Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Witam Towarzystwo :-)
Podyskutujmy o naszych poglądach na temat przyjęcia przez kraje europejskie imigrantów z bliskiego wschodu.
Pierwszą myślą jaka mi przychodzi jest "dlaczego nie pomogą im ich bogaci sąsiedzi i współwyznawcy?". Oczywiście nie mam nic do nich z tego powodu że w zdecydowanej większości są to pewnie islamiści. Z drugiej strony ,to my Polacy, jesteśmy takimi niechcianymi przybyszami dla wielu Anglików. I do tego zakładamy polskie sklepy itp :D A gdy islamiści chcą meczetu u nas to płacz i rzucanie świńskimi głowami.
Podoba mi się podejście do imigrantów Putina oraz Orbana. Pierwszy nie ma nic przeciwko przyjęciu imigrantów ale " żyjecie wg. naszych praw albo wypad" zaś drugi kazał wybudować mur wokół Węgier biorąc zapewne naukę z historii.
Jednym z elementów mojej praktyki duchowej jest eliminowanie podziału na "my" i" oni". (Trenuje nawet na meczach piłkarskich :-D ). Nie wiem jakie podejście do imigrantów jest zdrowe i najbardziej mądre. Jak narazie wcześniej wspomniani Putin i Organ mają wg. mnie najlepsze wyjście z sytuacji. Ale co w sytuacji gdy nie będą chcieli współpracować?
Gdybym ja był zmuszony opuścić kraj to w pełni bym się dostosował do praw i zwyczajów w nowym kraju. Czemu oni tak nie potrafią?:89: a może potrafią tylko że media ukazują negatywny wizerunek 1% imigrantów?
Pozdrawiam :-)
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

:hello:
snusmumriken90 pisze:Podyskutujmy o naszych poglądach na temat przyjęcia przez kraje europejskie imigrantów z bliskiego wschodu.
Fajny temat, ale do działu "Buddyzm - dialog" :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Rafus pisze:(...) do działu "Buddyzm - dialog" :)
Dobrze. Przenoszę do działu ''Buddyzm - dialog''.

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

snusmumriken90 pisze:Podoba mi się podejście do imigrantów Putina oraz Orbana. Pierwszy nie ma nic przeciwko przyjęciu imigrantów ale " żyjecie wg. naszych praw albo wypad" zaś drugi kazał wybudować mur wokół Węgier biorąc zapewne naukę z historii
Chciałbym zwrócić uwagę, że do Putina nikt nie chce, a Orban nie rozwiązał żadnego problemu imigrantów, tylko stworzył u siebie zator. Obaj za to podsycili nastroje rasizmu i ksenofobii.
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Podejście buddyzmu do tego tematu zapewne byłoby zbyt miękkie. Media kreują imigrantów jako "biedne matki z dziećmi" przy czym 90% w rzeczywistości to mężczyźni którzy osiadając tu sprowadza swoje liczne rodziny. Ciekawie mnie czy na serio nasze państwo jest im w stanie zapewnić dobrą socjalke m.in. darmowe mieszkania. Byłoby to bardzo sprawiedliwe względem Polakow.
Jeśli patrzeć na rzeczy taki jakie są, to będąc zbyt gościnnymi możemy skończyć jak szwedzi.
I jak tu usunąć "my" i"oni"? :89:
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

trochę mnie dziwi, że podoba Ci się podejście Putina i Orbana ...
Gdzieś niedawno przeczytałam takie zdanie, ze podróże kształcą, m.in. dzięki poznawaniu innych kultur i zwyczajów, i na takiej samej zasadzie, przyjmowanie uchodźców może nas wzbogacać.
Mnie się wydaje wręcz cudowne, ze po tylu latach ktoś może chcieć przyjechać do Polski jako do lepszego świata. Z niecierpliwością czekam na to, aż Polska znowu będzie multikulturowa.

I szczerze mówiąc, jak czytam co pisze się ostatnio w polskim internecie, i jak slucham co mówią moi znajomi i sąsiedzi to mi wstyd za nasz kraj. Obawiam się, że opinia, że Polacy w czasie II wojny światowej nie pomagali zbytnio Żydom, i że wręcz byli ich ciemiężycielami, utrwali się w światowej świadomości po ostatnich wydarzeniach.
Być może muzułmanie są w jakimś stopniu naszymi "przeciwnikami". Ich religia czasem wywołuje w nas strach. Ale w sytuacji, gdy ich domy to tylko sterta gruzu, a ich życie i bezpieczeństwo jest tak bardzo zagrożone, to czas na zawieszenie broni i zwykły ludzki odruch pomocy. Jeśli zrobi się to mądrze (bez tworzenia swego rodzaju gett itp) to możemy w ten sposób stworzyć coś wspaniałego :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Jestem pewny że nie wzbogaca nas kulturalnie. Przyjadą do nas nie elity, ludzie nauki czy sztuki lecz prości ludzie.

Chińczycy nie wzbogacili Tybetu kulturalnie.
Czemu 95% gwałtów w Szwecji jest dokonywanych przez przyjezdnych z tamtych terenów?
A co jeśli u nas zaczną chodzić po mieście w ramach "straży szariatu"?
Dać dłoń a ugryzą całą rękę.

Jeżeli będą szanować nas to nie mam nic przeciwko by u nas mieszkali. Jeśli jednak będą chcieli egzekwować swoje prawa i przywileje to powinni być wyproszeni.

Jestem zdania że historia kolejny raz zatacza koło:-)
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

"śliczny" obrazek muzułmanina ...

też mogę zamieścić kilka "ciekawych" zdjęć
np. zdjęcie Polaka, pewnie katolika, który siekierą zabił 10-letnią dziewczynkę zupełnie bez powodu.

