Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

Wydzielone przez Ryu z tematu „Mnich”
satiman pisze:A propos , co byście powiedzieli na zaproszenie Ajahna do Warszawy na parę wykładów np. na auli Uniwersyteckiej?
jestem jak najbardziej za! jeśli tylko się zgodzi przylecieć...
trzeba by pewnie jakąś zrzutkę zrobić na bilet, hotel etc., więc w razie czego parę groszy chętnie dołożę!
tylko kto się tym zajmie? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Mnich

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Sprawa nr. 1 to aby kiszki nie było czyli nie zabrakło słuchaczy. Nie wiem na ile można by było tu liczyć na studetów?
Fajnie jakby było chociaż te 100-200 osób. Oczywiście wstęp za friko. Wcześniej plakaty na mieście, ogłoszenia w sieci, może w radio ? Koszty tu trzeba by już konsultować z Ajahnem. Jaki hotel , ile osób towarzyszących , ile dni itd. itp.
No ale przede wszystkim ilu theravadinów by wsparło ten projekt fiansowo/pracą/osobą ?
Na razie jet nas 3szt. :)
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Mnich

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

satiman pisze:Sprawa nr. 1 to aby kiszki nie było czyli nie zabrakło słuchaczy.
na pewno ważny też będzie dobór odpowiedniego terminu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 795
Rejestracja: śr sie 25, 2010 09:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hahayana
Lokalizacja: Łódź

Re: Mnich

Nieprzeczytany post autor: Asti »

Nie jestem co prawda Theravadinem, a moje możliwości finansowe nie są duże, ale gotów byłbym wesprzeć niewielką sumą przyjazd Ajahna Brahma. Bardzo lubię jego nauczanie i z chęcią zobaczyłbym go w Polsce. :)
Natychmiast porzuć chwytający umysł,
a wszystko stanie się po prostu sobą.
W istocie nic nie ginie ani nie trwa. - Hsin Hsin Ming
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Mnich

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Była niedawno próba sprowadzenia do Polski na jakiś wykład innego mnicha z obozu Ajahna Brahma, bhante Sujato. Niestety nie udało się (z tego forum chyba Har-Dao będzie wiedział o tej sprawie najwięcej szczegółów)
Oczywiście jestem jak najbardziej za. Niestety jest to dla mnie o wiele realniejsza opcja na spotkanie z Ajahnem Brahmem niż wyjazd do Australii. (a o tej porze roku to jest dla mnie podwójnie smutne, bo przy okazji mógłbym zahaczyć o Australian Open) :(

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Egon
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 18, 2011 21:49
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Egon »

Patrząc na ilość wyświetleń wykładów Ajahna na youtube w tłumaczeniach sasany, z frekwencją nie byłoby problemu.

Z chęcią pomogę przy organizacji i wesprę projekt finansowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Czołem
No to jest nas już 6szt. :hurra:
Myślę że najpierw powinno powstać formalne stowarzyszenie o którym była mowa jakiś czas temu.
Np.: Polskie Stowarzyszenie Buddytów Teravady i Hahayany , tak aby zachęcić Ajahna :).
Będziemy wtedy bardziej "poważnymi" partnerami do współpracy. Do tego dogadujemy się z innymi podobnymi organizacjami w Europie (szczególnie śr-wsch.) i wspólnie zapraszamy mistrza na tourne.

pozdrawiam
j.
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Ras »

Pomysł bardzo mi się podoba, na pewno bym był.
emaho!
Awatar użytkownika
Aditya
Posty: 1115
Rejestracja: pn maja 23, 2011 21:13
Płeć: kobieta
Tradycja: buddyzm
Lokalizacja: Wonderland

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Aditya »

Ja też chciałabym być i wesprzeć! :)
Motylu!
Dobre myśli jak złote mlecze
wyrastają z umysłu.
Awatar użytkownika
ateusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 08, 2012 22:45
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Kielce

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: ateusz »

Ja też mógłbym pomóc oraz chętnie posłuchałbym wykładu na żywo. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Hej starzy wyjadacze forumowi !

