Jodo Shinshu

Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

to nei jest teoria spiskowa bo nikt nie jest tutaj ukryty.
poza tym, dla mnie ktos zaciagajacy taki duzy kredyt, jest zmanipulowany.
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

jerez pisze:dla mnie ktos zaciagajacy taki duzy kredyt, jest zmanipulowany.
a może szczęśliwy?
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

albo i nie.
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

jerez, wziąłeś kredyt na sanghę?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
marta pisze:Rekordziści zaciagnęli kredyt na 1.300.000. zł - i były to osoby zatrudnione na czas określony.
Na stronie była też podana informacja, że te osoby są zatrudnione na czas określony?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

jerez pisze:poza tym, dla mnie ktos zaciagajacy taki duzy kredyt, jest zmanipulowany.
No to wyobraź sobie sytuację, że sangha bardzo chce mieć swoją świątynię. Stałe miejsce to podstawa rozwoju na przyszłość. Kilku dobrze sytuowanych członków zgadza się wziąć na to kredyt i go spłacać. Jeszcze do zeszłego roku odsetki stanowiły koszt uzyskania przychodu w picie, więc mogli zejść jeden próg podatkowy w dół. Zmanipulowani, czy szczodrzy?

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
iwanxxx pisze:No to wyobraź sobie sytuację, że sangha bardzo chce mieć swoją świątynię. Stałe miejsce to podstawa rozwoju na przyszłość. (...)
To chyba tyczy sie każdej sangi - znaczy, każda sanga chce mieć takie miejsce, lub miejsca.
iwanxxx pisze:(...) Zmanipulowani, czy szczodrzy?
No właśnie.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

iwanxxx pisze:A skąd wiadomo o manipulacji?
Manipulowanie ludźmi na "elytarne grupy". To mam na myśli, a nie jeakieś hardkorowe pranie mózgu
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

macszym pisze:jerez, wziąłeś kredyt na sanghę?
nie, a ty?
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

iwanxxx pisze:Zmanipulowani, czy szczodrzy?
tego nigdy nie bedzie wiadomo na ile kierujesz sie szczodroscia (to jest niczego nie oczekujesz w zamian) a na ile kierujesz sie falszywa szczodroscia tj. jestes zmanipulowany przez swoj wlasny umysl i tak na prawde to oczekujesz czegos w zamian.
Te kwestie wydaje mi sie ze powinen rozpoznac nauczyciel, ale zawsze tu istnieje niebezpieczenstwo wykorzystania ofiraujacego - zmanipulowanego badz szczodrego.
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

nie, a ty?
ja też nie i nic mi do tego czy ktoś wziął. :) JEGO sprawa.
To co dla Ciebie jest dziwne, dla innych może nie być. :)
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

macszym pisze:To co dla Ciebie jest dziwne, dla innych może nie być.
wiem o tym, dlatego napisalem 'dla mnie'.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

jerez pisze:
iwanxxx pisze:Zmanipulowani, czy szczodrzy?
tego nigdy nie bedzie wiadomo na ile kierujesz sie szczodroscia (to jest niczego nie oczekujesz w zamian) a na ile kierujesz sie falszywa szczodroscia tj. jestes zmanipulowany przez swoj wlasny umysl i tak na prawde to oczekujesz czegos w zamian.
Te kwestie wydaje mi sie ze powinen rozpoznac nauczyciel, ale zawsze tu istnieje niebezpieczenstwo wykorzystania ofiraujacego - zmanipulowanego badz szczodrego.
To już offtopic, ale, jerez, po co tyle stwarzasz?
Jak mówił Ko Bong Sunim: kiedy dajesz, zapomnij o 3 rzeczach: o ja, o ty i o dawaniu. W tym momencie nie ma żadnej manipulacji. Po prostu dajesz. Ot, cała dana paramita - co ma do tego nauczyciel?

