Jodo Shinshu

Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
macszym pisze:a kto ich nie zna? ;)
Wszyscy poza wymiarem dharmakaji ;)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

kunzang pisze:Wszyscy poza wymiarem dharmakaji
Pewnie masz rację.
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

I jeszcze pogrzebałam - w kwestii nauczyciela tam niespotykane dla mnie zasady panują, chociaż już prawie rok temu dziwiłam się, że umieszczają z imienia i nazwiska pewnego pana z etykietką alkoholika...Proszę co można na ich stronce wyczytać:

"Informacja!

Opat zawiadamia, ze [admin edit 22.05.2020/iwanxxx - tu znajdowały się dane osobowe] nie są uczniami Opata, nie reprezentują ani fizycznie, ani moralnie, ani doktrynalnie Sanghi."

Czy zastosowano tu wersję - nauczyciel rezygnuje z uczniów (?). Czy też uczniowie zrezygnowali z nauczyciela? Może się któraś z osób wypowie, czym zasłużyła sobie na piętno umieszczenia swojego nazwiska na stronce internetowej?
Próbowali rozkręcić własny biznes shin-buddyjski? Składek nie płacili?
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Może Abgal wiedziałby coś na ten temat, ale od jakiegoś czasu się niestety nie pokazuje na forum.
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

w takim razie mam nadzieję, że abgal się wkrótce odezwie w tym wątku i nie zalicza jakiegoś dołka....
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

jh pisze:Jeśli dobrze pamiętam to właśnie o tej szkole lama Ole mówił że ich główną praktyką jest modlenie się o pieniądze, mogę się mylić ale jeśli członkami tej właśnie są Tian Turner i piłkarz Baggio to właśnie tak.
Tina Turner i Roberto Baggio są w SGI. Tak jak Orlando Bloom i sporo innych gwiazd.

Co do Jodo Shinshu - zastanawiam się, czy dobrze przemyśleli zamieszczenie na stronie tego tekstu. Wygląda to co najmniej niepoważnie. Efekt może być odwrotny do zamierzonego - "człek zbiera, co zasieje", że pozwolę sobie ich zacytować.

Pzdr
Piotr
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

Wydaje mi się, że nikt tam nic nie przemyślał - oprócz kapłanki, która kazała to umieścić, a brać zakonna i siostrzana karnie wykonała.

Jak czytam - trzeba mieć prawojazdy i najlepiej samochód - to podejrzewam, że za szofera trzeba robić.
Jak czytam o imacu - po kiego komuś ten komputer, jak nie jest grafikiem? - to podejrzewam, że książkę pani kapłanki każą złożyć i wydać.
Zarzekają się, że to nie rekrutacja, a pracowników z kwalifikacjami (wyższe, angielski plus języki azjatyckie) szukają :)))) :!:
No i pytań nie miej, wątpliwości - jeszcze gorzej - bo pani kapłanka nie zregeneruje sił i czasu na jałowe dyskusje nie będzie tracić.
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: abgal »

Iriomote, jako że Polska Sangha Jodo Shishu jest członkiem 'Misji Buddyjskiej - Trzy Schronienia'
http://misja.mahajana.net/index.php?osrodki#warszawa2
, sugeruję, byś miast przedstawiać swoją teorię spiskową, zasięgnęła języka co do Myoshu Jędrzejewskiej sensei, jej działalności oraz działalności Polskiej Sanghi Jodo Shinshu (jak również charakteru tej działalności) u Czcigodnego Kanzena, którego ponoć szanujesz i cenisz.
Z mojej strony EOT.