To co z tym stowarzyszeniem? Gdzieś już mi się przewijał ten wątek...
No weźmy się wreszcie do koopy !!! Nie jest nas wcale tak mało, a będzie więcej...

pozdrawiam
j.
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 795
Rejestracja: śr sie 25, 2010 09:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hahayana
Lokalizacja: Łódź

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Asti »

satiman pisze:Hej starzy wyjadacze forumowi !

To co z tym stowarzyszeniem? Gdzieś już mi się przewijał ten wątek...
No weźmy się wreszcie do koopy !!! Nie jest nas wcale tak mało, a będzie więcej...

pozdrawiam
j.
Satiman,

To może ty się zajmij koordynacją tego? Bo Polscy Theravadini z organizowaniem się mają zdaję się spore kłopoty :P
Trzebaby zebrać listę osób chętnych do założenia takiego stowarzyszenia/organizacji religijnej, przedłożyć jakieś dokumenty, zrobić stronkę internetową... Wbrew pozorom to nie musi długo trwać. Na lokalizację ewentualnego ośrodka proponowałbym Lubelszczyznę, bo tam i Har-dao i dużo zainteresowanych zdaje się i przyroda niesamowita. :)

Ja raczej sympatyzuję z Theravadą, ale bardzo liczę na to, że powstanie takie miejsce w Polsce i będę szczerze wspierał każdą tego typu inicjatywę.
Natychmiast porzuć chwytający umysł,
a wszystko stanie się po prostu sobą.
W istocie nic nie ginie ani nie trwa. - Hsin Hsin Ming
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

A ja proponowałbym jednak fundację, sam teraz jestem w trakcie zakładania jednej i przyznaję, że jest to o wiele lepsze niż stowarzyszenie, bo nie potrzeba wielu osób, a w tym właśnie kłopot/szkopuł/feler.

Ja nie jestem na Lubelszczyźnie - mieszkam w Wawie zwykle :)

metta&peace
H-D
Watanabe
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 27, 2011 16:33
Płeć: mężczyzna
Tradycja: (myślę... że) Theravada.

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Watanabe »

Do założenia stowarzyszenia potrzeba chyba 15 osób - tyle, że chyba w jednym miejscu i czasie, na spotkaniu założycielskim. :) Napisać statut i te pe.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

A do założenia fundacji wystarczą dwie osoby (może być jedna), resztę da radę dokooptować do rady programowej, czy jakkolwiek to się nazwie. A fundator nie musi wkładać aż tak dużo pieniędzy, widziałem statuty fundacji gdzie majątkiem założycielskim było tysiąc pln (1.000) co jest wręcz niczym w porównaniu z wydatkami jakie potrzebne są by sprowadzić tu jakiegokolwiek mnicha. Stowarzyszenie jest dla ludzi bez kasy (tak się mówi) ale niestety pieniądze trzeba mieć - bilet, zakwaterowanie, etc.

EDIT: a propos organizowania się Theravadinów - jak mawiał Gandalf - Theravadini nie spóźniają się, nie są też za wcześnie, są wtedy kiedy być powinni :D

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Aditya
Posty: 1115
Rejestracja: pn maja 23, 2011 21:13
Płeć: kobieta
Tradycja: buddyzm
Lokalizacja: Wonderland

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Aditya »

Asti pisze: Na lokalizację ewentualnego ośrodka proponowałbym Lubelszczyznę, bo tam i Har-dao i dużo zainteresowanych zdaje się i przyroda niesamowita. :)
:ok:
Motylu!
Dobre myśli jak złote mlecze
wyrastają z umysłu.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

OGŁOSZENIE:

Moja skromna osoba i Egon spotykamy się by omówić plany Theravady w Polsce. Każdy chętny mile widziany. Spotykamy się 23 stycznia (środa) o 14.00 w Cafe Kino w Muranowie w Warszawie (http://muranow.gutekfilm.pl/)

Na tapecie będą tematy:
- założenie fundacji (czy, kiedy, jak)
- zaproszenie bhikkhu (czy, kiedy, jak)
- plany na przyszłość

