Spotkania w internecie

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Spotkania w internecie

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

W tym temacie szukajcie najnowszych informacji na temat wirtualnych spotkań ludzi zainteresowanych pomaganiem w rozwijaniu fundacji Theravada. Po każdym takim spotkaniu pojawi się też jakieś krótkie podsumowanie tego co ustalono. Jeżeli uważasz, że w podsumowaniu czegoś brakuje pisz w tym temacie. Jeżeli chcesz wyrazić opinię na któryś z poruszanych tematów poszukaj wątku na forum poświęconego temu tematowi, lub w razie potrzeby nie krępuj się zakładać nowy. :)

Na obecną chwilę spotykamy się na Spikerii
http://spikeria.pl/room/e_budda/

Podsumowanie pierwszego spotkania na Spikerii pisze: 1. KSIĘGOWOŚĆ
skontaktowanie się się biurami księgowymi via net.
poszukiwanie wśród znajomych
Obecnie najlepsza oferta to 150 pln/mc + VAT
2. LOGO (w momencie zakładania tego tematu ustalenia związane z logo forum zdeaktualizowały się!)
zdecydowaliśmy się na drzewo Piotra (wersja na stronie głównej):
prośba o wersje z ewentualnym zarysem Buddhy + warianty na FB, bannery, etc
3. KOMITETY/ZESPOŁY
- stworzenie struktury zespołów na forum (widocznym dla wszystkich?)
- każdy w ramach możliwości i czasu udziela się w poszczególnych tematach, proponując swoją pomoc
4. KSIĄŻKI
- większość jest za sprzedażą Książek, z zaznaczeniem, że cały zysk jest przeznaczony na działanie fundacji. Cena będzie z góry ustalona, lub damy możliwość przy zamawianiu zapłacić pokrywając koszty wydania + dowolnej wysokości dana
- cześć książek może być przeznaczona dla różnych projektów typu przebudzeni.org, bibliotek
- można tanio wydać książki do własnej dystrybucji (o ile chcemy)
5. UJEDNOLICENIE POLSKIEJ TERMINOLOGII THERAVADYJSKIEJ
- wydzielenie działu dla prac redaktorskich na forum.medytacja.net
- praca nad słownikiem buddyjskim Nyanatiloki
6. PRZYGOTOWANIE ANGLOJĘZYCZNEJ WERSJI STRONY THERAVADA.PL PRZED SKONTAKTOWANIEM SIĘ Z ANGLOJĘZYCZNYMI ORGANIZACJAMI
- sprawdzenie tłumaczeń
7. SIEDZENIE W WARSZAWIE
- w niedziele ok 18 przy pl. Bankowym (1 godzina “wstęp do medytacji” 2 godzina “freeride dla zaawansowanych” - po siedzeniach herbatka, etc)
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
shingnya
użytkownik zbanowany
Posty: 248
Rejestracja: pn sty 28, 2013 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: offline

Re: Spotkania w internecie

Nieprzeczytany post autor: shingnya »

http://czatglosowy.com

Strona czatglosowy.com oferuje połączenia konferencyjne, z nielimitowaną ilością osób rozmawiających w tym samym czasie, które jednocześnie mogą się zobaczyć za pomocą kamer.
Jej atutem jest również tworzenie indywidualnych profili, możliwość wyciszania i ignorowania rozmówców, możliwość prowadzenia bloga.

Może się na coś przyda ta informacja.

Pozdrawiam
:pray:
Awatar użytkownika
Egon
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 18, 2011 21:49
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotkania w internecie

Nieprzeczytany post autor: Egon »

Minęło trochę czasu od ostaniego spotkania, więc chyab warto porozmawiać o bieżących i tych przyszłościowych sprawach fundacji.

Ponieważ prezes Fundacji nadalnie może używać Hangouta, porozmawiajmy przez skype. Założyłem profil Skype: Theravada.pl , którego użyjemy do rozmowy.

Aby umożliwić jak największej liczbie osób uczestnictwo proponujemy termin: 3-ci Listopada (niedziela) o godz. 15

Tematy:
- bieżące sprawy fundacji: medytacje w Warszawie, uczenie Buddyzmu w szkole
- spotkanie weekendowe, połączone z medytacją
- wydanie książki - będzie was nawracać na niekomercyjny tok myślenia
- retreat z Ajahnem Dhammanando z Amaravati
- zaproszenie innych nauczycieli
- inne?

Do usłyszenia!

Wasza Fundacja
Piotr i Wojtek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Theravada”