Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Awatar użytkownika
chaon
Posty: 799
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 00:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto Zen
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: chaon »

Ale gdzie tu widzisz teorie spiskowe??
Ok, użyłem nieodpowiedniego zwrotu. Skróćmy go do "teorii".
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

chaon pisze:Skróćmy go do "teorii".
Ja widzę raczej pytania niż teorie. Bardzo proste: jakiego rodzaju uprawnienia i kwalifikacje w ramach Soto-shu ma Czcigodny Kanzen.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
KROOLIK
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 28, 2006 16:06
Tradycja: Zen (Kwan Um)

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: KROOLIK »

Chaon- jestes jego uczniem czy bywasz w jego towarzystwie to po prostu wystarczy zapytac i masz juz odpowiedz- dlaczego musisz az pisac do glownej swiatyni w Japonii??

ja rozumiem ze cz. Kanzen nie chce wypowiadac sie na swoj temat- chce zachowac obiektywnosc, niemniej podanie w punktach swoich "certyfikatow", kwalifikacji to ani chwalenie sie ani subiektywnosc.

Cos dziwnego tu sie dzieje. Na swiecie normalną jest sytuacja gdy sprawy sa przejrzyste, a jesli nie sa (przyczyn moze byc multum) to normale jest ze ktos dociekliwy poprosi o wytlumaczenie. Dlaczego to ma kogos oburzac??
..
Awatar użytkownika
chaon
Posty: 799
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 00:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto Zen
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: chaon »

KROOLIK pisze:Chaon- jestes jego uczniem czy bywasz w jego towarzystwie to po prostu wystarczy zapytac i masz juz odpowiedz- dlaczego musisz az pisac do glownej swiatyni w Japonii??
Ja nie piszę tam w celu samodoinformowania, ale w celu uzyskania oficjalnego potwierdzenia, które położy kres tutejszym spekulacjom.
Awatar użytkownika
KROOLIK
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 28, 2006 16:06
Tradycja: Zen (Kwan Um)

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: KROOLIK »

no dobrze Chaon, ale mam rozumiec ze ty wiesz w koncu jaki jest status cz. Kanzena??
tak rozumiem twoja wypowiedz. jesli wiesz- to po prostu to napisz tutaj:) i po klopocie.

jesli chcesz polozyc kres tutejszym spekulacjom- to bardzo sie ciesze.
..
Awatar użytkownika
chaon
Posty: 799
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 00:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto Zen
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: chaon »

KROOLIK pisze:no dobrze Chaon, ale mam rozumiec ze ty wiesz w koncu jaki jest status cz. Kanzena??
tak rozumiem twoja wypowiedz. jesli wiesz- to po prostu to napisz tutaj:)
Wiem, jednak moje rozmowy z Cz. Kanzenem to rozmowy prywatne i takimi pozostaną. Jak ktoś jest zainteresowany to niech się uzbroi w cierpliwość. Odpowiedź Shumucho wyjaśni wszystkim tą sprawę raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
chaon pisze:Jak ktoś jest zainteresowany to niech się uzbroi w cierpliwość. Odpowiedź Shumucho wyjaśni wszystkim tą sprawę raz na zawsze.
A czy można wiedzieć, jak brzmi treść zapytania, które skierowałeś do nich?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

chaon pisze:Odpowiedź Shumucho wyjaśni wszystkim tą sprawę raz na zawsze.
A jak sformułujesz pytanie?

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
chaon
Posty: 799
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 00:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto Zen
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: chaon »

kunzang pisze:A czy można wiedzieć, jak brzmi treść zapytania, które skierowałeś do nich?
Jeszcze nie wysłałem żadnego pytania. Z Cz. Kanzenem będę się widział w poniedziałek, na uroczystościach jesiennego O-higanu i wtedy dostanę namiary na Shumucho.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Chaon,

