Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam

taki artykulik, jak dla mnie dość ciekawy. dodam, iż jestem świadom tego, że bardzo łatwo może zostać on wyśmianym, jako kolejna ''spiskowa teoria dziejów''.

''Mamy do czynienia z bardzo zaawansowaną manipulacją. Kryzys imigracyjny w Europie mógłby być łatwo zażegnany. Problem w tym, że faktyczne rozwiązanie go jest nie na rękę establiszmentowi USA i Europy Zachodniej.

Zasadniczym celem tzw. kryzysu uchodźców jest wprowadzenie w państwach europejskich szeroko pojętego chaosu opartego na poczuciu zagrożenia. Następnym krokiem będzie wprowadzenie rządowych rozwiązań zaostrzających środki bezpieczeństwa, kontrolę i monitoring. Ważnym następstwem praktyki migracyjnej jest pozbawienie ludności europejskiej „spójności narodowej i kulturowej” poprzez wykształcenie podatnego na manipulację i kontrolę społeczeństwa multikulturowego egzystującego bez poczucia jedności i woli walki.

Należy przekierować uchodźców do tych stabilnych regionów. Zalewanie Europy masami niezatrudnionych uchodźców nie jest w niczyim interesie. Taka praktyka spowoduje jedynie nasilenie napięć i wzmocni ruchy ksenofobiczne. Ci ludzie nie potrzebują schronienia w gettach Europy, oni muszą odzyskać własny dom.''

całość tutaj -> Anonymous do Polaków o uchodźcach: Operacja psychologiczna na olbrzymią skalę

i przy okazji jeszcze to:

''Nie są wymysłem oszalałych prawicowców gwałty popełniane w ośrodkach dla uchodźców i na obywatelkach krajów, które uchodźców przyjmują (na przykład Niemkach) . Nie są wymysłem mordy popełniane w imię Allacha, ani muzułmańska policja obyczajowa spacerująca po ulicach wielu europejskich miast i pouczająca Europejki, że mają niewłaściwy (zbyt odkryty strój). Dlatego tak, czuję niepokój.'' Eliza Michalik

całość tutaj -> Eliza Michalik zostanie bohaterką prawicy? Mocny głos ws. uchodźców: “Boję się kultury gwałtu”

no i to /czyli wylewnie dziecka z kąpielą/:

''– Dotychczas, będąc już obywatelem Polski, nie miałem żadnych nieprzyjemności, ale ostatnio boję się. Jestem po prostu kojarzony z imigrantem, który przyjechał do Polski, aby zabrać pracę Polakom; muzułmaninem, który będzie podkładał jakieś bomby i gwałcił polskie kobiety. Boję się, że to pójdzie dalej i że wyjdzie na ulice. Teraz naprawdę zastanawiam się nad tym, żeby wyjechać z Polski. Wcześniej nie przyszło mi to do głowy i nawet nie miałem takich myśli – dodaje.'' Elmi Abdi

całość tutaj -> Muzułmański uchodźca o Polsce: Boję się tu żyć, myślę nad wyjazdem

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

GreenTea pisze: Mam na kubeczku, w którym piję herbatę, napisane: „to, co jeszcze się nie wydarzyło, można zmienić”. I teraz pytam: czy ogarniając z grubsza tę całą uczuciowość zadaną przez media, pracując w medytacji nad emocjonalnym wyciszeniem, myśląc sobie, że upadają tylko te kultury, które nie potrafią się obronić i że kultura europejska, jak na razie, z taką mi się kojarzy, a mnie się to nie podoba i chciałabym, żeby było inaczej - czy robiąc to wszystko – rzeczywiście ogarnięta jestem „fobią”, iluzją fałszywej mądrości z kubka, głupotą ego, nieumiejętnością przyjęcia zmiany - ogarnięta tym wszystkim, co np. widzisz Ty?


problem w tym, że za późno już na zmiany
Syria od kilku lat jest pogrążona w krwawej, okrutnej wojnie domowej, która wypędziła z domów kilkanaście milionów ludzi. Nie ma już dla nich miejsca (pracy) w krajach sąsiadujących, to naturalne, że ruszyli dalej.
Nie ma prawnej podstawy, żeby ich zatrzymać. Zgodnie z konwencją genewską Europa musi udzielić schronienia ludności cywilnej.
GreenTea pisze:Polityka jest czymś, co powinno wydarzać się na mniej osobistym poziomie, czyli nie na poziomie uczuć.
Dokładnie.
Niezaleznie od tego kto wygra nadchodzące wybory, uchodźcy będą napływać do Polski. W kampanii wyborczej politycy kolorują sytuację, sprawiając, że część społeczeństwa uwierzyła, że możliwe jest zatrzymanie uchodźców. Nie słyszałam jednak, żeby ktokolwiek powoływał się na jakąkolwiek podstawę prawną, żeby faktycznie można było coś takiego przeprowadzić.
Mamy dosyć trudną sytuację na Ukrainie. To kraj, który ma 2 razy więcej mieszkańców niż Syria. Istnieje ryzyko, że będziemy mieli tutaj nie tysiące a miliony ukraińskich uchodźców, a w naszym klimacie rozkładanie namiotów nie wchodzi w grę. Bez pomocy Europy sobie nie poradzimy. Tak więc nawet jeśli polskie veto w sprawie syryjskich uchodźców byłoby możliwe z prawnego punktu widzenia, to z politycznej perspektywy - strzelilibyśmy sobie w stopę. Nikt w Polsce nie chce usłyszeć od Niemiec czy Francji, że stosunki z Rosją, miliony ukraińskich uchodźców itp "to problem Polski a nie Europy"


Mleko się rozlało, uchodźcy są już w Europie, wkrótce będą także w Polsce.
Nie twierdzę, że nie należy zatrzymywać kolejnych napływających grup, ale jak to zrobić? Wojna w Syrii wchodzi w kolejny "ciekawy" etap. Ostatnie doniesienia o zaangażowaniu Rosji nasuwają raczej hipotezy, że fala uchodźców się powiększy ...
Zresztą, to tzw. wielka polityka. Mocarstwa będą teraz rozgrywać swoje gierki.
Co możemy zrobić w tej sytuacji my, zwykli Kowalscy? Jedyne co mi przychodzi do głowy to pomoc uchodźcom, którzy do nas przyjadą, w integracji.
Jeśli ktoś ma jakiś inny, racjonalny pomysł, to jestem naprawdę bardzo ciekawa.
GreenTea pisze:Chyba mnie nie zrozumiałaś, przywołałam przykład "Antygony" (konflikt: jednostka vs. społeczeństwo, uczucia vs. mądrość polityczna), dla Ciebie cała ta różność w poglądach i odmienność punktów widzenia kwalifikuje się wyłącznie do odczuwania wstydu i współczucia?
GreenTea pisze:Moje myślenie jest bardzo proste, młoda europejska dziewczyna nie zostałaby zgwałcona, gdyby potrafiła się obronić. W imię jakich wartości ma tego się nie uczyć? Nigdy wcześniej takich pytań sobie nie zadawałam, dzisiaj tak.
Od kilku tygodni notorycznie czytam o tym, że uchodźcy niosą ze sobą niebezpieczeństwo gwałtów. Lęk jest uczuciem zaraźliwym, bardzo łatwo wystraszyć dużą grupę ludzi. Mnie osobiście straszenie gwałtem ogromnie irytuje.
W każdym społeczeństwie są gwałciciele i mordercy. Gdyby do Europy miała przyjechać grupa kilkuset tysięcy buddyjskich mnichów to i tak nie można by zagwarantować, że żadna młoda europejska dziewczyna nie zostałaby zgwałcona.