P.S.: Abgal nie jest członkiem ani nie jest związany z Polską Sanghą Jodo Shinshu.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
iwanxxx pisze:Co do Jodo Shinshu - zastanawiam się, czy dobrze przemyśleli zamieszczenie na stronie tego tekstu.
Właśnie...
By było zabawniej, tego typu podejście jakie prezentuje Opat, novum nie jest. Na przykład, jeżeli rzeczywiście podąża się ścieżką danego cyklu tantrycznego, wymagania w stosunku do adepta są podobne, choć o prawie jazdy się nie wspomina ;)
Trochę z innej bajki, tylko w ramach przykładu. Poniższe cytaty są związane ze ścieżką tantry Matki w yungdrung bon.
Jongdzin Tenzin Namdak Rinpocze pisze: Wykwalifikowany uczeń
W poprzedniej części wyjaśniono jak kwalifikować wszystkich mistrzów. Wykwalifikowany mistrz posiada szesnaście punktów, a dzierżawca linii osiem. Jeśli te osiem punktów wydłużymy o szesnaście, otrzymamy dwadzieścia cztery. Ktoś kto posiada te dwadzieścia cztery właściwości, może być mistrzem dzogczen (rdzogs chen), tantry lub wysokich nauk. Ktoś kto jest uczniem, również musi być wykwalifikowany. W przeciwnym razie wszystkie nauki jakie otrzyma będą zmarnowane.
Wykwalifikowany uczeń musi posiadać osiem punktów.
(1) Musi pochodzić z czystej rodziny i mieć o wiele mniej pożądania niż zwykły człowiek w stosunku do warunków życia.
(2) Jego własny umysł musi być stabilny i niezbyt frywolny. Nie może pragnąć zbyt wielu rzeczy i gromadzić ich tak jak w supermarkecie. Nie powinien poddawać się zmianom.
(3) Jeśli posiada jakieś własności i bogactwo, to musi potrafić ofiarować to bóstwom i być szczodrym. Praktykuje to bardzo często. Niekoniecznie musi posiadać bogactwo. Wystarczy aby potrafił ofiarować cokolwiek posiada, stosownie do swych warunków. Powinien być szczodry dla biednych i potrzebujących pomocy, bez żadnego oczekiwania na odpłatę.
(4) Jakiekolwiek nauki otrzymuje, bezpośrednio próbuje je cierpliwie praktykować. Kiedy już się poświęcił i zaczął, stara się tego nie zatracić i nie przerywać.
(5) Kiedy już posiada zaufanie i poświęcenie, powinny być one stabilne i niezmienne. To znaczy, że nie powinien być zbytnio wplątany w warunki życia i samsarę, lecz próbować być mniej pożądliwym oraz myśleć o przyszłości i następnym żywocie. Kiedy już zaczął, nie przerywa, idzie dalej przed siebie póki nie umrze.
(6) Posiada rozległy umysł. Nie jest zbyt pożądliwy w stosunku do warunków życia i zawsze dba o sens - o ciało, mowę i umysł. Bardzo uważnie i często integruje wszystko z pozytywnymi działaniami. Zawsze trzyma się z dala od negatywności i posiada wielki umysł. Nie potrzebuje sprawiać cierpienia jakimkolwiek innym istotom. Bardzo silnie dba o ciągłe praktykowanie z zaufaniem i wiarą.
(7) Nie zwraca uwagi na warunki życia, myśli tylko o przyszłości i o następnym żywocie. Kiedy już zaufa naukom, poświęca się nirwanie, buddzie, dharmie i sandze. Zawsze stara się to utrzymywać. Jest to główna rzecz.
(8) Nigdy nie zapomina o bodhiczicie i nirwanie, oraz nie dba o warunki życia. Myśli dużo o przyszłości i o następnym żywocie - przygotowuje się na niego i gromadzi zasługę. Ciało, mowę i umysł, zawsze integruje z zaletami. Jeśli jego życie jest ciężkie, a warunki w których żyje nie są dobre, nadal nie łamie swojej obietnicy i nie przerywa praktyki. Musi studiować, słuchać, praktykować i medytować. To wszystko nie jest łatwe, ale musi się zdeterminować i robić to cierpliwie.

