmu.

Najbardziej zabawne jest gdy ludzie dowiadują sie , że buddyści nie wierzą w boga:) Myślą, że Tathagata jest naszym bogiem <hahaha>

Swoją drogą na Wschodzie sekta znaczy co innego niż na Zachodzie.

Kiedyś Polaków straszyło się Bisurmanem a dzisiaj sektą... :P
братство и јединство!
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Nie jest tak różowo, ostatnio widziałem siostrę Michaelę, znaną nam bo popełniła chyba kilka paszkwili w swym jakże długim życiu, będąc zreszta ileśtam lat w Indiach. Otóż siostra Michaela od dominikanów zresztą, wkłada do jednego kotła ruch hare kriszna, buddyzm tybetański i inne sekty hinduizmu, wszystko to jest dobrze popełnionym kłamstwem wąskiej grupy ludzi zwiazanych z 5 ewangelią, ale chodzi o masonów, hippisów i (chyba chciała dodać ale już sie nie odważyła - żydów). Ogólne brednie jakie mówiła w telewizji Trwam (którą oglądałem dłuzej po raz pierwszy, bo usłyszałem przełaczając programy jak pewna starsza pani mówi słowo buddyzm) - chyba szkoda, i tak nie oglądam telewizji zbyt często, ale to co w tym programie zobaczyłem.. to był bardzo poważny test na złość jaka we mnie narastała, wobec siostry Michaeli, która tak złośliwie kłamała, sama sobie zaprzeczała, jej logiczne wywody w jednej cześci były sprzeczne z następnymi, ksiadz niejako ją pytający zadawał pytania napisane zapewnie wcześniej przez samą siostre - po prostu totalny rok 1984 - czyli godzina nienawisci , Wschód to twój wróg, dziś mamy wojnę ze wschodem, dokładnie z Inidami i ze wszystkim co w Indiach kiedykolwiek powstało.

Ogólnie tv Trwam jest bądź co bądź telewizją, nazwyajac wszystko co istnieje w Indiach jako zwykłe sekty (Michaela , która jest rozkoszna w swojej złośliwości, doprawdy, uroczo to robi, z takim prostackim uśmiechem, mówiła jak to poprzez hinduizm ona zobaczyła że tylko Katolicyzm prowadzi do zbawienia, dziwiła sie czemu hindusi dziwnie patrza na te jej słowa, głębokie wyznania... też się dziwię, głupi hinduiści)

W Polsce nie jest być może źle, ale pewne osoby trują bo same były i są podtruwane przez innych lub trują sie same, wierząc że jak kogos zatrują to trucizna będzie mniej bolesna, lub moze nawet stanie się prawdą? Smutne to, ale mechanizm typowo ludzki..

pzdrwk
p.
vajrasattva
Posty: 92
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 16:07
Lokalizacja: Giżycko

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: vajrasattva »

Z mojego punktu widzenia problem nie lezy w dzisiejszej 'kontra wschod', ale raczej
w ogolnej nietolerancji religijnej, przykro brzmi ale jest prawdziwe.

Swego czasu, znalazlem na necie strone kobiety uprawiajacej bhakta-joge
[mowiac po polsku, krisznaitke [ nie wiem jak to odmienic ], dzial strony
byl poswiecony buddyzmowi, przeczytalem go i z pokora stwierdzilem
kilka bledow, pomijajac sam fakt ze strona byla przymatem IKSCONu
na buddyzm, czyli nie dotykala buddyzmu tylko tego co onim sie sadzi w IKSCONie,
na koniec dzialu 'buddyzmologi' byly stwierdzenie zatytuowane
'Sprzecznosci w buddyzmie', sprzecznosci byly nonsensowne i swiadczyly
o braku wiedzy, stwierdzenia wynikaly na przyklad, ze budda zaprzecza
sam sobie stwierdzajac ze nirwana jest unicestwieniem. Dialog 'miedzyreligijny'
z bhaktami z przytoczeniem sutty Majjhima-nikaya, XXII gdzie Buddha
mowil jako go oskarzaja ze nirwana jest unicestwieniem zle pojmuja
jego nauke, skonczyl sie na tym, ze dowiedzialem sie, ze Buddha przyszedl
sprawic aby ludzie nie jedli miesa, i pare rzeczy na temat filozofii IKSCONu.
Na ich portalu na forum pojawil sie temat nawet buddyjskiej pustki, gdzie
nie byl to poprostu chec zrozumienia, tylko wyrazenie niecheci zrozumienia.
Wiec jak widzimy na zachodzie mamy nawet wschod kontra wschod, chyba jedynym
wyjsciem z takiej sytuacji jest pokorne ignorowanie 'zaczepek ignorantow' i dawanie
wizerunku buddyzmu wlasnym postepowaniem.
Dziwne czasy nastaly ;]
vajrasattva
Posty: 92
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 16:07
Lokalizacja: Giżycko