Jeśli w pobliżu mieszka duża grupa samotnych, znudzonych mężczyzn to zdziwiłabym się, gdyby rodzice nie byli zaniepokojeni o swoje córki.
Zresztą, jeśli chcemy, żeby uchodźcy się zintegrowali to raczej powinniśmy ich podzielić na mniejsze grupy, dzięki temu będą niejako zmuszeni do nauczenia się języka, zwyczajów itp.

Oczywiście nauka samoobrony jest jak najbardziej racjonalnym zachowaniem w każdej sytuacji, zwłaszcza, gdy "młoda europejska dziewczyna" wybiera się na zakrapianą imprezę, albo będzie sama wracać wieczorem do domu, natomiast sugerowanie, że nauka samoobrony jest konieczna z powodu przyjazdu uchodźców ma, w moim odczuciu, znamiona straszenia.


atomuse pisze:Zarzucalas rowniez mediom, ze kreuja one jakies tam nierzeczywiste obrazy muzulmanskich kobiet. Owe kreacje zwane sa w tym przypadku faktami. Te dane ze statystyki popieraja czesc owych faktow.
nie :)
napisałam tak:
"Benazir Bhutto, kobieta, szefowa dużej partii, 2-krotnie była premierem Pakistanu, kraju, w którym ponad 95% ludności to muzułmanie. Została wybrana w demokratycznych wyborach.
Niemniej jednak, obraz muzułmańskiej kobiety, jaki kreują media to kobieta bita przez ojca, brata i męża, poniżana, zamknięta w domu itp"


Nie kwestionuję w żaden sposób, że są muzułmańskie kobiety, które są bite. Napiszę więcej: niektóre są nieludzko traktowane a nawet mordowane.
atomuse pisze:Chcialas spojrzec na kwestie kobiet w islamie z roznych perspektyw.
napisałam tak:
"Myślę, że warto spojrzeć na różne kwestie z perspektywy islamskiej."

jedna perspektywa islamska
wiele różnych kwestii, np. kwestia kobiet
Podkreśliłam też, że "Oczywiście nie mówię o perspektywie fundamentalistów islamskich ..."

atomuse pisze:Takie jest zycie wokol mnie.
ok rozumiem
Ja osobiście spotkałam się z opinią, że muzułmanki patrzą na kwestie kobiet z dosyć ciekawej perspektywy. Tzn. że paradoksalnie rola kobiety w Islamie daje im więcej swobody i godności. Zachodnia cywilizacja narzuca nam różne typy zachowań. Nieustająca pogoń za kobiecym ideałem wchodzi już w absurdalną fazę. Wydepilowane nogi już nie wystarczą. Ładna twarz i sylwetka to już za mało. Operacje plastyczne zaczynają (podobno na masową skalę) wchodzić w strefy intymne, bo kobiety mają kompleksy z powodu kształtu swoich wagin ...

Studiowałam na męskim kierunku. Na takich kierunkach studiują głównie ludzie, którzy płeć przeciwną poznają dosyć rzadko i jest dla nich dość ... egzotyczna. Spotkałam się tam z opinią, że słowo "kobieta" nie określa każdej przedstawicielki płci żeńskiej. Wręcz przeciwnie. W rozumieniu wielu "kobieta" to synonim wyrażenia "piękna kobieta". Inne przedstawicielki naszej płci są określane bardziej "barwnymi" określeniami, generalnie nacechowanymi brakiem szacunku. Tak więc na pytanie co sądzą o kobietach - często odpowiadają w bardzo miły sposób (ale i tak otwarcie kwestionują inteligencję kobiet).
Oczywiście nie wszyscy.
stepowy jeż pisze:Pokaż dowody na to, że nie ma się czego obawiać. Dlaczego mam wierzyć Twoim zapewnieniom, a nie wierzyć temu co mówią islamscy duchowni?
Nie jestem muzułmanką i niestety nie mam czasu zgłębiać tej religii, dlatego nie jestem w stanie "sypnąć z rękawa" "dowodami".
Nie przypominam też sobie, żebym kogokolwiek zapewniała, że nie ma się czego obawiać ... Nieracjonalny jest strach przed całym islamem, natomiast niektóre jego odłamy zwłaszcza te najbardziej fundamentalne stanowią ogromne zagrożenie. Zagrożenia też można się obawiać od poszczególnych osób, bo przecież ludzie są ludźmi i nie zawsze postepują w przyjazny sposób ...

Tutaj islamski filmik przeciwko przemocy domowej:
https://www.youtube.com/watch?v=Dt5qaMHQDfw

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze: to jest duża szansa na to, że przestaniesz wreszcie projektować na innych to, co wypierasz, co Tobie tam w mroku drzemie
wcześniej w tym wątku zarzuciłeś mi "awersję" (teraz już nawet nie pamiętam do czego)
byłam tak zdziwiona, że aż sprawdziłam co słownik pwn mówi na ten temat, "silne uczucie niechęci" przeczytałam

Dziwnym trafem, Twoje poglądy odnośnie "nie syryjskich", "nie uchodźców" w "nie kryzysowej sytuacji" pokrywają się z poglądami przedstawionymi przez żydowskiego rabina, mieszkającego w Izraelu, państwie, którego nastawienie do społeczności arabskiej najlepiej obrazuje sytuacja w Strefie Gazy. Być może w Izraelu jego wypowiedź określa się mianem wyważonej i delikatnej. Izrael jest oficjalnie nadal w stanie wojny z Syrią i wzajemne stosunki nigdy nie były przyjacielskie ... Zdecydowanie można by je określić jako nacechowane silnym uczuciem niechęci ...


W tym filmie rabin David Bar-Hayim (autor zacytowanego przez Ciebie tekstu) usprawiedliwia zabijanie dzieci w Strefie Gazy m.in. na podstawie Tory. Jego zdaniem Żydzi nie powinni mieć wyrzutów sumienia ani czuć żalu z powodu śmierci palestyńskich cywilów (w tym dzieci), wręcz przeciwnie. Wg niego, Tora mówi o zamordowaniu ponad 75 tys. wrogów Izraela (w tym "niewinnych"* kobiet i dzieci) i Żydzi, obchodząc jakieś tam święto, radują się z tego powodu każdego roku.

