Historia buddyzmu

książki artykuły i wywiady o tematyce buddyjskiej

Moderatorzy: kunzang, Har-Dao, iwanxxx

Awatar użytkownika
chrystian
Posty: 316
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 00:34
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ścieżka Sutry Serca
Lokalizacja: Kraków

Historia buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: chrystian »

Poszukuję książki o znamiennym tytule - "History of Buddhism". Niekoniecznie chodzi mi o dokładnie taki tytuł, lecz o temat związany z historią buddyzmu na przestrzeni wieków. Innym słowy całościowy opis historii buddyzmu. Z tego co wiem, na polskim rynku nie ma takiej pozycji. Dlatego może ktoś z Was zna taką pozycję i wskaże możliwe źródło nabycia. Za co serdecznie dziękuję.

Chrystian
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Historia buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Hej,
jest "Historia filozofii buddyjskiej" Volkera Zotza, wydana już dawno, może prywatnie gdzieś ją dostaniesz (bywa w bibliotekach). Daje dobry wgląd w ewolucję buddyzmu i w różne szkoły buddyjskie, ale głównie pod kątem poglądu buddyjskiego, sposobu praktykowania raczej nie, choć i poniekąd również.

pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
chrystian
Posty: 316
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 00:34
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ścieżka Sutry Serca
Lokalizacja: Kraków

Re: Historia buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: chrystian »

Dzięki za odpowiedź. Znam tę książkę, i jak dla mnie nieco za wąsko. Poszukuję książki opisującej dzieje buddyzmu na przestrzeni dziejów aż do XX wieku. W tym ewolucja filozoficzna wszystkich tradycji buddyjskich. Przyznam nie wiem czy ktokolwiek podjął się tak monstrualnego zadania, aby opisać i to w miarę dokładnie dzieje/historię buddyzmu.

W pokłonie
Chrystian
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”