Napisz proszę o co zamierzasz pytać, bo Twoja sugestia teorii spiskowych każe mi sądzić, że nie do końca zrozumiałeś wątpliwości osób piszących w tym wątku.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
chaon pisze:Jeszcze nie wysłałem żadnego pytania. (...)
No tak, byłem nieuważnym - w takim razie - czy można wiedzieć jak będzie brzmieć Twe pytanie skierowane do nich?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
chaon
Posty: 799
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 00:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto Zen
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: chaon »

iwanxxx pisze:Napisz proszę o co zamierzasz pytać, bo Twoja sugestia teorii spiskowych każe mi sądzić, że nie do końca zrozumiałeś wątpliwości osób piszących w tym wątku.
Napiszę, że pewne osoby kwestionują kompetencje jednego z mnichów ich szkoły (oczywiście napiszę o kogo chodzi) i poproszę o wydanie jakiegoś oficjalnego potwierdzenia jego prawa do nauczania ze strony Shumucho.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
chaon pisze:Napiszę, że pewne osoby kwestionują kompetencje jednego z mnichów ich szkoły (...)
Widzisz - nie ma co kwestionować, bo w ramach Soto-shu ani kompetencji, ani kwalifikacji czcigodnego Kanzena nie znamy. Jak więc można kwestionować coś, o czym nic nie wiadomo...
chaon pisze: (...) i poproszę o wydanie jakiegoś oficjalnego potwierdzenia jego prawa do nauczania ze strony Shumucho.
Tak więc na ten moment, takiego oficjalnego potwierdzenia, ze strony Shumucho czcigodny Kanzen nie ma?


Czy stało by coś temu na przeszkodzie, byś najzwyczajniej w świecie zapytał:
iwanxxx pisze:jakiego rodzaju uprawnienia i kwalifikacje w ramach Soto-shu ma Czcigodny Kanzen.
Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
KROOLIK
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 28, 2006 16:06
Tradycja: Zen (Kwan Um)

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: KROOLIK »

napisalem do MISJI no ale przypadkiem czy nie przypadkiem odpowiedzial cz. Kanzen.

wiec tak:
na moje pytanie czy jest formalnie nauczycielem zen soto, czy ma pozwolenie na nauczanie [bo w mojej opinii jego wyklady sa juz nauczaniem] cz. Kanzen napisal:

"Jestem w pełni kwalifikowanym nauczycielem w tradycji Soto Zen i proszę to
sprawdzić w Shumucho."
i dalej: "Proponuję, żeby napisał Pan list po angielsku do Shumucho w Japonii, które
bierze odpowiedzialność za wszystkich mnichów i nauczycieli Soto Zen. O
ile się nie mylę, zajmuje się tym departament edukacji Kyoiku-bu. Być może
odpowiedzą na Pana list. Proszę tylko zwrócić uwagę, że będzie Pan pisał
bezpośrednio do szanownaych w Japonii mnichów i nauczycieli, dlatego
proszę zachować odpowiednią formę listu."
..
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

chaon pisze:Napiszę, że pewne osoby kwestionują kompetencje jednego z mnichów ich szkoły (oczywiście napiszę o kogo chodzi)
Nie, chaon. Nikt nic nie kwestionuje :) Własnie stworzyłeś teorie spiskową :)
Chodzi o odpowiedź na proste pytanie: jakiego rodzaju uprawnienia ma Kanzen. Nie wiemy po prostu, czy jest nauczycielem zen, czy wykształconym mnichem, czy czymś jeszcze innym. Jestem przekonany, ze ma takie kompetencje, jakie ma i ich nie przekracza ani nie nadużywa. Na prawdę wystarczy informacja od niego. Kroolik już próbuje ją zdobyć, więc nie ma sensu pisać do Shumucho.

Pzdr
Piotr
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: abgal »

Czcigodny Kanzen w liście do Kroolika pisze:Proszę tylko zwrócić uwagę, że będzie Pan pisał bezpośrednio do szanowanych w Japonii mnichów i nauczycieli, dlatego proszę zachować odpowiednią formę listu.
Chciałem szczególnie zwrócić uwagę na te słowa Czcigodnego Kanzena, w kontekście tego, w jaki sposób się o nim właśnie dyskutuje i podważa kompetencje i autorytet jego oraz wybitnych nauczycieli, od których pobierał nauki. Podważono cały autorytet szkoły soto. Miały miejsce nawet niewybredne kpiny (np. 'katecheta? fiu! fiu!')
Nie tylko zresztą - podważono autorytet osób, które w Polsce współpracują z Kanzenem, że wymienię choćby:
- Czcigodna Myoshu Jędrzejewska Sensei,
- Czcigodny Nyogen Nowak,
- Czcigodna Roshi Maria Reiko Moneta-Malewska,
- Lama Rinchen,
- Joanna Grela.

