Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze: co się takiego dzieje w Twoim życiu, że czujesz się tak bardzo zagrożony?
nie jestem w stanie pomóc finansowo, ale może jakoś inaczej? potrzebujesz wsparcia? pomocy?
wszystko ok?
Oj Flandra, Flandra... Jak to mówił Kloss - nie ze mną te numery Brunner :)
To właśnie co zastosowałaś to marna socjotechnika. Jestem wystarczająco bogatym człowiekiem, mam dom, pracę, brak kredytu, kilkoro dzieci. Więcej pisał o sobie nie będę.
Zbaczasz z wątku. Unia nam nic nie daje, to tak jak państwo ci nic nie daje. Bo państwo to najpierw musi ci zabrać. 80% ze swojej pracy oddajesz państwu (które wmawia, że ci coś daje), a daje ci z Twoich. Podobnie jest z Unią.
Jak to jest, że mam znajomych w pracy, którzy są klasą średnią w tym kraju i uwierzyli w złote reklamy o kredytach w TV, a teraz
mając dzieci ledwie przędą, wspierają się rodzicami by spłacać te kredyty mieszkaniowe. Ja nie uwierzyłem w te reklamy (mówię o latach gdy wchodziliśmy do Unii i późniejszych) i dobrze na tym wyszedłem.

Btw. Ten wątek ciągnę w nawiązaniu do tego, co pisałaś, że niby mamy jakiś dług wobec Niemców i zachodu, a ten dług mamy spłacić islamizacją Polski. Nie mamy żadnego długu. Na pewno nie moralnego.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

stepowy jeż pisze: Jestem wystarczająco bogatym człowiekiem, mam dom, pracę, brak kredytu, kilkoro dzieci.
gratuluję i trzymam kciuki za dalsze życiowe sukcesy

:)
stepowy jeż pisze:Ten wątek ciągnę
jak włączam tv i słyszę niektórych polityków, to mówią dokładnie to co Ty
nie jestem w stanie zrozumieć tego całego narzekania
i nie chcę w tym uczestniczyć
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze: jak włączam tv i słyszę niektórych polityków, to mówią dokładnie to co Ty
nie jestem w stanie zrozumieć tego całego narzekania
i nie chcę w tym uczestniczyć
Flandro, to paskudne, co napisałaś wcześniej (dwa posty wyżej), bo użyłaś argumentu ad personam, pomijam to.
W tej chwili próbujesz mi wmówić, że narzekam. Więc w którym momencie narzekam? No, że ktoś zadłużył nasz kraj jest stwierdzeniem faktu, a nie narzekaniem. Zresztą użytym w odpowiedzi na Twój argument o długu wdzięczności wobec Unii. Piszesz, że Unia nam coś daje, jednocześnie nasz dług nigdy wcześniej nie był tak wielki. Więc dostajemy czy pożyczamy?
Jeśli nie chcesz pisać to nie pisz, a nie narzekaj. To proste.
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:
atomuse pisze: Dla przykladu statystyka przeprowadzona przez jedno ze schronisk dla kobiet w niemieckim miescie Ulm: na liczbe wszystkich kobiet w tym schronisku, liczba kobiet z Turcji wynosila w 2014: 18% (2.miejsce po kobietach z Niemiec, srebrny medal :( );
nie znam niemieckiego, nie wiem ile osób z Turcji mieszka w tym mieście, ani ile jest tam osób z Europy Wschodniej. Jak interpretujesz 12,9% kobiet z tego regionu?
Okolo 1/10 tamtejszych mieszkancow to obcokrajowcy. W sasiednim miescie (po drugiej stronie Dunaju) obcokrajowcy stanowia prawie 1/3 mieszkancow. Ile osob pochodzi z Turcji, czy Europy Wsch. tego nie wiem. Niemcy sa niesamowitymi biurokratami, wiec na pewno i odnosnie tego sa jakies statystki ;-)
Co do 12,9%, to niestety moge rowniez tylko spekulowac. Ale z tego co wiem, to ogolnie wsrod osob z Europy Wsch. jest wielu przesiedlencow.

W tym miejscu dodam, ze podane przeze mnie liczby dotycza kobiet, ktore korzystaly tylko z uslug poradniczych. (w 2014 roku bylo to 155 kobiet, w tym 28 Turczynek, czyli 18%).

Odnosnie kobiet, ktore przebywaly w tym schronisku:
W 2014 roku bylo tam 25 kobiet (z tego 9 z 2013) i 21 dzieci (z tego 3 z 2013).
Z tych 25 kobiet zagraniczny paszport mialo 64%. W roku 2013 byly to rowniez 64%, lata wczesniej 48%.
Liczba kobiet z Europy Wsch.: 20% (2013: 21%; 2012: 19%; 2011: 27%).
Liczba kobiet z Turcji: 24% (2013: 23%; 2012: 13%; 2011: 5%).
Z tych 16 migrantek pochodzilo:
31% (2013: 32%; 2012: 40%: 2011: 56%) z Europy Wsch.,
37,5% (2013: 36%; 2012: 27%; 2011: 11%) z Turcji,
12,5% (2013: 4%; 2012: 7%; 2011: 17%) z Afriki,
12,5% (2013: 8%; 2012: 0%; 2011: 5%) z Europy Zach.
6,5% (2013: 20%; 2012: 27%; 2011: 11%) inne.
Liczba Niemek (jak i w przedroku): 36%, wczesniejsze lata: 52%.
5 z tych 9 kobiet z niemiecka przynaleznoscia mialo tlo migracyjne (55%; 2013: 42%; 2012: 25%; 2011: 42%).

Kto spowodowal przemoc:
(byly) maz / partner: 84% (= 21 kobiet)
krewni w linii meskiej: 16% (= 4 kobiety)
partnerka: 0%
krewni w linii zenskiej: 0%
inne: 0%
nieznane: 0%

Flandra pisze:
atomuse pisze: Dlaczego ta liczba wzrasta, o tym moge w tym miejscu tylko spekulowac.
w 2011 roku było aż 19% kobiet z Turcji, dlaczego uważasz, że wzrasta?
Wzrasta w porownaniu do lat 2012 i 2013. Czemu ten procent spadl o 4% z 2011 r. w porownaniu do 2012 r. tego nie dochodzilam.
O ile sie nie myle, to gdzies w 2008-2010 r. zaczely pojawiac sie ulotki o schroniskach dla kobiet i dzieci w urzedach, gdzie sklada sie podania o zasilki. Niestety wiele kobiet, w obawie przed konsekwencjami ze strony mezow lub krewnych w linii meskiej, po prostu boi sie zglaszac o pomoc.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam

proponuję zapoznać się z całym tym artykułem: Soeren Kern ''Niemcy: epidemia gwałtów dokonywanych przez imigrantów'' - który opiera się na niemiecki doniesieniach policyjnych /znajdują się one w tym artykule/, oraz organizacji pracowników społecznych i grup praw kobiet. poniżej fragment tego artykułu.

''Według informacji niemieckich organizacji pomocy społecznej, które mają wiedzę z pierwszej ręki, w ośrodkach dla uchodźców w Niemczech rośnie liczba kobiet i młodych dziewcząt, które są gwałcone, doznają napaści seksualnych, a nawet są zmuszane do prostytucji przez mężczyzn starających się o azyl.
Wiele gwałtów zdarza się w ośrodkach, w których przebywają zarówno mężczyźni, jak kobiety, gdzie – z powodu braku miejsca – władze niemieckie zmuszają tysiące imigranckich mężczyzn i kobiet do dzielenia tych samych pomieszczeń sypialnych oraz łazienek.
Kobiety i dziewczęta w niektórych ośrodkach żyją w tak niebezpiecznych warunkach, że opisuje się je jako „zwierzynę łowną”, która musi ustawicznie bronić się przed muzułmańskimi drapieżnikami. Pracownicy społeczni mówią jednak, że wiele ofiar, obawiając się odwetu, zachowuje milczenie.
Równocześnie rośnie liczba kobiet niemieckich w miastach w całych Niemczech, zgwałconych przez starających się o azyl mężczyzn z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Władze niemieckie i media krajowe bagatelizują wiele tych przestępstw, przypuszczalnie dlatego, by uniknąć podsycania nastrojów anty-imigracyjnych.