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: vajrasattva »

A co do samego sekty.net, kiedys na jednym z takich portali czytalem o kolesiu, ktory
zaczal interesowac sie buddyzmem, az pewnego razu przyprowadzili go mistrza, ktory
uciol mu troche wlosow i wrzucil do miski z ryzem mowiac "od teraz jestes buddysta",
od tamtej pory miewal rozne cuda i wizje JEzusa ktory pragnal aby ten wrocil do prawdziwej
religijnosci. Dopiero kiedy wrocil znow do katolicyzmu bylo super, czul sie spelniony, w historii
mialy miejsce chyba nawet paranormalne zjawiska.

Po przeczytaniu tekstu z niezlym usmiechem na twarzy, zapytalem samego siebie, czy oni
moze placa komus za wymyslanie tych historii ?. Jesli tak, to nawet rozmyslalem o napisaniu
wlasnej, ze stalem sie buddysta diamentowej drogi i dostalem windowsa 98 po tybetansku,
ale juz podczas instalacji klawiatura wirowala w powietrzu.. itp bzdury pojawily sie w mojej
wyobrazni. Moiwac powaznie, portale tego typu nie robia na mnie zadnego wrazenia,
nie zdziwilbym sie gdyby w indiach byly podobne strony o chrzescijanstwie ;].
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

Hehe... Takie wizje muszą być ciekawe ale jednocześnie niesamowicie pewnie przeszkadzają w praktyce ;/.
Ja tam bym chciał pogadać sobie z Jezusem, bym sobie wyjaśnił kilka nieścisłości :D... no i oczywiści bym zapytał "Kim jestes?" :P

Jako ciekawostkę podam link : do strony racjonalista.pl

W ogóle to myślę że sekty "wynikają" nie tylko z tego, że istnieją charyzmatyczne jednostki, które swoje talent wykorzystują do wyzyskiwania innych, ale także z tego że ludzie szukają szczęścia i oparcia "na zewnątrz", a to według mnie jest kruche "szczęście".
Dlatego, według mnie, ważne miejsce podczas każdego wprowadzenia do buddyzmu powinna zajmować Kalama sutra i nauki podobne do tych wypowiedzianych przez Buddę przed śmiercią.

Ale to taka subiektywna ;D opinia na marginesie marginesu...
pozdr
Reporter DD
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

vajrasattva pisze:A co do samego sekty.net, kiedys na jednym z takich portali czytalem o kolesiu, ktory
zaczal interesowac sie buddyzmem [...]
Przerażające jest to, że ten tekst jest na www.opoka.org.pl, która jest stroną związana z Konferencją Episkopatu Polski. Kiedyś dawno napisałem im maila, że mi się to "świadectwo" z wiadomych przyczyn nie podoba i że albo pisała je osoba chora psychicznie lub niezrównoważona, albo jest nieprawdziwe. Olali mnie.

Według mnie to żenada, że Kościół na oficjalnej stronie umieszcza buddyzm w dziale "Sekty". I jak tu z nimi gadać?

Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

Już sama analiza działy sekty na stronie opoki może przyprawić nas o dreszcze emocji ;D.