To oczywiście nie wszystkie nazwiska.


"Każdy przekaz buddyjski uważa więc atak na nauczyciela (mentalny, słowny czy fizyczny) za czyn równy zabijaniu Buddy, a Wielka Sutra Czystej Krainy głosi, że osoby dopuszczające się takich czynów (czyli jednego z pięciu Wykroczeń Śmiertelnych) są wyłączone spod opieki Buddów.
Shinran w KyoGyoShinSho zauważył, że Amida nie wyłącza definitywnie ze Swego Współczucia nikogo, ale każdy dopuszczający się "Wykroczenia Śmiertelnego" winien zdać sobie w pełni sprawę z tego, co uczynił, żałować tego głęboko i starać się jak tylko najlepiej potrafi, naprawić szkody. Nawet według Shinrana jednak, który jest najbardziej współczującym interpretatorem sutr (inne tradycje buddyjskie posyłają oszczerców Dharmy do piekieł na czas wieczności równy), człowiek taki ma jednak bardzo niewielka szansę zaakceptowania prawdziwej Dharmy i to najczęściej dopiero pod koniec życia. Jego rozpasane "Śmiertelnym Wykroczeniem" ego wiedzie go, bowiem po bezdrożach życia z jednego błędu w drugi, coraz dalej od Dharmy."

Myoshu A. Jędrzejewska Sensei
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

abgal pisze:Podważono cały autorytet szkoły soto.
abgal pisze:podważono autorytet osób, które w Polsce współpracują z Kanzenem

:shock:
I gdzie te straszliwe wydarzenia miały miejsce? (poza postem Gak Songa)

Pzdr
Piotr
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: abgal »

iwanxxx pisze: I gdzie to straszliwe wydarzenie miało miejsce?
Tu.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

abgal pisze:Tu.
Abgal, jeśli pójdziesz do lekarza i spytasz go, który ma stopień specjalizacji, to podważysz jego autorytet?
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: booker »

abgal pisze:Podważono cały autorytet szkoły soto.
Definitywnie przesadziłeś z tym wnioskiem.

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: abgal »

iwanxxx pisze: Abgal, jeśli pójdziesz do lekarza i spytasz go, który ma stopień specjalizacji, to podważysz jego autorytet?
Cała rozmowa była prowadzona w kontekście podejrzeń co do Kanzena jakoby przekraczał swe uprawnienia. Nierzadko językiem lekceważącym. Przeplatana drwinami.
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: abgal »

booker pisze: Definitywnie przesadziłeś z tym wnioskiem.
Nie sądzę bym przesadził, ponieważ założono, że soto zezwoli na prowadzenie świątyni osobie niekompetentnej lub przekraczającej swoje kompetencje.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: booker »

abgal pisze:ponieważ założono, że soto zezwoli na prowadzenie świątyni osobie niekompetentnej lub przekraczającej swoje kompetencje.
Proszę zacytuj. ?

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: abgal »

booker pisze: Proszę zacytuj. ?
Rozmowa opierała się na tym założeniu. Od pierwszych postów Gak Songa i Kroolika. Nie twierdzę, rzecz jasna, że tyczy się to wszystkich wypowiedzi.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: booker »

abgal pisze:Rozmowa opierała się na tym założeniu. Od pierwszych postów Gak Songa i Kroolika.
Kroolik wypalił z ostrego działa - to prawda: bezpostawnie sformułował opinię o tym iż cz.Kaznen nie ma uprawnień do nauczania w tradycji Soto.
Gak Song jak to Gak Song napisal swoje swiadom kolejnego wyroku.

Teraz - co najistotniejsze. Najistotniejsze moim zdaniem jest to, że nasza, bulwersująca już obecnie rozmowa, wyjdzie na dobre cz.Kanzenowi. Wyjaśnimy wszystko i bdzię git.

Dziwne, że musimy w ogóle to robić !

Generalnie gdyby cz.Kanzen szczegółowe formalne informacje zechciał by umieścić wcześniej - tej rozmowy w góle by nie było.