Czy to, ze jakieś jednostki dopuszczają się jakichś strasznych rzeczy oznacza, że reprezentują w ten sposób całą swoją nację czy religię?
Bo jeśli tak, to można wysnuć wniosek, że wszyscy Polacy biegają po ulicy z siekierami i zabijają przypadkowe dzieci ... :/
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Nie chciałbym po prostu sytuacji w której Polak czułby sie obcy w swoim kraju. A tak właśnie zaczynają się czuć obywatele zachodnich krajów miltikulti.
Nie demonizuje nikogo ponieważ nie znam stanu umysłu tych ludzi. Przypuszczać jak ja bym się zachowywał na ich miejscu i nie byłoby to wyrzucanie datowanego pożywienia czy narzekanie na przyznane warunki mieszkaniowe.
Ludzie jak to ludzie...ale życiowych mentorów to mają od urodzenia do bani. To może jedynie niepokoić.
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

snusmumriken90 pisze:Nie chciałbym po prostu sytuacji w której Polak czułby sie obcy w swoim kraju.
A tak właśnie zaczynają się czuć obywatele zachodnich krajów miltikulti.
którzy? Amerykanie, którzy właściwie w 100% są imigrantami?
czy może ci Niemcy, którzy mają mnóstwo sąsiadów innych wyznań i którym ta multikulturowość tak "przeszkadza", że witają Syryjczyków na dworcach?
snusmumriken90 pisze: nie byłoby to wyrzucanie datowanego pożywienia czy narzekanie na przyznane warunki mieszkaniowe.
nie wiem jakie media czytasz, ale za czasów Hitlera nazistowska propaganda również publikowała różne prawdziwe (lub nie) informacje na temat Żydów. Wystarczy tylko naświetlić zachowania tych jednostek (a zdarzają się wszędzie), które są kompromitujące.

Poza tym, abstrahując od kwestii religii tych ludzi. Oni UCIEKAJĄ PRZED WOJNĄ. Alternatywą dla nich jest śmierć, prześladowania, terror itp.
Mają zginąć, żeby nie zepsuć Ci samopoczucia? :89:
Zdajesz sobie sprawę z tego o co tak naprawdę chodzi?
Awatar użytkownika
karuna
Posty: 1225
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 18:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Ziemia teraz

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: karuna »

snusmumriken90 pisze:Podyskutujmy o naszych poglądach na temat przyjęcia przez kraje europejskie imigrantów z bliskiego wschodu.
Jak dla mnie to widać jak na dłoni, że mieszkamy na bardzo małym globie. Wojny widać, i to jak ludzie chcą żyć z dala od krwi i przemocy.

Rozwiązaniem jest Pokój na Świecie.
koniec wojen
tylko liście do zamiatania
:namaste:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

Rozwiązaniem jest zacząć od siebie. Tak mi kiedyś powiedziała mądra osoba.
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
karuna
Posty: 1225
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 18:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Ziemia teraz

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: karuna »

Dziękuję. Dalajlama też tak mówił. :)

miłego popołudnia
k
koniec wojen
tylko liście do zamiatania
:namaste:
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Flandra pisze:Poza tym, abstrahując od kwestii religii tych ludzi. Oni UCIEKAJĄ PRZED WOJNĄ. Alternatywą dla nich jest śmierć, prześladowania, terror itp.

Wg danych 75% tych uchodźców to mężczyźni w sile wieku. Powinni bronić swój kraj i tradycje, nawet jeżeli oznaczałoby to śmierć. Powinno się im pomoc dając wyposażenie i przeszkolenie wojskowe. Powinno się wybić terrorystów, by ci ludzie mogli spokojnie wrócić do swoich domów, odbudować swoją kulturę, tradycje i zwyczaje. Ci co muszą uciec, powinni się udać do krajów arabskich. Polski nie stać na zapewnienie godziwych warunków emerytom i chorym, a co dopiero na utrzymanie i pomoc ludziom o innej mentalności, tradycji i kulturze.
Jadąc do Włoch, nie chce tam widzieć Ameryki tylko Włochy.
:sage:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Powinniśmy im pomóc, ale tak by nie opuszczali swego kraju. Przecież to jasne, że muzułmanie docelowo chcą zislamizować inne narody, to ich cel. Wystarczy posłuchać głosu ich imamów. Oni do nas się nie dostosują. Będą tworzyć enklawy jak w np. Szwecji. Widać jak na dłoni, że to jakaś gra polityczna, najpierw destabilizuje się cały region Afryki północnej, przy czym media nasze piały wtedy z zachwytu. Czyli Francuzi zrzucali bomby na Libię i było OK, humanitarnie. Nie pojmuję tej logiki. Teraz zachodnie rządy, które są odpowiedzialne za całą tą sytuację wmawiają nam jacy to niby są dobrzy, bo przyjmują imigrantów, a my mamy się kajać. Tylko, że sami ich wcześniej stworzyli.
To jakbym poszedł do sąsiada, zabił go, spalił mu dom, a następnie przyjął do komórki jego dzieci i wmawiał innym sąsiadom jaki jestem humanitarny i współczujący.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

No sytuacja i odpowiedzialność jest bardzo skomplikowana.
Plan co dalej to jedna kwestia.
Ale ci ludzie już tu są. No i co teraz? Ktoś jest głodny, ktoś jest spragniony, ktoś potrzebuje dachu nad głową. Co możemy zrobić?
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Spragnionego napoić, tylko co zrobić jeśli "spragniony" wyrzuca picie które mu dajesz :89:

https://www.youtube.com/watch?v=lFFxq2izkMU

Dla muzułmanów zasiłek który dostają w Europie to najczęściej forma dżizji.
Nie są więc wcale za to wdzięczni, to coś co się im należy. Zauważ, że z reguły głodny, którego nakarmisz czuje do ciebie wdzięczność. tutaj tak nie jest.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

Rafus pisze:
Flandra pisze:Poza tym, abstrahując od kwestii religii tych ludzi. Oni UCIEKAJĄ PRZED WOJNĄ. Alternatywą dla nich jest śmierć, prześladowania, terror itp.

