To nie jest naturą buddy - to ma naturę buddy.

Wasze przemyślenia i wizje inspirowane praktyką oraz teorią buddyzmu

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Diamentum pisze:
karuna pisze:Hmm. Zacząłem żałować, że napisałem ten post, nie wiele on wnosi.
Zmieniłem zdanie.
I to również jest naturą buddy.
no bez żartów proszę... :oczami: to nie jest naturą buddy, tylko, to ma naturę buddy :]

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

Cześć kunzang.
kunzang pisze:
Diamentum pisze:
karuna pisze:Hmm. Zacząłem żałować, że napisałem ten post, nie wiele on wnosi.
Zmieniłem zdanie.
I to również jest naturą buddy.
no bez żartów proszę... :oczami: to nie jest naturą buddy, tylko, to ma naturę buddy :]
Zwróciłeś na to uwagę nie bez powodu, lecz dla mnie jest to niejasne.
Nie żartuję :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Diamentum pisze:Nie żartuję :)
serio?... zatem, wybacz Pani, to nie jest mą sprawą, przepraszam :)

pozdrawiam
:14:

ps
no załamka z mej strony... suchą bagietką, żyły będę sobie ciąc, psze Pani :oczami:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

kunzang pisze:
Diamentum pisze:Nie żartuję :)
serio?... zatem, wybacz Pani, to nie jest mą sprawą, przepraszam :)
Dziękuję.

PS. Uważaj na siebie :)
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

kunzang pisze:
Diamentum pisze:Nie żartuję :)
serio?... zatem, wybacz Pani, to nie jest mą sprawą, przepraszam :)
Ciekawe, że ilekroć pada na forum wyrażenie „natura buddy”, tylekroć coś się zawiesza. :D



Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Diamentum pisze:
kunzang pisze:
Diamentum pisze:
karuna pisze:Hmm. Zacząłem żałować, że napisałem ten post, nie wiele on wnosi.
Zmieniłem zdanie.
I to również jest naturą buddy.
no bez żartów proszę... :oczami: to nie jest naturą buddy, tylko, to ma naturę buddy :]
Zwróciłeś na to uwagę nie bez powodu, lecz dla mnie jest to niejasne. (...)
tak jak cegła nie jest śunjatą /pustośc, natura zjawisk/, tylko śunjata jest jej naturą, tak żal nie jest naturą buddy, tylko ma naturę buddy. jest taki slogan buddyjski: to nie zjawiska wiążą nas w sansarze, a nasz stosunek do nich.
stosunek do czegoś nie jest naturą buddy, wiąże nas w sansarze, jednak jego naturą jest natura buddy, jest jego podstawą lecz nie jest nim.

ujmę to jeszcze inaczej. kiedy powoduje mną żal, to nie powoduje mną natura buddy, tylko me działania determinuje poczucie żalu. fakt, naturą żalu jest natura buddy, jednak by powodowała mną, muszę ją rozpoznac /np poprzez rozpoznanie natury poczucia żalu/ i w niej spocząc. gdy to będzie miało miejsce, żal byc może się pojawi jednak nie będzie mną powodował, będzie tym czym w istocie jest, kolejnym zjawiskiem... które nie jest naturą buddy, tylko ma naturę buddy.

w dzogczen, tak jak istotnym jest rozróżnienie umysłu od natury umysłu, tak istotnym jest rozróżnienie zjawisk od ich natury, sansary od nirvany /przerabia się to podczas praktyk wstępnych ruszen/

pozdrawiam
:14:

ps
GreenTea pisze:Ciekawe, że ilekroć pada na forum wyrażenie „natura buddy”, tylekroć coś się zawiesza. :D
...ciekawe :) ostatnio dość często coś się zawiesza :oczami:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

To ja ujmę to jeszcze inaczej :) Patrząc na cień jakiegoś przedmiotu, możesz powiedzieć, że ma on kształt np. drzewa. Lecz można też wywnioskować na podstawie kształtu i wskazać bezpośrednio na przedmiot - to jest drzewo. Oba stwierdzenia są prawdziwe, różnią się podejściem.