* rabin David Bar-Hayim mówiąc o niewinnych ofiarach bierze słowo "niewinnych" w cudzysłów :/
pozdrawiam :namaste:
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

Flandra, wypowiedz się na tematy Henry Kissinger, albo Zbigniew Brzeziński. Tu też jest potrzebny nowy różaniec. :)
Zaklinaj rzeczywistość.:)))
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:Dziwnym trafem, Twoje poglądy odnośnie "nie syryjskich", "nie uchodźców" w "nie kryzysowej sytuacji" pokrywają się z poglądami przedstawionymi przez żydowskiego rabina, mieszkającego w Izraelu, (...)
nie dziwnym trafem, tylko po prostu są zgodne, a w czym, to dokładnie zacytowałem. natomiast reszta Jego poglądów /ot choćby te, które przytaczasz/ nie jest już mą sprawą.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze: W tym filmie rabin David Bar-Hayim (autor zacytowanego przez Ciebie tekstu) usprawiedliwia zabijanie dzieci w Strefie Gazy m.in. na podstawie Tory. Jego zdaniem Żydzi nie powinni mieć wyrzutów sumienia ani czuć żalu z powodu śmierci palestyńskich cywilów (w tym dzieci), wręcz przeciwnie. Wg niego, Tora mówi o zamordowaniu ponad 75 tys. wrogów Izraela (w tym "niewinnych"* kobiet i dzieci) i Żydzi, obchodząc jakieś tam święto, radują się z tego powodu każdego roku.
W kwestii podejścia do innowierców to akurat muzułmanie nie są bardziej litościwi. Dziwne, że tego nie podkreślasz.
Co do zatrzymania fali uchodźców, to jeśli faktycznie jest to imigracja nastawiona na lepsze życie w Europie, a nie ucieczka przed wojną, to mamy dużą szansę aby nas to ominęło. Wczoraj w radiu słyszałem, że z tych 6000 euro uchodźca czy imigrant na rękę ma dostać 70 zł/miesiąc. Reszta ma iść na "obsługę". Nie wiem ile jest prawdy w doniesieniach medialnych, ale taka kwota (o ile to imigranci) na pewno ich tu nie zatrzyma. Więc czy to przesądzone to się okaże.

http://www.fakt.pl/polityka/co-polska-d ... 72057.html
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
stepowy jeż pisze:W kwestii podejścia do innowierców to akurat muzułmanie nie są bardziej litościwi. Dziwne, że tego nie podkreślasz.
dla mnie to nie jest dziwne tylko zamierzone. po prostu niewygodne fakty się pomija, by utrzymać wydumany obraz rzeczywistości /ot choćby kwestia gwałtów na niemkach - martwienie pojawia się w związku z domniemaną sytuacja kobiet w obozach w libanie itd, natomiast niemki, okazują się być, nic nie wnoszącym do rozmowy cytatem, a w ramach fortelu erystycznego pojawiają się słowianie/.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:Ja osobiście spotkałam się z opinią, że muzułmanki patrzą na kwestie kobiet z dosyć ciekawej perspektywy. Tzn. że paradoksalnie rola kobiety w Islamie daje im więcej swobody i godności. Zachodnia cywilizacja narzuca nam różne typy zachowań. (...)
A spotkalas sie rowniez z opinia, ze muzulmanki maja tyle swobody, na ile im mezczyzni pozwalaja? Albo, ze godnosc kobiet jest wyburkowana cierpieniem?
I nie zapominajmy o czyms takim jak zabójstwo honorowe. Jak myslisz, na podstawie czyjej godnosci jest ono popelniane? Czy moze jest to rowniez jakas fikcja medialna?

Poza tym, nie tylko cywilizacja zachodnia narzuca roznego typu zachowania, islam czyni to rowniez.
Flandra pisze:Studiowałam na męskim kierunku. Na takich kierunkach studiują głównie ludzie, którzy płeć przeciwną poznają dosyć rzadko i jest dla nich dość ... egzotyczna. Spotkałam się tam z opinią, że słowo "kobieta" nie określa każdej przedstawicielki płci żeńskiej. Wręcz przeciwnie. W rozumieniu wielu "kobieta" to synonim wyrażenia "piękna kobieta". Inne przedstawicielki naszej płci są określane bardziej "barwnymi" określeniami, generalnie nacechowanymi brakiem szacunku. Tak więc na pytanie co sądzą o kobietach - często odpowiadają w bardzo miły sposób (ale i tak otwarcie kwestionują inteligencję kobiet).
Oczywiście nie wszyscy.
Nie wiem dokladnie, co chcesz w kontekscie tego watku powiedziec.
Awatar użytkownika
Aditya
Posty: 1115
Rejestracja: pn maja 23, 2011 21:13
Płeć: kobieta
Tradycja: buddyzm
Lokalizacja: Wonderland

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Aditya »

Ja osobiście spotkałam się z opinią, że muzułmanki patrzą na kwestie kobiet z dosyć ciekawej perspektywy. Tzn. że paradoksalnie rola kobiety w Islamie daje im więcej swobody i godności. Zachodnia cywilizacja narzuca nam różne typy zachowań. Nieustająca pogoń za kobiecym ideałem wchodzi już w absurdalną fazę. Wydepilowane nogi już nie wystarczą. Ładna twarz i sylwetka to już za mało. Operacje plastyczne zaczynają (podobno na masową skalę) wchodzić w strefy intymne, bo kobiety mają kompleksy z powodu kształtu swoich wagin ...
Odnośnie operacji sfer intymnych odtworzenie błony dziewiczej. Może to nie jest najnowszy artykuł (2008), ale opisuje zjawisko. Oczywiście to nie jest właściwe jedynie dla islamu, ale nie chodzi mi o zjawisko, ale o motywację jaka za nim stoi - lęk przed odrzuceniem, napiętnowaniem, śmiercią, rozwodem, a nie jest to po prostu kosmetyka i upiększanie. W Islamie zdarzają się też obrzezania kobiet (oczywiście też to nie tylko Islam, ale może bardziej kwestia kulturowo-geograficzna niż religijna), co jest brutalną i okropną praktyką - także podsumowując, myślę, że jest różnie i nie można generalizować i mówić, że kobieta ma więcej swobody i godności w Islamie, bo po prostu jest to zróżnicowana religia i z kobietami jest tam różnie i jedyną odpowiedzią może być "to zależy" :)
Motylu!
Dobre myśli jak złote mlecze
wyrastają z umysłu.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