Wg danych 75% tych uchodźców to mężczyźni w sile wieku. Powinni bronić swój kraj i tradycje, nawet jeżeli oznaczałoby to śmierć. Powinno się im pomoc dając wyposażenie i przeszkolenie wojskowe. Powinno się wybić terrorystów, by ci ludzie mogli spokojnie wrócić do swoich domów, odbudować swoją kulturę, tradycje i zwyczaje. Ci co muszą uciec, powinni się udać do krajów arabskich. Polski nie stać na zapewnienie godziwych warunków emerytom i chorym, a co dopiero na utrzymanie i pomoc ludziom o innej mentalności, tradycji i kulturze.
Jadąc do Włoch, nie chce tam widzieć Ameryki tylko Włochy.
:sage:
1. tak właściwie nie wiadomo ilu z tych mężczyzn naprawdę przyjechało z terenów zagrożonych wojną, a ilu z nich to imigranci ekonomiczni, którzy wykorzystują sytuację ... Gdzieś czytałam, że aż 40% tych ludzi to nie uchodźcy i są po weryfikacji odsyłani ...
2. w Syrii jest wojna domowa, to chyba jakaś nie do końca sensowna, bratobójcza walka, w dodatku z zagrożeniem ISIS w tle. Zdaje się, że nie ma jednoznacznej opinii, kto w tym konflikcie to ten dobry a kto zły ... Po jednej stronie jest bezwzględny (użył przecież broni chemicznej) dyktator, po drugiej - opozycja, wspierana mi.in przez Al-Kaidę :/ Być może ci uciekający Syryjczycy nie chcą identyfikować się z żadną ze stron ...
3. mnie akurat podoba się kiedy ktoś mówi "Nie idę na wojnę, bo nie chcę nikogo zabijać" ... :)

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze:Spragnionego napoić, tylko co zrobić jeśli "spragniony" wyrzuca picie które mu dajesz :89:

https://www.youtube.com/watch?v=lFFxq2izkMU

Dla muzułmanów zasiłek który dostają w Europie to najczęściej forma dżizji.
Nie są więc wcale za to wdzięczni, to coś co się im należy. Zauważ, że z reguły głodny, którego nakarmisz czuje do ciebie wdzięczność. tutaj tak nie jest.
oni przecież wyrzucali tę wodę w ramach protestu ...

na jakiej podstawie uważasz, że ci ludzie nie są wdzięczni za okazaną pomoc? Jako buddyści nie powinniśmy chyba przypinać komukolwiek etykietek?

mnie zadziwia ilość antyislamskiej propagandy. Jest mnóstwo fejków i to przybiera już gigantyczne rozmiary ...
czytaliście to? http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... ciala.html
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Jeśli skończysz szkołę w Polsce i nie zostaniesz zatrudniony, to nie dostaniesz zasiłku. Socjalu młody mężczyzna czy kobieta bez dzieci też nie uświadczy. Tak jest w Polsce dla jej mieszkańców.
Jeśli są to naprawdę uchodźcy wojenni, to z pewnością zadowoli ich to, że zostaną nakarmieni, napojeni i przyjęci pod dach + jakiś minimalny zasiłek i być może perspektywa dorobienia. Jeśli natomiast są to ludzie nastawieni na 1000 euro miesięcznie zasiłku, to nie ma takiej siły, która utrzyma ich w Polsce, chyba, że KE da im te 1000 euro miesięcznie za pobyt w Polsce. Tylko jak to wytłumaczyć rodowitym mieszkańcom czyli nam :89:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

stepowy jeż pisze:Spragnionego napoić, tylko co zrobić jeśli "spragniony" wyrzuca picie które mu dajesz :89:
Próbować i próbować. Jeden wyrzuci, drugi też, a trzeci przyjmie z wdzięcznością :)
Spokojnej nocy.
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

stepowy jeż pisze:"Dla muzułmanów zasiłek który dostają w Europie to najczęściej forma dżizji."
Powodem klęski będzie socjalistyczne podejście Europy. W państwach socjalistycznych nie opłaca się iść do pracy, jak można nic nie robić i dostać zasiłek. Polska może nawet milion imigrantów przyjąć, bo 98% z nich i tak ucieknie dalej. Praca w Polsce, jeżeli dla nich będzie to za 10zl/h, wiec nikt nie będzie z tego korzystał, tylko będzie wolał siedzieć w domu na zasiłku.
https://www.youtube.com/watch?t=31&v=I6SX9H4luRY
Obrazek

A kto sie dostaje do Europy? tylko ci których na to stać:
https://www.youtube.com/watch?v=4Qv_oW2i0Gs
naprawdę potrzebujący giną w nędzy, bo ich nie stać na przewoźnika.
Flandra pisze:"oni przecież wyrzucali tę wodę w ramach protestu ... "
A tutaj dlaczego wyrzucają ubrania, jedzenie i śmiecą?
https://youtu.be/W_3--oH7CIw
http://www.liveleak.com/view?i=87e_1441211042
mzobniow
Posty: 144
Rejestracja: pt gru 13, 2013 13:39
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: mzobniow »

Hey!
mnie zadziwia ilość antyislamskiej propagandy. Jest mnóstwo fejków i to przybiera już gigantyczne rozmiary ...
Tez ostanio zwrocilem na to uwage. Ja rozumiem ze cala ta ksenofobia i nienawisc wyrasta, w wiekszosci wypadkow, ze strachu i niewiedzy, ale jak pogodzic to ze wiekszosc tych ludzi wielbi np. JPII i delektuje sie Jego wykladami, a potem nagle epatuje nienawiscia do innych ludzi??
Mam nadzieje ze z racji tego ze "nasza buddyjska gmina" jest jednak calkiem mala, tego typu hipokryzja zostanie nam oszczedzona.

snusmumriken90

Bardzo dobrze ze praktykujesz brak podzialu na "my" i "oni". Wbrew pozorom nie jest to tylko teoretyzowanie. Nauka ma wymiar bardzo praktyczny o czym napewno kiedys sie przekonasz
Nie dawaj wiary antyislamskiej czy antyimigranckiej propagandzie, w szczegolnosci sciemnianiu o tym jak multikulti nie sprawdzilo sie na zachodzie.Mieszkam w dzielnicy wielokulturowej, wielkiego zachodniego miasta. W poblizu koscioly, kilka meczetow, mieszkancy z niemal kazdego zakatka swiata. Uwierz mi ze jest tu znacznie bezpieczniej niz w dowolnym polskim miescie. Jesli ktos sprawia klopoty to sa to niestety...tzw. "nasi". Czesto naduzywaja alkocholu na lawkach w pobliskim parku...