18 sierpnia koalicja czterech organizacji pracowników społecznych i grup praw kobiet wysłała dwustronicowy list do przywódców partii politycznych w parlamencie w Hesji, kraju w środkowozachodnich Niemczech, ostrzegając ich o pogorszeniu sytuacji kobiet i dzieci w ośrodkach dla uchodźców. W liście napisano:

"Ciągle rosnący napływ uchodźców skomplikował sytuację kobiet i dziewcząt w ośrodku przyjmującym w Giessen (HEAE) i jego filiach.
Praktyka dostarczania kwater w dużych namiotach, brak odrębnych dla obu płci urządzeń sanitarnych, brak możliwości zamknięcia kwatery, brak bezpiecznego schronienia dla kobiet i dziewcząt – by wymienić tylko kilka czynników przestrzennych – podnosi narażenie kobiet i dzieci w HEAE. Ta sytuacja jest okazją dla mężczyzn, którzy przypisują kobietom podrzędną rolę i traktują samotnie podróżujące kobiety jako ‘zwierzynę łowną’.
Wynikiem są liczne gwałty i napaści seksualne. Otrzymujemy także coraz większą liczbę informacji o zmuszaniu do prostytucji. Musimy podkreślić: to nie są izolowane przypadki.
Kobiety informują, że zarówno one, jak i dzieci, są gwałcone i są przedmiotem napaści seksualnych. W rezultacie wiele kobiet śpi w swoim dziennym ubraniu. Kobiety regularnie informują o tym, że nie używają w nocy toalet z powodu niebezpieczeństwa gwałtu i rabunku po drodze do urządzeń sanitarnych. Także w środku dnia przechodzenie przez obóz jest dla wielu kobiet przerażające.
Wiele kobiet – w dodatku do ucieczki przed wojną lub wojną domową – ucieka także z powodów związanych z płcią, włącznie z groźbą przymusowego małżeństwa lub okaleczenia genitaliów. Te kobiety są szczególnie zagrożone, zwłaszcza, jeśli uciekły same lub ze swoimi dziećmi. Nawet jeśli są w towarzystwie męskiego krewnego lub znajomego, nie zawsze zapewnia to ochronę przed przemocą, ponieważ może to prowadzić do specyficznej zależności i wykorzystywania seksualnego.
Większość kobiet doświadczyła wielu traumatycznych przeżyć w kraju swojego pochodzenia i podczas ucieczki. Są one ofiarami przemocy, porwań, tortur, gwałtów i wymuszeń – czasami trwających przez lata.
Uczucie, że dotarły tutaj – do bezpieczeństwa – i będą mogły poruszać się bez strachu, jest dla wielu kobiet darem… Dlatego prosimy was… dołączcie do naszego wezwania o natychmiastowe założenie chronionych kwater (zamkniętych mieszkań lub domów) dla kobiet i dzieci, które podróżują same…
Te kwatery muszą być tak wyposażone, by mężczyźni nie mieli dostępu do pomieszczeń dla kobiet, za wyjątkiem pracowników służb ratowniczych i bezpieczeństwa. W dodatku sypialnie, pomieszczenia dzienne, kuchnia i urządzenia sanitarne muszą być połączone i tworzyć samodzielną całość – a więc z dostępem wyłącznie przez dające się zamknąć i monitorować drzwi do budynku lub mieszkania”.''

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

atomuse pisze: Okolo 1/10 tamtejszych mieszkancow to obcokrajowcy. W sasiednim miescie (po drugiej stronie Dunaju) obcokrajowcy stanowia prawie 1/3 mieszkancow.
dziękuję za info i tłumaczenie, nadal niestety niewiele z tego rozumiem ...
kunzang pisze: proponuję zapoznać się z całym tym artykułem: Soeren Kern ''Niemcy: epidemia gwałtów dokonywanych przez imigrantów'' - który opiera się na niemiecki doniesieniach policyjnych /znajdują się one w tym artykule/, oraz organizacji pracowników społecznych i grup praw kobiet. poniżej fragment tego artykułu.
przeczytałam
wstrząsające
aż boję się myśleć co spotyka kobiety i dzieci w obozach w Turcji, w Libanie, w Jordanii itp
masakra :/
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:
atomuse pisze: Okolo 1/10 tamtejszych mieszkancow to obcokrajowcy. W sasiednim miescie (po drugiej stronie Dunaju) obcokrajowcy stanowia prawie 1/3 mieszkancow.
dziękuję za info i tłumaczenie, nadal niestety niewiele z tego rozumiem ...
Mozesz sprecyzowac, z czego niewiele rozumiesz?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:aż boję się myśleć co spotyka kobiety i dzieci w obozach w Turcji, w Libanie, w Jordanii itp
''Tymczasem coraz częstsze staje się gwałcenie kobiet niemieckich przez azylantów. Poniżej kilka wybranych wypadków tylko z 2015 r.:

11 września, w pobliżu schroniska dla uchodźców w bawarskim mieście Mering niezidentyfikowany “ciemnoskóry mężczyzna, mówiący łamanym niemieckim” zgwałcił 16-letnią dziewczynkę. Zaatakował ją, kiedy szła do domu ze stacji kolejowej.

13 sierpnia policja aresztowała dwóch starających się o azyl mężczyzn z Iraku w wieku 23 i 19 lat za zgwałcenie niemieckiej 18-letniej dziewczyny za podwórkiem szkolnym w Hamm, mieście w Nadrenii Północnej-Westfalii.

26 lipca 14-chłopiec został napadnięty seksualnie w toalecie regionalnego pociągu w Heilbronn, mieście w południowozachodnich Niemczech. Policja poszukuje “ciemnoskórego” mężczyznę w wieku 30 lub 40 lat, który ma “wygląd arabski”. Także 26 lipca 21-letni mężczyzna z Tunezji, który stara się o azyl, zgwałcił 20-letnia kobietę w dzielnicy Dornwaldsiedlung w Karlsruhe. Policja utrzymywała to przestępstwo w tajemnicy do 14 sierpnia, kiedy lokalna gazeta opublikowała tę historię.

9 czerwca dwóch starających się o azyl Somalijczyków w wieku 20 i 18 lat skazano na siedem i pół roku więzienia za zgwałcenie 21-letniej Niemki w Bad Kreuznach, mieście w Nadrenii-Palatynacie, 13 grudnia 2014 r.

5 czerwca 30-letni azylant z Somalii nazwany "Ali S" został skazany na cztery lata i dziewięć miesięcy więzienia za zgwałcenie 20-letniej kobiety w Monachium. Ali odsiedział poprzednio siedmioletnią karę za gwałt i był na wolności od zaledwie pięciu miesięcy zanim zaatakował znowu. W celu ochrony tożsamości Alego S, gazeta monachijska pisała o nim pod bardziej poprawnym politycznie imieniem "Joseph T."

22 maja 30-letni Marokańczyk został skazany na cztery lata i dziewięć miesięcy więzienia za próbę zgwałcenia 55-letniej kobiety w Dreźnie. 20 maja 25-letni Senegalczyk starający się o azyl został aresztowany po próbie zgwałcenia 21-letniej Niemki na Stachus, dużym placu w centralnym Monachium.

16 kwietnia 21-letni starający się o azyl Irakijczyk został skazany na trzy lata i dziesięć miesięcy więzienia za zgwałcenie 17-letniej dziewczyny podczas festiwalu w bawarskim mieście Straubing w sierpniu 2014 r. 7 kwietnia, 29-letni azylant został aresztowany za próbę zgwałcenia 14-letniej dziewczynki w mieście Alzenau.

17 marca dwóch starających się o azyl mężczyzn z Afganistanu w wieku 19 i 20 lat zostało skazanych na pięć lat więzienia za “wyjątkowo odrażający” gwałt na 21-letniej Niemce w Kirchheim, mieście w pobliżu Stuttgartu, 17 sierpnia 2014 r.

11 lutego 28-letni starający się o azyl z Erytrei został skazany na cztery lata wiezienia za zgwałcenie 25-letniej Niemki w Stralsund nad Morzem Bałtyckim w październiku 2014 r.

1 lutego 27-letni starający się o azyl mężczyzna z Somalii został aresztowany po próbie zgwałcenia kobiety w bawarskim mieście Reisbach.