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Gak Song
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Gak Song »

O jej , ale sie porobilo .
Moze w swych wypowiedziach ( a te Forum jest panelem do roznych wypowiedzi , opinii czy tez interakcji towarzysko - dharmicznych ) nie jestem zbyt pieszczotliwy , ale na prawde nie chce oczerniac Czcigodnego Kanzena ani Jego aktywnosci buddyjskich. To ze stosuje moze niezbyt wyszukane wyrazenia ( owy "katecheta" ) , nie robie tego ze zlosliwosci , lecz z lekkiej sklonnosci do droczenia sie i nieco przekornej natury. Zaznaczam , ze nie ublizam i prosze tak nie odczytywac moich postow.Nie podwazam zadnych kompetencji czy autorytetow( choc jesli sa kontrowersyjne, upominam sie o "pieczecie" ) bo kazdy oceni i wybierze wedlug wlasnego osadu wlasciwa dla siebie droge , choc na Forum w podobnym tonie pisalem np o Mistrzu Kaisenie .Jesli moje opinie sa zbyt obrazoburcze czy zwyczajnie bezczelne prosze mnie upominac lub wycinac teksty.Przyznaje sie , ze do wszystkich nauczycieli mam stosunek , ze tak powiem dosyc "luzacki" i czolobitny na pewno on nie jest , ale wierzcie mi doceniam ich trud i prace .Co nie znaczy , ze osobiscie wszystko przyjmuje bezkrytycznie . Zwlaszcza , ze czasami odnosze wrazenie , ze w Polsce wystarczy nalozyc orientalna szate , lub miec odpowiednia aure i od razu buduje sie " wielki autorytet" ....No ok, wychodze zapewne na sporego chama , a wiec Przepraszam i zycze zdrowka ! :))
I prosze nie straszyc karma ....:)

GS
Awatar użytkownika
chaon
Posty: 799
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 00:36
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soto Zen
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: chaon »

KROOLIK pisze:wiec tak:
na moje pytanie czy jest formalnie nauczycielem zen soto, czy ma pozwolenie na nauczanie [bo w mojej opinii jego wyklady sa juz nauczaniem] cz. Kanzen napisal:
Będziesz pisał do Shumucho czy nie? Trochę bez sensu byłoby gdybyśmy obaj wysłali w tym samym czasie maile z prośbą o to samo.
Gak Song
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Gak Song »

Szczerze mowiac, nie spodziewalem sie ze z tych kilku postow, zrobi sie taki kociol .Troche sie tu gotuje , ale moze jak wszystko wyparuje bedzie spokojniej . Nie ma potrzeby tak nerwowo walczyc ....

Pozdro

GS
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: siristru »

Heheheh, jak to drzewiej mówiono: prawdziwa nota, krytyki sie nie boi :) Ubawiłem sie setnie :)
братство и јединство!
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: booker »

Gak Song pisze:I prosze nie straszyc karma ....:)
Właśnie. :)

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
KROOLIK
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 28, 2006 16:06
Tradycja: Zen (Kwan Um)

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: KROOLIK »

booker pisze: Kroolik wypalił z ostrego działa - to prawda: bezpostawnie sformułował opinię o tym iż cz.Kaznen nie ma uprawnień do nauczania w tradycji Soto.


Pozdrawiam
/M
booker, abgal- nie tworzcie zametu.
Faktycznie NIEOPACZNIE sie wyrazilem na początku ale co wazne- zaraz po twoim poscie booker- zrobilem potrzebna korekte w ktorej napisalem ze nic nie przesądzam i jesli okaze sie ze Kanzen jest formalnie nauczycielem to choc moge sie prywatnie nie zgadzac z jego opiniami to nie bede ich nigdy krytykowal publicznie, na pewno nie bede oczernial soto zen itd!!
Jak ktos napisal- prawdziwa cnota krytyki sie nie boi i wierze ze cz. Kanzen nie ma powodow do obaw a ludzie ktorzy sa jego uczniami powinni spac spokojnie.

niemniej jak napisal iwan- jesli ide do lekarza i nie widze w jego gabinecie zadnych certyfikatow wiszacych na scianach to nie jest zla rzecza jesli o nie pytam.

w wiekszosci chyba szkol zwykla sytuacja jest taka ze podawane sa linie przekazu itd- tutaj nie ma tych info wiec stad zamet.