:namaste:
Maciek
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

mzobniow pisze:Hey!
mnie zadziwia ilość antyislamskiej propagandy. Jest mnóstwo fejków i to przybiera już gigantyczne rozmiary ...
Tez ostanio zwrocilem na to uwage. Ja rozumiem ze cala ta ksenofobia i nienawisc wyrasta, w wiekszosci wypadkow, ze strachu i niewiedzy, ale jak pogodzic to ze wiekszosc tych ludzi wielbi np. JPII i delektuje sie Jego wykladami, a potem nagle epatuje nienawiscia do innych ludzi??
Mam nadzieje ze z racji tego ze "nasza buddyjska gmina" jest jednak calkiem mala, tego typu hipokryzja zostanie nam oszczedzona.
Skąd ta ksenofobia? Już wyjaśniam.
1. Zamachy terrorystyczne, które były organizowane w ostatnich latach to niemal wyłącznie zamachy związane z islamem.
2. Postawa części immamów wobec tych zamachów - otwarcie je popierają lub tłumaczą takie zachowanie - tzw. rozmiękczanie (można bez problemu znaleźć wypowiedzi nie hejterów ale immamów w sprawie np. Charlie Hebdo).
3. Postawa wobec innowierców - czyli brak tolerancji dla wyznawców innej wiary.
4. Postawa wobec kobiet w islamie.
5. Brak chęci do asymilacji (oczywiście, że są wyjątki, ale ten brak asymilacji wynika z postaw religijnych, co nie jest widoczne np. u azjatów).
6. Roszczeniowe postawy wobec społeczeństw, które ich utrzymują pomocą społeczną. Dla wielu z nich społeczeństwa zachodnie płacą im dżiję.
7. Mordy na tle religijnym w krajach islamskich.
8. Barbarzyńskie niszczenie przez wyznawców Allaha zabytków światowych.
I tak wiele by można jeszcze wymieniać.
To są przyczyny tego hejterstwa.
Jednocześnie mówi się często, że islam jest religią pokoju. Po prostu jest sprzeczność z tym co czynią muzułmanie i tym co nazywamy religią pokoju.
Naprawdę was dziwi ten hejt?
Na zachodzie Polacy są hejtowani, mimo iż moim zdaniem swoim zachowaniem na to nie zasługują.
Wyobraźcie sobie co by było gdyby polscy krzyżowcy z okrzykiem "tak mi dopomóż bóg" dokonali zamach na Charlie Hebdo?
Czy byliby hejtowani?
To pytanie retoryczne.

Ps. Czy wiecie, że np. w Szwecji partie lewicowe protestowały przeciw paradzie gejów, bo rani to uczucia religijne muzułmanów. W Polce to nie do pomyślenia, że partia Palikota oburza się iż geje ranią uczucia religijne chrześcijan. Hipokryzja to cecha ogólnoludzka i nie dotyczy tylko chrześcijan czy buddystów.
mzobniow
Posty: 144
Rejestracja: pt gru 13, 2013 13:39
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: mzobniow »

Hey!
No wlasnie w tym problem ze wiekszosc tego co napisales to stereotypy pochodzace od strachu przed innoscia. Tak jakbys chcial oceniac np. chrzescijanstwo przez pryzmat torunskiej rozglosni.... Spotakalem w zyciu wielu muzelmanow i byli wsrod nich np.
Ismail - w Pakistanie, w dolinie Hunzy. Robia bardzo pyszne wino z moreli (tak, alkocholowe ;)) i sa z niego bardzo dumni. Kobiety chodza calkowicie odsloniete i bez problemow rozmawiaja z przybyszami.
kirgijscy muzelmanie - zapytalem czy sa sunni czy shia...Biektriemir (gospodarz yurty w ktorej wtedy spalem) spojrzal na mnie ze zdziwieniem. "My prosto muzelmany...My lubimy naszego proroka" Kobiety odsloniete, czasem z charakterystyczna dla tych stron husta na glowie. Biektriemir ma 4 corki i jest z nich bardzo dumny. Ciezko pracuje zeby zapewnic im edukacje
muzelmanie na Sumatrze, w poblizu Bukkittingi - tam mimo wiary w Allacha panuje matriarchat odziedziczony po przodkach
itd.

U nas oczywiscie panuje tendencja wrzucania wszystkich do jednego worka,a jako wzoru uzywamy salafitow lub w najlepszym razie wahabizmu. Dla porownania, widzialem niedawno taka statystyke: na ok 2mln muzelmanow zyjacych w Niemczech salafitow jest ok 4tys...
Wyobraźcie sobie co by było gdyby polscy krzyżowcy z okrzykiem "tak mi dopomóż bóg" dokonali zamach na Charlie Hebdo?
Naprawde juz tak szybko zapominamy o np. czystkach w bylej Jugoslawi czy mordach w strefie Gazy?

ad1. To nie jest prawda. Poprostu te zwiazany z Islamem sa bardziej naglasniane i budza wsrod nas wiekszy strach.
ad2. Posluchaj czasem "tego radia", a sa jeszcze "lepsi" i tez maja posluch..
ad3. Bywalem czesto w islamskich krajach i mam wsrod nich duzo przyjaciol. Powiem szczerze ze moim zdaniem tolerancja i zrozumienie dla mojego buddyzmu byla tam duzo wieksza niz w Polsce.
ad4. Ta jest bardzo zroznicowana. Oprocz przypadkow opisanych wyzej, kobiety np. w ZEA ciesza sie ogromnym szacunkiem i sa bardziej chronione niz w Europie.
ad5. Masz na mysli przyjecie chrzescijanstwa? hmm..
ad6. Dla wielu naszych rodakow zyjacych na zasilkach w UK, anglicy splacaja im dlug za WW2 ;P
ad7.U nas nieustannie zdazaja sie mordy. Czasem nawet trudno powiedziec co bylo tlem...:(
ad8. Zachodni swiat tez ma duzo na koncie w tej kwesti.
Jednocześnie mówi się często, że islam jest religią pokoju. Po prostu jest sprzeczność z tym co czynią muzułmanie i tym co nazywamy religią pokoju.
Nie przypomina ci to naszej rodzimej hipokryzji? Geby pelnej cytatow z JP2 czy ewangeli i jednoczesnie zupelny brak uczuc w stosunku do potrzebujacych?

