Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem polscy zwolennicy theravady! Fundacja „Theravada” ogłasza, że odcina się od działań mnicha polskiego pochodzenia Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski), wyświęconego w tajskim klasztorze Thamkrabok. Powodem jest to, że według informacji, które przyszły do nas z klasztoru, Dawid nie działa zgodnie z regułą klasztorną (Vinayą). Z przykrością musimy poinformować o tym fakcie jak najszersze grono osób.

metta&peace
H-D
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Czesc Har-dao,
A moglbys poinformowac o szczegolach, z czym z Vinayi sie nie zgadza? Bo np Ajahn Brahm tez wyswiecil sange zensko(bhikkhuni sangha), i jakos tam sobie obszedl. To moglbys poinformowac czemy ten mnich Polski nie dziala zgodnie z Vinaja? Prosze Cie bardzo.
Anumodna
ikar

Prosze podaj fakty i jakie dzialania zlamal, nie wiem zgwacil, zabil kogos, czy co.? Prosze to udostepnij te informacje publicznie, dlaczego sie odcinacie od niego? Co on zlamal dokladnie. Wiesz ze w Tajalandi co niektorzy mnisi z nowym aplem 10, 11 smigaja, wiec co ten mnich zrobil ?
Mozesz podac to do informacji?
Dlaczego sie odcinacie? Zabil kogos? Zgwalcil? Nie wiem co mogl zrobic z Sanghi sie odcial jak Devadatta, to chyba najgorsze? Mozesz powiedziec jakie jest jego przewinienie, prosze?

ikar

Hardao, akurat Ciebie znam, prosze powiedz co ten mnich zrobil? Cos bardzo zlego?
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

Wiem, że Dawid to osoba która miesza buddyzm z hinduizmem i jeszcze obraża się, gdy zwraca się mu na to uwagę :brawo2:

Wiem, też, że zbierał kasę na jakiś ośrodek w Indiach. Napisał też własną książkę, nie czytałem jej jednak.

Wrzucił kiedyś zdjęcie na facebooka jak wcina kiełbaskę z grilla w mnisich szatach :rotfl:

Szkoda go trochę, bo zanim wyszły te ekstrawagancje, to nawet fajnie opowiadał o dhammie, miałem nadzieję, że może zainteresować wiele osób nauką Buddy.
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Czcigodny Suthammo, swietny mnich. Mialem przyjemnosc z nim porozmawiac, bardzo fajny mnich(a jak sie prowadzi to nie wiem, przeciez mu w zycie nie wchodze, ogolnie wiem ze teraz mnisi z telfonami biegaja z aplami nowymi, ale co ja mam do tego?). I poklon moj najglebszy dla Sanghi calej. Bardzo madry mnich. Jak po rozmowie wywnioskowalem. I niech sie trzyma tak dalej.

Poklo dla Sangi calej
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Czcigodny Suthammo Bhikkhu, Hardao, fundacja Theravady i Theravadini polscy,
Dlaczego sie odcina mnicha z Theravady doklanie chodzi o Czcigodnego. Jakie sa zazuty wedlug Czigodnego Suthammo Bhikkhu?

Ja chcialbym to poznac np. oficjalnie czemu sie odcina od mnicha naszej tradycji i rowniez rodaka.? Mozliwe ze jest autentyczny powod. Ale ja jestem uprzedzony troche juz na dzien dzisejszy do tych 'oskrazen' i pogladow jej.

Czcigodny Ajahn Brahmavamso aka Brahm wyswieca do dzis bodajze Bhikkhuni i nikt z Polskiej fundacji Theravada do dzis nie zaprotestowal. Ani slowa nie slyszalem. A ja np Protestowalem osobiscie w roznych mediach.

Naprawde nie rozumiem czemu sie jednego mnicha szanuje a drugiego nie. Albo dyskryminuje jednego a drugiego nie.?

Dla mnie narazie to jest tak i tego nie rozumiem, bez podania przyczyn
nie wiem czemu Ven. Sutthamo jest przekreslany o tak sobie na starcie juz pewnie. Nie wiem o co biega w ogole dlaczego sie Czcigodny Suthammo nie zgadza z Vinaya?
Z calym szacunkiem, naprawde jestem zainteresowany tematem i jakie sa oskarzenia Polskiej strony? Moze sam Czcigodny by sie ustosunkowal albo strona Fundacji Therawady. No chyba ze jest to wstydliwa rzecz dla mnicha Theravady. Jedynie moje prywatne zdanie i to dumne.