atomuse pisze: Nie wiem dokladnie, co chcesz w kontekscie tego watku powiedziec.
zastanawiałam się czy nie wyciąć tamtego akapitu :)
chodziło mi o to, że kobiety są pod dużą presją bycia .. piękną, bo inaczej nie są szanowane (choć ten szacunek też bywa ograniczony - np. przy ocenie inteligencji.
atomuse pisze:A spotkalas sie rowniez z opinia, ze muzulmanki maja tyle swobody, na ile im mezczyzni pozwalaja? Albo, ze godnosc kobiet jest wyburkowana cierpieniem?
I nie zapominajmy o czyms takim jak zabójstwo honorowe. Jak myslisz, na podstawie czyjej godnosci jest ono popelniane? Czy moze jest to rowniez jakas fikcja medialna?
spotykam się głównie z takimi opiniami
Kiedyś opowiadano bajki o wilkach pożerających małe dziewczynki w czerwonych kapturkach, teraz jest podobnie, z tą różnicą, że kapturek jest koloru czarnego i zasłania prawie całą twarz ...
Aditya pisze:jedyną odpowiedzią może być "to zależy"
pełna zgoda :)
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze: W kwestii podejścia do innowierców to akurat muzułmanie nie są bardziej litościwi. Dziwne, że tego nie podkreślasz.
zrobię Ci przyjemność i podkreślę, że radykalni muzułmanie z państwa islamskiego nie mają sobie równych jeśli chodzi o okrucieństwo w dzisiejszym świecie ...

dzisiaj zszokowała mnie informacja, że ilość kobiet, które przetrzymują jako niewolnice to nie kilka ani kilkadziesiąt tysięcy. To nie jest nawet kilkaset tysięcy. Oni porwali i uwięzili aż 4 miliony kobiet :/
stepowy jeż pisze:na rękę ma dostać 70 zł/miesiąc.
zatliła się we mnie nadzieja, że inteligentni, dobroduszni Polacy znajdą w sobie choć odrobinę współczucia dla tych uchodźców, którzy w Polsce pozostaną ...

kunzang pisze: martwienie pojawia się w związku z domniemaną sytuacja kobiet w obozach w libanie itd
Nie potrafię zapomnieć tego zdjęcia:

Obrazek
Ralia 7 lat i Rahaf 13 lat

BEJRUT. Ralia, 7, i Rahaf, 13, mieszkają na ulicach Bejrutu. Pochodzą z Damaszku, gdzie granat zabił ich matkę i brata. Wraz z ojcem, śpią na ulicy. Przytulają się do siebie na swoich kartonach. Kiedy Rahaf mówi, że boi się "złych chłopców", Ralia zaczyna płakać.
http://darbarnensover.aftonbladet.se/ch ... h-version/

To nie jest pierwsza relacja o dzieciach / rodzinach śpiących na ulicach w Libanie z jaką się spotkałam. Informacje o tym jak wygląda życie syryjskich uchodźców, dziewczynek, kobiet w obozach itp są przerażające.
W tym fotoreportażu przedstawiane są dzieci, które nie mogą spać bo mają koszmary w związku z wydarzeniami, których były świadkiem.
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Flandra pisze:
GreenTea pisze:Polityka jest czymś, co powinno wydarzać się na mniej osobistym poziomie, czyli nie na poziomie uczuć.
Dokładnie.
Niezaleznie od tego kto wygra nadchodzące wybory, uchodźcy będą napływać do Polski. W kampanii wyborczej politycy kolorują sytuację, sprawiając, że część społeczeństwa uwierzyła, że możliwe jest zatrzymanie uchodźców. Nie słyszałam jednak, żeby ktokolwiek powoływał się na jakąkolwiek podstawę prawną, żeby faktycznie można było coś takiego przeprowadzić.
Możesz mi zatem, Flandro, wyjaśnić ten fenomen z protestującymi ludźmi. Wychodzi na to, że protestują wyłącznie Europejczycy o złej reputacji. A ten kto zdecyduje się w towarzystwie Europejczyka o złej reputacji wyrazić również swój sprzeciw wobec negatywnych zachowań ludzi przybywających do Europy, sam dobrej reputacji także zostanie pozbawiony. Bycie migrantem do niczego nie zobowiązuje, bycie Europejczykiem do wszystkiego. Według mnie, w ten sposób polityki nie powinno się uprawiać, bo to jest właśnie gra uczuciami, w miejsce sensownych rozmów z protestującymi, używa się etykiet wskazujących na wątpliwą etykę, złą opinię, kiepskie notowania społeczne.

Co do grzechów Europy, o których napomykasz, tak, Europa nie jest rajem, nie możemy sobie dać rady sami z sobą, ktoś naopowiadał migrantom, że to rodzaj „ziemi obiecanej” i efekty widać nie tylko w liczbie osób przybywających, także w reakcjach wynikłych ze zderzenia mitów i rzeczywistości. Myślisz, że dobrze dla nas wróży cudze poczucie bycia rozczarowanym, żeby nie powiedzieć, oszukanym? Podrzucę wywiad z Wojtkiem Jagielskim przeprowadzony przy okazji wydania jego książki „Wszystkie wojny Lary”, który m.in. tę kwestię porusza. Najprościej jest przerzucić odpowiedzialność za agresję migrantów na europejskie grupy społeczne sprzeciwiające się ich przybyciu, trudniej podjąć dyskusję o rzeczywistych źródłach tej agresji i zagrożeniu, które ze sobą niesie.
Zachęcam do wysłuchania całości wywiadu, ponieważ dopiero cała rozmowa daje pełny wgląd w to, co ma do powiedzenia autor książki. Wywiad emitowany jest przez mainstreamowe źródło, jednak wcale nie tak łatwo jest „kupić” pana Jagielskiego, więc doceniam dobrą wolę tak prowadzących, jak i gościa. Darujcie reklamy i obrazki w tle.
wywiad


Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:To nie jest pierwsza relacja o dzieciach / rodzinach śpiących na ulicach w Libanie z jaką się spotkałam. Informacje o tym jak wygląda życie syryjskich uchodźców, dziewczynek, kobiet w obozach itp są przerażające.
no więc właśnie... tam masz uchodźców - a tu, to napływają przede wszystkim migranci, którzy tam gdzie się znajdą, chcą by było respektowane ich prawo i zgodnie z nim działają /co pokazuje np sytuacja w ośrodkach niemieckich i ich działania poza nimi/.

no ale żeby nie było, że tylko niemcy mają przechlapane, to weźmy taką wielką brytanię...