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

Myślę więc, że ci, którzy należą do tej sanghi (Jodo Shinshu) WIEDZĄ CO ROBIĄ, i można ich śmiało zostawić z ich kredytami na głowie. ;)
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

macszym pisze:Myślę więc, że ci, którzy należą do tej sanghi (Jodo Shinshu) WIEDZĄ CO ROBIĄ, i można ich śmiało zostawić z ich kredytami na głowie. ;)
a ja myślę, że im się wydaje, że wiedzą co robią. jestem pewny, że za jakiś czas otworzą oczy i zrozumieją co się stało :)
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

Intraneus pisze:a ja myślę, że im się wydaje, że wiedzą co robią.
i tu jest sedno sprawy! :) z naciskiem na:
Intraneus pisze:a ja myślę,
ciekawe, ilu z nich myśli, że łażenie po skałkach to niepotrzebne ryzyko? :)
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

iwanxxx pisze:To już offtopic, ale, jerez, po co tyle stwarzasz?
Jak mówił Ko Bong Sunim: kiedy dajesz, zapomnij o 3 rzeczach: o ja, o ty i o dawaniu. W tym momencie nie ma żadnej manipulacji. Po prostu dajesz. Ot, cała dana paramita - co ma do tego nauczyciel?
brak ja brakiem ja, ale zyjemy w tym a nie innym swiecie i porozumiewamy sie przez ja, mnie, moje. PO TO to stwarzam.
I tak jak pisalem, szczodrosc jest ok (w takim wymiarze jak ty napisales) ale jesli już dokonuję ofirary i zobaczyl bym swoje nazwisko na jakiejs stronie internetowej to bym sie 'troche' zdziwil. Jesli dokonuje jakiejs ofiary zewnętrznej to nie zalezy mi na tym by rozglaszano o tym na lewo i prawo, bo chcac nie chcac, ludzie zaraz by na mnie projektowali jakies swoje wizje. Po co mi to?
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

macszym pisze:ciekawe, ilu z nich myśli, że łażenie po skałkach to niepotrzebne ryzyko?
nie wiem. a co to ma do rzeczy? :)
mnie nikt nie zmanipulował, nie powiedział, że jak będę miał laptopa z maca za 6 tysięcy, to będę mógł całować nogi jakiegos nauczyciela
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

Intraneus pisze:nie wiem. a co to ma do rzeczy?
ano tylko to, że mają prawo SAMI decydować, na co biorą kredyty, czyli jedni "skałkują" inni wydają kasę na sanghę. :)
Intraneus pisze:mnie nikt nie zmanipulował,
ale się upierasz przy swoim punkcie widzenia. :D
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

macszym pisze:ano tylko to, że mają prawo SAMI decydować, na co biorą kredyty, czyli jedni "skałkują" inni wydają kasę na sanghę.
no właśnie cały czas rozchodzi się o to SAMI :)
macszym pisze:ale się upierasz przy swoim punkcie widzenia.
nom. coś trzeba robić przy piątku ;)
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Wyżej jakiś pt forumowicz podał przekonywającą informację, że chodzi o to, że bycie członkiem Jodo Shinshu polega na intensywnym edukowaniu się, stąd te wymagania. Według mnie po prostu taką dziwną koncepcję PR i politykę HR :) , że takie teksty ukazują się na ich www.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

Intraneus pisze:no właśnie cały czas rozchodzi się o to SAMI
nom, dokladnie. Na ile oni SAMI decyduja, a na ile im sie to wydaje.
Awatar użytkownika
macszym
Posty: 1056
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: BON
Lokalizacja: Zlasu

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: macszym »

no właśnie cały czas rozchodzi się o to SAMI
no i to nam tutaj najtrudniej stwierdzić. :) dlatego ja jestem ostrożny w SWYCH osądach. ;)
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

iwanxxx pisze:że chodzi o to, że bycie członkiem Jodo Shinshu polega na intensywnym edukowaniu się, stąd te wymagania.
no pewnie. wiadomo przeciez, ze czlowiek nie bedzie w stanie sie intensywnie edukowac na laptopie za 2k. do tego musi byc potrzebny hajtekowy sprzet z maca, masa gadzetow, fajne i drogie mieszkanie, dobry samochod...
iwanxxx pisze:Według mnie po prostu taką dziwną koncepcję PR i politykę HR , że takie teksty ukazują się na ich www.
podziwiam Twoj idealizm ;)
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
jerez
ex Moderator
Posty: 993
Rejestracja: wt lut 24, 2004 14:30
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: jerez »