Te wszystkie osiem punktów kwalifikuje praktykujących i ludzi. Mam nadzieję, że jest to jasne.
Jongdzin Tenzin Namdak Rinpocze pisze:Niekwalifikowany uczeń
Teraz opiszemy niekwalifikowanego ucznia. Jest tutaj osiem punktów.
(1) Jest to osoba, która bardzo dużo plotkuje i ma natłok myśli. Posiada niestabilny umysł i chciałaby wszystko wiedzieć, jednak nic jej się nie udaje. Jest jak szpieg. Praktykuje bardzo mało i zabiera się za zbyt wiele rzeczy na raz.
Zatrzymajcie się teraz na chwilę i sprawdźcie sami, czy wasz umysł i zachowanie takie nie jest. Spróbujcie się na chwilę zatrzymać.
(2) Wszystko co robi taki uczeń jest nieważne i nierozsądne, podobne do snu - nierealne i bez motywacji. Zawsze mówi kłamstwa i rozmawia z ludźmi w sposób nieprzyjacielski. Wszędzie rozpowiada wiele różnych rzeczy i próbuje sprawdzać innych. Rozmawia o zbyt wielu rzeczach i stwarza problemy.
(3) Nie zachowuje w swym umyśle żadnych nauk jakie otrzymał. Przypomina pęknięty dzbanek. Czegokolwiek byśmy do niego nie wlali, on zawsze przecieka. Jakiekolwiek otrzymał nauki, niczego nie próbuje praktykować, wszystko odchodzi w dal i jest zmarnowane.
(4) Słucha i studiuje nauki tylko po to, by nagromadzić własności, nie myśląc przy tym o innych istotach. We wszystkim co robi, nie ma żadnej właściwej motywacji. Jest jakby obłąkany.
(5) Kiedy się z kimś spotyka, jest bardzo przyjacielski i miły, ale później za plecami tej osoby mówi złe rzeczy.
(6) Jego umysł bardzo łatwo podlega zmianom i jest frywolny. Wszystko co słyszy, jest dla niego trudne i wylatuje z głowy. Nie potrafi niczego utrzymać i nie można na nim polegać. Ma bardzo lekki umysł. Jeśli powie mu się jakiś sekret, zaraz go rozpowiada. Jego umysł jest niczym piórko na niebie.
(7) Mowa takiego ucznia jest często gniewna i poniżająca. W niczym nie można na nim polegać, zawsze sprawia kłopoty wewnątrz sanghi i między przyjaciółmi w dharmie. Gdy się z nim rozmawia jest miły i przyjemny, ale za plecami rozpowiada złe rzeczy.
(8) Kradnie między przyjaciółmi i jest jak szpieg - gromadzi informacje i rozpowiada je innym, również mistrzom, przyjaciołom w dharmie i ludziom. Zawsze stwarza kłopoty. Nowych przyjaciół wita z radością, a starych odrzuca.

Dla takiej osoby musimy być przyjacielscy i stosować dobre metody, by ją od nas odesłać. Nie możemy jej odsyłać w sposób gniewny, lecz pokojowy. Musimy używać dobrych metod. Niech każdy sam sprawdzi, czy posiada jakiekolwiek z tych zachowań, a jeśli je posiada, to niech spróbuje je samemu oczyścić. Wszystkie te zachowania niszczą utrzymywanie ważnych nauk wewnątrz sanghi. Osoby wykwalifikowane i niekwalifikowane powinny być pokojowo nastawione w stosunku do siebie, wtedy sangha będzie sobie wierna. Wiem, że trudno jest komuś coś nadmienić jeśli jego zachowanie jest niewłaściwe, lecz wszyscy, którzy mają jakieś zrozumienie oraz ci co potrafią rozróżnić co jest dobrą właściwością, a co nie, powinni spróbować w jakiś sposób oczyścić takie osoby. Jeśli nie pomagają żadne metody, wtedy spróbujmy wiernie i pokojowo odsunąć się na bok. Wszystko to służy stworzeniu czystej sanghi. Ważne aby się tego nauczyć.
Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

kunzang pisze:By było zabawniej, tego typu podejście jakie prezentuje Opat, novum nie jest.
Novum może nie, ale na pewno curiosum :D
abgal pisze:P.S.: Abgal nie jest członkiem ani nie jest związany z Polską Sanghą Jodo Shinshu
Pewnie Maca nie umiesz obsłużyć, przyznaj się :lamer:

Na szczęście jest jeszcze zen.
Jak mówią w Korei: "Gówniany człowiek zostaje mnichem, gówniany mnich zostaje mnichem zen, gówniany mnich zen staje się buddą."

