Rozbił się prezydencki samolot

Miejsce, gdzie możecie zamieszczać prośby o praktykę, mantrę, czy modlitwę w intencji...
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: pawel »

Ryuu pisze:
pawel pisze:Być może nie rozumiesz po co stoi.
Rozumie, rozumie i o to własnie chodzi. Z jednej strony ludzie stoją w tym momencie nawet 14 godzin by móc wejść do pałacu tylko po to by na chwilkę przejść obok dwóch trumien, a jednak stoją i dalej stać będą i prawdopodobnie jutro wieczorem też stanę.
:namaste: :padam:

W parkach w Warszawie powstają grządki w których są świeżo wsadzone tulipany.

:pray:
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
zboj
Posty: 30
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 01:36
Tradycja: Mahajana

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: zboj »

zdrowas Maryjo, laski pelna...
EWA
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 17:29

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: EWA »

Coś mi sie tu zaczyna nie podobac, a to cos to wypowiedzi a własciwie informacje pod linkami podanymi przez Pawła. Czy mówimy w tym temacie o współczuciu czy o insynuacjach politycznych?To zdaje sie buddyjskie forum.po co te linki? Jeszcze jeden "buddysta" zawsze pierwszy?
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

EWA pisze:Coś mi sie tu zaczyna nie podobac, a to cos to wypowiedzi a własciwie informacje pod linkami podanymi przez Pawła. Czy mówimy w tym temacie o współczuciu czy o insynuacjach politycznych?To zdaje sie buddyjskie forum.po co te linki? Jeszcze jeden "buddysta" zawsze pierwszy?
Osobiście uważam takie rzeczy za jakieś teorie spiskowe, ale co według Ciebie jest na tyle niefajnego w tym, że ktoś chce podzielić sie jakimiś informacjami, które u niego wywołują zmartwienie co do przyczyn i powodów tego wypadku, że aż zasłużył sobie na tytuł buddysty w cudzysłowie?
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
EWA
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 17:29

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: EWA »

Bo mam odczucie i przekonanie, że takie artykuły z niesprawdzonymi i niepotwierdzonymi wiadomosciami jątrzą niepotrzebnie temat, prowadzą do niepotrzebnych emocji, narzucaja okreslone myślenie. I napewno nie sa potrzebne w Gompie. Wg mnie, jesli juz cos robię, staram sie aby to było zrobione jak najlepiej, jesli jestem buddystką, staram sie postepować tak jak nakazuje mi moja religia, wyciszać emocje a nie je potegowac i jeszcze narzucać ( może to za duże słowo, ale nie mam czasu) innym.
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

EWA pisze:Jeszcze jeden "buddysta" zawsze pierwszy?
Cześć, a dlaczego piszesz tylko o Pawle, przecież Leszek i Igo również zamieścili linki. Ja zrozumiałam, że nie tylko Paweł usiłował coś za pośrednictwem podesłanych tekstów przekazać. Co konkretnie, ja też nie bardzo wiem, ale ufam, że nic niegodnego buddysty. :)

Pozdrawiam, gt
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: lwo »

EWA pisze:Bo mam odczucie i przekonanie, że takie artykuły z niesprawdzonymi i niepotwierdzonymi wiadomosciami jątrzą niepotrzebnie temat, prowadzą do niepotrzebnych emocji, narzucaja okreslone myślenie. I napewno nie sa potrzebne w Gompie. Wg mnie, jesli juz cos robię, staram sie aby to było zrobione jak najlepiej, jesli jestem buddystką, staram sie postepować tak jak nakazuje mi moja religia, wyciszać emocje a nie je potegowac i jeszcze narzucać ( może to za duże słowo, ale nie mam czasu) innym.
Witaj Ewo :) ,
ten wątek jest jak gdyby połączeniem dwóch wątków: wątku informacyjnego o katastrofie samolotu prezydenckiego i wątku z praktyką w intencji ofiar katastrofy. Tak ten wątek został rozpoczęty przez Ryuu jako informacja o katastrofie samolotu. Stąd zapewne są tutaj też informacje dotyczące szczegółów tej tragedii. Może i faktycznie lepiej by było gdyby w panelu ,,Intencja - Praktyka" były poruszane tylko kwestie dotyczące praktyki w intencji ofiar. Natomiast moim zdaniem, nie ma generalnie rzecz biorąc, nic ,,nie buddyjskiego" w dociekaniu jakie były faktyczne przyczyny katastrofy a nawet wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam :)
Leszek
EWA
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 17:29

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: EWA »

Rozumiem, niech będzie, :shake2: ale właściwie dlaczego nie mogę sie wypowiedzieć , że mnie sie to nie podoba? Pozdro dla wszystkich.
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

EWA pisze:ale właściwie dlaczego nie mogę sie wypowiedzieć , że mnie sie to nie podoba?
Ależ możesz :) przecież się wypowiedziałaś :D

pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

Znajomy podrzucił mi coś takiego, nie wiem co o tym sądzić :niepewny:

Untitled.wmv
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: pawel »

pawel pisze: Czy można stworzyć mgłę?
Pod tym linkiem tutaj: www.jstor.org/stable/4312144
jest artykuł na temat modyfikacji pogody. Jest w nim napisane, że w 1975 roku ZSRR i USA zgłosiły na Genewską Konferencję na temat Rozbrojenia projekt konwencji dotyczącej niewykorzystywania modyfikacji klimatu w celach militarnych ani innych wrogich.
:)
Ze swej strony bardzo cieszy mnie prośba pana Seremeta skierowana do wszystkich o powściągliwość w wypowiedziach na temat przyczyn katastrofy.
:)
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: booker »

Damian907 pisze:Znajomy podrzucił mi coś takiego, nie wiem co o tym sądzić :niepewny:

Untitled.wmv
Jak to co sądzić? Przecież to super materiał na brukową teorię spiskową.

Aż się ciśnie do umysłu - drzwiami i oknami. :)
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

Można interpretować różnie, niezaprzeczalnym jednak jest że słychać strzały, a to powinno włączyć naszą czujność.
Awatar użytkownika
sugarglider
Posty: 192
Rejestracja: czw lis 26, 2009 22:41
Tradycja: Dzogczen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: sugarglider »

bo że w wyniku ognia odpaliły magazynki pistoletów BORowców to zbyt łatwe wyjaśnienie...
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: pawel »

lepiej skupcie się na faktach zamiast na bajaniach: http://www.tvn24.pl/0,1653371,0,1,zmusz ... omosc.html
Premier Putin proponował aby gospodarzem śledztwa nie była Rosja.
fragment materiału: "- Ja wiem jaki jest tego wszystkiego cel i kto robi larum - dodaje Edmund Klich. - Ludzie, którzy są odpowiedzialni za tę katastrofę chcą zwalić wszystko na pilotów. A oni są tymi, którzy na końcu łańcucha zbierają błędy wszystkich. Błąd tkwi bowiem w systemie. Lotnictwo państwowe jest w permanentnym kryzysie - ocenia kategorycznie szef PKBWL. Jego zdaniem katastrofa CASY nie nauczyła tych, którzy mogli naprawić system, niczego."

Zostawienie prowadzenia śledztwa Rosji to próba chronienia własnych tyłków przez tych którzy rzeczywiście są odpowiedzialni.
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
wyzwolenie
konto zablokowane
Posty: 373
Rejestracja: sob mar 22, 2008 11:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: natura

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: wyzwolenie »

OM AH RA PA TSA NA DHI
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Rozbił się prezydencki samolot

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Do wątku o wyjątkowości śmierci i sensie modlitwy: tędy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gompa”