16 stycznia 24-letni imigrant marokański zgwałcił 29-letnią kobietę w Dreźnie.''

cytat zaczerpnięty z: Soeren Kern ''Niemcy: epidemia gwałtów dokonywanych przez imigrantów''

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Im więcej będzie przybywać imigrantów z Afryki, tym bardziej będą się radykalizować nastroje w Europie czy w Polsce. U nas i tak już są bardzo radykalne, mimo iż imigrantów jeszcze nie ma. Gwałty tego obrazu na pewno nie ocieplą.
Tak to wygląda. I nawet najbardziej idealistyczne myślenie tego nie zmieni.
Lewica w tej chwili zachowuje się irracjonalnie. To z czym przez lata walczyła - konserwatywnym kościołem, usprawiedliwia w islamie (najczęściej w zwielokrotnionym wymiarze). Gdzie też podziały się feministki? Zastanawiająca jest ta schizofrenia.

A przepraszam, feministki chcą imigrantów: http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/fe ... cow/117423
http://niezalezna.pl/71299-odlot-lewico ... -uchodzcow
Lewica sprzymierzająca się z religijnym fanatyzmem, flirtująca z głęboko wierzącymi terrorystami, niezwykle liberalna dla dyskryminacji kobiet, zabójstw honorowych, gotowa ukrywać gwałty i inne przestępstwa w imię rzekomej miłości Innego i wyobrażająca sobie, że ukrywanie prawdy to najlepsza taktyka walki z narastającym rasizmem.
Głos Kaddafiego, czy o Kaddafim z kontekście uchodźców, wojny w Libii, tego jaką Libię zastały francuskie i angielskie samoloty i jaką pozostawiły:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9916
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam

jeszcze jeden - jak dla mnie - ciekawy, zwięzły w swej wymowie, artykuł. poniżej fragment.

''Wypowiedź rabina Davida Bar-Hayima, dyrektora instytutu Machon Shilo w Jerozolimie, zapytanego czy Izrael, a także Europa i inne kraje Zachodu powinny przyjmować syryjskich uchodźców.
(...)
Obecnie mamy zaś do czynienia przede wszystkim z arabskimi muzułmanami, niekoniecznie Syryjczykami, wielu z nich nigdy nawet nie było w Syrii. Tak przy okazji: dzisiaj niezwykle łatwo o fałszywy paszport syryjski, można go sobie po prostu kupić i wjechać do tego czy innego kraju europejskiego. Produkcja i sprzedaż fałszywych paszportów syryjskich to dziś cały przemysł.

Jak mówiłem, ten napływ do Europy nielegalnych, agresywnie zachowujących się imigrantów nie jest ograniczony do obywateli Syrii. Jest wśród nich wiele osób z krajów Północnej Afryki i innych krajów muzułmańskich.

A więc nie jest to kwestia Syrii, nie mamy do czynienia z uchodźcami i nie mówimy o kryzysie, ponieważ nie jest to sytuacja wyjątkowa, tylko norma. W świecie arabskim i muzułmańskim nie jest niczym nadzwyczajnym, że muzułmanie mordują muzułmanów i to na wielką skalę. To jest całkowicie normalne, tak wyglądało społeczeństwo muzułmańskich Arabów od pierwszych dni istnienia islamu. Każdy, kto zna historię świata islamu jest świadom tego faktu. Obecnie szyici uciekają przed sunnitami albo sunnici uciekają przed szyitami lub członkowie jednego ugrupowania rebeliantów uciekają przed członkami innego ugrupowania. Ale jutro, jeśli losy bitwy potoczą się inaczej, ci, którzy wczoraj uciekali zawrócą i zaczną mordować swoich wczorajszych ciemiężców. Innymi słowy mamy tu do czynienia z endemicznym konfliktem, rzeczywistością od niepamiętnych czasów wplecioną w tkankę muzułmańsko-arabskiej kultury i cywilizacji. To nie żaden nagły kryzys, tak się dzieje w świecie arabskim przez cały czas.
(...)
Kluczowa kwestia, którą musimy zrozumieć, to fakt, że naprawdę nie mamy do czynienia z uchodźcami. To kwestia cywilizacyjna. Prawdziwi uchodźcy to osoby z jednostkowymi problemami, np. te, które zostały pozbawione dachu nad głową przez trzęsienie ziemi. Taka osoba ucieka z jakiegoś obszaru, nie ma domu, pożywienia, dostępu do wody pitnej. Trzeba jej oczywiście pomóc, jeśli jesteśmy w stanie. Mówimy tu o osobie z konkretnym problemem, który powstał z przyczyn niezależnych od niej samej. Ten problem nie został stworzony przez społeczeństwo tej osoby, jej styl życia czy wartości, które sama wyznaje. Istoty ludzkie zazwyczaj współczują komuś takiemu i chcą mu pomóc. To jest bardzo cenne. Jednak w tym przypadku chodzi o coś zupełnie innego. Tutaj mamy do czynienia z kulturą, całymi plemionami zniewolonymi przez własną cywilizację i religię, która nakłania ludzi do mordowania, prześladowania, wysiedlania innych z ich domów aż do momentu, kiedy druga strona zyska przewagę i będzie robić dokładnie to samo w stosunku do swoich wcześniejszych prześladowców. Niezależnie od tego, gdzie ci ludzie się znajdą, będą kontynuowali swą wojnę domową, również w naszych krajach.''

zaczerpnięte z: ''Ani to kryzys, ani syryjskich, ani uchodźców''

pozdrawiam
:14:

ps
ze swej strony dokładnie taki - jak w powyższym cytacie - mam pogląd na tę kwestię w tym momencie
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

atomuse pisze:
Flandra pisze:
atomuse pisze: Okolo 1/10 tamtejszych mieszkancow to obcokrajowcy. W sasiednim miescie (po drugiej stronie Dunaju) obcokrajowcy stanowia prawie 1/3 mieszkancow.
dziękuję za info i tłumaczenie, nadal niestety niewiele z tego rozumiem ...
Mozesz sprecyzowac, z czego niewiele rozumiesz?
mówimy o uchodźcach i islamie
nie rozumiem w jaki sposób te dane przedstawiają obraz przeciętnej islamskiej rodziny.
Chyba nie chcemy oceniać społeczeństw, grup wyznaniowych tylko i wyłącznie z perspektywy przypadków patologicznych?
kunzang pisze:cytat zaczerpnięty z:
tak Kunzang, czytałam cały zalinkowany przez Ciebie artykuł
nie wiem co nowego miało wnieść kopiowanie kolejnej części tego artykułu tu na forum?
kunzang pisze:ze swej strony dokładnie taki - jak w powyższym cytacie - mam pogląd na tę kwestię w tym momencie
"gratuluję" poglądów :/
kunzang pisze:W świecie arabskim i muzułmańskim nie jest niczym nadzwyczajnym, że muzułmanie mordują muzułmanów i to na wielką skalę.
perełka
w świecie zachodnim i chrześcijańskim nie jest niczym nadzwyczajnym, że chrześcijanie mordują chrześcijan i to na wielką skalę.
kunzang pisze:Prawdziwi uchodźcy to osoby z jednostkowymi problemami, np. te, które zostały pozbawione dachu nad głową przez trzęsienie ziemi.
konwencja Genewska nie powstała po trzęsieniu ziemi, ale po II wojnie światowej, po to by ucywilizować działania wojenne i zapewnić ochronę ludności cywilnej