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: LordD »

abgal pisze:Abgal nie jest członkiem ani nie jest związany z Polską Sanghą Jodo Shinshu.
A z jaką sanghą jesteś związany?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
iwanxxx pisze:Jak mówią w Korei: "Gówniany człowiek zostaje mnichem, gówniany mnich zostaje mnichem zen, gówniany mnich zen staje się buddą."
Jasne :) Stąd się wzięła słynna odpowiedź: gówno na patyku ;)
Jeżeli chodzi o mnie, to odpadam w przedbiegach - nie mam prawa jazdy /że o reszcie nie wspomnę/.

To dziwna wypowiedź Opata jest, jak dla mnie. Może coś się wydarzyło, a może chodzi o elitaryzm... itd

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

abgal pisze:Iriomote, jako że Polska Sangha Jodo Shishu jest członkiem 'Misji Buddyjskiej - Trzy Schronienia'
http://misja.mahajana.net/index.php?osrodki#warszawa2
, sugeruję, byś miast przedstawiać swoją teorię spiskową, zasięgnęła języka co do Myoshu Jędrzejewskiej sensei, jej działalności oraz działalności Polskiej Sanghi Jodo Shinshu (jak również charakteru tej działalności) u Czcigodnego Kanzena, którego ponoć szanujesz i cenisz.
Z mojej strony EOT.

P.S.: Abgal nie jest członkiem ani nie jest związany z Polską Sanghą Jodo Shinshu.
To nie żadna teoria spiskowa tylko głośne myślenie w ramach prowokacji :).
Jeśli chodzi o tą szkołę, to mają w ramach Misji wolną rękę i nikt nie kwestionuje metod Myoshu Agnes Jędrzejewskiej.
Rok temu mnie tknęło coś dziwnego, jak umieścili z nazwiska jakiegoś pana - że alkoholik, ale mimo że wtedy zapukałam z pytaniem do Misji, to się obeszłam smakiem., więc Twoje rady chybione, nie będę pisać na Bedryczów.
Mam więc nadzieję, że ktoś z ex członków naprostuje moje plotkarskie zapędy :).
Ta szkoła to o ile mi wiadomo - żadna wadżrajana i skupia ludzi świeckich, a do ludzi świeckich mówi się i pisze normalnym, nieoszołomskim językiem ???
Może jak będą budować świątynię to dadzą ogłoszenie, że przyjmą w swe szeregi rzemieślników (z komentarzem - to nie jest żadna rekrutacja). :hyhy:
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,
iwanxxx pisze:Tak jak Orlando Bloom i sporo innych gwiazd.
np. Courtney Love :zdziwko:

Pozdrawiam,
piotrek
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: booker »

iriomorte pisze:Ta szkoła to o ile mi wiadomo - żadna wadżrajana
Hm. Od kiedy Jodo Shinshu to Wadżrajana ?.. :luka:

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

JS to właśnie żadna wadżrajana - to apropo analogii kunzanga między nauczycielami...
apropo moich domysłów w sprawie maca: Jest coś takiego jak:

Wydawca: Agencja Wydawnicza DharmaEn, jedna z pań z tapety ma takie samo nazwisko jak pan widniejący pod tym szyldem...koniec na razie zabaw, brak mi tematu dla postaci Sensei więc zakładam
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

Jak dla mnie
Opus Buddae :D

Z drugiej strony - przecież każdy Nauczyciel ma prawo wyznaczać swoje kryteria co członków swojej sanghi.
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Igo pisze:1. Nie wolno używać żadnych środków odurzających, stymulujących (poza kawą i herbatą), alkoholu, lekarstw działających na ośrodkowy układ nerwowy - nigdy.