Do Chaona- napisz ten list sam. przeslij tutaj cala korespondencje. Ogranicz sie do merutum- meritum jest takie ze nikt nie wie oficjalnie jakie cz. Kanzen ma uprawnienia- to jest istota.
..
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: siristru »

Nie znam czcigodnego Kanzena bardzo dobrze, ale sądzę, że czytając to śmiałby się w kułak :)

No ale ciekawe co odpiszą z Japonii.
братство и јединство!
Awatar użytkownika
KROOLIK
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 28, 2006 16:06
Tradycja: Zen (Kwan Um)

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: KROOLIK »

siristru pisze:Nie znam czcigodnego Kanzena bardzo dobrze, ale sądzę, że czytając to śmiałby się w kułak :)

No ale ciekawe co odpiszą z Japonii.
jak napisal cz. Kanzen: "moze odpiszą"

a jesli juz odpisza to miejmy wielka nadzieje ze nie bedzie to na tyle lakoniczne ze nic nie wyjasni.
..
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

KROOLIK pisze:a jesli juz odpisza to miejmy wielka nadzieje ze nie bedzie to na tyle lakoniczne ze nic nie wyjasni.
Np. "idź napij się herbaty" :D
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
abgal pisze:Nie tylko zresztą - podważono autorytet osób (...)
Dajesz czadu :mrgreen:
No popatrz, a myślałem, że próbujemy w tym temacie pozbyć się swych wątpliwości, próbując się odwołać do samego zainteresowanego i podążając za tym co nam zaproponował, byśmy jasność mieli w czym rzecz odnośnie Jego kompetencji.

Nie rozumiem Abgalu :roll:
Chcesz byśmy tego zaniechali i polegali na tym, do czego się odwołujesz, w ramach owego potwierdzania autorytetu czcigodnego Kanzena, który będąc autorytetem wypowiada - powiedzmy - kontrowersyjne opinie na temat innych poprzez pryzmat dharmy - owych innych, którzy są dla innych buddystów autorytetami ?

Czyżby czas na wojnę autorytetów nastał :560:

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Gak Song
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Gak Song »

[quote="KROOLIK
w wiekszosci chyba szkol zwykla sytuacja jest taka ze podawane sa linie przekazu itd- tutaj nie ma tych info wiec stad zamet.""


Hej.
Tu nie chodzi o linie przekazu , bo przeciez wiadomo , ze Czcigodny Kanzen nie jest Mistrzem i nie musi sie uwiarygadniac jakimis laurkami . Jesli japonskie Soto zezwala , by kazdy mnich , ktory przejdzie owe klasztorne szkolenie mogl publicznie nauczac , to ze wzgledow formalnych jest to dla mnie do przyjecia . Osobiscie nie zarzucalem Kanzenowi " braku papierow " , lecz wyrazilem w niefortunny sposob kilka prywatnych wrazen...

Pozdro

GS
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: jw »

abgal pisze:podważono autorytet osób, które w Polsce współpracują z Kanzenem, że wymienię choćby:
(...)
- Lama Rinchen,
Może dla kogoś Waldemar Zych jest autorytetem, dla mnie nie jest.
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: booker »

KROOLIK pisze:booker, abgal- nie tworzcie zametu.
No no :)
KROOLIK pisze:aktycznie NIEOPACZNIE sie wyrazilem na początku ale co wazne- zaraz po twoim poscie booker- zrobilem potrzebna korekte
No i ok. Jak dla mnie o to chodzi.

Ale po cytacie Sesei Jędrzejewskiej wnoszę, że zamordowałeś Budde, przepraszam, że przelałeś krew Buddy i pójdziesz do piekła. To znaczy, tam wyślą Cię inne tradycje buddyjskie na wieczność. bah. Jesteś wyłączony z pod opieki Buddów, dopuściłeś się Wykroczenia Śmiertelnego i to już koniec. nom.

"Zgiń-przepadnij", że w ogóle się o cokolwiek zapytałeś....

Jak chcecie możemy wydzielić osobną pogaduche, ale "Każdy przekaz buddyjski uważa więc atak na nauczyciela (mentalny, słowny czy fizyczny) za czyn równy zabijaniu Buddy..." nie jest w cale takie prawdziwe dla wszystkich przekazów buddyjskich (może jest prawdziwy dla wszystkich przekazów Czystej Krainy) i o tym coś ciekawego mówił mistrz Lin-chi.....hm.. Pomijając Lin-chi. Ciekawe co mam zrobić jakby się na mnie np. rzucił nauczyciel i chciał mi wlać? Nie mogę się obronić, nie moge nic powiedzieć ani pomyśleć bo zrobie czyn równy Zabijaniu Buddy. To jest bardzo interesujące nauczanie, muszę przyznać. W zasadzie wygląda na to, że właśnie wymordowałem Sensei Jędrzejewską i mistrza Shinran-a mając jakiekolwiek coś, odnośnie jej i jego nauki, bo przecież może to zostać odebrane za atak? A dlaczego może zostać odebrane za atak ? Bo tak.