Rzecz istotna - rozpoznanie. Wspominamy o tym często tutaj na forum, teraz mnie zaciekawiło.
kunzang pisze:naturą żalu jest natura buddy, jednak by powodowała mną, muszę ją rozpoznac /np poprzez rozpoznanie natury poczucia żalu/ i w niej spocząc.
Ehm, gdzie, 'w którym miejscu' do owego rozpoznania dochodzi?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Diamentum pisze:Rzecz istotna - rozpoznanie. Wspominamy o tym często tutaj na forum, teraz mnie zaciekawiło.
kunzang pisze:naturą żalu jest natura buddy, jednak by powodowała mną, muszę ją rozpoznac /np poprzez rozpoznanie natury poczucia żalu/ i w niej spocząc.
Ehm, gdzie, 'w którym miejscu' do owego rozpoznania dochodzi?
tam, gdzie właśnie jesteś, w dowolnym miejscu... powiedzmy, że tuż za rogiem, psze Pani :oczami:
jest żal - wchodzimy w ten żal i przyglądamy się temu, który się z owym żalem identyfikuje /czyli przyglądamy się temu, którego boli, niewidzącemu różnicy pomiędzy sobą a cierpieniem/, a następnie temu, który się temu przygląda /tu trzeba byc ostrożnym, bo obserwatorom nie ma końca/, następnie... puszczamy to /zostawiamy to takim jakim jest/ i odkrywamy, co jest u podstawy żalu /bądź nie odkrywamy/.
no i jakby co... to uważam, że bez ugruntowanego szine, bez rozpoznania, że nie: myślę; a: myśli się /samo/ - będzie to tylko pogonią za kolejnym cieniem. obserwatorem, znaczy.
to tak w telegraficznym skrócie. jeszcze jakieś pytania z Twej strony, Pani? :)

pozdrawiam
:14:

ps
Diamentum pisze:(...) Patrząc na cień jakiegoś przedmiotu, możesz powiedzieć, że ma on kształt np. drzewa. Lecz można też wywnioskować na podstawie kształtu i wskazać bezpośrednio na przedmiot - to jest drzewo. Oba stwierdzenia są prawdziwe, różnią się podejściem.
dobrze, jak uważasz - cień zwoju sznura w jaskini może wydac się zwiniętą kobrą i tak zostaje postrzeżonym... a wnioskowanie doprowadza tu do ucieczki przed... zwojem sznura - bardzo prawdziwej ucieczki /stara buddyjska przypowieśc/
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

kunzang pisze:
Diamentum pisze:
kunzang pisze:naturą żalu jest natura buddy, jednak by powodowała mną, muszę ją rozpoznac /np poprzez rozpoznanie natury poczucia żalu/ i w niej spocząc.
Ehm, gdzie, 'w którym miejscu' do owego rozpoznania dochodzi?
tam, gdzie właśnie jesteś, w dowolnym miejscu...
Nie spodziewałam się, że podejmiesz się tego pytania :) Odpowiedź zredukowałabym do słowa 'jesteś -> jest' choć to i tak za dużo i niezgrabnie brzmi... 'w jest'. Myślę jednak, że wystarczająco dobrze wskazuje na pewną żywą aktywność, niezależną od osoby, czasu, miejsca i innych okoliczności.
Oczywiście, pytanie to było w ramach zabawy.
kunzang pisze:jest żal (...)
Dzięki za tę ściągę co i jak. Aby było to jeszcze bardziej czytelne dopytam - czy jest to jedna z technik na rozpoznanie natury umysłu w ramach dzogczen?

I tutaj przystanę na chwilę, bo mamy małe nieporozumienie. I zbyt szybkie działanie ze strony Administratora. To Ty rozmawiasz o żalu i o tym jak to z nim jest. Ja swoje słowa skierowałam do konkretnej osoby ( :serce: ) w konkretnym temacie. Moje podejście do tematu oraz sposób patrzenia starałam się wyjaśnić w poprzednim poście. Na zasadzie przyrównania. Innymi słowy nie mamy o czym rozmawiać ponieważ całkowicie się z Tobą zgadzam - gdyby moim tematem rozmów był żal i jego natura.
kunzang pisze:jeszcze jakieś pytania z Twej strony, Pani? :)
No wiesz, jakoś nie bardzo :oczami: Odpowiadasz na moje pytania zen, a to trzeba trochę na nich powisieć. I im dłużej tym większa radocha :D
kunzang pisze:dobrze, jak uważasz (...)
To nie jest ważne co ja uważam. W tej materii, to akurat kontakt z Nauczycielem jest niezbędny i wierzę, że osoby szczerze praktykujące są tego świadome.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Diamentum pisze:I tutaj przystanę na chwilę, bo mamy małe nieporozumienie. I zbyt szybkie działanie ze strony Administratora. To Ty rozmawiasz o żalu i o tym jak to z nim jest. Ja swoje słowa skierowałam do konkretnej osoby ( :serce: ) w konkretnym temacie.
Hej :)
masz na myśli podzielenie wątku? To ja to zrobiłam, nie administrator. ;)
Traktuj to roboczo, wszystko można zmienić, po prostu uznałam, że Karuna pytał o praktykę i dobór metod (na dodatek, w panelu Wasze pierwsze pytania, gdzie przejrzystość odpowiedzi jest istotna), a kwestia natury buddy również wydała mi się warta odrębnego wątku. Zastanawiałam się tylko, czy zostawić pierwszy post otwierajacy ten wątek w tamtym, który założył Karuna, nic straconego, zawsze można przenieść z powrotem.