"Konwencje obowiązują w każdym przypadku, gdy toczą się działania wojenne, niezależnie od tego czy wojnę wypowiedziano, czy nie. Nie ma tu znaczenia kwalifikacja konfliktu zbrojnego przez jego uczestników (może więc być to wojna obronna, napastnicza, sprawiedliwa bądź niesprawiedliwa). Prócz wojny Konwencje dotyczą też okupacji, nawet jeśli ona nie napotyka zbrojnego oporu. Obecnie większość z artykułów Konwencji, ze względu na swoją rangę, ma status zwyczajowego prawa międzynarodowego i obowiązuje wszystkie Państwa, niezależnie od tego czy są stroną Konwencji."
Zobowiązuje:
1. do zapewnienia ludności cywilnej podstawowego minimum warunków egzystencji (bytowania i wyżywienia),
2. do traktowania jej w sposób humanitarny,
3. do otoczenia troską osób potrzebujących pomocy,
4. do poszanowania dóbr i urządzeń niezbędnych dla przetrwania ludności cywilnej,
5. do poszanowania godności, honoru, praw rodziny, przekonań, praktyk religijnych, zwyczajów i obyczajów ludności cywilnej.
kunzang pisze: A więc nie jest to kwestia Syrii, nie mamy do czynienia z uchodźcami i nie mówimy o kryzysie, ponieważ nie jest to sytuacja wyjątkowa,
nie, faktycznie żadna sytuacja wyjątkowa ...
żadna tam katastrofa humanitarna, wszystko jest jak było od tysięcy lat


proponuję się obudzić
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kiedy do Chin dotarł buddyzm?
"Największą potwornością wszystkich czasów była Rewolta i Wojna Domowa An Lushana" – pisał Pinker i wskazywał na wydarzenie, o którym w Polsce wiemy niewiele. Był to bunt, który przeciw panującej w Chinach dynastii Tang, podniósł jeden z dworskich generałów. Walki rozpoczęły się w 755 roku i trwały przez osiem lat. W czasie wojny zginęło lub zmarło 36 milionów ludzi. Było to 2/3 całej ludności potężnego mocarstwa i prawie 20 proc. całej ludności świata. Gdyby konflikt podobnych rozmiarów rozegrał się w XX wieku, oznaczałoby to, że wojna domowa pochłonie znaczną część ludności Chin. Liczba ofiar wyniosłaby 429 milionów.
Wracamy do Chin, które do wielkich katastrof i wojen domowych miały wyjątkowego pecha. XVII-wieczne Chiny przechodziły serię poważnych kryzysów gospodarczych i społecznych. Fatalna sytuacja doprowadziła do serii powstań chłopskich, których zasięg pozwolił rebeliantom rzucić wyzwanie cesarzom z dynastii Ming. Było o to tym łatwiej, że ci wprawdzie dysponowali potężną armią, ale była to armia nieopłacona, głodna i niechętna do tego, by umierać za cesarza. Rebelia chłopska pod wodzą Li Zichenga zajęła w 1644 stolicę, a ostatni cesarz z dynastii Ming, Chongzen, popełnił samobójstwo. Zaraz po tym sytuację postanowili wykorzystać Mandżurowie, którzy przekroczyli Wielki Mur i podporządkowali sobie kraj. W trakcie walk stosowano taktykę spalonej ziemi. Nie oszczędzano też cywilów. Zginęło 25 milionów ludzi. W XX-wiecznej skali oznaczałoby to 112 milionów ofiar.
bo może buddyści też mordują buddystów i to na największą skalę?
http://wiersze.doktorzy.pl/tragedie.htm
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:nie wiem co nowego miało wnieść kopiowanie kolejnej części tego artykułu tu na forum?
wybiegasz myślą do jordani, turcji, libii, strach Tobie o tym myśleć, a za miedzą masz coraz więcej gwałtów niemek przez azylantów - nawet na ten temat się nie zająknęłaś - tam myślą wybiegasz spokojnie?
Flandra pisze:
kunzang pisze:ze swej strony dokładnie taki - jak w powyższym cytacie - mam pogląd na tę kwestię w tym momencie
"gratuluję" poglądów :/
od początku tego tematu mam taki pogląd i już go zwięźle Tobie zaprezentowałem. gwoli przypomnienia:
kunzang pisze:
Flandra pisze:Media tak nagłaśniają każdy zamach terrorystyczny, tak bardzo oddziałują na emocje, że łatwo stracić poczucie rzeczywistości i realnych zagrożeń.
zagrożeniom należy zapobiegać. tak jak buduje się wały wiedząc, że rzeka może wylać, nie w tym roku, to w innym. znaczy - przytłaczająca większość zamachów i osób, które w nich zginęły, to wyznawcy islamu. sunnici walczą z szyitami, a razem z całą resztą w imię swych racji. dlatego Tobie napisałem, byś powiedziała to uchodźcom - bo te zamachy idą tam w setki rocznie - tam skąd przybywają, to ''chleb powszedni''. a teraz /przy tej masie ludzi, która do nas - w sensie na ''zachód'' - napłynie, bo napłynie/ będziemy mieli ich wojenkę między sobą u nas, plus wojenkę z nami... i będzie uroczo.
pozdrawiam
:14:

ps
Flandra pisze:proponuję się obudzić
nadchodząca przestrzeń pokaże, kto śpi, a kto nie
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:witaj
Flandra pisze:nie wiem co nowego miało wnieść kopiowanie kolejnej części tego artykułu tu na forum?
wybiegasz myślą do jordani, turcji, libii, strach Tobie o tym myśleć, a za miedzą masz coraz więcej gwałtów niemek przez azylantów - nawet na ten temat się nie zająknęłaś - tam myślą wybiegasz spokojnie?
agresja (żeby nie napisać przemoc) seksualna spotykała nie do tej pory ze strony Polaków,
najtrudniejsze sytuacje były wtedy, gdy byli pijani

może w trosce o niemieckie kobiety powinieneś postulować zakaz wyjazdu Słowian na Zachód?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Flandra pisze:agresja (żeby nie napisać przemoc) seksualna spotykała nie do tej pory ze strony Polaków,
najtrudniejsze sytuacje były wtedy, gdy byli pijani
współczuję.
Flandra pisze:może w trosce o niemieckie kobiety powinieneś postulować zakaz wyjazdu Słowian na Zachód?
słowianie nie są mą sprawą. mą sprawą bywają moi rodacy.
czy wraz z napływem polaków do irlandii, anglii, szwecji, norwegii, danii czy niemiec, nastąpił wzrost ilości gwałtów z ich udziałem w jakiś widoczny sposób/?/ a no nie nastąpił.

pozdrawiam
:14:

ps
mamy w naszym kraju całą masę emigrantów z wietnamu i ukrainy - nie odnotowano w związku z tym żadnego wzrostu gwałtów z ich udziałem
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:witaj
Flandra pisze:agresja (żeby nie napisać przemoc) seksualna spotykała nie do tej pory ze strony Polaków,
najtrudniejsze sytuacje były wtedy, gdy byli pijani
współczuję.
dziękuję
żadna z tych osób nie chciała mi zrobić krzywdy
zadział raczej jakiś automatyzm

śmiem twierdzić, że większość Europejczyków sprzeciwiających się uchodźcom reaguje na podobnej zasadzie
automatycznie bronią istniejącego status quo, boją się zmiany, boją się stereotypu muzułmanina kreowanego w ostatnich latach przez media (oczywiście ten strach nie jest w 100% irracjonalny, ale moim zdaniem przesadzony)
kunzang pisze:nadchodząca przestrzeń pokaże, kto śpi, a kto nie
już teraz możesz zapytać jakiegoś oświeconego mnicha co sądzi o tekście, który zacytowałeś, że nie ma żadnej sytuacji wyjątkowej, że to nie uchodźcy, że mamy do czynienia z "cywilizacją i religią, która nakłania do mordowania" itp
jestem ciekawa co polscy mnisi sądzą na ten temat. W Theravadzie jak wiesz, nie ma na razie polskich mnichów, więc sama nie mogę się powołać na ich wypowiedzi (jak znajdę czas poszperam, może znajdę jakichś europejskich mnichów Theravady, którzy zajęli swoje stanowisko w tej sprawie)
kunzang pisze:
Flandra pisze:może w trosce o niemieckie kobiety powinieneś postulować zakaz wyjazdu Słowian na Zachód?
słowianie nie są mą sprawą. mą sprawą bywają moi rodacy.
czy wraz z napływem do irlandii, anglii, szwecji, niemczech czy danii, nastąpił wzrost ilości gwałtów w jakiś widoczny sposób/?/ a no nie nastąpił.
w Szwecji, zmieniono sposób kwalifikowania przemocy seksualnej
jeden przypadek może zostać zakwalifikowany jako kilka różnych przestępstw, np. gwałt zbiorowy nie będzie jednostkowym gwałtem w obliczu tego prawa, ale będzie to kilka albo nawet kilkanaście "różnych przestępstw"
stąd owy 'wzrost' przemocy seksualnej w Szwecji.

aha, no i skąd wiesz, że nie nastąpił wzrost ilości gwałtów wraz z przybyciem Słowian do Irlandii itp? :)

a jeśli "Twoją sprawą bywają Twoi rodacy", to czy nie martwi Cię te kilka milionów, które wyjechało do Wlk. Brytanii, Francji, Niemiec itp, gdzie "cywilizacja i religia, która nakłania do mordowania" ma tak wielu swoich przedstawicieli?
Z tego co wiem, większość Polaków mieszka właśnie w tych biedniejszych dzielnicach, wśród muzułmanów ...


pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Flandra,

nawet jeśli z całej tej historii z uchodźcami wyniknie dramat w stylu "Antygony" (Kreon vs Antygona), to i tak faktem pozostaje, że kultura europejska musi się bronić, żeby przetrwać, a jak na razie nie idzie jej to szczególnie sprawnie. Moje prognozy w tym względzie są niezbyt optymistyczne. Moim zdaniem, koncentrujesz się na szczegółach, a nie widzisz całości procesu. Ta obecna sytuacja ma się nijak do tego, co Europie było dotychczas znane, to jest bardziej migracja, wędrówka ludów, znana już wcześniej z historii i oby udało się ją w porę zatrzymać. A samą Europę należałoby wysłać na kurs samoobrony, bo wszyscy tutaj od małego do dużego wiedzą głównie, że uderzyć to jest źle i niewiele osób to potrafi. Tymczasem bywają sytuacje, że taka umiejętność okazuje się być na wagę złota.


Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:aha, no i skąd wiesz, że nie nastąpił wzrost ilości gwałtów wraz z przybyciem Słowian do Irlandii itp? :)
napisałem wyraźnie:
kunzang pisze:
Flandra pisze:może w trosce o niemieckie kobiety powinieneś postulować zakaz wyjazdu Słowian na Zachód?
słowianie nie są mą sprawą. mą sprawą bywają moi rodacy.
czy wraz z napływem polaków do irlandii, anglii, szwecji, norwegii, danii czy niemiec, nastąpił wzrost ilości gwałtów z ich udziałem w jakiś widoczny sposób/?/ a no nie nastąpił.
natomiast odnośnie polaków, to nie ma żadnych takich doniesień, które by na to wskazywały, że ma miejsce taki wzrost. i z tego co wiem, nie było też takiego wzrostu np w początku lat osiemdziesiątych, kiedy na fali emigracji byliśmy rozlokowani w ośrodkach dla uchodźców np w austrii.
Flandra pisze:a jeśli "Twoją sprawą bywają Twoi rodacy", to czy nie martwi Cię te kilka milionów, (...)
nie. mnie cała ta obecna sytuacja związana z uchodźcami czy emigrantami /jak zwał tak zwał/, nie martwi - mnie mało co martwi - patrzę po prostu na nią i tylko przedstawiam swój pogląd na jej temat.
Flandra pisze:Z tego co wiem, większość Polaków mieszka właśnie w tych biedniejszych dzielnicach, wśród muzułmanów ...
z tego co wiem, to większość mieszka np w wielkiej brytanii w biedniejszych dzielnicach zamieszkiwanych przez brytyjczyków, irlandczyków, hindusów czy chińczyków, a z dzielnic opanowanych przez muzułmanów dość szybko się wynoszą.

pozdrawiam
:14:

ps
GreenTea pisze:Ta obecna sytuacja ma się nijak do tego, co Europie było dotychczas znane, to jest bardziej migracja, wędrówka ludów, znana już wcześniej z historii i oby udało się ją w porę zatrzymać.
dokładnie tak.
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

stepowy jeż pisze: Podobnie jest z Unią.
mzobniow pisze:Rafus, litosci
https://www.youtube.com/watch?v=7qcQ95d5G18
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

kunzang pisze:mamy w naszym kraju całą masę emigrantów z wietnamu i ukrainy - nie odnotowano w związku z tym żadnego wzrostu gwałtów z ich udziałem
Te narody nie są tak pomieszane. Cytat "bossa" dzisiejszych imigrantów : "Jeśli rzucisz kamieniem w kogoś, kto obserwuje cię bez twojego zezwolenia, nie popełnisz żadnego występku"

"Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je!"

"Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie"

Pozdrawiam :-)
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

snusmumriken90 pisze:
kunzang pisze:mamy w naszym kraju całą masę emigrantów z wietnamu i ukrainy - nie odnotowano w związku z tym żadnego wzrostu gwałtów z ich udziałem
Te narody nie są tak pomieszane. Cytat "bossa" dzisiejszych imigrantów : "Jeśli rzucisz kamieniem w kogoś, kto obserwuje cię bez twojego zezwolenia, nie popełnisz żadnego występku"

"Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je!"

"Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie"

Pozdrawiam :-)

Ps. powyższy post do niczego nie podżega.
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
snusmumriken90 pisze:Ps. powyższy post do niczego nie podżega.
ano, nie podżega - i to /chyba już powszechnie/ znane cytaty są.
dzięki :) że zwracasz ze swej strony na to uwagę :namaste:

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

GreenTea pisze:nawet jeśli z całej tej historii z uchodźcami wyniknie dramat w stylu "Antygony" (Kreon vs Antygona), to i tak faktem pozostaje, że kultura europejska musi się bronić, żeby przetrwać, a jak na razie nie idzie jej to szczególnie sprawnie. Moje prognozy w tym względzie są niezbyt optymistyczne. Moim zdaniem, koncentrujesz się na szczegółach, a nie widzisz całości procesu. Ta obecna sytuacja ma się nijak do tego, co Europie było dotychczas znane, to jest bardziej migracja, wędrówka ludów, znana już wcześniej z historii i oby udało się ją w porę zatrzymać. A samą Europę należałoby wysłać na kurs samoobrony, bo wszyscy tutaj od małego do dużego wiedzą głównie, że uderzyć to jest źle i niewiele osób to potrafi. Tymczasem bywają sytuacje, że taka umiejętność okazuje się być na wagę złota.
ja w przeciwieństwie do Ciebie nie wiem co się wydarzy w przyszłości
w sumie to pewna jestem tylko jednej rzeczy, że Muzułmanie w Europie będą szykanowani,
na razie podpalane są puste ośrodki dla uchodźców, prędzej czy później to się zmieni i ktoś pewnie zginie z rąk "obrońców Europy"
wiem też, że nie chcę nawet w najmniejszym stopniu się do tego przyczynić.
snusmumriken90 pisze:"Jeśli rzucisz kamieniem w kogoś, kto obserwuje cię bez twojego zezwolenia, nie popełnisz żadnego występku"
ostatnio znalazłam kanał na youtube, który ewidentnie naucza islamu
w życiu nie widziałam takiego nawoływania do "nienawiści": https://www.youtube.com/watch?v=A8a41oLhPEc
kunzang pisze:natomiast odnośnie polaków, to nie ma żadnych takich doniesień, które by na to wskazywały, że ma miejsce taki wzrost. i z tego co wiem, nie było też takiego wzrostu np w początku lat osiemdziesiątych, kiedy na fali emigracji byliśmy rozlokowani w ośrodkach dla uchodźców np w austrii.
poszukam, sprawdzę
z czegos musi się brać antypolski wydźwięk na wyspach


tak w ogóle to proponuję przenieść dyskusję na forum Ruchu Narodowego, albo Młodzieży Wszechpolskiej. Znajdziecie tam wielu zwolenników
To generalnie ogromny wstyd, że na forum buddyjskim, które stanowi swego rodzaju sanghę, zamiast wspierać się w dhammie, tyle osób etykietuje muzułmanów, kieruje się strachem, broni się przed zmianą itd itp

pozostaje mi tylko Wam współczuć

pozdrawiam
:namaste:
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: moi »

snusmumriken90 pisze: Ps. powyższy post do niczego nie podżega.
Kiedyś też się zżymałam na niektóre sury z Koranu, które -moim zdaniem - nawoływały do nienawiści i wojny. Ale uświadomiłam sobie, że Koran był pisany starym, archaicznym językiem, pełnym (niezrozumiałych dziś) metafor.
Tak jak wiele jest tłumaczeń Biblii, różniących się między sobą, tak zapewne wiele jest tłumaczeń Koranu. W kulturze arabskiej tafsir - tłumaczenie tekstu koranicznego zależy od odłamu islamu, do którego należy autor. I tłumaczenia te, jak sądzę, mogą być od siebie naprawdę bardzo dalekie.
Wystarczy porównać Biblię tzw. Gdańską i Biblię w tłumaczeniu ks. Wujka.