Czy to o to chodzi? Próbuje to zajarzyć, szczerze.


Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
abgal
ex Moderator
Posty: 1856
Rejestracja: czw lis 02, 2006 23:45

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: abgal »

kunzang pisze:Nie rozumiem Abgalu
Odnoszę się do formy i tonu części postów oraz demonstracyjnego lekceważenia i podważania autorytetu.
Organizowanie 'forumowej komisji śledczej' w sprawie kompetencji autorytetu uznanego przez inne (niepodważalne) autorytety (np. Khandro Rinpoche), w moich oczach zakrawa na komedię. Nie wspominając o szkole soto - rozumiem, że w oczach części forumowiczów Kanzen najwyraźniej 'zgrywa' kogoś kim nie jest.
P.S.: Booker, wybacz, ale nie będę się odnosił do Twojego ostatniego postu, bo, w mojej opinii, się nie da. :)
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: booker »

abgal pisze:demonstracyjnego lekceważenia i podważania autorytetu.
No cóż, pojawiła się mała demonstracja, aczkolwiek człowiek miał ku temu swoje powody ale co istotne wyraził chęć wyjaśnienia całej sytuacji.

Brak jasnych informacji nt. uprawnień danego nauczyciela, który wygłasza opinie w jego odczuciu zgodne z Dharmą - a do tego, patrząc w kontekście nauczyciela - potrzebne są pewne uprawnienia, przynajmniej w lini przekazu którą nauczyciel reprezentuje. Tak to ogólnie wygląda jeżeli chodzi o tradycję lini przekazu.

Mając niejasną sytuacje nie dziwnym jest, że u kogoś może powstać w tym temacie pomieszanie.

Pamiętam, iż podobna akcja była kiedyś odnośnie kompetencji Olego Nydahla jako lamy. Poszła fama, że Lama Ole jest samozwańczym lamą i tak dalej - ogólnie akcja rewelacja. Sprawę rozwiązano prosto - są dostępne dwa czy trzy listy uwierzytelniające kompenencje nauczycielskie Lamy Ole w lini Karma Kagyu i na dzień dzisiejszy (już od dłuższego czasu) sprawa jest jasna dla każdego, kto się z tymi dokumentami zapozna poprzez kliknięcie na odpowiedni link na stonie www Lamy Ole.
abgal pisze:Organizowanie 'forumowej komisji śledczej' w sprawie kompetencji autorytetu uznanego przez inne (niepodważalne) autorytety (np. Khandro Rinpoche), w moich oczach zakrawa na komedię
No niestety - pojawił się problem to go teraz staramy się wyjaśnić.

Co do to tego kim są niepodważalne autorytety rozmowy za bardzo sensu prowadzić nie ma, ponieważ jest to indywidualna decyzja każdego ucznia.

Sprawa jest o tyle indywidualna, że uznając kogoś za autorytet dajemy tym samym furtkę na to, że autorytet może gadać w sumie cokolwiek i dyskusji ma nie być, a jak jest to znaczy, że formalnie wytoczono atak, poważono autorytet, więc zabito Buddę i do piekła. Przy małej przytomności taka furtka może się stać bramą do sekty. Za tą bramą nie jest istotne co guru robi, tylko to co mówi a dobitne jest to, ze mówi jedno a robi drugie :)
abgal pisze:Booker, wybacz, ale nie będę się odnosił do Twojego ostatniego postu, bo, w mojej opinii, się nie da. :)
W sumie to dzięki bo będziemy mieli wleczenia jednego trupa mniej :)

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
KROOLIK
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 28, 2006 16:06
Tradycja: Zen (Kwan Um)

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: KROOLIK »

Gak Song pisze: ktory przejdzie owe klasztorne szkolenie mogl publicznie nauczac , to ze wzgledow formalnych jest to dla mnie do przyjecia .