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: ikar »

connect
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: ikar »

mistake dobled
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: ikar »

to be deleted
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Damian
Damian907 pisze: śr maja 27, 2020 03:49 Wrzucił kiedyś zdjęcie na facebooka jak wcina kiełbaskę z grilla w mnisich szatach :rotfl:
A co z tego? Przeciez nie ma problemu mnisi Theravady moga jesc kielbase, problem moze byc z fejsbookiem, ale jesli wy macie takie problemy to ja wam dziekuje. Z kielbasa nie ma problemu, to na sto procent, moze mnich jesc kielbase, zwyczajna, placowke i jakokolwiek z dzika, z swini czy z wiewiorki, tu nie jest zaden problem, problem jest ze nie moze miec kasy i nie moze tez miec komputera w domu, ale czy moze pisac na internecie to juz moze byc problem. Tego to dokladnie nie wiem jak oni postuja, Bo znalem Bhikkhu samahite z co postowal What-Buddha-said, swietej pamieci bo odszed juz od nas i on uzywal komputera. Napewno jestem pewien ze Mnisi w Theravadzie nie wyswiecaja Mniszek(Bhikkhuni) i nic do dzis sie nie zmienilo i sie nie zmieni, takie sa slowa Buddhy i Vinaya
Pozdrawiam
ikar

PS.
Damian
Mnisi normalnie moga kielbase wcinac, i jak najbardziej dobra kielbasa to zdrowie, i mnisi to wiedza. I moga sobie w klasztorze, przed klasztorem i gdziekolwiek kielbaske z grila jesc o ile jest ona podarowana dla mnicha. Mnisi nie moga sobie gotowac, czy polowac na zwierze.
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

ikar pisze: czw gru 03, 2020 03:11
PS.
Damian
Mnisi normalnie moga kielbase wcinac, i jak najbardziej dobra kielbasa to zdrowie, i mnisi to wiedza. I moga sobie w klasztorze, przed klasztorem i gdziekolwiek kielbaske z grila jesc o ile jest ona podarowana dla mnicha. Mnisi nie moga sobie gotowac, czy polowac na zwierze.
Oczywiście że mnisi mogą jeść kiełbasę. Z tym że Dawid podczas konsumpcji mięsa prezentował wyraźny zachwyt i uwielbienie dla tego pokarmu, wręcz delektował się nim, co już nie jest mnichowi wskazane. Dodatkowo co innego jeść sobie gdzieś w zaciszu klasztoru mięso które ktoś ofiarował, a co innego wrzucać na cały świat swoje zdjęcie jak wcina się żarcie z grilla.

Pozdrawiam,
D
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Suthammo Bhikkhu (Dawid Konrad Schwalkowski)

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Hej Damian
Damian907 pisze: pt gru 04, 2020 08:58
Oczywiście że mnisi mogą jeść kiełbasę. Z tym że Dawid podczas konsumpcji mięsa prezentował wyraźny zachwyt i uwielbienie dla tego pokarmu, wręcz delektował się nim, co już nie jest mnichowi wskazane.
To racja w 100%, to masz racje, tak. Ja za bardzo na Vinayi sie nie znam, nie wiem dokladnie ty ch zasad wszystkich, ktore maja mnisi. Ale co racja to racja, i napewno nie bede tu bronil jakiegowolwiek bhikkhu, Bo to juz jest zachowanie zgodnosci Vinayia, a ona byla tylko dla bhikkhu dana.
Damian907 pisze: pt gru 04, 2020 08:58 Dodatkowo co innego jeść sobie gdzieś w zaciszu klasztoru mięso które ktoś ofiarował, a co innego wrzucać na cały świat swoje zdjęcie jak wcina się żarcie z grilla.
No mowie, to ponownie problem w Thajlandi i w Europie i ogolnie w swiecie Theravady jest, Mnisi nie powinni korzystac wlasnie z facebooka, czy srodkow masowego przekazu.

Ja mnichem nigdy nie bylem, natomiast doszedlem tam do 'slugusa' mnicha czyli anargarika, ale to juz dawno. To jest problem skomplikowany, bo jest tak np w Thajlandi ze wiekszosc upasaka i reszty ludzi nie mowi krytycznie o mnichu lub nie chca, natomiast sa tez ludzie w Thailandi jako swiecy ktorzy mnichow otwarcie krytykuja, wiec jest temat kontrowersyjny troche. I to tez zalezy od znajomosci Vinayi i kometarzy, bo to nie jest prosta sprawa. Bo tak napawde to nie jest tylko Vinaya(Dyscyplina) ale rownie Suttanta(Kazania) i Abhidhamma(Wyzsza Nauka). I to jest tipitaka, 3troj Kosz i one sa powiazane, i w odzialywaniu.
Dzieki za wypowiedz i ustosunkowanie sie do tematu, bo ja sie do kielbasy przyczepilem bo myslalem ze kolejnym zielonym jestes?
Jak cos to otwarty jestem na dyskusje.
Pozdrawiam serdecznie
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Theravada”