Ale mniejsz z tym... my też możemy się zabawić w "nadinterpretację" polemizując z ich definicją (czy wyznacznikami) sekty
Zaraz niepodważalnie udowodnię że katolicy to sekciarze :D :
eżeli: władza przywódcy grupy jest nieograniczona;
No papieża w zasadzie jest :P... że nie wspomnę o Ojcu Rydzyku.
w grupie kładzie się duży nacisk na gromadzenie pieniędzy;
Nie widzieliście mojego proboszcza... że nie wspomnę o Ojcu Rydzyku
jednostka nie ma prawa zrezygnować z członkostwa;
Formalnie może i ma ale patrząc na to z drugiej strony to większosć z nas została ochrzszczona bez naszej wiedzy :P przez co zostaliśmy w ich oczach przywiązani na wieki do chrześcijaństwa... no i pozostaje społeczny aspekt występowania przeciwko dominującej religii.
Acha... nie wspomniałem jeszcze o Radiu Ojca Rydzyka z którego podobno nie można wyjść (patrz. zastraszania byłych pracowników itp.)
elementy doktryny brzmią inaczej na początku;
Bez komentarza :( Wszystcy wiedzą jak jest.
grupa utrudnia swoim członkom kontakty z rodzinami;
No tu niestety nie mam żadnego haka... nawet wymyślonego. Chociaż z drugiej strony takie radio Maryja może budzić fundamentalizm swoich słuchaczy co utrudnia kontakt z ludzimi w ogóle.
istnieje obowiązek zakładania rodzin wewnątrz grupy;
Właściwie nie ma... ale spróbuj w polsce inaczej ;/... no i ten społeczny aspekt jak zwykle.
istnieje ograniczenie dopływu informacji ze świata;
Oczywiście że tak jest... patrz ogłoszenia parafialne na końcu mszy :D
No i oczywiście RM i TV trwam.
Jeszcze można spojrzeć na to z tej strony że np. niektórzy księża nie mogą dopuścić do siebie myśli o czyjejś odmienności. W tym wymiarze zdarza się że istatnieje "ograniczenie dopływu informacji".
promowana jest postawa wrogości wobec świata; grupa jest wrogo nastawiona do kształcenia pozareligijnego
Wobec żydów, masonów, sekt, innych religii, gejów, lesbijek, czarnych (bo nie polacy :)
źródł:RM, trwam, Podręcznik historii (krucjaty) itp.
i spróbuj zaproponować w sejmie żeby w szkołach nie było religii :P
to prawdopodobnie masz do czynienia z sektą destrukcyjną
no to tyle na ten temat

Tak serio to sam nie wierze w to co napisałem... potraktyjcie to jako marny eksperyment zmiany punktu widzenia. Szczerze wierzę że jądrem chrześcijaństwa jest miłość do wszystkich stworzeń (nie tylko ludzi) i współczucie. Tylko Kurde jakoś ciężko to dostrzec nacodzień w naszym polskim Kościele.

pozdr
Łukasz
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

i jeszcze tam taki rodzynek znalazłem o swoim lokalnym podwórku:
W diecezji toruńskiej działa: Nowoapostolski Kościół, mormoni, świadkowie Jehowy, muniści. Rodzina Miłości, 9 ruchów orientalnych, różo-krzyżowcy, Polski Kościół Słowiański i 5 ruchów parareligijnych - razem 21 sekt.
Ciekawe jakie to są te ruchy orientalne?
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: siristru »

lepsze pisze:Jako ciekawostkę podam link : do strony racjonalista.pl
Łeheheheh, byłen na tej stronie kilka lat temu. Krytykę buddyzmu zaczerpneli z broszurki Świadków Jehowy.. który to róch potem sami krytykują :) Mieszali buddyzm tak koncertowo, że nie oparłem się do nich napisać. Z uśmiechem przyjęli moją "konstruktywnaą krytykę"... i tyle.

Wywód lepsze ma sens... to smutne.

Panowie, nie ma się czym przejmować - róbmy swoje i naszą postawą pokazujmy jaki jest buddyzm (danej szkoły) prostujmy delikatnie stereotypy... to Nasz wkład w rozumienie buddyzmu i pokój między religjami.

Jestem przeciwnikiem "dialogu" (w obecnie proponowanej formie) z chrześcijanami - pomagajmy sobie, ale dyskutowac nie ma o czym...
братство и јединство!
Awatar użytkownika
looker
ex Moderator
Posty: 169
Rejestracja: śr sty 18, 2006 00:08
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu (Lama Ole)
Lokalizacja: Warszawa

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: looker »

Nie wiem czy ten link juz na forum się pojawil ale jeszcze wlepie na wszelki wypadek tutaj http://wlasnowierca.be/buddyzm.htm
60%-buddyzm
30%-naturalizm
10%-inne


- Ten użytkownik udziela się teraz w tzw. "realu" (coś w opozycji do "wirtual"). pzdr
Gak Song
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: Gak Song »

lepsze pisze:Ciekawe jakie to są te ruchy orientalne?
sa to ruchy bioder w trakcie tanca brzucha :)) Pozdro ;)
Awatar użytkownika
karmapema
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 09:35
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: karmapema »