Intraneus pisze:do tego musi byc potrzebny hajtekowy sprzet z maca, masa gadzetow, fajne i drogie mieszkanie, dobry samochod...
oraz szybka kobieta, piwko i jakis kawal dobrego blanta co by sie zrelaksowac by mozgownica sie nie przegrzala bowiem edukujac sie na tak dobrym sprzecie na pewno osiaga sie niesamowite wyniki ;)
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

marta pisze: Z tego co wiem to te "transakcje" bankowe są bardzo imponujące, swego czasu były o tym informacje na stronie, z nazwiskami, kto ile wziął kredytu i oddał go czcigodnej myoshu.
Rekordziści zaciagnęli kredyt na 1.300.000. zł - i były to osoby zatrudnione na czas określony. Chyba trudno pogodzić walkę o spłatę takiego kredytu z rozwojem duchowym.
Moim zdaniem zmuszanie ludzi, żeby zaciągali takie kredyty nie ma nic wspólnego z buddyzmem
To mi się wydaje publikowanie oszczerstw ze sfery fantazji - co to za kwota - chyba w starych złotych podzielić przez 10.000? Co to za bank da kredyt na 1mln komus zatrudnionemu na czas określony?
No chyba, że jakoś to wzięli wspólnie - w 20 osób i podżyrowali. W każdym razie świątynia i bilblioteka to prywatne mieszkanie i zasoby udostępnione przez Czcigodną Myoshu sandze Jodo Shinshu, więc nie rozumiem, na co miałby być ten kredyt? Niech się wypowie ten, co kredyt brał!
marta

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: marta »

iwanxxx pisze:Nie, ja nie wiem nic. Ale nie lubię tworzenia teorii spiskowych na podstawie niepotwierdzonych informacji.

Pzdr
Piotr
To nie są nie potwierdzone informacje. Swego czasu na stronie sanghi było dokładnie wyszczególnione kto ile na nią przeznaczył, swoisty ranking darczyńców. Z dopiskiem, że osoby te uczyniły zobowiązanie na całe swe życie.

Obecnie na stronie można przeczytać: "Celem Jodo Shinshu jest wykształcenie maksymalnie uczciwych, silnych charakterów u kulturalnych wykształconych ludzi...."


Znam osoby, które zaciagnęły te kredyty. Harują, żeby je spłacić, śpią na stojąco i nie mają czasu rozwijać się zawodowo. Odwalają robotę, żeby zdążyć do kolejnej pracy. Są roztargnieni i roztrzepani. To nie jest uczciwa postawa, szczególnie jeśli od tego zależy czyjeś zdrowie lub życie. A jeśli się jest lekarzem, to zależy. Pomijam już fakt, że wykształcony człowiek zna zasady ortografii - tak na marginesie, potwierdzony to przymiotnik odczasownikowy i nie pisze się z nim oddzielnie. Myślę jednak, że wysokie wymagania myoshu to jedno, a rzeczywistość drugie. Przy tak wysokich "datkach" po prostu przymyka na to oko.
marta

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: marta »

iriomote pisze:
marta pisze: Z tego co wiem to te "transakcje" bankowe są bardzo imponujące, swego czasu były o tym informacje na stronie, z nazwiskami, kto ile wziął kredytu i oddał go czcigodnej myoshu.
Rekordziści zaciagnęli kredyt na 1.300.000. zł - i były to osoby zatrudnione na czas określony. Chyba trudno pogodzić walkę o spłatę takiego kredytu z rozwojem duchowym.
Moim zdaniem zmuszanie ludzi, żeby zaciągali takie kredyty nie ma nic wspólnego z buddyzmem
To mi się wydaje publikowanie oszczerstw ze sfery fantazji - co to za kwota - chyba w starych złotych podzielić przez 10.000? Co to za bank da kredyt na 1mln komus zatrudnionemu na czas określony?
No chyba, że jakoś to wzięli wspólnie - w 20 osób i podżyrowali. W każdym razie świątynia i bilblioteka to prywatne mieszkanie i zasoby udostępnione przez Czcigodną Myoshu sandze Jodo Shinshu, więc nie rozumiem, na co miałby być ten kredyt? Niech się wypowie ten, co kredyt brał!
Myoshu może to mieszkanie udostępniła, ale skąd pewność że za nie zapłaciła....?
Tak wysoki kredyt może być tylko kredytem hipotecznym...na mieszkanie.
Mam gdzieś zapisaną stronę sanghi w starej formie, z kwotami, jak znajdę, prześlę.
marta