Zapraszamy wszystkich którzy są zainteresowani lub mogliby być pomocni. Spotkanie nieformalne, ale być może zapadną jakieś konstruktywne decyzje i plan działań.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

Har-Dao pisze:Zapraszamy wszystkich którzy są zainteresowani lub mogliby być pomocni. Spotkanie nieformalne, ale być może zapadną jakieś konstruktywne decyzje i plan działań.
super! :hurra:
jestem zainteresowany bardzo, i to nie od dziś, ale w tym terminie nie dam rady się z Wami spotkać...
może uda nam się chwilę pogadać w marcu (13-24), jeśli będziesz Piotrze serwerem w Krutyniu?
ewentualnie, będę też w Wawie pod koniec lutego - tak czy owak, wchodzę w to!
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czółko

Ee, nie, chyba serwerem jednak nie będę, choć planowałem - nie dam rady czasowo serwować. Ale być może pod koniec lutego będzie już spotkanie ustanawiające fundację, kto wie? :)

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć.

Na to pierwsze spotkanie rady nie dam na pewno, ale jak faktycznie następnym razem będziecie się spotykać w,drugiej połowie lutego, to możecie na mnie liczyć na 100%.
Na temat tej fundacji masz pewność, że lepiej się nadaje? No bo jak masz, to masz, a jak nie masz, to można się skonsultować z jakimś prawnikiem (a mamy takich na forum i prywatnie też znam jednego, któremu mogę przedstawić nasz problem).

Jak tylko pojawił się temat zapraszania mnicha od razu pojawiły się propozycje by zaprosić Ajahna Brahma z Australii i zastanawiam się czy tu od razu nie zacznie się problem polityczny. Takie organizacje w innych krajach działają raczej w "próżni" czy jednak współpracują i są wspierane przez tych większych? Martwię się o to, że odezwanie się do BSWA sprawi, że nikt z klasztorów tradycji leśnej w Europie nie będzie chciał do nas przyjechać, ani nam w jakikolwiek inny sposób pomóc. A jednak koszty sprowadzenia mnicha z Niemiec, czy Anglii są dużo niższe.

I teraz jeszcze podczas pisania naszła mnie myśl, że skoro nie każdy zainteresowany Jest w stanie pojawic się w przyszłym tygodniu w Warszawie, moglibyśmy się "spotkać" wszyscy razem na Skype, albo innym TeamSpeaku.

Pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

Ryu pisze:skoro nie każdy zainteresowany jest w stanie pojawić się w przyszłym tygodniu w Warszawie, moglibyśmy się "spotkać" wszyscy razem na Skype, albo innym TeamSpeaku.
dobry pomysł, z tym, że nie mam Skype'a, ale ktoś tu na forum zapraszał do pokoiku na Czaterii, Spikerii czy czymś takim!
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Ryu

Nie wiem jak dokładnie wyglądają sprawy między leśnikami a Brahmem, jeśli młody leśnik nie kłania się przed Brahmem jako przed starszym w vassa to bardzo źle i nie miałbym słów na określenie takiego zachowania. Wydaje mi się, że tak nie jest, jak byłem mnichem i spotykałem leśników byli dobrze wytrenowani i nie byli selektywni wobec mnichów z innych tradycji (ja byłem Birmańska). Brahm nie zdjął szat, nie został do tego zmuszony, a jedynie tworzy teraz swoją własna Sanghę, co jest zgodne z Vinayą i nie widzę problemów. Jest sporo organizacji które mogłyby nam pomóc. Moim zdaniem fundacja jest optymalna na polskie warunki i jeszcze raz wspomnę, że nie chciałbym przystępować do związków wyznaniowych ani innych tego typu. Fundacja może sponsorować mnichów, ale to dopiero jak wyświęceni bhikkhu na stałe zagoszczą w Polsce - powinno się stworzyć coś legalnego wobec państwa. Do tego trzeba będzie już imho prawnika, ponieważ żeby Vinaya działała w naszym kraju trzeba pomyśleć co to miałoby być. A najlepiej wypytać o to Niemców. Ale to piosenka przyszłości - dalekiej imho.