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Flandra pisze:To generalnie ogromny wstyd, że na forum buddyjskim, które stanowi swego rodzaju sanghę, zamiast wspierać się w dhammie, tyle osób etykietuje muzułmanów, kieruje się strachem, broni się przed zmianą itd itp

pozostaje mi tylko Wam współczuć
Chyba mnie nie zrozumiałaś, przywołałam przykład "Antygony" (konflikt: jednostka vs. społeczeństwo, uczucia vs. mądrość polityczna), dla Ciebie cała ta różność w poglądach i odmienność punktów widzenia kwalifikuje się wyłącznie do odczuwania wstydu i współczucia?

Polityka jest czymś, co powinno wydarzać się na mniej osobistym poziomie, czyli nie na poziomie uczuć. Tutaj walka toczy się nie tyle o bycie "ludzkim" w sensie pojedynczego odczuwania, ile o bycie "ludzkim" w sensie umiejętności zaprojektowania warunków bytowych i przestrzeni duchowej dających społecznościom lokalnym objętym polityką, szansę przetrwania. I na tym poziomie z pewnością nie pracuje się uczuciami, tutaj potrzebna jest wiedza, mądrość, dalekowzroczność, rozsądne działania obliczone na długofalowe efekty. Mieszanie poziomu uczuć z poziomem mądrości politycznej prowadzi w rezultacie do rozproszenia uwagi społecznej, bałaganu myślowo-emocjonalnego, w którym trudno zobaczyć rzeczy naprawdę istotne. Jedną z takich rzeczy jest dziś z pewnością kwestia wielokulturowości, i nie sądzę, by problem sprowadzał się jedynie do "fobii", jednak to uproszczenie pozwala na ujmowanie tematu w kategoriach medycznych, terapeutycznych („zrób coś z sobą potworze”), czyli osobistych, nie ponadosobistych, gdy tymczasem w grę wchodzi dobro wielu społeczności, również tych, które w wielokulturowości upatrują symptom upadku własnej kultury.

Mam na kubeczku, w którym piję herbatę, napisane: „to, co jeszcze się nie wydarzyło, można zmienić”. I teraz pytam: czy ogarniając z grubsza tę całą uczuciowość zadaną przez media, pracując w medytacji nad emocjonalnym wyciszeniem, myśląc sobie, że upadają tylko te kultury, które nie potrafią się obronić i że kultura europejska, jak na razie, z taką mi się kojarzy, a mnie się to nie podoba i chciałabym, żeby było inaczej - czy robiąc to wszystko – rzeczywiście ogarnięta jestem „fobią”, iluzją fałszywej mądrości z kubka, głupotą ego, nieumiejętnością przyjęcia zmiany - ogarnięta tym wszystkim, co np. widzisz Ty? Moje myślenie jest bardzo proste, młoda europejska dziewczyna nie zostałaby zgwałcona, gdyby potrafiła się obronić. W imię jakich wartości ma tego się nie uczyć? Nigdy wcześniej takich pytań sobie nie zadawałam, dzisiaj tak.


Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Flandra pisze: To generalnie ogromny wstyd, że na forum buddyjskim, które stanowi swego rodzaju sanghę, zamiast wspierać się w dhammie, tyle osób etykietuje muzułmanów, kieruje się strachem, broni się przed zmianą itd itp
A nie wstyd Ci, że sama etykietujesz innych? Że zamiast trzymać poziom merytorycznej dyskusji i podpierać argumentami swoje tezy grasz na emocjach i projektujesz fobie na innych?
Pokaż wykłady mułłów, imamów, którzy podobnie jak buddyjscy nauczyciele mówią o równości i potrzebie szanowania i respektowania innych wiar i poglądów. O poszanowaniu gospodarza i jego praw, tak by gospodarz nie musiał obawiać się gościa. Pokaż dowody na to, że nie ma się czego obawiać. Dlaczego mam wierzyć Twoim zapewnieniom, a nie wierzyć temu co mówią islamscy duchowni?
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:
atomuse pisze:
Flandra pisze:
atomuse pisze: Okolo 1/10 tamtejszych mieszkancow to obcokrajowcy. W sasiednim miescie (po drugiej stronie Dunaju) obcokrajowcy stanowia prawie 1/3 mieszkancow.
dziękuję za info i tłumaczenie, nadal niestety niewiele z tego rozumiem ...
Mozesz sprecyzowac, z czego niewiele rozumiesz?
mówimy o uchodźcach i islamie
nie rozumiem w jaki sposób te dane przedstawiają obraz przeciętnej islamskiej rodziny.
W takim razie wyglada na to, ze mamy male nieporozumienie... Nie moim celem jest ukazanie, jak zyje w Niemczech "przecietna" rodzina islamska. Chcialas spojrzec na kwestie kobiet w islamie z roznych perspektyw.Zarzucalas rowniez mediom, ze kreuja one jakies tam nierzeczywiste obrazy muzulmanskich kobiet. Owe kreacje zwane sa w tym przypadku faktami. Te dane ze statystyki popieraja czesc owych faktow.
Flandra pisze:Chyba nie chcemy oceniać społeczeństw, grup wyznaniowych tylko i wyłącznie z perspektywy przypadków patologicznych?
Pewnie tak samo nie chcemy, jak tylko i wylacznie z perspektywy naszych marzen i wyobrazen.
I nie wiem, czy cytowane przypadki sa patologiczne, czy takie, ktore wyszly na jaw.
Flandra pisze:Chciałabym poznać muzułmanki, które są szczęśliwe, a przynajmniej w miarę zadowolone ze swojego życia, i z ich perspektywy spojrzeć na kwestie kobiet.
Zapewne musisz odrodzic sie jako jedna z nich. Te, ktore spotykam na ulicy czy w sklepie, nie robia na mnie szczesliwego wrazenia. Byly czasy, ze kupowalam co niegdy w sklepach tureckich, prowadzonych przez mezczyzn muzulmanow. Bardzo ciekawe doswiadczenie, wczuwac sie w atmosfere w sklepie w zaleznosci od tego, kto akurat robi tam zakupy. Raz bylam sama i 3-4 facetow. Nie musialam ani znac ich jezyka ani na nich patrzec, zeby domyslec sie, co jest tematem, o czym rozmawiaja. Traf chcial, ze weszla Turczynka w srednim wieku. Nastroj od razu jakby nigdy nic stal sie pelen respektu i powagi.
Malo tego: dwa razy wygralam zwiedzanie miejscowego meczetu. Obydwa razy bylam. Do dzisiaj nie wiem, co z tym fantem zrobic...
I jeszcze inna stycznosc: przez kilka dni pracowalam jako wolontariuszka z uposledzonym umyslowo Turkiem (10-12 lat) i innymi dziecmi nad probami do wystepow. Nie wolno bylo nikomu ani robic zdjec, ani filmowac tego chlopca, zeby nie pozostawic po nim sladow. Matka i on otrzymali mianowicie nowa tozsamosc, z powodu przemocy w rodzinie.

Takie jest zycie wokol mnie. "Przecietnosc" gdzies miedzy :lovee:, a :cenzura:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Flandra pisze:w życiu nie widziałam takiego nawoływania do "nienawiści": (...)
A propos nawolywania: http://www.memritv.org/clip/en/5076.htm
(Niestety nie rozumiem arabskiego, wiec nie moge zweryfikowac tlumaczenia.)



P.S. And now ... z zycia iranskich muzulmanek... something completely different ;-)
mzobniow
Posty: 144
Rejestracja: pt gru 13, 2013 13:39
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: mzobniow »

HeY,
stepowy jeż pisze:Pokaż wykłady mułłów, imamów, którzy podobnie jak buddyjscy nauczyciele mówią o równości i potrzebie szanowania i respektowania innych wiar i poglądów. O poszanowaniu gospodarza i jego praw, tak by gospodarz nie musiał obawiać się gościa. Pokaż dowody na to, że nie ma się czego obawiać. Dlaczego mam wierzyć Twoim zapewnieniom, a nie wierzyć temu co mówią islamscy duchowni?
Tego typu materialy nie sa specjalnie trudne do zdobycia w Internecie. Popatrz np. tu:
http://www.muzulmanie.pl/index.php?id_ix=pc
Oczywiscie nikt nie wrzuca linkow z pokojowo nastawionym imamem. Po co komu sluchac tych nudnych pierdul o pokoju i rownosci? Lepiej posluchac jakiegos nawiedzonego salafite - pojawi sie dreszczyk emocji.