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: marta »

iriomote pisze:
marta pisze: Z tego co wiem to te "transakcje" bankowe są bardzo imponujące, swego czasu były o tym informacje na stronie, z nazwiskami, kto ile wziął kredytu i oddał go czcigodnej myoshu.
Rekordziści zaciagnęli kredyt na 1.300.000. zł - i były to osoby zatrudnione na czas określony. Chyba trudno pogodzić walkę o spłatę takiego kredytu z rozwojem duchowym.
Moim zdaniem zmuszanie ludzi, żeby zaciągali takie kredyty nie ma nic wspólnego z buddyzmem
To mi się wydaje publikowanie oszczerstw ze sfery fantazji - co to za kwota - chyba w starych złotych podzielić przez 10.000? Co to za bank da kredyt na 1mln komus zatrudnionemu na czas określony?
No chyba, że jakoś to wzięli wspólnie - w 20 osób i podżyrowali. W każdym razie świątynia i bilblioteka to prywatne mieszkanie i zasoby udostępnione przez Czcigodną Myoshu sandze Jodo Shinshu, więc nie rozumiem, na co miałby być ten kredyt? Niech się wypowie ten, co kredyt brał!
Proszę, to są informacje ze "starej" strony sanghi. Te informacje były powszechnie dostępne do ok. połowy zeszłego roku, następnie je usunięto.


SANGHA JODO SHINSHU Nishi Honganji-ha Ośrodek Misji Buddyjskiej w Polsce
Adres: Maklakiewicza15/79 Warszawa 02-642
Regon: 011989287
Rachunek bankowy Sanghi:
Bank Handlowy w Warszawie SA BH OMiŚP
47 1030 1654 0000 0000 0338 1000
sangha@jodoshinshu.pl
PODZIĘKOWANIA
Opat Sanghi JodoShinhu Nishi Honganji-ha w Polsce szczerze dziękuje Wszystkim Darczyńcom i Osobom biorącym fizyczny czynny udział w powstawaniu Wspólnoty Jodo Shinshu wokół kaplicy i rezydencji opata na Osiedlu Etiudy Rewolucyjnej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej w Warszawie.
Szczególne podziękowania należą się Shakuni SenJo dr Marcie Dusza i Shaku ZeShin dr Piotrowi Stefaniukowi, którzy poza 1 300 000 wkładu finansowego podzielonego pomiędzy gotówkę i kredyt hipoteczny zdołali zabezpieczyć lokal pod kaplicę oraz walnie uczestniczyć w kosztach i pracach remontowych i dekoracyjnych. Opat dziękuje im serdecznie również za comiesięczne przekraczające 1000 PLN dotacje poza regulaminowymi składkami oraz ich otwartość na wszelką pomoc, o jaką opat prosi.
Wszystkim członkom Sanghi opat dziękuje za prace i pomoc w tworzeniu Wspólnoty i kaplicy, a szczególnie opat chciałby tu wymienić tych, którzy swe darowizny uczynili zobowiązaniem na praktycznie całe swe życie:
Shaku YuHo Grzegorz Rzeniewicz sumą 430 000 PLN
Shaku YuTetsu dr Paweł Gogol sumą 470 000 PLN
Shaku Yui Gan mgr Marek Gogol sumą 395 000 PLN
Shaku JoGyo mgr Janusz Sidor sumą 770 000 PLN
Shaku ChiJo mgr Jacek Kubiczek sumą 310 000 PLN
Shaku TokuSho Wojciech Bianga sumą 46 000 PLN ( z Gdańska)
Shakuni IchiJitsu dr Wanda Ejchart sumą ponad 5000 PLN
GASSHO!
www.jodoshinshu.pl/jodopl/
Awatar użytkownika
Jakub Safjański
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 01, 2008 17:30
Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Jakub Safjański »

:szok:
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

marta pisze:Pomijam już fakt, że wykształcony człowiek zna zasady ortografii - tak na marginesie, potwierdzony to przymiotnik odczasownikowy i nie pisze się z nim oddzielnie
Koleżanko droga,

Słowo "niepotwierdzony" to nie przymiotnik odczasownikowy (w gramatyce języka polskiego nie ma nawet takiego pojęcia), a imiesłów przymiotnikowy. Od 1998 r. "nie" z imiesłowami przymiotnikowymi piszemy co do zasady razem. Polecam Słownik ortograficzny PWN online (jak klikniesz na znak zapytania, to będzie szerzej to omówione). Nie z przymiotnikami, z resztą, też piszemy razem.