''Aktywność band gwałcicieli i osób dopuszczających się przestępstw seksualnych wobec nieletnich w Wielkiej Brytanii osiągnęła rozmiary epidemii. Wspólną cechą gwałcicieli grupowych grasujących w Zjednoczonym Królestwie jest ich religijne pochodzenie.
Jako psycholog nie jestem zaskoczony, że to przerażające zjawisko występuje zwłaszcza wśród osób wywodzących się ze społeczności imigrantów z krajów muzułmańskich.
Każda religia i kultura prezentuje pewien zestaw cech, wartości oraz wzorców zachowań, które wpływają na zachowanie osób z nimi się identyfikujących.
Islam nie jest wyjątkiem.
(...)
Nie trzeba być psychologiem, aby zrozumieć, jak taka kultura modeluje postrzeganie kobiet przez mężczyzn.
Nawet mężczyzna niedojrzały zastanowi się, zanim podejmie seks z nieletnią, nie wspominając już o takim jej traktowaniu jak gwałt, narkotyzowanie czy bicie (w sytuacjach ekstremalnych nawet kończące się śmiercią).
Przypadki, o których mówimy, dotyczą jednak nie mężczyzn, ale samców, którzy od urodzenia byli wychowywani w wierze, że kobieta z założenia jest od nich gorsza i że z założenia jest prostytutką, o ile nie ‘chroni swego honoru’ poprzez zakrywanie swego ciała. I że to jest normalne. Z pewnością żaden mężczyzna nie zechciałby jednak znaleźć się na miejscu tych kobiet…
Psychologiczne konsekwencje takiego ideologicznego zamknięcia się, zablokowania na możliwość doświadczenia uzdrawiającego i dojrzałego poczucia kochania i bycia kochanym przez osobę równą sobie, w sposób oczywisty powoduje dewastację psychiki osoby dotkniętej tym zjawiskiem.
Proszę pamiętać, że islam jest religią i kulturą, która nie widzi problemu w karaniu ofiar gwałtów, a także zmuszaniu do małżeństwa (nawet kazirodczego), seksu małżeńskiego oraz prokreacji bez względu na to, czy małżonkowie się kochają czy nie.
Czy zatem naprawdę zdumiewający jest fakt, że kultura w tak prymitywny sposób ujmująca kwestie miłości i seksu produkuje tak zdumiewającą liczbę gwałcicieli?
(...)
Naiwnością jest myśleć, że ludzie nagle zmienią swoje poglądy tylko dlatego, że wyjechali poza granice swojego państwa. Większość imigrantów swojej mentalności nie zmienia. Rezultatem tego jest brak zgody na wychowywanie swoich dzieci według zasad, które dla nich samych są bluźnierstwem.''
Nicolai Sennels

całość tutaj -> Islam zezwala na gwałt i molestowanie nieletnich

pozdrawiam
:14:

ps
GreenTea pisze:(...) Wychodzi na to, że protestują wyłącznie Europejczycy o złej reputacji. A ten kto zdecyduje się w towarzystwie Europejczyka o złej reputacji wyrazić również swój sprzeciw wobec negatywnych zachowań ludzi przybywających do Europy, sam dobrej reputacji także zostanie pozbawiony. Bycie migrantem do niczego nie zobowiązuje, bycie Europejczykiem do wszystkiego. Według mnie, w ten sposób polityki nie powinno się uprawiać, bo to jest właśnie gra uczuciami, w miejsce sensownych rozmów z protestującymi, używa się etykiet wskazujących na wątpliwą etykę, złą opinię, kiepskie notowania społeczne.
:namaste:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

GreenTea pisze: Możesz mi zatem, Flandro, wyjaśnić ten fenomen z protestującymi ludźmi. Wychodzi na to, że protestują wyłącznie Europejczycy o złej reputacji. A ten kto zdecyduje się w towarzystwie Europejczyka o złej reputacji wyrazić również swój sprzeciw wobec negatywnych zachowań ludzi przybywających do Europy, sam dobrej reputacji także zostanie pozbawiony.
czytałam wiele Twoich wypowiedzi tu na forum i pozwoliłam sobie zaszufladkować Cię jako osobę inteligentną. Mogłabym oczywiście rozpisywac się o różnych mechanizmach psychologicznych, niechęci do zmiany, strachu przed nieznanym itp, mogłabym się rozpisywać o sytuacji, w jakiej postawiły nas media nagłaśniając ataki terrorystyczne do granic możliwości nie przedstawiając jednocześnie opinii i zachowań tych 99% muzułmanów, którzy twierdzą, ze islam jest religią pokoju, mogłabym pisać o partiach politycznych, których przedstawiciele w imię jakichs tam wartości idą po trupach do celu itd,
Mogłabym, ale sama też jesteś w stanie wyjaśnić ten fenomen z protestujacymi, pewnie nawet zrobisz to lepiej niż ja :)

Chciałabym tylko zwrócić Ci uwagę na to, że nie mamy do czynienia z protestami wyłącznie ludzi o złej reputacji. Wręcz przeciwnie. Do ludzi o złej reputacji (Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska) dołączają się zwykli, dobrzy, o wspaniałych intencjach ludzie. I jest to niebezpieczne, tak jak było niebezpieczne poparcie dla nazistów w latach 30tych w Niemczech.
GreenTea pisze:Bycie migrantem do niczego nie zobowiązuje, bycie Europejczykiem do wszystkiego. Według mnie, w ten sposób polityki nie powinno się uprawiać, bo to jest właśnie gra uczuciami, w miejsce sensownych rozmów z protestującymi, używa się etykiet wskazujących na wątpliwą etykę, złą opinię, kiepskie notowania społeczne.
1. Największy mamy wpływ na samych siebie, nie na innych.
2. Kto powiedział, że bycie migrantem do niczego nie zobowiązuje? Nie słyszałam, żeby ktokolwiek w Europie chciał prowadzić tego rodzaju politykę ...
GreenTea pisze:Zachęcam do wysłuchania całości wywiadu
ok, postaram się go wysłuchać :)
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:no więc właśnie... tam masz uchodźców - a tu, to napływają przede wszystkim migranci,
w pierwszej "transzy" uchodźców w Polsce wśród 2000 uchodźców ma być ok. 900 osób z obozów w Libanie

gdybyś sobie kliknął na link, który podałam pod zdjęciem, zobaczyłbyś zdjęcia dzieci, które już są w Europie i które określasz mianem "nie syryjczycy", "nie uchodźcy" itp
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:(...) mogłabym się rozpisywać o sytuacji, w jakiej postawiły nas media nagłaśniając ataki terrorystyczne do granic możliwości nie przedstawiając jednocześnie opinii i zachowań tych 99% muzułmanów, którzy twierdzą, ze islam jest religią pokoju, (...)
no tak, wojna pomiędzy szyitam i sunnitami, to fikcja jakaś jest :oczami:
Flandra pisze:Do ludzi o złej reputacji (Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska) dołączają się zwykli, dobrzy, o wspaniałych intencjach ludzie. I jest to niebezpieczne, tak jak było niebezpieczne poparcie dla nazistów w latach 30tych w Niemczech.
dlatego też niemiec nie może protestować przeciw obecnej sytuacji, bo gdy to zrobi, to z automatu zostanie okrzyknięty nazistą.
wrzuciłaś już w tej rozmowie swych oponentów do jednego worka z wszechpolakami, a teraz straszysz nazistowskimi niemcami - prawo godwina znasz? ;)

pozdrawiam
:14:

