Theravada.pl

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Egon
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 18, 2011 21:49
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Warszawa

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Egon »

Har-Dao pisze: comment: znane wszystkim pewnie - kilka kresek, a zdaje egzamin.
H-D
+ kilka kresek jako drzewo iglaste

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Jeszcze takie coś:

Obrazek
comment: patta (mnisia miska żebracza) + mudra (niby dająca coś) w ramach fundacji charytatywnej

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,

Jeszcze taki mam pomysł :) O widzę, że Har-dao trochę mnie ubiegł. Miska mnisia kojarzy się ze szczodrością, dobroczynnością, etc. Więc pasowałaby na logo fundacji... A sam motyw, w przeciwieństwie do innych, nie był jeszcze zbytnio eksploatowany.

Obrazek
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

tylko, że to, co widać na rysunku z "miską" kojarzy się słabo, bardziej z tym:

Obrazek

:laugh:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Ras »

Zdaje mi się, że osobom nie związanym z buddyzmem łatwiej będzie "zinterpretować" motyw drzewa, chociaż miska jak dla mnie też jest ok.
Pozdrawiam serdecznie :namaste:
emaho!
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Przepraszam , ale nie wiem jak wstawić jpg-a. (wklej nie działa)
Ktoś pomoże ?
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,

Musisz wstawić coś takiego:

[img ]link bezpośredni do obrazka[/img ] (bez spacji przed nawiasem kwadratowym)
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Cześć piotrze
Dzięki , a więc muszę gdzieś to wrzucić na sieć?
jakieś picasa czy coś w tym stylu...?
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

w imageshack masz gotowy link do wstawienia na forum, tylko kopiuj-wklej i gotowe...
Obrazek
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Obrazek

i....?????
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: satiman »

:hurra:
Poszło !!!

p.s. Dzięki Dharmozjad, zaraz odinstaluje picasa.. :)
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: ethan »

piotr pisze:Obrazek
Cool :ok: Powodzenia chlopaki zeby wszystko ladnie wyszlo z rozprzestrzenianiem nauk Theravady w Polsce, zeby duzo Mistrzow przyjezdzalo i jakis osrodek moze pozniej, bede trzymal kciuki :ok:
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam

Theravada, to rzecz jasna nie ma bajka, ale... ze wszystkich koncepcji loga, które zobaczyłem w tym temacie, to te powyższe Piotra uważam za najlepsze.

Pozdrawiam
:14:

ps
tak w ramach ciekawostki - autorem loga naszego forum jest właśnie Piotr
.
dane :580:
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Czołem,

Miałem wrzucić coś bezlistnego ;) ale na razie zrobiłem miks poprzednich pomysłów:

Obrazek

Może komuś bardziej takie złożenie podejdzie. :)
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

Mnie również drzewko się najbardziej podoba. I chyba w pierwszej wersji (napis).

pzdr
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Piotr

Czuję, że drzewko będzie przegłosowane - gdybyś mógł tylko nieco przyciemnić tło, wziąć kolor z belki na stronie, żeby kolorystycznie wyglądało jakby było stamtąd, myślisz że dałoby radę?

tutaj jest jak to widać: http://theravada-pl.wikidot.com/start

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Piotr

Moim zdaniem znacznie lepiej: http://theravada-pl.wikidot.com/start


metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

miodzio! :super:
Obrazek
gyry
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 21:37
Płeć: mężczyzna
Tradycja: theravada

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: gyry »

Ja mam takie:
Obrazek
Ale i tak drzewo od Piotra jest najlepsze.

Metta,
gyry
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

W tej wersji to drzewko i ten napis są jakieś takie małe w środku wielkiego pola tła. Na większym drzewie też znalazłoby się więcej miejsca, by na pniu umieścić jakkiś bardziej rozpoznawalny symbol buddyjski (koło, albo kontury medytującego Buddhy), a ten pomysł też się nie tylko mnie tutaj podobał. Ale to już takie szczegóły chyba najlepiej w sobotę przedyskutować.

Do tego co myślicie o tym, żeby zmienić "Theravada Polska" na "Theravada PL" i w miejscu, w którym obecnie jest napis Polska (może jeszcze przywróciłbym belkę oddzielającą te dwa poziomy tekstu, która była w pierwszej wersji drzewa) umieścił tekst typu "Fundacja na rzecz rozwoju Buddyzmu Theravada w Polsce." Ewentualnie tak jak napisałem mógłby wyglądać baner na stron~i służący do promocji w internecie, a wersja z "Polską" w razie czego szłaby w przyszłości na plakaty, czy do książek.