:namaste:
Maciek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Trochę już obserwowałem ten konflikt, prawie od samego początku, nie będę wnikał w szczegóły, natomiast wśród opozycji jest "dobra" strona, która nie jest islamistyczna i nie jest Assadowa (szyicka). To FSA (https://en.wikipedia.org/wiki/Free_Syrian_Army). Oprócz tego zawsze można pomagać kurdom, którzy co ciekawe na północy, zwłaszcza Syrii tworzą świetne struktury społeczne, bez władzy centralnej (https://en.wikipedia.org/wiki/Rojava) i jest to coś innego niż Peszmergowie, w północnym Iraku (https://en.wikipedia.org/wiki/Peshmerga). Ale oczywiście gdybym był Syryjczykiem, pomagałbym Kurdom w sposób nie-militarny raczej, bo nie chcę zabijać nikogo.

Co do uchodźców - mam pytanie do wszystkich kontestujących ich wjazd - gdyby hipotetycznie na granicy UE powiedziano im - przestań być muzułmaninem, zrób apostazję, wtedy możesz wjechać - zgodzilibyście się i nie protestowalibyście? Wtedy wyniknie co jest podstawowym problemem - reszta to tylko racjonalizacje (ekonomia i inne).

Podstawowym problemem UE jest jej zakotwiczenie w kulturze judeo-chrześcijańskiej. Gdyby Unia gwarantowała i przestrzegała świeckości państw, sekularny charakter nie pozwalałby na muzułmańskich czy chrześcijańskich talibów wewnątrz UE. Zawsze gdy religia bawi się w politykę i ustawianie ludziom całego życia dochodzi do tragedii - czas się tego nauczyć. Niech religie znajdą swoje miejsce w szeregu i wszystko będzie dobrze.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

@mzobniow

Niestety nie wszyscy mieli kontakt z muzułmanami aby poznać ich tak jak ty. Natomiast przedstawiłem tutaj obraz muzułmanów jaki jawi się zarówno z mediów jak i internetu.

Jeśli chodzi o zamachy dokonywane przez muzułmanów to faktycznie są nagłaśniane. Czy znasz może równie spektakularne zamachy dokonywane przez chrześcijan, hinduistów, buddystów lub żydów (zamachy na tle religijnym) w obecnych czasach oczywiście?

Czy znasz może wypowiedzi np. biskupów lub lamów, którzy pochwalają zabijanie innowierców za obrazę religijną?

Co do kobiet - prawa kobiet w islamie są inne niż mężczyzn i trudno temu zaprzeczyć. Mężczyźni nie zakrywają twarzy, kobiety nie mają po kilku mężów. Oczywiście, że różnie to jest w różnych krajach. Ale próbuję podać przyczyny ksenofobii. Fakt jest taki - kobiety i mężczyźni w krajach islamskich są traktowani różnie przez prawo.

Nie chodzi mi o przyjęcie chrześcijaństwa - ale np. to jak zmieniło się Malmo w Szwecji gdy pojawili się tam muzułmanie (wzrost przestępczości, zaśmiecenie miasta itp.). Są to informacje z sieci, natomiast nie widziałem tego osobiście.

Dla wielu rodaków w UK niewątpliwie tak jest. Ale tutaj należałoby porównać statystyki - czyli jaki procent naszych rodaków jest na zasiłkach w UK, a jaki procent muzułmanów.

Co do niszczenia zabytków w przeszłości to niewątpliwie, ale mówimy o sytuacji dzisiejszej - pokazują w mediach fanatyków niszczących zabytki - stąd ksenofobia. To oczywiste.
Har-Dao pisze:. Zawsze gdy religia bawi się w politykę i ustawianie ludziom całego życia dochodzi do tragedii - czas się tego nauczyć. Niech religie znajdą swoje miejsce w szeregu i wszystko będzie dobrze.

metta&peace
H-D
Jak najbardziej zgoda. Tylko problem w tym, że zarówno chrześcijanie jak i muzułmanie nie zgodzą się na to. Co byśmy chcieli to jedno, co jest to drugie.
Podsumowując - mnie postawy ksenofobiczne wobec muzułmanów nie dziwią. Po prostu wynika to z obrazu jaki mamy o nich. Boimy się, że zmienią nam świat w jakim żyjemy, nie znamy ich. Ludzie zawsze boją się tego co nie znają.
Stąd np. strach przed śmiercią.
mzobniow
Posty: 144
Rejestracja: pt gru 13, 2013 13:39
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: mzobniow »

Natomiast przedstawiłem tutaj obraz muzułmanów jaki jawi się zarówno z mediów jak i internetu.
No wlasnie o to chodzi ze jest on nieprawdziwy. Tym bardziej bolesne jest ze tak czesto uzywa sie go do uciszenia sumienia, lub pozwala sie na wzrost nienawisci na gruncie strachu.
Czy znasz może równie spektakularne zamachy dokonywane przez chrześcijan, hinduistów, buddystów lub żydów (zamachy na tle religijnym) w obecnych czasach oczywiście?
Pan nazwiskiem Brevik dokonal bardzo krwawego zamachu w Norwegi, calkiem niedawno. Hinduisci calkiem niedawno, dokonali paru krwawych czystek w Indiach (na chrzescijanach). Buddysci tez niestety nie sa czysci - Myanmar/Sri Lanka: krwawe pogromy mniejszosci muzelmanskiej.
Czy znasz może wypowiedzi np. biskupów lub lamów, którzy pochwalają zabijanie innowierców za obrazę religijną?
No niestety jest jeden taki znany "mnich" na Sri Lance. Zdaje sie ze Har-Dao nawet cos niedawno o nim pisal.
Co do kobiet - prawa kobiet w islamie są inne niż mężczyzn i trudno temu zaprzeczyć. Mężczyźni nie zakrywają twarzy, kobiety nie mają po kilku mężów. Oczywiście, że różnie to jest w różnych krajach. Ale próbuję podać przyczyny ksenofobii. Fakt jest taki - kobiety i mężczyźni w krajach islamskich są traktowani różnie przez prawo.
A czy sa rownie traktowane u nas? to tez jest sprawa dyskusyjna. Np. w katolicyzmie kobieta nie moze byc ksiedzem. Czy to nie dyskryminacja?
Nie chodzi mi o przyjęcie chrześcijaństwa - ale np. to jak zmieniło się Malmo w Szwecji gdy pojawili się tam muzułmanie (wzrost przestępczości, zaśmiecenie miasta itp.). Są to informacje z sieci, natomiast nie widziałem tego osobiście.
No wlasnie o to chodzi. Nie bylesnie, nie widziales, ale powtarzasz jako fakt dokonany.
Dla wielu rodaków w UK niewątpliwie tak jest. Ale tutaj należałoby porównać statystyki - czyli jaki procent naszych rodaków jest na zasiłkach w UK, a jaki procent muzułmanów.
W czym pomoglyby Ci takie statystyki?
Co do niszczenia zabytków w przeszłości to niewątpliwie, ale mówimy o sytuacji dzisiejszej - pokazują w mediach fanatyków niszczących zabytki - stąd ksenofobia. To oczywiste.
Wszyscy boimy sie fanatykow, a najbardziej ci co wlasnie od nich uciekaja i potrzebuja naszej pomocy.
Podsumowując - mnie postawy ksenofobiczne wobec muzułmanów nie dziwią. Po prostu wynika to z obrazu jaki mamy o nich. Boimy się, że zmienią nam świat w jakim żyjemy, nie znamy ich. Ludzie zawsze boją się tego co nie znają.
Stąd np. strach przed śmiercią.
To prawda ta nienawisc wynika ze strachu i niewiedzy, jednak izolacja i ucieczka w nienawisc to zacznie gorsza opcja od proby przezwyciezenia strachu.