A przy okazji, co do natury buddy, mnie jakoś utkwiło w pamięci, że słowo "natura" oznacza bardziej cechę, więc ją się głównie "ma", z kolei w znaczeniu warunku, przyczyny, potencjału (stanu buddy) też chyba nie da się powiedzieć, że coś "jest naturą buddy", jedynie w znaczeniu "esencji" umysłu (najwyższej mądrości) miałoby to sens, o ile ma się na myśli zrealizowany stan buddy. Ale chyba u zenków zawsze ma się na myśli taki właśnie stan, nawet, gdy człowiek po uszy jest zanurzony w samsarze. ;)


Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Diamentum pisze:(...) Aby było to jeszcze bardziej czytelne dopytam - czy jest to jedna z technik na rozpoznanie natury umysłu w ramach dzogczen?
''Bezpośrednie wprowadzenie do esencji poprzez emocje''

pozdrawiam
:14:

ps
Diamentum pisze:Odpowiadasz na moje pytania zen, a to trzeba trochę na nich powisieć.
:89: to były pytania zen?... dobrze, zatem idę trochę powisiec
.
dane :580:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
GreenTea pisze:A przy okazji, co do natury buddy, mnie jakoś utkwiło w pamięci, że słowo "natura" oznacza bardziej cechę, więc ją się głównie "ma", z kolei w znaczeniu warunku, przyczyny, potencjału (stanu buddy) też chyba nie da się powiedzieć, że coś "jest naturą buddy", jedynie w znaczeniu "esencji" umysłu (najwyższej mądrości) miałoby to sens, o ile ma się na myśli zrealizowany stan buddy.
tłumaczenie śunjaty jako pustki /ostatnio, coraz częściej pojawia się ''pustośc'', na szczęście/, zrobiło swoje - śunjata zaczęła byc postrzegana jako coś. z naturą buddy jest jeszcze gorzej /przesadzam/, bo z automatu kieruje ku personifikacji, no i mamy cosia - a to żaden coś :oczami:
GreenTea pisze:Ale chyba u zenków zawsze ma się na myśli taki właśnie stan, nawet, gdy człowiek po uszy jest zanurzony w samsarze. ;)
...to taka samospełniająca się przepowiednia, to jest :luka:

pozdrawiam
:14:

ps
GreenTea pisze:To ja to zrobiłam, nie administrator. ;)
no tak, a czynności administracyjne, to tak tylko mimochodem u Ciebie się przejawiają :D
.
dane :580:
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

kunzang pisze:
GreenTea pisze:Ale chyba u zenków zawsze ma się na myśli taki właśnie stan, nawet, gdy człowiek po uszy jest zanurzony w samsarze.
...to taka samospełniająca się przepowiednia, to jest :luka:
A żebyś wiedział, udawaj, udawaj, aż w końcu się staniesz (buddą), ja też tak robię. :D


kunzang pisze:no tak, a czynności administracyjne, to tak tylko mimochodem u Ciebie się przejawiają :D
Proszę, jak ładnie: czynności administracyjne. :)
Obrazek


Pozdrawiam, gt
Ps. Diamentum, post skierowany do Karuny wrócił do poprzedniego wątku.
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

Cześć GreenTea.
GreenTea pisze:masz na myśli podzielenie wątku? To ja to zrobiłam, nie administrator. ;)
Dziel, przenoś według swego uznania :)
Zwróciłam na to uwagę z jednego powodu, o którym już wspomniałam: z mej strony nie ma kontynuacji rozmowy. Temat padł trupem, zanim się rozwinął. Ale może inne osoby pociągną wątek i jakaś satysfakcjonująca konkluzja z tej rozmowy wyniknie.
GreenTea pisze:Ale chyba u zenków zawsze ma się na myśli taki właśnie stan, nawet, gdy człowiek po uszy jest zanurzony w samsarze. ;)
U zenków o tym się (chyba) nie myśli, mało się o tym mówi, dużo się pracuje :)

Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Ok, dzięki.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Diamentum pisze:Zwróciłam na to uwagę z jednego powodu, o którym już wspomniałam: z mej strony nie ma kontynuacji rozmowy. Temat padł trupem, zanim się rozwinął. (...)
mam pytanie - na zakończenie - do Ciebie, zwykłe pytanie /tak na marginesie, uprzedzaj mnie proszę Pani, gdy zadajesz pytania zen, to wtedy pójdę sobie powisiec/. Błogosławiony kiedyś rzekł, iż Tathagata się nigdy nie narodził i nigdy nie nauczał - co to znaczy?

pozdrawiam
:14:

ps
Diamentum pisze:To Ty rozmawiasz o żalu i o tym jak to z nim jest.
zatem mamy nieporozumienie - nie, nie rozmawiam o żalu, rozmawiam o tym, co nie jest naturą buddy, tylko ją ma
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o praktykę - dobór metod do praktyki Wadżrajany oraz niskie umiejętności.

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

Cześć Kunzang. Wybacz przesuniecie w czasie, byłam na wyjeździe z dala od komputera.
Dzięki za Twoje pytanie :) Zastanawiam się co to znaczy 'zwykłe' żeby dać zwykłą odpowiedź. Hm...
kunzang pisze:mam pytanie - na zakończenie - do Ciebie, zwykłe pytanie /tak na marginesie, uprzedzaj mnie proszę Pani, gdy zadajesz pytania zen, to wtedy pójdę sobie powisiec/. Błogosławiony kiedyś rzekł, iż Tathagata się nigdy nie narodził i nigdy nie nauczał - co to znaczy
Tathagata się nigdy nie narodził i nigdy nie nauczał.

Albo tak: popadanie w skrajności.

Co do mojego pytania, to jeżeli bez przeszkód dałeś na nie odpowiedź, to to nie było prawdziwe pytanie zen :D
kunzang pisze:zatem mamy nieporozumienie - nie, nie rozmawiam o żalu, rozmawiam o tym, co nie jest naturą buddy, tylko ją ma
Ok, czyli teraz mamy całkowitą jasność.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: To nie jest naturą buddy - to ma naturę buddy.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Diamentum pisze:Wybacz przesuniecie w czasie, byłam na wyjeździe z dala od komputera.
Pani, zdarza się, że odpowiadam na posty po paru latach... znaczy, nie ma za co mnie przepraszac :)
Diamentum pisze:Dzięki za Twoje pytanie :) Zastanawiam się co to znaczy 'zwykłe' żeby dać zwykłą odpowiedź. Hm...
kunzang pisze:mam pytanie - na zakończenie - do Ciebie, zwykłe pytanie /tak na marginesie, uprzedzaj mnie proszę Pani, gdy zadajesz pytania zen, to wtedy pójdę sobie powisiec/. Błogosławiony kiedyś rzekł, iż Tathagata się nigdy nie narodził i nigdy nie nauczał - co to znaczy
Tathagata się nigdy nie narodził i nigdy nie nauczał.

Albo tak: popadanie w skrajności.
dziękuję za odpowiedź.
Diamentum pisze:Co do mojego pytania, to jeżeli bez przeszkód dałeś na nie odpowiedź, to to nie było prawdziwe pytanie zen :D
jasne... przeszkody są, i wtedy jest cacy, wtedy jest prawdziwe pytanie zen - dobrze, niech będzie :) zatem, proszę :) takich pytań mi oszczedzic w związku z tym, iż zbyt leniwy jestem, by zawracac sobie głowę przeszkodami - przeszkody nie są mą sprawą - zostawiam je tym, którzy chcą je miec.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: To nie jest naturą buddy - to ma naturę buddy.

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

kunzang pisze:(...) którzy chcą je miec.
Och, i nie mam już do czego się przyczepić :)

Dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: To nie jest naturą buddy - to ma naturę buddy.

Nieprzeczytany post autor: lwo »

Obrazek
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: To nie jest naturą buddy - to ma naturę buddy.

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

Leszku, chyba raczej tak?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
amogh
Posty: 3535
Rejestracja: pt mar 21, 2008 20:16
Płeć: mężczyzna
Tradycja: hołd nie-nazwanemu
Lokalizacja: piwnica Auerbacha

Re: To nie jest naturą buddy - to ma naturę buddy.

Nieprzeczytany post autor: amogh »

Albo tak...

Obrazek

... back to basics, jak to mówią... ;)
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: To nie jest naturą buddy - to ma naturę buddy.

Nieprzeczytany post autor: lwo »

amogh pisze:Albo tak...
Obrazek
... back to basics, jak to mówią... ;)
Obrazek
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: To nie jest naturą buddy - to ma naturę buddy.

Nieprzeczytany post autor: lwo »

dharmozjad pisze:Leszku, chyba raczej tak?
Miau?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nalanda - przemyślenia”