Pzdr
Piotr
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

A co liczyli, że zaraz się w czystej krainie znajdą? I się cudownie spłaci? Czy to możliwe, że teraz niektórych kopniak spotyka i standardów już nie spełniają..... :zdziwko:
Odszukałam te nazwiska, które jeszcze w lutym były na cenzurowanym i wyszło, że pan Grzegorz Rzeniewicz został z kredytem poza sanghą, większość daje radę i tutaj nie narzeka.

Chyba że się ludzie z tytułami i znajomością składni oraz ortografii tak wstydzą naiwności swojej, że wolą się zgorzknieniem nie dzielić.
marta

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: marta »

iwanxxx pisze:
marta pisze:Pomijam już fakt, że wykształcony człowiek zna zasady ortografii - tak na marginesie, potwierdzony to przymiotnik odczasownikowy i nie pisze się z nim oddzielnie
Koleżanko droga,

Słowo "niepotwierdzony" to nie przymiotnik odczasownikowy (w gramatyce języka polskiego nie ma nawet takiego pojęcia), a imiesłów przymiotnikowy. Od 1998 r. "nie" z imiesłowami przymiotnikowymi piszemy co do zasady razem. Polecam Słownik ortograficzny PWN online (jak klikniesz na znak zapytania, to będzie szerzej to omówione). Nie z przymiotnikami, z resztą, też piszemy razem.

Pzdr
Piotr
A jednak istnieje:

„Imiesłów czynny, przymiotnik odczasownikowy określający stan kogoś wykonującego czynność opisaną odpowiednim czasownikiem”
http://home.agh.edu.pl/~evermind/Lingwi ... rs_q_9.doc

Faktycznie zasady się zmieniły, więc można i razem i osobno; dla mnie nie potwierdzony to wyraźne przeciwstawne znaczenia potwierdzonego, które uzasadnia użycie „nie” oddzielnie:

„…partykułę nie z imiesłowami przymiotnikowymi - czynnymi i biernymi - piszemy zawsze łącznie, bez względu na znaczenie, tzn. z imiesłowem użytym tak w znaczeniu przymiotnikowym, jak i w znaczeniu czasownikowym, a więc zawsze: niepijący, niepalący, niewierzący, nienaruszony, nieoceniony, nieznany itp. Wyjątkowo rozłącznie, podobnie jak z przymiotnikami - należy pisać partykułę nie w wyraźnych przeciwstawieniach, jak np. nie pijący, ale jedzący; nie naruszony, ale całkowicie zniszczony, oraz w strukturach przeczących takich, jak np. ani nie kochający, ani nie kochany. W takich wypadkach również z przymiotnikami partykułę nie pisze się rozdzielnie; np. nie czerwony, ale zielony oraz ani nie zielony, ani nie czerwony5.”
http://lpj.pl/porada9.htm
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Faktycznie zasady się zmieniły, więc można i razem i osobno; dla mnie nie potwierdzony to wyraźne przeciwstawne znaczenia potwierdzonego, które uzasadnia użycie „nie” oddzielnie:
OK, ale wg mnie dobrze, że zmienili ze zasady, bo pamiętam z podstawówki, że dyskusje na temat sposobu użycia imiesłowu miały nieodmiennie charakter filozoficzny :)
Dzięki za owocną dyskusję o ortografii :)