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Oczywiście do przedyskutowania w sobotę wszystko. Na pewno wybrane logo powinno mieć kilka wariantów, w tym wariant na avatar, na mały banner do promocji (linkowni) na innych stronach, do wstawiania w książkach (jako okładki?), etc. Ale to już po wyborach.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

To ja od razu poproszę też o wersję nadającą się na obraz tła TwarzoKsiązki :cwaniak:
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,

Nie będzie mnie na czacie w sobotę, więc może tylko zasugeruję, że według mnie: "Fundacja na rzecz rozwoju Buddyzmu Theravada w Polsce" to trochę przydługi napis jak na umieszczenie na logo. 1–3 słowa to moim zdaniem maksimum jakie mogłoby się na nim znaleźć.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
piotr pisze:Nie będzie mnie na czacie w sobotę, więc może tylko zasugeruję, że według mnie: "Fundacja na rzecz rozwoju Buddyzmu Theravada w Polsce" to trochę przydługi napis jak na umieszczenie na logo. 1–3 słowa to moim zdaniem maksimum jakie mogłoby się na nim znaleźć.
To mogłoby być np "Fundacja Theravady w Polsce" albo "Fundacja Theravada w Polsce" - natomiast statut tej fundacji wyjaśniałby czym ona się zajmuje /od tego jest statut/.

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Chciałem żeby pojawiło się gdzieś słowo "buddyzm" żeby ktoś patrzący na logo/baner, a niemający kompletnie pojęcia o co chodzi miał chociaż to jedno słowo kluczowe. ;-)

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Ryu pisze:Chciałem żeby pojawiło się gdzieś słowo "buddyzm" żeby ktoś patrzący na logo/baner, a niemający kompletnie pojęcia o co chodzi miał chociaż to jedno słowo kluczowe. ;-)
No tak... rzeczywiście... bo jeszcze doszedłby do wniosku, że to jakaś fundacja ratująca drzewa :D

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: ikar »

kunzang pisze:No tak... rzeczywiście... bo jeszcze doszedłby do wniosku, że to jakaś fundacja ratująca drzewa
Nie..nie..nie. To drzewo kojarzy się z spokojem i mądrością.

Theravada Polska ma idealne konotacje. Nie potrzeba tam słowa buddyzm, jest ono zbedne z uwagi iż theravada to buddyzm. Takie jest moje spontaniczne odczucie, gdy patrze na logo. Wszystko wyglada perfekcyjnie.

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem ikar

To kwestia przesiąknięcia - na przykład jak Piotr dał logo z miska żebraczą, widziałem to naturalnie, jako coś typowo buddyjskiego, dopóki dharmozjad nie pokazał, że można mieć skojarzenia z czymś co mi w ogóle do głowy nie przyszło. Zrobiłem małą ankietę z czym się kojarzy dla ludzi zupełnie nie w temacie logo drzewa i faktycznie uznali, że "ta theravada" może być ruchem na rzecz ochrony lasów, albo fundacją sadowniczą... może więc Ryu ma racje i pod nazwą "Theravada" warto wstawić cos w stylu "polska fundacja buddyjska" or sth...

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

generalnie jest to kwestia tego, czy chcemy, by fundacja była rozpoznawalna w miarę szeroko wśród społeczeństwa, czy bardziej niszowo, tylko w "branży" buddyjskiej...
Obrazek
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Hardao,
właśnie zapytałem się mamy, która nic o buddyzmie nie wie i pokazalem nasze logo, z czym jej się to kojarzy? I powiedziala: Mama: "to drzewo"? Ja: "Nie, no wszystko, to logo fundacji", mama "z buddyzmem", ja: "a czemu?" Mama: "No, bo to drzewo", Ja:"No ale czemu z buddyzmem", Mama: "No bo to buddyjskie drzewo. Ono jest wszedzie, to buddyjskie drzewo. I na twojej koszulce też jest :brawo2:" ;)

No jak już moja matka podchwyciła to nie jest źle ;)