GS
jak dla mnie- dokladnie TAK.
tyle ze wlasnie chce poznac dokladnie uprawnienia w ramach szkoly soto zen. bo moze sa po prostu pewne stopnie w ktorych to bedac juz nauczycielem jeszcze nie wolno mi tego i tamtego.

cz. Kanzen daje oficjalnie chyba tylko KOMENTARZE DO PISM i wierze ze TO mu wolno- niemniej kazdy raczej slyszy ze nie sa to tylko komentarze do pism a wykracza to juz duzo dalej. ktos ma watpliwosci?? jestem gluchy?
Jesli ma na to cz. Kanzen pozwolenie to prosze bardzo i oddaje CALY HONOR, co innego jesli Japonia odpisze np ze taki mnich moze TYLKO dawac komentarze do pism bez swoich lubie/nie lubie krotko mowiac opinii- a zwlaszcza krytykowac "wszystko" co inne.
..
Gak Song
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Gak Song »

[quote="abgal"]
Odnoszę się do formy i tonu części postów oraz demonstracyjnego lekceważenia i podważania autorytetu. """

Hej
Chyba nieco jednak tragizujesz . Nikt tu nie wprowadzi zadnej krucjaty przeciwko jakiemukolwiek nauczycielowi buddyjskiemu . Jak sadze autorytet to bardzo osobista kwestia i Twoj autorytet to Twoja prywatna sprawa - osobiscie nie holduje ani nie neguje Twoich autorytetow . Owszem, szkalowanie jest niedozwolone , ale tutaj rozmawiaja kolesie w swobodnej i spontanicznej rozmowie i jesli sie nawet walnie jakas glupote , mozna to wyjasnic - a nie oskarzac o lzenie buddyjskich autorytetow.Nikt tu nie ma takich intencji.
Pozdro
GS
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

booker pisze:[ muszę przyznać. W zasadzie wygląda na to, że właśnie wymordowałem Sensei Jędrzejewską i mistrza Shinran-a mając jakiekolwiek coś, odnośnie jej i jego nauki, bo przecież może to zostać odebrane za atak? A dlaczego może zostać odebrane za atak ? Bo tak.
Czy to o to chodzi? Próbuje to zajarzyć, szczerze.
Pozdrawiam
/M
Gdzieś czytałem statystyki zaburzeń psychicznych na tle religii. Okazuje się, ze w europie w Polsce jest najwięcej takich zaburzeń, gdzie pacjenci skarżą się na nadmierne poczucie winy, skrupulanctwo religijne ,częste chodzenie do spowiedzi i nie wiarę w rozgrzeszenie, strach przed grzechem czy piekłem .Lub jakieś glosy od boga. Zaburzenia te przeszkadzają im żyć? Nie znam badań skrajów buddyjskich?
Trzeba sobie zdawać sprawę, ze tak zwane prawdy religijne były często wygłaszane w średniowieczu gdzie zagrożenie, ze straci się życie z ręki jakiegoś zbuja było duże. Tak zwani liderzy religijni żeby ochronić swoje szlachetne tyłki wymyślali jakieś kary piekielne za naruszenie ich dobra.
Ale wydaje mi się, ze ludzie którzy by nie mieli poważnych problemów życiowych jakby byli ateistami lub nie brali na serio religijnych bajek. Trafiając do jakieś grupy religijnej robią sobie poważna krzywdę.? Daje przykład Paula Willimsa czytając jego tekst mam wrażenie ze sobie zaszkodził w życiu przez to, ze się zajmował religią?
Buddyjskie piekło?
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Misja Buddyjska - Trzy Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: booker »

Milarepa pisze: Nie znam badań skrajów buddyjskich?
Badań tez nie znam, ale skraje znam - sam po sobie ;):D

W jaki sposób zrobić sobie wodę z mózgu?
Proste - zestawić nauczanie Czystej Krainy o piekle i wyłączeniu z pod opieki Buddów z wyciętym z kontekstu nauczaniem Zen o zabijaniu Buddy, podlać to własnym rozumieniem, doprawić mieloną Vadżrajaną z nutką Theravady i zupa gotowa. Teraz wystarczy to zjeść łyżeczką Chrześcijaństwa na talerzu "każdy mistrz jest święty"....smutne, no nie ?

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Mahajana”