Tak czy inaczej my się prawdopodobnie spotkamy - ja będę lobbował założenie fundacji z działalnością gospodarczą. Wtedy fundacja będzie mogła wydawać książki, ze sprzedaży których zysk szedłby w całości na cele fundacyjne. Zdanie mogę zmienić jeśli będą kontr-argumenty, albo argumenty na rzecz stworzenia czegoś innego, lepszego. Na ten moment widzę fundację jako optimum.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
GatoNegro
Posty: 503
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: GatoNegro »

dharmozjad pisze: dobry pomysł, z tym, że nie mam Skype'a, ale ktoś tu na forum zapraszał do pokoiku na Czaterii, Spikerii czy czymś takim!
Witam serdecznie. :)
Chciałbym przypomnieć że pokój na Spikerii wciąż działa i znajduje się pod adresem: http://spikeria.pl/room/e_budda/

Pozdrawiam.
GN
Kwan Seum Bosal
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: satiman »

A ja przedwczoraj właśnie byłem z wizytą u babci na Muranowie. :D
A teraz jestem w sąsiadce...(ale przez duże S hehehe bad joke)
I do tego padła mi dziś skrzynia biegów.. :)
Nie dam rady choć bardzo bym chciał.
Jedynie mogę w postaci cyfrowej.
Fizycznie postaram się w lutym.
Nie znam się za bardzo na tych organizacjach.
Fundacja brzmi dla mnie ok.
Co mogę dać ?
Trochę kasy, ale dopiero w marcu,
trochę fajnych książek analagowych,
troche czasu, parę pomysłów
trochę miejsca na praktykę (ale to też w przyszłości)
duuuużooo metta....
i dużo dobrego swojskiego żarełka... (pewnie bylibyśmy z żonką w stanie kulinarnie obsłużyć jakieś małe odosobnienie)
właśnie weszła żonka i mówi :" co??? w lutym nigdzie nie jedziesz..." :)

pozdrawiam
j.
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 795
Rejestracja: śr sie 25, 2010 09:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hahayana
Lokalizacja: Łódź

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Asti »

Ryu,

A ja uważam, że zaproszenie Ajahna do Polski to świetny pomysł. Nie tylko dlatego, że jego nauki potrafią w prosty sposób dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, ale też dlatego, że postąpił w moim odczuciu właściwie w kwestii mniszek i nie powinniśmy "dla własnego dobra" uczestniczyć w tym wykluczaniu go.
Natychmiast porzuć chwytający umysł,
a wszystko stanie się po prostu sobą.
W istocie nic nie ginie ani nie trwa. - Hsin Hsin Ming
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Har-Dao pisze:Do tego trzeba będzie już imho prawnika, ponieważ żeby Vinaya działała w naszym kraju trzeba pomyśleć co to miałoby być.
Polecam się.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem polscy Theravadini

Odbyliśmy rozmowę z Egonem i zapadły pewne decyzje.

1. Chcemy założyć Fundację "Theravada" - statut jest w fazie redakcji - jest już pewien szkic w googledocs, każdy kto chciałby nam pomóc na etapie redagowania statutu, zapraszamy, a wtedy dodamy do edytowania pliku.
2. Powstanie strona Fundacji - domeną będzie Theravada.pl - najprawdopodobniej zrobiona w serwisie wikidot.com
3. Fundacja będzie miała działalność gospodarczą, planujemy wydawać książki, tworzyć filmy buddyjskie (dokumenty, etc)
4. Fundacja będzie poszukiwała pomocy polskich i zagranicznych fundacji, które wspierałyby działalność Fundacji Theravady.
5. Fundacja będzie zapraszała i wspierała finansowo przyjazdy mnichów z tradycji Theravada, a także promowała Theravadę w Polsce.