Drogi Jezu, nikt nie wie co sie stanie w przyszlosci: jakie beda konsekwencje przybycia do Europy wielkiej fali uchodzcow. Trudno tez stwierdzic jakie bylyby konsekwencje nie wpuszczenia tych ludzi.
Rozumiem ze z Twojego punktu widzenia, kogos kto nie mial zbytnio do czynienia odmiennymi kulturami jawi sie to jako zupelnie nowa, grozna sytuacja. Poczucie strachu jest rowniez podsycane przez ludzi, podobnie jak Ty, odczuwajacych strach, jak i przez grupe cwaniakow probujacych cos ugrac.
W tego typu sytuacji poradzlibym spokojne rozwazenie: ktore z mysli pojawiajacych sie w umysle sa potecjalnie nosicielami cierpienia dla mnie lub innych istot? Ktore natomiast, maja potencjal do wytworzenia Dobrej Karmy?
Jak wiadomo, i z tym chyba sie wszyscy zgodzimy: Karma to boomerang - powraca. Jesli wytworzysz nienawisc, ona kiedys powroci i uderzy w Ciebie (byc moze odrodzonego), lub Twoje dzieci itd. To samo zdarzy sie dla Milosci i Zyczliwosci.

Jestem pelen podziwu dla Flandry, ktora potrafila wprowadzic ta zasade w zycie, bedac tak samo jak inni bombardowana nienawistna propaganda...
Powiem szczerze i bez bicia ze wspomniana propaganda nie robi na mnie wrazenia z prostego powodu: znam bardzo wielu muzelmanow juz od wielu lat. Pochodza z roznych krajow, roznych kultur, reprezentuja rozne klasy spoleczne i zawody. Mam nawet jednego w rodzinie :). Niektorych spotkalem podczas podrozy, z innymi pracuje lub jestem zaszczycony byc ich sasiadem.
Pozwolcie wiec ze podam pare przykladow:

-Ali - maz siostry mojej zony. Pochodzi z Egiptu. Jest sunnickim muzelmaninem, bardzo wierzacym. Nie ma nic przciwko wierze swojej zony, zgodzil sie ochrzcic ich wspolna corke. Bardzo mily i uczynny. Pracowity i kochajacy maz. Na imprezach rodzinnych jadl wieprzowine i pil alkochol, dopoki nie zobaczyl ze ja odmawiam - wtedy zrozumial ze mozna odmowic i nikt sie nie obrazi ;P

-Waquar - przyjaciel z poprzedniej roboty. Gleboko wierzacy muzelmanin z Pakistanu. Swietnie wyksztalcony, bardzo wysoka kultura osobista i duchowa. Podobnie jego pakistanska zona (statystycznie pakistanskie kobiety sa lepiej wyksztalcone od mezczyzn - wynika to chyba z praktyki przykladania wiekszej uwagi do edukacji dziewczynek w Pakistanie). Nigdy nie widzialem jego zony w chuscie. Nawet na fejsa wystawiaja normalne zdjecia razem, bez chusty.

-Mashal - tego mlodego czlowieka, afganskiego pasztuna, spotkalem podczas mojej podrozy po Pakistanie. Pasztunowie uchodza za najbardziej radykalnych sunnitow. To oni stoja za afganskimi talibami. Tym wieksza bylo moje zaskoczenie gdy Mashal okazal sie bardzo milym i otwartym, mlodym czlowiekiem. Mimo dosc trudnego dziecinstwa, przerwanej edukacji i ucieczki do Pakistanu, cechowal go optymizm, otwarty umysl i zyczliwosc dla obcych. Prowadzil kafejke internetowa w slamsach Rawlpindi, gdzie sie spotkalismy i spedzilismy ladnych pare godzin na rozmowach i dyskusjach. Bylem pod wrazeniem jego zrecznosci jesli chodzi o poslugiwanie sie nowoczesnymi technologiami.

Chyba rozumiecie ze gdy mysle o tych wspanialych ludziach, zestawiajac ich z obrazem muzelmanina kreowanym przez media pokroju "niezalezna" (hehehe...to chyba jakis zart), ciezko mi przejsc obok tego obojetnym.
Czy muzelmanin kradnie, gwalci, maltretuje rodzine? Pewnie tak, to zdaza sie w kazdej religi, kulturze i filozofi zyciowej
Czy organizuje libacje, konczace sie bojkami lub glosnym spiewaniem zaklocajacym cisze nocna? Nie, to zachowanie charakterystyczne dla mieszkancow krainy nad Wisla ;P

Na koniec jeszcze jeden ciekawy przyklad: czesto spacerujac po moim tradycyjnie muzelmanskim miescie, mozna zobaczyc nastepujacy obrazek: stoi samochod otwarty, z wlaczonym silnikiem. Kluczyk w stacyjce ale w samochodzie nikogo nie ma. Tylko wsiadac i jechac ;P
Benzyna tutaj jest bardzo tania, wiec czesto zostawia sie tak samochod, zeby zrobic szybkie zakupy w pobliskim sklepie. Przeciez i tak nikt nie ukradnie....

:namaste:
Maciek
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

mzobniow pisze: Poczucie strachu jest rowniez podsycane przez ludzi, podobnie jak Ty, odczuwajacych strach, jak i przez grupe cwaniakow probujacych cos ugrac.
Dzięki za przykłady.

Na marginesie.
Mam prośbę zarówno do Ciebie jak i innych forumowiczów. Nie przypisuj przez siebie wyimaginowanych fobii innym uczestnikom dyskusji. Bo po pierwsze wszystkie posty piszę starając się przedstawić pewien punkt widzenia (powiedzmy krajana nieobeznanego właśnie z obcą kultura). Po drugie nie wiem czy przypisując mi te fobie stosujesz pewną taktykę w dyskusji, dyskredytując to co piszę, czy robisz to mimowolnie nie mając tego świadomości. W Twoim przypadku jest to jeszcze delikatne, ale to co napisała Flandra wcześniej - w moim odbiorze to zwykłe chamstwo. Jeśli jednak wynikało to z dobrych intencji, to można wybaczyć, ale jednocześnie wskazuje to na pewną niedojrzałość piszącego.
Generalnie: stosujmy się do zasad jakie panują na tym forum. Taka prośba.
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Przyłączam się do prośby Jeża, to jest dyskusja, jak każda inna, wymieniamy poglądy w gronie buddystów, projektowanie na dyskutujących obiegowych opinii znanych z mediów nie jest na miejscu, szczególnie gdy nie ma do tego absolutnie podstaw.

Co do argumentów Mzobniow, nie rozmawiamy o tych, którzy są zasymilowani lub przystosowani, rozmawiamy o tych, którzy obecnie wędrują do Europy. Jesteś przekonany, że wojna, wiosna arabska, długotrwała podróż, nieludzkie warunki towarzyszące migracji na skutek ogromnej liczby migrujących, nie będą miały wpływu na rozwój agresji i niemożności sensownego ogarnięcia całej tej sytuacji? Kto za to odpowie, jeśli dojdzie do dramatów na większą skalę, ci którzy w curiosalny sposób przekraczają granice Europy, czy sama Europa? I jeszcze raz, wzięcie pod uwagę mniej optymistycznych wariantów rozwoju sytuacji nie jest fobią, a innym spojrzeniem na kwestię.

Pozdrawiam, gt
mzobniow
Posty: 144
Rejestracja: pt gru 13, 2013 13:39
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: mzobniow »

Hey,
Jezu Stepowy i GreenTee. W dyskusji braly udzial rozne osoby. Niektore z nich zapodawaly linki do materialow szerzacych jawna nienawisc. Chyba rzeczywiscie popelnilem blad umieszczajac was pod tym samym adresem. Sami widzicie jak latwo jest, zupelnie nieswiadomie wyprodukowac stereotypy...

Przepraszam.