:namaste:
Maciek
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

mzobniow pisze:
Boimy się, że zmienią nam świat w jakim żyjemy, nie znamy ich. Ludzie zawsze boją się tego co nie znają.
Stąd np. strach przed śmiercią.
To prawda ta nienawisc wynika ze strachu i niewiedzy, jednak izolacja i ucieczka w nienawisc to zacznie gorsza opcja od proby przezwyciezenia strachu.
ja bym do tego dodała, że dhamma mówi o nietrwałości, o tym, że nie należy się do niczego przywiązywać. Być może bałabym się "islamskiej Europy", gdyby nie buddyzm i jego nauki ... Obecna Europa ulegnie przemianom tak jak wszystko.

Poza tym, w przypadku Polski, która ma przyjąć "aż 12 tys. uchodźców" to ten cały strach jest śmieszny. Większość Polaków być może nigdy nawet nie będzie miała okazji osobiście spotkać takiego uchodźcy, więc jak niby mamy się zislamizować?
stepowy jeż pisze: Ps. Czy wiecie, że np. w Szwecji partie lewicowe protestowały przeciw paradzie gejów, bo rani to uczucia religijne muzułmanów. W Polce to nie do pomyślenia, że partia Palikota oburza się iż geje ranią uczucia religijne chrześcijan. Hipokryzja to cecha ogólnoludzka i nie dotyczy tylko chrześcijan czy buddystów.
jesteś pewien, że to nie jest kolejny "fejk"?

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: ethan »

stepowy jeż pisze:1. Zamachy terrorystyczne, które były organizowane w ostatnich latach to niemal wyłącznie zamachy związane z islamem.
2. Postawa części immamów wobec tych zamachów - otwarcie je popierają lub tłumaczą takie zachowanie - tzw. rozmiękczanie (można bez problemu znaleźć wypowiedzi nie hejterów ale immamów w sprawie np. Charlie Hebdo).
3. Postawa wobec innowierców - czyli brak tolerancji dla wyznawców innej wiary.
4. Postawa wobec kobiet w islamie.
5. Brak chęci do asymilacji (oczywiście, że są wyjątki, ale ten brak asymilacji wynika z postaw religijnych, co nie jest widoczne np. u azjatów).
6. Roszczeniowe postawy wobec społeczeństw, które ich utrzymują pomocą społeczną. Dla wielu z nich społeczeństwa zachodnie płacą im dżiję.
7. Mordy na tle religijnym w krajach islamskich.
8. Barbarzyńskie niszczenie przez wyznawców Allaha zabytków światowych.
I tak wiele by można jeszcze wymieniać.
Jednocześnie mówi się często, że islam jest religią pokoju. Po prostu jest sprzeczność z tym co czynią muzułmanie i tym co nazywamy religią pokoju.
:ok: Zgadzam sie w calej rozciaglosci, chociaz oczywiscie niesprawiedliwym byloby przylepianie takich łatek wszystkim muzulmanom. Generalnie najwiekszym problemem jest to ze muzulmanie w znacznej czesci nie potrafia sie integrowac z zachodnia kultura. Nie rozpisujac sie za bardzo napisze tylko ze od kilku lat zyje i pracuje w Anglii, czasem z muzulmanami/muzulmankami. Czesc jest zupelnie ok, nawet chodza na imprezy/pija alkolol/pala papierosy (nie zeby to mialo jakas wartosc) ale po prostu potrafia sie z zintegrowac z zachodnim stylem zycia. Czesc natomiast to zupelna dzicz, kulture europejska maja za nic, z gory traktuja niemuzulmanow i pogardliwie i przedmiotowo odnosza sie do dziewczyn. Oczywiscie nieprawda jest, ze wszyscy uchodzcy nie beda umieli sie zasymilowac, czesc na pewno tak, ale czesc nigdy tego nie dokona. Dlatego lęk przed islamizacja Europy jest moim zdaniem sluszny, i tu nie chodzi o mnie czy moje pokolenie, tu chodzi o pokolenie naszych dzieci i wnukow, w jakiej Europie przyjdzie im zyc. Wystarczy popatrzec co dzieje sie w muzulmanskich enklawach we Francji, Niemczech, Szwecji czy Wielkiej Brytanii, pojawiaja sie nawet "patrole" wprowadzajace szariat. Dodatkowo w Belgii na przyklad, nie wystawiono na swieta choinki w centrum miasta, bo mogloby to obrazac uczucia religijne muzulmanow (sic!).