Plan działania na najbliższą przyszłość:

1. Napisać statut Fundacji (do wglądu dla wszystkich) - do wykonania przez: Egon + Har-Dao
2. Stworzenie strony internetowej - do wykonania przez: Har-Dao

Poszukujemy

1. Księgowego, który pomógłby nam za niewielką opłatą.
2. Notariusza, który też pomógłby nam w ramach niewielkiej opłaty :)
3. Theravadinów i sympatyków, którzy chcieliby zaangażować się w działalność Fundacji, będąc w Radzie Programowej (planującej działania Fundacji) oraz wolontariuszy chcących swą pracą wspomóc działania Fundacji.

Potrzebujemy pomocy polskich Theravadinów, sympatyków Theravady oraz buddystów ogólnie, chcących nam pomóc. Zaplanowaliśmy termin - sobotę, 2 luty 2013 - chcemy przez internet zebrać grupę osób, które w jednym miejscu mogłyby porozmawiać o projekcie. Istnieje google hangout, który pozwala na video-konferencję 9 osób jednocześnie. Gdyby było więcej osób chętnych do wzięcia udziału w rozmowach - trzeba będzie znaleźć inne miejsce (?) - prosimy o propozycje (spikeria?).

Dajcie znać czy termin netowego spotkania wam odpowiada i czy chcecie się zaangażować.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

świetne wieści Piotrze! :hurra:
sobota 2 lutego (popołudnie? wieczór?) pasuje mi jak najbardziej - może ta Spikeria?
tak czy owak, postaram się wesprzeć działalność fundacji na ile tylko będę mógł!
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem dharmozjad

Dzięki. Co do Spikeri - mi ona działa, więc możnaby tam, sprawdziłem teraz google hangout i cos mi się krzaczy googleupdate stąd nie mogę wejść na g.h. - w każdym razie trzeba będzie znaleźć miejsce coby pogadać, a może i zobaczyć się :))

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Dobry.
Ja też się bardzo cieszę.
Chętnie będę pomagał w miarę możliwości i umiejętności.
Mogę być na spikeri, aczkolwiek nigdy nie używałem i nie wiem jak spisze się nasze gminne łącze.
Ogólnie jestem w stanie oglądać smerfy w najniższej jakości na youtube czasem bez zacinania. :)
Sobota po 3 jestem dostępny.

pozdrawiam

jacek
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Ras »

Z chęcią się zaangażuję i termin netowego spotkania mi odpowiada :) Pozdrawiam i do zobaczenia w necie.
emaho!
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

1. Dla mnie do tej pory oczywistą oczywistością było, że takie działania będą przeprowadzane pod sztandarem Sasany. Jakby nie patrzeć to jest na obecną chwilę jedyna jako taka rozpoznawalna marka theravadyjska na polskiej buddyjskiej scenie. Z resztą HD sam pisałeś chyba wcześniej, że Sasana.pl miała docelowo stać się również domem dla polskich theravadinów.
2. Poproszę o dostęp do tego statutu. Nie wiem czy będę miał jakiś wkład włany, ale nie dowiem się dopóki nie przeczytam.
3. Spikeria jest ok, ale to tylko rozmowa pisana. Myślę, że jednak wygodniej byłoby rozmawiać głosowo. Jeżeli będą jakieś problemy z Google Hangouts, to jest jeszcze TeamSpeak. Gdzieś nawet na forum jest o nim temat. Program jest darmowy, instalacja i konfiguracja są prost. Nie wiem tylko jak to jest z serwerem.... Jest jeszcze Skype, ale tam z tego co rozumiem co najmniej jeden rozmówca musi mieć wykupione konto premium.


pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Ryu

1. Sasana będzie wspierać Fundację Theravady dość ściśle, będą widoczne przekierowania na stronie głównej, etc - jednak na Sasanie jest już tak dużo rzeczy, że raczej potrzebna będzie nowa strona (już jest, zalążek) - jeśli natomiast widzisz Fundację na Sasanie - powiedz jak to widzisz - ja jestem otwarty. Nie będzie Fundacji Sasana, będzie Fundacja Theravada, żeby była jasność. Przekażę domenę Theravada.pl Fundacji - domena Sangha.pl czekać będzie na przyszłą Sanghę w Polsce i wtedy też oddam pod jakąś nową stronę. Nowości i ważne wydarzenia F.T. będę publikował na Sasanie więc wszystko chyba się będzie uzupełniało...
2. Dołączam Cię do googledoca.
3. Na spikerii można gadać :) Byłem, słyszałem, nie włączałem sam mikrofonu, ale mozemy jeszcze zrobić testy kiedyś. Da się i to na sporo ludzi.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