Pzdr
Piotr
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

Akurat w temacie Jodo Shinshu spór o niepotwierdzone informacje czy też nie potwierdzone informacje jest bardzo symptomatyczny jak widzę, juz druga osoba zwiazana z tym kregiem czepia sie pisowni, a dla informacji pisownia nie razem czy osobno akurat znaczeniowo nic nie wnosi wg mnie.
Nie chce mi sie pisac juz polskich znakow i przecinkow wiec mam nadzieje ze nie zostane posadzona o wtorny analfabetyzm. Drodzy ex sanghowcy - skoro szlifowanie charakteru oznacza dla Was powrót z tytulami naukowymi do podstawówki i szlifowanie gramatyki oraz pouczanie w tym względzie innych, to niech się Wam zapali czerwone światełko.
Awatar użytkownika
takanobu
Posty: 90
Rejestracja: sob sie 14, 2010 18:47
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto-Zen

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: takanobu »

jerez pisze:
iwanxxx pisze:Zmanipulowani, czy szczodrzy?
tego nigdy nie bedzie wiadomo na ile kierujesz sie szczodroscia (to jest niczego nie oczekujesz w zamian) a na ile kierujesz sie falszywa szczodroscia tj. jestes zmanipulowany przez swoj wlasny umysl i tak na prawde to oczekujesz czegos w zamian.
Te kwestie wydaje mi sie ze powinen rozpoznac nauczyciel, ale zawsze tu istnieje niebezpieczenstwo wykorzystania ofiraujacego - zmanipulowanego badz szczodrego.
A dlaczego stawiacie szczodrość na jednym poziomie manipulacją to tak odległe jak Tokio i ...Paryż a jesli chodzi o manipulację ludzmi i fałszywą szczodrość to chyba specjalność nieco innej religii :th:
Lotos rośnie w mule i nie unika nieprzyjemnych zapachów a jednak nadal rozsiewa swój aromat
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

takanobu pisze:A dlaczego stawiacie (...)
Jeśli już, to: "stawialiście", wiosną 2008 roku ;)

Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 795
Rejestracja: śr sie 25, 2010 09:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hahayana
Lokalizacja: Łódź

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Asti »

Jeśli już, to: "stawialiście", wiosną 2008 roku ;)
To się nazywa nekromancja wątków. ;)
Natychmiast porzuć chwytający umysł,
a wszystko stanie się po prostu sobą.
W istocie nic nie ginie ani nie trwa. - Hsin Hsin Ming
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Każda okazja jest dobra żeby wtrącić trzy grosze na temat tej zlej ,,nieco innej religii"
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
chaon
Posty: 799
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 00:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto Zen
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: chaon »

takanobu pisze:A dlaczego stawiacie szczodrość na jednym poziomie manipulacją to tak odległe jak Tokio i ...Paryż a jesli chodzi o manipulację ludzmi i fałszywą szczodrość to chyba specjalność nieco innej religii :th:
Masz na myśli tą, która naucza że jak się nie ma co dać w prezencie mnichowi to trzeba być gotowym odciąć sobie kawałek ciała żeby ofiarować jako dar? Albo tą, która stawia jako wzór ludzi, którzy aby zapewnić dobry los swoim zmarłym sprzedali cały majątek na zakup darów, które złożyli na ołtarzu?
Awatar użytkownika
takanobu
Posty: 90
Rejestracja: sob sie 14, 2010 18:47
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto-Zen

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: takanobu »

A nie uważasz ze to już sam top skrajności Chodzi mi o szczodrość w miarę możliwości finansowych tudzież czasowych(praktyka) to o czym Piszesz to pachnie manipulacją własnie :cisza:
Lotos rośnie w mule i nie unika nieprzyjemnych zapachów a jednak nadal rozsiewa swój aromat
japoniec
Posty: 234
Rejestracja: wt lis 29, 2011 22:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: shingon

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: japoniec »

Czy to jest szkoła buddyjska czy jakiś klub dla bogatych?Ja np.jestem średnio zamożny a podoba mi się buddyzm.Poza tym nie mam wyższego wykształcenia.W dodatku jestem chory.To już nie mam żadnej szansy zostania buddystą jodo-shinshu?
kuba77
Posty: 705
Rejestracja: śr gru 01, 2010 17:52
Płeć: mężczyzna
Tradycja: jungdrung bon
Lokalizacja: Siedlątków

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: kuba77 »

A palce masz?
:P
japoniec
Posty: 234
Rejestracja: wt lis 29, 2011 22:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: shingon

Re: Jodo Shinshu

Nieprzeczytany post autor: japoniec »

No mam nawet palce.
-A czy to wystarczy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Mahajana”