Wracajac do dyskusji, to wszyscy zdajemy sobie sprawe z niebezpieczenstw. Towarzysza nam one zawsze: gdy wsiadamy do samochodu, samolotu, albo poprostu przechodzimy przez ulice. Oczywiscie mozna zrezygnowac z transportu i nie przechodzic przez ulice, ale wyobrazmy sobie sytuacje ze po drugiej stronie ulicy lezy ktos - czujaca istota, gwaltownie potrzebujaca pomocy. Przejscie przez ulice jest ryzykowne. Pomoc istocie jest ryzykowna: moze nas czyms zarazic itd. Mamy wiec dylemat moralny.
Nie wiem jak u was, ale mi wlasnie idee nijakiego Siddarthy, zwane potocznie Buddyzmem uswiadomily ze tutaj nie ma zadnego dylematu. Owszem, cos zlego moze sie zdarzyc, ale czy naszym celem jest ochrona tego ciala za wszelka cene? Czy pozostawienie istoty na pastwe losu, odseparowanie sie od wszystkich i wszystkiego w imie ochrony ciala i dobrego zycia nie bedzie mialo dla nas jeszcze gorszych konsekwencji w wymiarze karmicznym?
Pewnie kazdy slyszal opowiesc o mlodym ksieciu prowadzacym wspaniale zycie, ktory przypadkowo napotkal w lesie konajaca z glodu tygrysice z malymi. Ksiaze nakarmil tygrysice wlasnym cialem...
Tym ksieciem byl Budda Sakjamuni, w przedostatnim wcieleniu.

:namaste:
Maciek
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

GreenTea pisze:Moje prognozy w tym względzie są niezbyt optymistyczne. Moim zdaniem, koncentrujesz się na szczegółach, a nie widzisz całości procesu. Ta obecna sytuacja ma się nijak do tego, co Europie było dotychczas znane, to jest bardziej migracja, wędrówka ludów, znana już wcześniej z historii i oby udało się ją w porę zatrzymać.
Seriously? Te prognozowane 10% muzułmanów do 2050 r. jest powodem, by tak kasandrzyć? ;)
Po drugie, znasz jakiś przypadek zatrzymania wędrówki ludów? :)
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

iwanxxx pisze:Seriously? Te prognozowane 10% muzułmanów do 2050 r. jest powodem, by tak kasandrzyć? ;)
Nie, pod warunkiem, że zejdą się sprzyjające warunki asymilowania tych ludzi. Na to, według mnie się nie zanosi, wiele, moim zdaniem, zależy również od tego, jak rozwinie się konflikt wojenny w Syrii.

Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Flandra pisze:pozostaje mi tylko Wam współczuć
dobre i to - dziękuję :)

heh ...z tymże, jak dla mnie, gdy zaczniesz współczuć sobie /doświadczysz tego, bądź nauczysz się tego czy wypracujesz sobie/, to jest duża szansa na to, że przestaniesz wreszcie projektować na innych to, co wypierasz, co Tobie tam w mroku drzemie - bo jak na razie, to dajesz w tej rozmowie popis tego, i przykład tego mechanizmu, jednocześnie powiewając innym przed nosem sztandarem współczucia /niczym glejtem jakimś, który Twe projekcje ma usprawiedliwiać bezdyskusyjnie/, zupełnie niepotrzebnie sobie w tym folgując, jak dla mnie :oczami:

ujmę to inaczej. ze swej strony, na takie podejście do mnie, jak to ma miejsce z Twej strony /w naszej wymianie zdań/, zwykłem odpowiadać: jak uważasz - lub przechodzić mimo. natomiast to, co w powyższym akapicie napisałem teraz do Ciebie - to jakby to dla Ciebie dziwnie nie zabrzmiało - jest właśnie przejawem bodhiczitty z mej strony w stosunki do Ciebie... jest zabawniej, jestem jej pewnym :)

pozdrawiam
:14:

ps
Flandra pisze:z czegos musi się brać antypolski wydźwięk na wyspach
może z antyimigracyjnej fobii? ;)
.
dane :580:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
iwanxxx pisze:Po drugie, znasz jakiś przypadek zatrzymania wędrówki ludów? :)
pytanie nie do mnie ale... tak, znam.
na przykład wędrówka tzw normanów /VII-XI w/ - gdyby ich nie powstrzymano, np obecne włochy pewnie byłyby inne.
np węgrzy, którzy zostali powstrzymani w X w przez cesarstwo niemieckie.
te przykłady przyszły mi w tym momencie na myśl w ramach historiografii europejskiej - a takich przykładów jest bardzo dużo, gdy poszerzy się spektrum tej kwestii na skalę globalną.

pozdrawiam
:14:

ps
bywało też, że nie tylko zostawały powstrzymane /trzymając się historiografii europejskiej/ ale i wyparte - patrz, wczesnośredniowieczna historia hiszpanii.
.
dane :580:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
GreenTea pisze:(...) moim zdaniem, zależy również od tego, jak rozwinie się konflikt wojenny w Syrii.
dygresja.
jestem fanem lotnictwa bojowego i postrzegam to tak /upraszczam, rzecz jasna/... rosja ma sporo złomu lotniczego oraz uzbrojenia do niego i tam ''pozbędzie się'' tego /za wpływy, za kasę/, a to znaczy, że będzie rzeź, ot choćby z tego względu, że owo uzbrojenie jest mało precyzyjne, itd, itp.
a kwestia tego, kto będzie atakowanym, znaczy, czy tzw ''rebelianci'', czy tzw ''państwo islamskie'', jest tu wtórna - nie było jeszcze takiej wojny w której zginęłoby więcej /procentowo/ żołnierzy /wojowników/ w stosunku do ludności cywilnej... trza być w armii, by mieć większą szansę na przeżycie /jakby to dziwnie nie zabrzmiało/.
a tak globalnie, to rosja za wszelka cenę chce powrócić do ''gry'', więc będzie ubaw straszny, niestety. rosja tu nie odpuści /tak sądzę/ - czeka nas dramat.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

@mzobniow:
Te przyklady, ktore podales: ilu z nazwanych przez ciebie muzulmaninow zyje w Europie? Czy znasz rowniez muzulmaninow bez wyksztalcenia i pracy, zyjacych w Europie? Czy sa tacy w ogole?
mzobniow
Posty: 144
Rejestracja: pt gru 13, 2013 13:39
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: mzobniow »

Hey,
atomuse pisze:Te przyklady, ktore podales: ilu z nazwanych przez ciebie muzulmaninow zyje w Europie? Czy znasz rowniez muzulmaninow bez wyksztalcenia i pracy, zyjacych w Europie? Czy sa tacy w ogole?
No coz, w Niemczech nie mialem zbyt wielu znajomych bezrobotnych, bez wzgledu na wyznanie. Wlasciwie to nie kojarze teraz nikogo, nawet wsrod czasem mijanych bezdomnych an dworcach czy stacjach s/u-bahn. Tam zazwyczaj rzucali sie w oczy "rodacy" z choroba alkocholowa.
Podejrzewam ze jednak jacys sa, mimo calkiem niskiej stopy bezrobocia w Niemczech.

:namaste:
Maciek
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

stepowy jeż pisze:
Flandra pisze: w Unii Europejskiej obowiązuje zasada solidarności
Do tej pory z tego radośnie korzystaliśmy, przyszedł czas, żebyśmy wsparli Europę swoją solidarnością.
Jest bardzo wiele dowodów na to, że to tylko slogany. Są równi i równiejsi. Dokładnie jak w "Folwarku zwierzęcym."
Solidarność energetyczna UE to fikcja
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Świeża relacja z Niemiec. Rzeczywistość vs. wyobrażenia.

https://www.youtube.com/watch?v=P04MX-R ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Jeszcze trochę i nawet ci, którzy są za przyjmowaniem imigrantów będą tego żałować. To co napisał (w podanych przykładach) mzobnikow nie odnosi się do tych co tutaj przybywają. A propozycje byśmy dali się pożreć, bo wśród drapieżników jest jakaś mała liczba łagodnych i potrzebujących jest niepoważna i prowadzi do cierpienia wielu istnień. Czy młody książę nakarmiłby własnym ciałem wściekłego drapieżnika chcącego go pożreć? Znaczna większość z nich to nie są osoby uciekające przed wojną. Problemy europy można rozwiązać lokalnie przez dobre zaradzanie. To co robi unia do destabilizacja europy i wywieszenie białej flagi. Stawiam 11.000 pokłonów, że się nie mylę.
Flandra pisze:tak w ogóle to proponuję przenieść dyskusję na forum Ruchu Narodowego, albo Młodzieży Wszechpolskiej. Znajdziecie tam wielu zwolenników
Nie ma zgody na brak zgody ;)
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Flandra pisze:w tym filmiku, który wrzucił Har-Dao, John Oliver opierając się na jakichś badaniach twierdzi, że 19 z 20 państw zyskało na przyjmowaniu imigrantów.
Z tego co mi wiadomo to Belgia, Holandia, Szwecja, Francja na tym straciły. Dobry przykład takiego miasta to Marsylia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”