2. W czasie naszych świąt, szkoleń kilkudniowych, pielgrzymek i odosobnień nie wolno uprawiać seksu nawet ze swym legalnym całkiem małżonkiem. Żyjemy zaś albo w celibacie, albo z swymi partnerami, których nie zdradzamy. (Żadnej tzw. "swobody seksualnej"!!!). Nie ubieramy się prowokująco.

3. Nie mamy długów poza legalnymi kredytami w bankach, ponieważ te ostatnie są transakcją nie długiem.

4. Stać nas na dach nad głową, szkolenia za granicą, zakup książek, utrzymanie komputera klasy iMac, posiadamy prawo jazdy i najlepiej własny samochód.

5. Jesteśmy zdeterminowani do posłuszeństwa wobec Nauczyciela i szacunku wobec Nauk Buddy oraz Sanghi, która te Nauki przechowuje.
Skoro ktoś spełnił te 5 punktów, to ja pytam:
po cholerę jeszcze dodatkowo praktykować?

:>

A najśmieszniejsze jest to, ze tak samo kryteria stawialiśmy wszelkim chcącym przyłączyć się do redakcji satan.pl. Ot fajoska socjotechnika i lecenie na "elytarnosci". Że sataniści, to rozumiem, ale że w buddyzmie to znalazłem... Home sweet home ;)
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
arahat
Posty: 29
Rejestracja: wt gru 30, 2003 19:49
Kontakt:

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: arahat »

Nie wiem czy to o tej wlasnie szkole buddyjskiej wypowiadal sie lama Ole. Raczej bym przypuszczal, ze moglo mu chodzic predzej o nichiren albo SGI. Zwlaszcza chyba SGI "slynie" z takich praktyk:

arahat klika:
praktyka dla "kasy" odnosi sie do sgi ale jest to zwiazane z pewnym haczykiem dla poczatkujacych: w tym swiecie statystycznie ujmujac wszytskim chodzi o kase...nawet mnich musi sie o nia prosic...
codziennie inny buddyzm a koniec ten sam...
Awatar użytkownika
arahat
Posty: 29
Rejestracja: wt gru 30, 2003 19:49
Kontakt:

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: arahat »

Skoro ktoś spełnił te 5 punktów, to ja pytam:
po cholerę jeszcze dodatkowo praktykować?

arahat klika:
mniej pracy dla "prowadzacego" a owoce juz widoczne za tego zywota: karma "prowadzacego" caly czas na plusie...
codziennie inny buddyzm a koniec ten sam...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj
arahat pisze:arahat klika:
kunzang klika do arahata:
Proszę :) gdy cytujesz danego forumowicza, zaznacz od siebie kogo cytujesz /skoro nie stosujesz BBcode/.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
arahat
Posty: 29
Rejestracja: wt gru 30, 2003 19:49
Kontakt:

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: arahat »

kunzang klika do arahata:
Proszę :) gdy cytujesz danego forumowicza, zaznacz od siebie kogo cytujesz /skoro nie stosujesz BBcode/.

arhat klika:
w gassshhhho, posypuje sie popiolem...
codziennie inny buddyzm a koniec ten sam...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj
arahat pisze:w gassshhhho, posypuje sie popiolem...
Popiół dla demonów :) mi sprawisz radość :hyhy: gdy będziesz świadom, iż masz 45 min na edycję swego postu /by jednego pod drugim bytu zbędnego nie tworzyć/, będąc przejrzystym w tym, do czego się odnosisz, lub cytujesz :oczami:
Nie sądzę, by to mogło urągać manierze pisania Twego ;)

Pokłon
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Kunzi, użyłeś słowa "mi". Widziałem ;>
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Intraneus pisze:Kunzi, użyłeś słowa "mi". Widziałem ;>
Spoko. Popracuję nad tym.
Dygresja :wstyd: Wiesz, jak czukcze :niepewny: /Syberia/ określają siebie? ...mówią o sobie: moja - moja to... moja tamto... extra :cwaniak:

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

czułbys się między nimi jak swój ;) gdyby nie to zimno :dobani:
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

kunzang pisze:moja
mo - ja... a jednak. :)
Kotek

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Kotek »

Jestem jednym z ex-sangowiczów Jodo Shinshu, może uda mi się trochę rozjaśnić sytuację,

Wypowiedzi niektórych osób komentujących informacje, zamieszczane na stronie Polskiej Sanghi Jodo Shinshu, do złudzenia przypominają mi "Rejs" i Stanisława Tyma który przespał cały występ śpiewaka, jednak gdy obudził się już po występie ochoczo zaczął go komentować :)

Wydaję mi się bezcelowym wysnuwanie daleko idących wniosków na podstawie szczątkowych informacji które zostają zamieszczone na stronie Jodo Shinshu.

Prawda wygląda następująco: powodem usunięcia części praktykujących z Sanghi była ich niezdolność podążania za bardzo intensywnym tokiem praktyk i nauk które w sandze się odbywały.
W wypowiedziach powyżej padł argument że Jodo Shinshu to szkoła dla raczej ograniczonych intelektualnie, zapewniam że grubo się ta osoba pomyliła w tym sądzie. I proszę nie uważać że praktykowanie Jodo Shinshu to tylko powtarzanie Imienia Namu Amida Butsu. To jest tylko baza do naprawdę ciężkiej intelektualnej pracy.

W Namu Amida Butsu - były sangowicz.
jh
Posty: 141
Rejestracja: czw cze 21, 2007 19:07
Tradycja: Diamentowa Droga

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jh »

Jestem jednym z ex-sangowiczów Jodo Shinshu, może uda mi się trochę rozjaśnić sytuację,

Wypowiedzi niektórych osób komentujących informacje, zamieszczane na stronie Polskiej Sanghi Jodo Shinshu, do złudzenia przypominają mi "Rejs" i Stanisława Tyma który przespał cały występ śpiewaka, jednak gdy obudził się już po występie ochoczo zaczął go komentować :)

Wydaję mi się bezcelowym wysnuwanie daleko idących wniosków na podstawie szczątkowych informacji które zostają zamieszczone na stronie Jodo Shinshu.

Prawda wygląda następująco: powodem usunięcia części praktykujących z Sanghi była ich niezdolność podążania za bardzo intensywnym tokiem praktyk i nauk które w sandze się odbywały.
W wypowiedziach powyżej padł argument że Jodo Shinshu to szkoła dla raczej ograniczonych intelektualnie, zapewniam że grubo się ta osoba pomyliła w tym sądzie. I proszę nie uważać że praktykowanie Jodo Shinshu to tylko powtarzanie Imienia Namu Amida Butsu. To jest tylko baza do naprawdę ciężkiej intelektualnej pracy.

W Namu Amida Butsu - były sangowicz.
A Ciebie za co wyrzucili? Inteligencja jest więc chyba Maca nie masz.
Awatar użytkownika
nayael
Posty: 479
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:33
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Kontakt:

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: nayael »

Kotek pisze:powodem usunięcia części praktykujących z Sanghi była ich niezdolność podążania za bardzo intensywnym tokiem praktyk i nauk które w sandze się odbywały.
Jeśli to nie tajemnica: czy ta niezdolność była podyktowana brakiem czasu lub determinacji, czy brakiem prawa jazdy itp.?

P.S. Nie pytam ze złościwości, tylko z ciekawości.
이 뭣고?
Kotek

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Kotek »

Wszystko jest wypadkową braku determinacji. Jak masz odpowiednią determinację to resztę przeskoczysz.

Pozdrawiam
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

[quote="Kotek"]Jestem jednym z ex-sangowiczów Jodo Shinshu, może uda mi się trochę rozjaśnić sytuację,
"Wydaję mi się bezcelowym wysnuwanie daleko idących wniosków na podstawie szczątkowych informacji które zostają zamieszczone na stronie Jodo Shinshu."