No ale ja nie wiem. Wszystko ma swoje wady i zalety. Jakbyscie mnie zapytali to ja wolę zwięzłość i prostotę. Bo nigdy nie wyrazisz nawet milionem słów tego co chciales wyrazic. zawsze ludzie beda interpretowac to wedlug skojarzen. I powiesz buddyzm i dla 65 procent polskiego spoleczenstwa bedzie to sie kojarzyc negatywnie. Powiesz fundacja i 90 procent bedzie myslala ze dzieciom chorym pomagamy. Powiesz: "Polska fundacjia buddyjska" i 30 procent bedzie myslec ze jestesmy partnerem Polskiego Czerwonego Krzyża.
Pozatym kwestia logo. Ja zakladam ze statut i sama fundacja etc bedzie juz objasniona na stronie, wiec logo samo w sobie nie musi zawierac tej tresci. Nawet fajnie by bylo zeby nie powtarzac jej na logo.

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

ikar pisze:Mama: "No bo to buddyjskie drzewo. Ono jest wszedzie, to buddyjskie drzewo. I na twojej koszulce też jest
Zindoktrynowałeś matkę i tyle :)

Ogólnie kwestia do obgadania w sobotę. Zrobiłem taką roboczą listę tematów do obgadania zaraz ją może tu wstawię.

EDIT:

- przedstawienie ogólnej koncepcji Fundacji (skrótowo o książkach, zdobywaniu pieniędzy, etc)
- co jest do zrobienia na teraz (dokończyć statut, dokończyć i wypromować stronę, zarejestrować Fundację, zwołać pierwsze zebranie)
- wybór loga Fundacji (grafika + podpisy)
- księgowość
- porozmawiać o komitetach (powinno być kilka komitetów, np komitet zdobywania funduszy dla Fundacji, komitety regionalne, np komitet Tajski, komitet Birmański, etc, gdzie każdy z członków takiego komitetu miałby kontakt ze społecznością odpowiedniego kraju, ale też z ambasadą, organizacjami, w Polsce i w kraju odpowiedniego komitetu, + komitet ośrodka, komitet zapraszania mnichów, komitet strony internetowej i promocji, komitet wydawniczy, etc.)
- kwestia stworzenia/redakcji/uzgodnienia wspólnej terminologii Theravadyjskiej (podczas tłumaczeń sutt Tipitaki, ale także słowników i innych - praca dla komitetu tłumaczeniowego)
- porozmawiać o zaproszeniu Brahmavamso (propozycja przetłumaczenia i wydania "Mindfulness, bliss and beyond" by zaproszenie wiązało się z promocją książki)
- ośrodek odosobnień (daleka przyszłość, ziemia, budowa, problemy z tym związane)
- polscy mnisi (powysyłać im info, gdyby potrzebowali pomocy w razie jakby byli w Polsce, stworzenie podręcznika jak świecki powinien się zachować w stosunku do mnicha, tak by przestrzegać Vinayi mnisiej)
- współpraca na przyszłość (na pewno zebrania Fundacyjne, czy robimy spotkania na spikerii częściej, o ile, czy zdaje egzamin, czy i jak przyjmujemy nowe osoby do Rady Programowej, gadżety w stylu legitymacji Fundacji (?))

P.S. Dla zainteresowanych wstawiłem propozycje książek do przetłumaczenia/wydania przez Fundację wydanych jedynie przez Wisdom Publications - jest tego trochę -> http://theravada-pl.wikidot.com/ksiazki

P.S.2 - jeśli macie pomysł co jeszcze trzeba przegadać - dajcie znać - kompletną listę wkleiłbym w dziale ogłoszeń na stronie theravada.pl

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Anatman
Posty: 103
Rejestracja: czw lut 28, 2008 14:18
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Sprang-Capelle, NL

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Anatman »

Witam po małej nieobecności na forum (jakieś 5 lat :whistle: ).