1. Domena i strona to kwestie drugorzędne i jeżeli sama fundacja nie ma mieć Sasany w nazwie to nie ma też tematu z domeną. :)
3. To jak można na spikerii rozmawiać, a nie tylko pisać, to może być i spikeria. Co do terminu - jeżeli będę wiedział ze dwa dni wcześniej, to każdy termin mi pasuje.

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

3. To masz termin 2 luty - godzina - jeszcze do ustalenia :) Satiman pisze, że po 15.00 jest dostępny...

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
GatoNegro
Posty: 503
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: GatoNegro »

Ryu pisze: Jest jeszcze Skype, ale tam z tego co rozumiem co najmniej jeden rozmówca musi mieć wykupione konto premium.
Ze Skype jest tak: Konto premium musi posiadać jedna osoba ale dla rozmów konferencyjnych wideo-głosowych. Aby zrobić konferencję głosową na dowolną liczbę osób nie jest wymagane konto premium, a tylko dość stabilne i silne łącze internetowe.

Pozdrawiam.
GN
Kwan Seum Bosal
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Theravadini

Oficjalnie zapraszam na Spikerię (http://spikeria.pl/room/e_budda/) 2 lutego o godzinie 15.00 na obgadanie kwestii Fundacji Theravady. Dobrze byłoby jakbyśmy logowali się pod nickami takimi jakie mamy na tym forum, żebyśmy mogli się rozpoznać. Chcemy obgadać kilka kluczowych spraw - księgowość, statut, plany wydawnicze, zaproszenie mnichów, tworzenie ośrodka i inne dalekosiężne plany na przyszłość. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

P.S.
Gdybyście mogli napisać kto raczej na pewno będzie (wiadomo, że nie na 100% bo nigdy nie wiadomo) abyśmy mieli pojęcie ile osób mamy się spodziewać.

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

ja będę na 99%.
może by tak zrobić małą próbę generalna dzień, czy dwa wcześniej, wieczorem, żeby zobaczyć jak to działa?
Obrazek
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: ikar »

ja bede napewno.
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Skoro robimy listę obecności to ja też się zgłoszę. Będę na pewno. Ryu i Ryuzaki mieli już zajęte, więc moje konto nazywa się Ryu44


pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
GatoNegro
Posty: 503
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: GatoNegro »

W związku z tym że w miesiącu luty będę offline chciałbym tylko przypomnieć iż administratorami pokoju e_Budda na skiperii są Har-Dao i stepowy jeż, moderatorem jest Ras. Ja jako założyciel pokoju będę niedostępny więc mam nadzieję że sobie poradzicie. :ok: Jakby co dziś cały dzień jestem dostępny dla w.w. osób na pokoju.

P.S. W pokoju e_Budda nadal mam nick Coro, niestety tam nie ma możliwości zmiany nicku.

Pozdrawiam.
GN
Kwan Seum Bosal
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem GatoNegro

OK, zaraz wejdę na testowanie (choć już byłem) - z tego co pamiętam to admin miał tylko opcje takie, że mógł kogoś zablokować i tyle? Ale zaraz pogadamy.

@ dharmozjad - dziś mogą byc testy? Też mogę być do wieczorka na spikerii.

EDIT: oczywiście wszystkich zapraszam na testy :)

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: Ras »

Będę 2 lutego, nie będzie mnie natomiast na testach, nauka :)
emaho!
Awatar użytkownika
satiman
Posty: 47
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:48
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: w sąsiadce

Re: Zaproszenie do Polski mnicha Therawady

Nieprzeczytany post autor: satiman »

Dla formalności potwierdzam swój udział w spotkaniu.

pozdrawiam
j.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundacja Theravada”