ps
Flandra pisze:gdybyś sobie kliknął na link, który podałam pod zdjęciem, zobaczyłbyś zdjęcia dzieci, które już są w Europie i które określasz mianem "nie syryjczycy", "nie uchodźcy" itp
nie określam ich tak - to Ty usiłujesz mi to właśnie przypisać, no i przypisuj, wprawdzie to kiepski chwyt erystyczny, no ale skoro musisz... napisałem wyraźnie: ''a tu, to napływają przede wszystkim migranci,'', a znaczy to tyle - jeżeli nie jest dla Ciebie takie sformułowanie jasnym, to wyjaśniam - że pośród nich mogą też być i uchodźcy. acz stanowią oni margines, który staje się ofiarami w ośrodkach dla uchodźców.
.
dane :580:
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Flandra pisze:Chciałabym tylko zwrócić Ci uwagę na to, że nie mamy do czynienia z protestami wyłącznie ludzi o złej reputacji. Wręcz przeciwnie. Do ludzi o złej reputacji (Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska) dołączają się zwykli, dobrzy, o wspaniałych intencjach ludzie. I jest to niebezpieczne, tak jak było niebezpieczne poparcie dla nazistów w latach 30tych w Niemczech.
Zamienił stryjek siekierkę na kijek: dobrzy ludzie wykorzystani przez złych. Dobrzy znaczy: inteligentni?

Flandra pisze: Kto powiedział, że bycie migrantem do niczego nie zobowiązuje? Nie słyszałam, żeby ktokolwiek w Europie chciał prowadzić tego rodzaju politykę ...
Przyznam szczerze, że ja też nie słyszałam, żeby chciał. A jednak bezkarne przekraczanie granic europejskich ma miejsce, również respekt przed roszczeniowymi postawami obcych. Europa nie jest przygotowana na egzekwowanie prawa wobec dziesiątek tysięcy ludzi.


Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze: nie przedstawiając jednocześnie opinii i zachowań tych 99% muzułmanów, którzy twierdzą, ze islam jest religią pokoju,
Wierzę, iż 99% muzułmanów pragnie pokoju i pewnie 99% muzułmanów z ulgą przyjęłoby usunięcie wszelkich wersetów nawołujących do zabijania. Ale takie wersety są w ich świętych księgach czy tego chcemy czy nie. Nie da się tak zakląć rzeczywistości by ich nie było. Dlatego zgodzę się iż muzułmanie to ludzie, którzy pragną pokoju, ale islam niestety religią pokoju nie jest. W tym problem właśnie.
Dodam jeszcze, że pokój rozumiany przez muzułmanina nie musi być wcale tożsamy z pokojem rozumianym przez nas. Podobnie z tolerancją, równością itp.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

GreenTea pisze: Zamienił stryjek siekierkę na kijek: dobrzy ludzie wykorzystani przez złych. Dobrzy znaczy: inteligentni?
"dobry człowiek" definiowany jest z reguły jako "człowiek życzliwy, skłonny do pomocy"

GreenTea pisze:A jednak bezkarne przekraczanie granic europejskich ma miejsce, również respekt przed roszczeniowymi postawami obcych. Europa nie jest przygotowana na egzekwowanie prawa wobec dziesiątek tysięcy ludzi.
no to ją przygotujmy :)
rozdzielenie uchodźców na małe grupy jest jednym z pomysłów na poradzenie sobie z tą sytuacją

Ja chcę zostać wolontariuszem pomagającym uchodźcom m.in. po to, żeby ich przyjazd tutaj okazał się jak najbardziej korzystny dla wszystkich. Zdaję sobie sprawę z tego, że jedna osoba może niewiele zrobić, ale ziarnko do ziarnka ...

Wysłuchałam wywiadu. Rewelacja. Właściwie mogę obiema rekami podpisać się pod tym co powiedział ten reporter.
Tak a propos.
Czytam teraz książkę fundamentalisty muzułmańskiego, który urodził się i wychowywał w Wlk. Brytanii, i pomimo, że jego rodzice nie byli ani szczególnie religijni ani biedni, a on sam o islamie wiedział niewiele, radykałom udało się go zwerbować do islamistycznej organizacji, która chciała wprowadzić kalifat w UK.
Teraz, ten sam człowiek, jest dosyć popularnym działaczem na rzecz demokracji, doradza Cameronowi tp
Niestety chyba nie wyszło jeszcze polskie tłumaczenie tej książki, w każdym razie polecam:
http://www.amazon.com/Radical-Islamist- ... 8&qid=&sr=

pozdrawiam :)
kunzang pisze:dlatego też niemiec nie może protestować przeciw obecnej sytuacji, bo gdy to zrobi, to z automatu zostanie okrzyknięty nazistą.
posuwasz się za daleko
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze:
Flandra pisze: nie przedstawiając jednocześnie opinii i zachowań tych 99% muzułmanów, którzy twierdzą, ze islam jest religią pokoju,
Wierzę, iż 99% muzułmanów pragnie pokoju i pewnie 99% muzułmanów z ulgą przyjęłoby usunięcie wszelkich wersetów nawołujących do zabijania. Ale takie wersety są w ich świętych księgach czy tego chcemy czy nie. Nie da się tak zakląć rzeczywistości by ich nie było. Dlatego zgodzę się iż muzułmanie to ludzie, którzy pragną pokoju, ale islam niestety religią pokoju nie jest. W tym problem właśnie.
Dodam jeszcze, że pokój rozumiany przez muzułmanina nie musi być wcale tożsamy z pokojem rozumianym przez nas. Podobnie z tolerancją, równością itp.
nie czuję się kompetentna do tego, żeby twierdzić, że islam jest czy nie jest religią pokoju ..
ale poza tym - pełna zgoda :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:
kunzang pisze:dlatego też niemiec nie może protestować przeciw obecnej sytuacji, bo gdy to zrobi, to z automatu zostanie okrzyknięty nazistą.
posuwasz się za daleko
ze mnie prosty cieć z miotłą jest, jak wiadomo i prośbę mam w związku z tym - wytłumacz mi, co to znaczy, że w swej wypowiedzi wg Ciebie posuwam się za daleko?

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

W tym sensie nie jest (dla mnie), że właśnie jest wzorem dla tych, co tego pokoju nie czynią, niestety posługując się koranem.
Oczywiście islam może być też religią pokoju - dla tych co pokój czynią posługując się koranem. Więc czasami jest pokojowy, a czasami nie. Pech jeśli trafisz na tych niepokojowych.

Analogicznie - buddyzm jest religią pokoju bo sutry nawołują do współczucia, nie nawołują nigdy do agresji wobec nie buddystów, wobec kogokolwiek. Przynajmniej nie znam ani jednego takiego cytatu. Jeśli buddyści mordują, gwałcą, nienawidzą, to wbrew naukom płynącym z sutr.