Chciałem zobaczyć, czy zmieniło się coś w temacie Theravady w Polsce i przypadkiem trafiłem na ten temat. Podoba mi się ten pomysł z fundacją i uważam, że mógłbym się również zaangażować.
Mieszkam w Holandii i myślę, że może się to przydać. Dla przykładu 5km od mojego miejsca zamieszkania jest prawdziwa mała tajska świątynia Buddharama z prawdziwymi tajskimi mnichami! :coolwink:

http://www.jjmb.nl/gallery/viewgallerie ... ame=Temple

Trochę to wygląda na hermetyczną społeczność, ale w razie potrzeby mam pod nosem. Nie znam co prawda jeszcze niderlandzkiego w stopniu nawet komunikatywnym (ani tajskiego :89: ), ale może ktoś tam rozmawia po angielsku. Jakby co, kiedyś się może przydać. Pomyślałem też, że mógłbym również skontaktować się z podobnymi fundacjami tutaj w Holandii (a z tego co widzę są takowe) i może otrzymać jakąś radę, albo nawet nawiązać współpracę. Blisko mi również do Belgii i zachodniej części Niemiec, gdzie mogę zrobić to samo.
Har-Dao pisze: P.S. Dla zainteresowanych wstawiłem propozycje książek do przetłumaczenia/wydania przez Fundację wydanych jedynie przez Wisdom Publications - jest tego trochę -> http://theravada-pl.wikidot.com/ksiazki
Myślę, że mógłbym się podjąć przetłumaczeniem, czegoś z języka angielskiego. Trzeba by było spłacić dług wobec http://sasana.pl Popatrzę i jakbym na coś się zdecydował, to się odezwę. Siedzę do końca marca na zasiłku dla bezrobotnych :coolwink: , więc powinienem znaleźć czas.
Har-Dao pisze:P.S.2 - jeśli macie pomysł co jeszcze trzeba przegadać - dajcie znać - kompletną listę wkleiłbym w dziale ogłoszeń na stronie theravada.pl
Uważam, że fundacja powinna również zająć się sprawą zrzeszenia Theravadinów, co jest według mnie dużym problemem, jeśli nie podstawowym. Potrzeba by było nawiązać kontakty z innymi sympatykami Theravady, nie tylko tymi z forum. Dla kogoś trzeba w końcu budować te ośrodki.


P.S. Jutro postaram się być na spikerii.
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Jesli moge, powinniscie pomyslec takze o tym, zeby na stronie dac kontakt do poszczegolnych chetnych osob w wiekszych miastach, ze odbywaja sie regularne medytacje, kilka lat temu mielismy ten problem u siebie we Wspolnocie, ludzie narzekali ze ciezko bylo sie do nas dostac, zreszta sam po sobie widzialem kilka lat temu kiedy przeprowadzilem sie do nowego miasta i dalem na nasza lokalna mailowa liste dyskusyjna info, ze szukam tutaj osob zainteresowanych, jedna osoba sie odezwala, ale pozniej druga, trzecia i teraz czasem jest nas siedem osob na wspolnej medytacji stad i okolic mimo, ze miasto liczy tylko okolo 300 tys mieszkancow.
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
Anatman
Posty: 103
Rejestracja: czw lut 28, 2008 14:18
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Sprang-Capelle, NL

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Anatman »

To jest świetny pomysł według mnie. Można by to zrobić np. w ten sposób, że osoby zainteresowane mogłyby wpisać na stronie swoje imię, miasto, e-mail. To mogłoby rozwiązać problem zrzeszenia się, ponieważ można by było wysyłać do nich różne informacje, np o planowanym przyjeździe nauczyciela, tudzież jakiejś zbiórce pieniędzy. No i oczywiście to o czym mówi ethan, każdy mógłby znaleźć sympatyków Theravady ze swojej okolicy.
Awatar użytkownika
Egon
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 18, 2011 21:49
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Warszawa

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Egon »

Har-Dao pisze: - porozmawiać o komitetach
Komitet to chyba zbyt formalnie:) Ja bym raczej widział lidera (lub dwóch), którzy zajmą się danym tematem. Oczywiście z pomocą innych jeśli to będzie konieczne.
Warto przemyśleć przed spikerią, aby każdy widział się w jednej-dwóch rolach (dawnych komitetach:)
- zdobywania funduszy dla Fundacji,
- regionalnie: Tajski, Birmański, Lankijski
- wydawanie książek
- tłumaczenia
- zapraszanie nauczycieli / kontakty z centrami w Europie, Azji i Australii
- integracja polskich theravadinów

To czy uda się osiągnąć cele Fundacji, zależeć będzie głównie od wysiłku i mądrości jakie włożymy w powyższe działania.
Fundacja wystartuje z dużą dawką pozytywnej energii i zapału. Mam nadzieję, że nie zużyjemy jej za dużo na sprawy takie jak logo (też ważne), tak aby starczyło na prawdziwą pracę.
A tej jest dużo. Theravada nie zaczyna w Polsce od zera. Duże zasługi ma sasana.pl, to forum i zapewne wielu innych. Ale nie ma się co czarować - początki takich organizacji (póki co bez zewnętrznego finansowania) są trudne. Owoce pracy smakują za to lepiej!
Więc nie pytaj co fundacja może dla ciebie zrobić ... :)
Do usłyszenia na spikerii!
Obrazek
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: ikar »

widze ze to już dziś dzien spotkania na spikeri. O której się spotykamy?