Konkludujac, nie mam nic przeciwko emigrantom, sam jestem jednym z nich, ale tak jak mowi Putin, albo przyjezdzacie i tolerujecie nasze wartosci, albo nie jestescie tu milo widziani. Jesli natomiast potrafia to zrobic, to szeroko otwieram drzwi.
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze: jesteś pewien, że to nie jest kolejny "fejk"?
Kolejny? Tzn. sugerujesz, że podałem wcześniej jakiś fejk? Nie podoba mi się ten sposób narracji, bo trąci manipulacją. Wskaż więc gdzie podałem wcześniej jakiś fejk. Jeśli nie byłem w Malmo nie znaczy to wcale, że nie ma tam problemów z mniejszością muzułmańską, zwiększoną ilością gwałtów i przestępstw itp. Opisują to ludzie, którzy tam byli.
Przykład problemów z asymilacją: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki ... %282005%29
A co do fejku tu link:
http://www.anglia.today/biezace-wydarze ... -dzielnicy

Co do Breivika to nie jest on zagrożeniem dla Polski, natomiast napływ ludności islamskiej już tak, bo wśród uchodźców są terroryści z ISIS o czym zresztą sami informowali. Jak myślisz czy zwiększy się prawdopodobieństwo zamachu terrorystycznego w Polsce jeśli napłynie tu w dużej ilości ludność muzułmańska? Ja uważam, że się zwiększy.
Co do 12 tysięcy uchodźców. To oczywiście początek, przyzwyczajanie powolne ludzi, następnie ta liczba będzie się zwiększać wraz ze wzrostem przybyszy. Zresztą każdy z uchodźców będzie mógł sprowadzać tu swoją rodzinę.
Szczerze mówiąc uważam, że póki nie dostaną tutaj satysfakcjonującego ich socjalu to będą i tak uciekać do Niemiec, co zresztą czynią.

Co do argumentu, że kobiety są w Polsce dyskryminowane podobnie jak np. w krajach arabskich bo nie mogą być księżmi, to argument bardzo nietrafiony. W Polsce prawo stanowi konstytucja, a nie prawo kościelne. W konstytucji masz zapisaną zarówno wolność wiary jak i równość płci. Prawa w krajach muzułmańskich opierają się w dużej mierze na koranie i prawie Szaria.
Dorzucę jeszcze link: http://niezalezna.pl/48661-szaria-czyli ... ic-kobiete
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam

Z mej strony, a w związku z tematem, dwa cytaty:

''Pewnego razu stary rolnik znalazł na swym polu umierającą kobrę. Widząc cierpienie kobry, rolnik pełen był współczucia. Podniósł węża i zaniósł do domu. Nakarmił go tam ciepłym mlekiem, owinął w miękki koc i, pełen miłości, położył obok siebie w łóżku i zasnął. Następnego ranka nie żył.
Dlaczego został zabity? Ponieważ wykazał jedynie współczucie, a nie mądrość. Jeśli dotkniesz kobry, ugryzie cię. Jeżeli znajdziesz sposób, aby pomoc kobrze nie podnosząc jej, znalazłeś równowagę między współczuciem a mądrością. Jesteś wtedy szczęśliwy, tak samo jak kobra''
Maha Gosananda - całość TUTAJ

''(...) Wszyscy goście źle się zachowują; Ty pracujesz cały dzień, zaś oni sobie siedzą, palą papierosy, piją piwo, zjadają twoje jedzenie, po czym cię pobiją.
Wydaje ci się, że dzięki temu, że nic nie mówisz i nic nie robisz, jesteś wojownikiem i Bodhisatwą, ale jesteś po prostu tchórzem. Obawiasz się pogorszenia sytuacji.
W końcu goście wyrzucają cię z twojego domu i siedzisz na chodniku. Ktoś przechodzi obok i pyta: 'Co tu robisz?' - na co odpowiadasz: 'Praktykuję cierpliwość i współczucie'.
Jednak nie na tym to polega.''
Pema Chodron - całość TUTAJ, /znajomość angielskiego wskazana/.

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

kunzang pisze:Witam

Z mej strony, a w związku z tematem, dwa cytaty:

''Pewnego razu stary rolnik znalazł na swym polu umierającą kobrę [...]
Pozdrawiam
:14:
:ok:

Na naszym rodzimym podwórku też to i owo można znaleźć. Cytaty z Mickiewicza:

CHŁOP I ŻMIJA


W pamiętnikach bestyjo-graficznych Ezopa
Jest wzmianka o uczynku miłosiernym chłopa
I o pewnego węża postępku łajdackim.

Chłop wyszedł zimnym rankiem po chrośniak do sadu,
Aż tu pod bramą wąż mu do nóg pada plackiem:
Przeziębły, wpół skostniały, przysypany szronem,
Już zdychał, już ostatni raz kiwnął ogonem.
Chłop zlitował się nad tą mizeryją gadu,
Wziął go za ogon, niesie nazad w chatę,
Kładzie go na przypiecku,
Podściela mu kożuszek jak własnemu dziecku
(Nie wiedząc, jaką weźmie od gościa zapłatę);

Póty dmucha, póty chucha,
Aż w nieboszczyku dobudził się ducha.
Nieboszczyk wąż jak ożył. tak się wnet nasrożył:
Rozkręcił się, do góry wyprężył się, syknął
I całym sobą w chłopa się wycela,
W swojego dobrodzieja, w swego zbawiciela
I wskrzesiciela!

"A to co się ma znaczyć - zdziwiony chłop krzyknął -
To ty w nagrodę dobrego czynu
Jeszcze chcesz mnie ukąsić? A ty źmii-synu!"
I wnet porwawszy dubasa,
Tnie węża raz pod ucho, drugi raz w pół pasa.
Odleciał ogon w jeden, a pysk w drugi kątek;
Rozpadło się źmijisko na troje źmijątek...

Darmo drgają
I biegają
Ogon za szyją, za ogonem szyja:
Już nie zmartwychwstanie źmija.

Przytrafia się to często, że dobry człek jaki
Niewdzięcznika przygarnie;
Ale trafia się częściej, że niewdzięcznik taki
Przepada marnie.