Dla odmiany imam który o ten pokój walczy:
http://www.listyznaszegosadu.pl/dysyden ... woja-pomoc

Cena jaką za to płaci od niepokojowego odłamu islamu:
Panie i panowie, mówię do was jako ten, który walczy na wszystkich wymienionych tu frontach mimo gróźb śmierci, które regularnie otrzymuję. Najnowsza z tych gróźb przyszła od uśpionej komórki Państwa Islamskiego we Francji.
edit:
i kolejny głos rozsądku:
http://www.listyznaszegosadu.pl/tracac-moja-religie
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:ze mnie prosty cieć z miotłą jest, jak wiadomo i prośbę mam w związku z tym - wytłumacz mi, co to znaczy, że w swej wypowiedzi wg Ciebie posuwam się za daleko?
mój drogi, "prosty" "cieciu z miotłą" :D
:)
Jestem przekonana, że gdybyś tylko zechciał się pochylić nad tym, co do tej pory napisałam i przeanalizował, co sam napisałeś, znałbyś odpowiedź na zadane przez siebie pytanie :)

Nie chcę się kłócić. To bez sensu.

Jestem tutaj, bo marzy mi się prawdziwe schronienie w Buddzie, Dhammie i Sandze, którą przecież w jakimś stopniu jest to forum. Zamiast się nawzajem straszyć - możemy się wspierać, dodawać sobie otuchy i przypominać sobie słowa Buddhy, bo chyba wszyscy tutaj nadal wierzymy, że buddyzm oferuje najlepsze rozwiązania?

pozdrawiam :) :namaste:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:Nie chcę się kłócić. To bez sensu.
jestem za :)

pozdrawiam :padam:
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam

''Gdyby dziennikarze wykonali swoją pracę, gdyby zakwestionowali i prześwietlili propagandę zamiast ją wzmacniać, setki tysięcy irackich mężczyzn, kobiet i dzieci prawdopodobnie żyłyby nadal; miliony nie uciekłyby ze swoich domów; możliwe, że nie doszłoby do wybuchu sekciarskiej wojny między sunnitami i szyitami, a niesławne Państwo Islamskie nie miałoby okazji zaistnieć. Nawet teraz – chociaż miliony ludzi wyległy na ulice na znak protestu – większa część opinii publicznej krajów zachodnich ma niewielkie pojęcie o skali zbrodni popełnionych przez nasze rządy w Iraku. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że 12 lat przed inwazją (z 2003 roku) włodarze USA i Wielkiej Brytanii wprawili w ruch holokaust odmawiając ludności cywilnej Iraku podstawowych środków do życia.''
John Pilger

całość tutaj: Islamski holocaust: Wojny prowadzone przez Zachód zabiły co najmniej 4 miliony Muzułmanów - polecam.

...i dodam. zafundowaliśmy innym piekło, teraz piekło przychodzi do nas.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

kunzang pisze:...i dodam. zafundowaliśmy innym piekło, teraz piekło przychodzi do nas.
Przerażające jest to co napisano w tym artykule. Ci, którzy czynią tam piekło nie dbają również o nas. Jesteśmy zalewani masą informacji a właściwie dezinformacji. Tak naprawdę nasz wpływ ogranicza się do zakreślenia kartki na wyborach. Większość z nas nie wie jakie kluczowe decyzje w naszym imieniu podejmują rządzący. Na kogo zdecydują się zrzucić bomby, u kogo co pożyczą i na co to pójdzie faktycznie. Żyjemy w wielkim matrixie. Osobiście trudno mi się czuć odpowiedzialnym za to morze cierpienia, które wylało się na bliskim wschodzie, ale pewnie tą odpowiedzialność również ponoszę. Zawsze gdy słyszę o "pokojowych" operacjach wojskowych skóra mi cierpnie. Podobna narracja była za komuny, wtedy tylko inicjator tych "pokojowych" operacji był inny. Zastanawiam się w jaki sposób możemy wywierać presję tu w Polsce na rząd by nie przykładał się do tego zła?
Uważam, że przede wszystkim celem nadrzędnym powinno być zakończenie wszelkich operacji zbrojnych lub też podsycanie ich przez nasze rządy. Być może ta fala uchodźców w jakimś stopniu się do tego przyczyni, uświadomi nam coś.

Om mani padme hum.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:zafundowaliśmy innym piekło
jeden z moich znajomych niedawno zalajkował ten tekst:
http://www.mysl-polska.pl/635

oto fragment, który mnie poraził:
"Tutaj dochodzimy do punktu, w którym trzeba postawić pytanie z kim i o co walczyli żołnierze polscy w Karbali. Straty poniesione przez obrońców to jeden ranny bułgarski żołnierz. Natomiast straty poniesione przez atakujących – wśród których oprócz członków Armii Mahdiego mieli być także członkowie Al-Kaidy i ukochani przez polską prawicę Czeczeni – to co najmniej 80 zabitych, jak podaje Wikipedia. Tak duża dysproporcja strat świadczy o niedostatecznym uzbrojeniu i wyszkoleniu strony atakującej. To po prostu byli partyzanci rekrutujący się głównie z wyrostków bez przeszkolenia wojskowego. W filmie pokazano to dosłownie, gdy jeden z takich wyrostków nie umie odpalić pocisku z granatnika i ginie od serii z automatu polskiego, skądinąd sympatycznego sierżanta. Czy walka z takim przeciwnikiem jest powodem do chwały i porównań z Monte Cassino?

Ku mojemu zaskoczeniu kwestia o co walczyli polscy obrońcy Karbali została w filmie poruszona w dwóch scenach. W pierwszej z nich jeden z żołnierzy polskich mówi, że „chłopaki są tutaj, bo mają niespłacone kredyty”. Natomiast w prywatnej rozmowie dowódcy polski i bułgarski dystansują się od polityki amerykańskiej. Z rozmowy obu kapitanów dowiadujemy się, że mają na utrzymaniu żony oraz po dwójkę dzieci i to jest przyczyna ich pobytu na intratnej finansowo „misji zagranicznej”. Żona polskiego kapitana nawet dzwoni do niego informując jakie ponosi wydatki na remont domu. Widz domyśla się, że prosi zirytowanego męża o podesłanie dolarów. "
kunzang pisze:teraz piekło przychodzi do nas.
wolałabym się trzymać tezy, że przychodzą do nas ludzie, którzy przeżyli piekło i którym, być może, będziemy w stanie pomóc. :)
W Niemczech, mimo milionów muzułmanów, nie było dotąd żadnego ataku terrorystycznego, miejmy nadzieję, że u nas będzie podobnie :)

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
stepowy jeż pisze:Uważam, że przede wszystkim celem nadrzędnym powinno być zakończenie wszelkich operacji zbrojnych lub też podsycanie ich przez nasze rządy. Być może ta fala uchodźców w jakimś stopniu się do tego przyczyni, uświadomi nam coś.
oby.
stepowy jeż pisze:Om mani padme hum.
om ma tri mu ye sa le du

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

Jak żyje się uchodźcom w Polsce?
Z jakimi problemami borykają się uchodźcy w Polsce? (Reportaż/Trójka)