Moja propozycja moze niech kazdy ustosunkuje sie wczesniej i zanotuje swoje uwagi na kartce co do powyzszych punktow, zeby sprawniej to poszlo. Rowniez moze bylo by dobrze z listy tematow, wybrac najwazniejsze i dac im jakis priorytet.

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
gyry
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 21:37
Płeć: mężczyzna
Tradycja: theravada

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: gyry »

http://theravada-pl.wikidot.com/ogloszenia

Spotkanie na spikerii dzisiaj o 1500.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Theravadini

Spotkanie już dziś o 15.00 - zapraszam wszystkich!

Kolejność tematów myślę, że mogłaby być taka jak kolejność tematów na liście - listę opublikowałem na stronie ogłoszeń, tu: http://theravada-pl.wikidot.com/ogloszenia

Do usłyszenia!

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: satiman »

A tak nawiasem pisząc, to nie byle jaki dzień wybraliśmy na spotkanie - bo Matki Boskiej Gromnicznej!

Z wikipedii :
"Podstawą historyczną tej uroczystości jest opis tego wydarzenia, zawarty w Ewangelii według św. Łukasza (Łk 2,22-38). Zgodnie z nakazami prawa, każdy pierworodny chłopiec miał być w Świątyni ofiarowany Bogu....
...Ofiarowanie Jezusa, z uwagi na jego Boskość - ludzki byt, miało inny charakter, niż w przypadku pozostałych chłopców. Było ono wyrazem wierności Bogu, jego nakazom zawartym w Prawie, ale miało przede wszystkim inną istotę. W wydarzeniu tym Jezus ofiarowuje się Bogu, ale jako swemu Ojcu, bowiem , będąc człowiekiem, nie przestaje być Jednym z Trójcy...
...Ze względu jednak na posiadanie ludzkiej natury, czyn Jezusa jest ofiarowaniem Ojcu nie tylko swej Osoby, ale także całej ludzkości, dla której jednocześnie, jak i dla każdego człowieka, jest On wzorem całkowitego oddania się i posłuszeństwa woli Bożej, wzorem także ofiary..."

a my się ofiarujemy Dhammie :padam:

pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

satiman pisze:a my się ofiarujemy Dhammie :padam:
dokładnie! :super:
dzięki za wspaniałe spotkanie, następnym razem postaram się i ja o jakiś mikrofon...

pozdrawiam!
Paweł
Obrazek
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Ja też dzięki !
A jeszcze z tym logo, to jakbym miał go rozdawać znajomym łącznie z koszulką, kubkiem, otwieraczem do wina ;) to wolałbym jednak dżewko z Buddhą.

p.s. Ja dopiero pod koniec domyśliłem się że nie masz mikrofonu...hehehe
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Hej.
To jeszcze raz ja. Myśli kotłują się troszku.

Co byście powiedzieli na lokalizacje ewentualnego odosobnienia w mojej okolicy? Czyli np. Zwierzyniec. Serce Roztocza, tzw. ekologia. Roi się tam od różnych ośrodków wypoczynkowych i zajazdów. Najlepiej by było koniec września/ początek października, ale zdaje się, że wtedy mnisi mają deszczowe wycofanie. Na lato to prawdopodobnie teraz jest ostatni gwizdek na rezerwacje w Zwierzyńcu, ale są pewnie miejsca mniej turystyczne.

Jakby co to mogę poniuchać.

dobranoc.

p.s. nie ukrywam że to dla mnie i żonki jedyna opcja w tym roku żeby fizycznie coś pomóc przy odosobnieniu :chytry:
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Theravada.pl

Nieprzeczytany post autor: ikar »

bardzo milo bylo. zapomnialem zapytac wczoraj, ilu z nas jest z warszawy i kto mowi po angielsku. Wazne pytanie ;)
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Theravada”