Ps. Jak się okazuje dla uchodźców pobyt w Polsce jest wielką traumą. Jak to mówią zamienił stryjek siekierkę na kijek.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,tit ... &_ticrsn=3

Ps2. W teorii chaosu jest pojęcie atraktora. Atraktor to taki obszar lub miejsce do którego zbiegają się trajektorie układu chaotycznego. Drogi mogą być różne ale mimo, że układ jest chaotyczny przyciągany jest przez pewne miejsca. Cóż, Polska takim atraktorem póki co nie jest.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze:
Flandra pisze: jesteś pewien, że to nie jest kolejny "fejk"?
Kolejny? Tzn. sugerujesz, że podałem wcześniej jakiś fejk? Nie podoba mi się ten sposób narracji, bo trąci manipulacją. Wskaż więc gdzie podałem wcześniej jakiś fejk.
spokojnie :) , pisałam wcześniej, ze w internecie pojawia się sporo fejków. Mnóstwo portali stosuje rózne chwyty "marketingowe", bo emocje bardziej przyciągają czytelników - naginają dane, zmieniają sens informacji, albo wręcz piszą totalne bzdury.

Zajrzałam do linka, który podesłałeś.
Jeśli "skrajna prawica" organizuje manifestację, która ma przechodzić przez "dzielnice muzułmańskie" to ja się nie dziwię, że ludzie protestują. Przecież wiadomo, że nie chodzi im o prawa społeczności LGBT, tylko o to, żeby sprowokować muzułmanów.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze: Zajrzałam do linka, który podesłałeś.
Jeśli "skrajna prawica" organizuje manifestację, która ma przechodzić przez "dzielnice muzułmańskie" to ja się nie dziwię, że ludzie protestują. Przecież wiadomo, że nie chodzi im o prawa społeczności LGBT, tylko o to, żeby sprowokować muzułmanów.

pozdrawiam :)
Oczywiście, ale jednocześnie obnaża to hipokryzję lewicowców, którzy jak to Mrożek w pewnym opowiadaniu (Wina i kara) napisał: z miłości do Prawa przekroczyli Prawo ;)
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:Jeżeli znajdziesz sposób, aby pomoc kobrze nie podnosząc jej, znalazłeś równowagę między współczuciem a mądrością. Jesteś wtedy szczęśliwy, tak samo jak kobra''
prawdopodobieństwo śmierci od ukąszenia kobry, którą trzyma się "obok siebie w łóżku" - spore, pewnie bliskie 100%
prawdopodobieństwo śmierci w ataku terrorystycznym w Europie - mniejsze niż wygrana w lotto

to tak a propos mądrości
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze:
Flandra pisze: Zajrzałam do linka, który podesłałeś.
Jeśli "skrajna prawica" organizuje manifestację, która ma przechodzić przez "dzielnice muzułmańskie" to ja się nie dziwię, że ludzie protestują. Przecież wiadomo, że nie chodzi im o prawa społeczności LGBT, tylko o to, żeby sprowokować muzułmanów.

pozdrawiam :)
Oczywiście, ale jednocześnie obnaża to hipokryzję lewicowców, którzy jak to Mrożek w pewnym opowiadaniu (Wina i kara) napisał: z miłości do Prawa przekroczyli Prawo ;)
??
że co? :D
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze: prawdopodobieństwo śmierci od ukąszenia kobry, którą trzyma się "obok siebie w łóżku" - spore, pewnie bliskie 100%
prawdopodobieństwo śmierci w ataku terrorystycznym w Europie - mniejsze niż wygrana w lotto

to tak a propos mądrości
Oczywiście jeśli chodzi o główną wygraną.
Natomiast np. trójkę (ot choćby obicie mordy lub gwałt) znacznie łatwiej trafić.
Flandra pisze: że co? :D
Przeczytaj opowiadanie :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:prawdopodobieństwo śmierci w ataku terrorystycznym w Europie - mniejsze niż wygrana w lotto

to tak a propos mądrości
dobrze - powiedz zatem to twarzą w twarz rodzinom tych, którzy zginęli w atakach terrorystycznych w europie, a nie mi. mi nic do tego.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

a ile osób zginęło w wypadkach samochodowych ?
i co? ktoś protestuje przeciwko motoryzacji?
ile osób umarło na zawał serca?
nie słyszałam o żadnej narodowej histerii w sprawie hamburgerów, kotletów ani ciastek

zanieczyszczenie środowiska jest tak duże, że już niektórzy naukowcy mówią, że nie da się tego powstrzymać i czeka nas za ileśtam lat, jeśli nie globalna zagłada to globalna katastrofa

znam mnóstwo osób, które straciły kogoś w wypadku samochodowym, na zawał, na raka itp, i co mam im powiedzieć?
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

No tak, ponieważ w mieście w którym mieszkam można kupić Big Maca poproszę prezydenta aby sprowadził kilku terrorystów. To po to by siły Jing oraz Jang były w równowadze.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:a ile osób zginęło w wypadkach samochodowych ?
i co? ktoś protestuje przeciwko motoryzacji?
ile osób umarło na zawał serca?
nie słyszałam o żadnej narodowej histerii w sprawie hamburgerów, kotletów ani ciastek
nie szkodzi - wiesz natomiast, jak zrelatywizować coś, co jest tragedią z zupełnie innej bajki, sprowadzając to do poziomu ''absurdu'' poprzez takie porównanie, bo to, to samo co wypadki samochodowe są dla Ciebie, no i... to jest Twa mądrość.
Flandra pisze:znam mnóstwo osób, które straciły kogoś w wypadku samochodowym, na zawał, na raka itp, i co mam im powiedzieć?
co uważasz za stosowne - rozumiem, że rodzinom osób, które zginęły w zamachach terrorystycznych masz do powiedzenia to:
Flandra pisze:prawdopodobieństwo śmierci w ataku terrorystycznym w Europie - mniejsze niż wygrana w lotto
...dobrze - taka Twa mądrość.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:...dobrze - taka Twa mądrość.
dobrze - powiedz zatem to twarzą w twarz tym uchodźcom, którzy uciekają przed wojną, a nie mi. mi nic do tego.

to tak a propos współczucia
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:
kunzang pisze:...dobrze - taka Twa mądrość.
dobrze - powiedz zatem to twarzą w twarz tym uchodźcom, którzy uciekają przed wojną, a nie mi. mi nic do tego.
o swej mądrości porównań zamachów terrorystycznych do gry w totolotka możesz im powiedzieć sama - dlaczego mam Ciebie wyręczać w tym? to Twe porównanie przecież, a nie me. to Twa mądrość.
Flandra pisze:to tak a propos współczucia
jak uważasz :)

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”