Teraz pomaga tym, którzy przyjechali do Polski. Z jakimi problemami się borykają, jak żyje im się w Polsce? Czy chcą wyjechać do Niemiec, Szwecji, gdzie mają lepsze warunki niż u nas? Czy masowy napływ uchodźców to chwilowy kryzys czy nowa rzeczywistość?
Audycja radiowa, w której wypowiadają się syryjscy uchodźcy (najwyraźniej kilku już tu jest od początku wojny)
Nie wiem jakim cudem tak dobrze mówią po polsku ...

zdjęcie dziewczynki, która podnosi rączki na widok aparatu myśląc, że to broń, m.in. tutaj: http://nypost.com/2015/03/31/heartbreak ... for-a-gun/
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
kunzang pisze:
GreenTea pisze:(...) moim zdaniem, zależy również od tego, jak rozwinie się konflikt wojenny w Syrii.
dygresja.
jestem fanem lotnictwa bojowego i postrzegam to tak /upraszczam, rzecz jasna/... rosja ma sporo złomu lotniczego oraz uzbrojenia do niego i tam ''pozbędzie się'' tego /za wpływy, za kasę/, a to znaczy, że będzie rzeź, ot choćby z tego względu, że owo uzbrojenie jest mało precyzyjne, itd, itp.
wszystko wskazuje na to, iż na ten moment rosja wesprze w tej kwestii także i irak /sic!/. jak wspomniałem, ich pociski są mało precyzyjne, i co istotne, zadają duże obrażenia obszarowe, a nie punktowe. to będzie rzeź.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Kunzang pisze:wszystko wskazuje na to, iż na ten moment rosja wesprze w tej kwestii także i irak /sic!/. jak wspomniałem, ich pociski są mało precyzyjne, i co istotne, zadają duże obrażenia obszarowe, a nie punktowe. to będzie rzeź.
filmiki z bombardowania:
https://www.youtube.com/watch?v=9HdQhByZoUE
https://www.youtube.com/watch?v=5b08s4F-Z0o
https://www.youtube.com/watch?v=UyeAE_ryCQM
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
...no wiec właśnie - su-24 fencer, zabytek, maszyna bombowa nastawiona na wojnę totalną.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Z terrorystami jak z pluskwami. Kto miał doczynienia z pluskwami wie jakie środki są skuteczne. Szkoda że wielu cywilów ucierpi. Takie życie na wojnie :583:

Z państwem islamskim walczą również oddziały kobiece (Women's Protection Units). Gdzie ich mężowie, ojcowie, synowie?:-)
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
snusmumriken90 pisze:Z terrorystami jak z pluskwami. Kto miał doczynienia z pluskwami wie jakie środki są skuteczne. (...)
szanuj przeciwnika swego jak siebie samego - wtedy masz szansę wygrać :oczami:

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Wiem że są w cholerę niebezpieczni ale wystarczą same rosyjskie wojska by śmieść ten ich twór.
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
snusmumriken90 pisze:Wiem że są w cholerę niebezpieczni ale wystarczą same rosyjskie wojska by śmieść ten ich twór.
wg mnie, to nie, nie są... ich wojsko /rosyjskie znaczy/ jest w stanie tylko jeszcze bardziej zaognić tę sytuację, na ten moment.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Gdziesz czytałem że wojownicy isis zaczęli się wycofywać po ofensywie rosyjskiej.

Wracając do Europy. Niemcom już też się przejada kulti kulti:
http://niezalezna.pl/71596-imigranci-bo ... z-hamburga
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
snusmumriken90 pisze:Gdziesz czytałem że wojownicy isis zaczęli się wycofywać po ofensywie rosyjskiej.
każda propaganda ma swój urok, a śmierć niewinnych pozostaje śmiercią.

pozdrawiam
:14:

ps
pewnie nie wyrażam się jasno, a więc tak... w brew pozorom, te działania zadają im małe straty, natomiast na skalę masową ginie ludność cywilna - rzeź trwa
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

snusmumriken90 pisze:/brutalnie-pobita-przez-imigrantow/
:mur: To jest fejk strona do wyłudzania numeru telefonu (wystarczy spróbować kliknąć na jakiś inny artykuł-nie działa). Ze też jeszcze ktoś się na to nabiera...
kunzang pisze:każda propaganda ma swój urok(...)w brew pozorom, te działania zadają im małe straty, natomiast na skalę masową ginie ludność cywilna - rzeź trwa.
pomoc Rosji jest na wniosek legalnego rządu syryjskiego. podobno propagandą jest właśnie, ze rosja zabija cywilów... :niewiem:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Rafus pisze:
snusmumriken90 pisze:/brutalnie-pobita-przez-imigrantow/
:mur: To jest fejk (...)
dzięki za czujność. usunąłem go, a Twe cytowanie zredukowałem.
Rafus pisze:podobno propagandą jest właśnie, ze rosja zabija cywilów... :niewiem:
poczytaj sobie o tym, co było, gdy byli w afganistanie. co wyczyniały np maszyny szturmowe su-25 /bardzo udana konstrukcja w swej klasie - następca ił-2 z okresu II wojny/ w ramach operacji ''romb'', która była ich testem i później.
wojska rosyjskie zawracają sobie głowę cywilami tylko wtedy, gdy mają międzynarodowych obserwatorów na głowie.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam

bawaria dotarła do granic swych możliwości i będzie cofać uchodźców do granicy z austrią - takie podejście do tej kwestii zaprezentował Horst Seehofer. poddaje On też krytyce politykę migracyjną Angeli Merkel /ma Ona szansę otrzymać pokojową nagrodę nobla za swą politykę tyczącą się uchodźców z afryki i azji/.

warto też poczytać, wg mnie, co się w bawarii dzieje w związku z owymi uchodźcami.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

kunzang pisze:/ma Ona szansę otrzymać pokojową nagrodę nobla za swą politykę tyczącą się uchodźców z afryki i azji/.
Raczej nie. Chyba, ze przydziela sie wiecej niz jedna pokojowa nagrode nobla na rok.

Pokojowy Nobel dla Kwartetu Dialogu Narodowego z Tunezji
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
atomuse pisze:Raczej nie. Chyba, ze przydziela sie wiecej niz jedna pokojowa nagrode nobla na rok.
dzięki serdeczne za czujność. zgadza się :zawstydzony: a miało być, że: ''miała'' /była faworytką u bukmacherów/.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
kunzang pisze:
...no wiec właśnie - su-24 fencer, zabytek, maszyna bombowa nastawiona na wojnę totalną.
jest jeszcze zabawniej. tam walczą nawet takie zabytki /pewnie w ramach syryjskiego lotnictwa/, jak mig-21 fishbed, znaczy: mig-21 fishbed action in syrian war dropping bomb.

pozdrawiam
:14:

ps
...no ale żeby nie było, że tylko punktuję złom, to jest i tak: Syria: Su-30SM Russian Air Force - Latakia Airbase - bez oznakowania państwowego /jest zamalowane/... znaczy, bezpaństwowcy jacyś :D
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”