Ja byłam bardzo zdziwiona kiedy zobaczyłam tam imię i nazwisko: Karol Ślęczek... i miejsce: Kuchary. Beczka śmiechu.
Mówienie o problemach osobistych nie jest dla mnie słabością. Słabością jest dla mnie ukrywanie ich ze strachu przed oceną.
Awatar użytkownika
Sykstoos
Posty: 42
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 18:45

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: Sykstoos »

vajrasattva pisze:Po przeczytaniu tekstu z niezlym usmiechem na twarzy, zapytalem samego siebie, czy oni moze placa komus za wymyslanie tych historii ?.
Wiesz co ja sądzę że tak to już po prostu jest z tymi neofitami którzy przechodząc z jednego środowiska do drugiego muszę za wszelką cenę zdeprecjonować swoje dawne środowisko i to niezależnie w którą stronę się poruszają tzn. czy do Krk czy z KrK. Wystarczy przecież posłuchać ludzi którzy opuścili kościół katolicki i którzy nagle doznali oświecenia i zrozumieli że wszyscy księża to : "naziści, pedofile, rasiści, złodzieje, itp.".
nagual
użytkownik zbanowany
Posty: 58
Rejestracja: śr paź 04, 2006 10:08

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: nagual »

Wschód to twój wróg, dziś mamy wojnę ze wschodem, dokładnie z Inidami i ze wszystkim co w Indiach kiedykolwiek powstało.
O ile sobie przypominam to mówiła o systemie kastowym i bezsensownych wierzeniach powodujących że pariasi żyją w niewyobrażalnej nędzy.
Jeśli wzorem dla nas mają być obojętne na ludzkie nieszczęście Indie to ja wolę spadać gdzie indziej.

P.S. Już myślałem że to ma być jakiś dialog i się wyniosłem a tu znów ta sama 'wolna amerykanka'.
Jeśli admin nie będzie żądał ode mnie credo, może się tu jeszcze ogrzeję. ;-)

Czołęm
nagual
Awatar użytkownika
miglance
Posty: 387
Rejestracja: wt sie 08, 2006 00:46
Tradycja: brak

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: miglance »

Ojczyzna Chrystusa jest wiec rownie kiepskim wzorem - jak wygladalo w te swieta Betlejem? Niezbyt inspirujace miejsce. :|
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

A wiecie, ze Jezus byl zydem? :shock:

hehehehe :lol:
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
karmapema
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 09:35
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: karmapema »

Intraneus pisze:A wiecie, ze Jezus byl zydem? :shock:

hehehehe :lol:
Zaskoczyłeś mnie niczym łysy warkoczami :P
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: booker »

karmapema pisze:Zaskoczyłeś mnie niczym łysy warkoczami
Hahahahah
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
karmapema
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 09:35
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: karmapema »

booker pisze:
karmapema pisze:Zaskoczyłeś mnie niczym łysy warkoczami
Hahahahah
No co! :roll: :mrgreen:
Krawat
Posty: 30
Rejestracja: śr gru 13, 2006 15:34
Lokalizacja: warszawa

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: Krawat »

Intraneus napisał/a:
A wiecie, ze Jezus byl zydem? Shocked

hehehehe Laughing


Zaskoczyłeś mnie niczym łysy warkoczami Razz
Znam kilku zagorzałych katolików którzy gdy sie dowiedzieli że jezus był żydem zrobili wielkie oczy i strasznie temu zaprzeczali.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: booker »

Krawat pisze: Znam kilku zagorzałych katolików którzy gdy sie dowiedzieli że jezus był żydem zrobili wielkie oczy i strasznie temu zaprzeczali.
A kim był Jezus z narodowości wg tych osób ?

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
karmapema
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 09:35
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: sekty.net

Nieprzeczytany post autor: karmapema »

booker pisze:
Krawat pisze: Znam kilku zagorzałych katolików którzy gdy sie dowiedzieli że jezus był żydem zrobili wielkie oczy i strasznie temu zaprzeczali.
A kim był Jezus z narodowości wg tych osób ?

Pozdrawiam
/M
No wiesz, zalezy czy byli polakami czy niemcami. Bo jak polakami, to zapewne że polakiem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”