Jak najbardziej się zgadzam, można napisać bezpośrednio do sanghi jako zainteresowany po wyjaśnienia - które nie za bardzo wszystko wyjaśniają...ale jak wiadomo w tej szkole - autorytetu nauczyciela bezwzględnie się nie podważa, nawet w kwestii maca :)))))). Dlatego radosna twórczość w sferze fantazji tu zakwita.
Poza tym informacje tam zamieszczone nie są szczątkowe - ale jak najbardziej konkretnie zapowiadające bezdyskusyjność w spełnianiu standardów wg.Nauczycielki.
Kotek

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Kotek »

A Ciebie za co wyrzucili? Inteligencja jest więc chyba Maca nie masz.


Mnie nikt nie wyrzucił. Sam odszedłem.
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

Kotek pisze:Prawda wygląda następująco: powodem usunięcia części praktykujących z Sanghi była ich niezdolność podążania za bardzo intensywnym tokiem praktyk i nauk które w sandze się odbywały.
W wypowiedziach powyżej padł argument że Jodo Shinshu to szkoła dla raczej ograniczonych intelektualnie, zapewniam że grubo się ta osoba pomyliła w tym sądzie. I proszę nie uważać że praktykowanie Jodo Shinshu to tylko powtarzanie Imienia Namu Amida Butsu. To jest tylko baza do naprawdę ciężkiej intelektualnej pracy.

W Namu Amida Butsu - były sangowicz.
Powiem tak w sandze Jodo shinshu nie byłem ale kiedyś byłem członkiem Sanghi lamy Ole. Czyli płaciłem składki, machałem łopata przy budowie ośrodka i czasem medytowałem, raz byłem w komisji rewizyjnej.
Ale wiem, ze przyszedł okres gdy przewodniczący dał cynk, ze trzeba cos zrobić z lupen proletariatem w ośrodku czyli z takimi co nocowali za krzywy ryj, żarli za darmo, chodzili brudni i śmierdzący lub prali i korzystali ze wszystkiego w ośrodku gratis. Nawet karty telefoniczne kładli na ołtarz bo myśleli ze im się załaduje. Był taki co wyciągał penceta ze skarbonki ośrodka kasę na własny użytek. Przewodniczący powiedział wypier papier lumpą, bezrobotnym, moczy morda, psycholą, wszelkiej maści. Do ośrodka mają przychodzić sami porządni. Tak już jest na świecie, ze każda grupa religijna by chciała żeby wiej sandze chodzili sami mądrzy, bogaci i przystojni, ludzie z pozycją społeczną, ale często tak bywa, ze jak ktoś sobie radzi wżyciu to raczej nie czuje ochoty na medytowanie. Przewodniczący mawiał kto nie radzi sobie wżyciu niech nie zabiera się za praktykę bo sobie nie poradzi .Może to i racja?
Ale czasem nieudacznik życiowy może poznać ciekawe metody pracy ze swoim umysłem w ośrodku i poprawić jakoś swojego życia, ktoś ze sanghi może tez mu pomoc. Trzeba jednak przyznać ze spuścizna katolicka była bardziej nastawiona na pomaganie słabym raczej ten rys w buddyzmie pojawił się nie dawno. Pojawiły się przytułki dla dzieci i bezdomnych np. w Mongolii na prośbę Dalajlamy, który powiedział, ze należy brać przykład w tej sprawie z katolików. Buddyzm japoński moim zdaniem bardzo stawia na ludzi radzących sobie w życiu podejrzewam, ze wynika to z kultury japonskie i tradycji samuraja wojownika, a buddyzm tybetański trochę jest skażony kastowością, indyjska taką maż karme musisz cierpieć, ja ci nie pomogę. Dobrze, ze buddyzm europejski stawia na pomaganie innym nie tylko w deklaracjach i motywacjach do praktyki ale i tez realnie komuś pomóc.
Awatar użytkownika
nayael
Posty: 479
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:33
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Kontakt:

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: nayael »

Milarepa pisze:Nawet karty telefoniczne kładli na ołtarz bo myśleli ze im się załaduje.
:rotfl:
Milarepa pisze:Przewodniczący mawiał kto nie radzi sobie wżyciu niech nie zabiera się za praktykę bo sobie nie poradzi .Może to i racja?
Przewodniczący - tzn. kto? Nie chodzi mi o nazwisko, tylko o funkcję.
이 뭣고?
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

nayael pisze:Przewodniczący - tzn. kto? Nie chodzi mi o nazwisko, tylko o funkcję.
Przewodniczący ośrodka w Krakowie ale teraz z tego co wiem jest ktoś inny. Wiem, ze teraz w ośrodku są tak zwane gorące krzesła gdzie są poruszane tego typu tematy. Wydaje mi się ze jest dobrze, ze można o tym rozmawiać.
marta

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: marta »

Intraneus pisze:
Igo pisze:1. Nie wolno używać żadnych środków odurzających, stymulujących (poza kawą i herbatą), alkoholu, lekarstw działających na ośrodkowy układ nerwowy - nigdy.

2. W czasie naszych świąt, szkoleń kilkudniowych, pielgrzymek i odosobnień nie wolno uprawiać seksu nawet ze swym legalnym całkiem małżonkiem. Żyjemy zaś albo w celibacie, albo z swymi partnerami, których nie zdradzamy. (Żadnej tzw. "swobody seksualnej"!!!). Nie ubieramy się prowokująco.

3. Nie mamy długów poza legalnymi kredytami w bankach, ponieważ te ostatnie są transakcją nie długiem.

4. Stać nas na dach nad głową, szkolenia za granicą, zakup książek, utrzymanie komputera klasy iMac, posiadamy prawo jazdy i najlepiej własny samochód.

5. Jesteśmy zdeterminowani do posłuszeństwa wobec Nauczyciela i szacunku wobec Nauk Buddy oraz Sanghi, która te Nauki przechowuje.
Skoro ktoś spełnił te 5 punktów, to ja pytam:
po cholerę jeszcze dodatkowo praktykować?

:>

A najśmieszniejsze jest to, ze tak samo kryteria stawialiśmy wszelkim chcącym przyłączyć się do redakcji satan.pl. Ot fajoska socjotechnika i lecenie na "elytarnosci". Że sataniści, to rozumiem, ale że w buddyzmie to znalazłem... Home sweet home ;)


Z tego co wiem to te "transakcje" bankowe są bardzo imponujące, swego czasu były o tym informacje na stronie, z nazwiskami, kto ile wziął kredytu i oddał go czcigodnej myoshu.
Rekordziści zaciagnęli kredyt na 1.300.000. zł - i były to osoby zatrudnione na czas określony. Chyba trudno pogodzić walkę o spłatę takiego kredytu z rozwojem duchowym.
Moim zdaniem zmuszanie ludzi, żeby zaciągali takie kredyty nie ma nic wspólnego z buddyzmem
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

marta pisze:Moim zdaniem zmuszanie ludzi, żeby zaciągali takie kredyty nie ma nic wspólnego z buddyzmem
A skąd wiadomo o zmuszaniu?

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Ich własny zmanipulowany umysł ich do tego zmusza
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

ktos jednak to wykorzystuje
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Jak najbardziej. I zapewne ten ktoś wie, jak wygląda sytuacja tych osób.
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Intraneus pisze:Ich własny zmanipulowany umysł ich do tego zmusza
A skąd wiadomo o manipulacji?
ktos jednak to wykorzystuje
A wiesz na co?

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

iwanxxx pisze:A wiesz na co?
nie, a ty?
faktem jest jednak ze zaciagaja ludzie bardzo duze KREDYTY.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Nie, ja nie wiem nic. Ale nie lubię tworzenia teorii spiskowych na podstawie niepotwierdzonych informacji.

Pzdr
Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Mahajana”