Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Bojan
Posty: 132
Rejestracja: pt maja 12, 2006 17:48
Lokalizacja: Niechorze

Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: Bojan »

Bojan
Posty: 132
Rejestracja: pt maja 12, 2006 17:48
Lokalizacja: Niechorze

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: Bojan »

Lama Rinczen, przewodniczący związku Karma Kamtzang w Polsce
http://www.ziemiaznieba.pl/file/index.p ... p=komiteth.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj Bojan

Gdybyś mógł rozwinąć info o Karmakamtzang wzorując się na poniższym planie - było by extra :D
zyptse pisze:Cześć.

Co to znaczy "opis zewnętrzny"? I co znaczy opis obiektywny w tym kontekście?
Czego ten opis ma dotyczyć?
Mi przychodzą do głowy następujące działy:

1. Nauczyciel(e), linia przekazu. Czy wiarygodność lini przekazu jest do zweryfikowania.
2. Jak częsty i jak bliski jest kontakt grupy z jej nauczycielem.
3. Sposób praktykowania - na co stawia się nacisk na wspólnych spotkaniach, jakie są kwestie formalne.
4. Czy grupa udziela się społecznie, organizuje jakieś akcje charytatywne itp. - czyli jaka jest sytuacja społeczna grupy, jej miejsce w społeczeństwie, jeśli je można konkretnie określić.
5. Atmosfera - tu mogły by się wypowiadać osoby które wpadły nawet na kilka spotkań. Jest to kwestia osobista, ale być może da jakiś kontekst dla opisu charakteru grupy.
6. Poziom "niesekciarstwa" - w jak dużym stopniu grupa jest otwarta na kontakty z innymi grupami itp. Trochę kłopotliwy temat, ale lepiej, jak ktoś idzie do takiej zamkniętej grupy wiedząc, że inne są bardziej "towarzyskie". Jak się zrazi, to nie do całego buddyzmu.
7. Czy grupa jest zarejestrowana jako związek wyznaniowy; ogólnie jaki jest status prawny grupy. Zdaje się, że są osoby, które to interesuje, w każdym razie ci, co są zarejestrowani, nieraz tą informację podają.

pozdro
Pozdrawiam
kunzang

ps
tu nie o linki do stron sang chodzi 8) :wink:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 427
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:52
Płeć: kobieta
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Lokalizacja: Łódź

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: Dorota »

hmmm no nie ma nikogo kto mógłby wypelnic powyzszy schmat? bardzo ciekawa jestem tej tradycji i na prawde bylabym wdzieczna gdyby ktos tu wiecej o niej napisal :)

a na powyzszej stronie internetowej znalazlam:
Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang gromadzi wokół siebie ludzi praktykujących buddyzm tybetański według tradycji szkoły Karma Kamtzang, znanej też pod równorzędną nazwą Karma Kagju
.

a gdzies tu czytalam ze ta linia Karma Kagju nie nalezy do PUB bo sie nie zgadzaja z Dalajlama w kwestji wyboru Karmapy. no to chyba te nazwy nie sa jednak tak rownorzedne? i skoro tak, to przynajmniej teoretycznie, linia Karma Kamtzang bardziej zwiazana jest z przekazywaniem nauk Dalajlamy, czy nie?
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Właśnie Karma Kamtazng to są ci co to się z J.Ś. Dalajlamą zgadzają co do Karmapy. Pojawiło się dwóch Karmapów to szkoła podzieliła się na pół. Nie wnikając w to kto ma rację to Kamtzang jest bardziej tradycyjna, a Kagyu dość nowoczesna i skierowana do "nowoczesnych i niezależnie myślących ludzi zachodu" ;)
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: paolo »

1. Nauczyciel(e), linia przekazu. Czy wiarygodność lini przekazu jest do zweryfikowania.

Głównymi nauczycielami są Tenga Rinpocze i Sangdzie Nienpa Rinpocze. Poza tym kilka razy w roku zapraszani są inni nauczyciele. Na stałe w centrum rezyduje Lama Rinczen bliski uczeń i asystent Tengi Rinpocze. Lama Rinczen jest jednym z nielicznych w europie i jedynym w Polsce „zachodnim lamą”, który ma prawo udzielać schronienia i inicjacji wadżrajany.

2. Jak częsty i jak bliski jest kontakt grupy z jej nauczycielem.
Raz w roku przyjeżdżają główni nauczyciele, poza tym zapraszani są inni nauczyciele.
3. Sposób praktykowania - na co stawia się nacisk na wspólnych spotkaniach, jakie są kwestie formalne.
Jedynym formalnym wymogiem jest zainteresowanie dharma Buddy i chęć praktykowania jej. Poza tym kładzie się nacisk na pełny przekaz nauk Buddy szczególnie nauk związanych z linią Karma Kagyu. Uwzględnia się przy tym indywidualne predyspozycje i potrzeby praktykującego. To znaczy mozna otrzymać indywidualne wskazówki do praktyki.
4. Czy grupa udziela się społecznie, organizuje jakieś akcje charytatywne itp. - czyli jaka jest sytuacja społeczna grupy, jej miejsce w społeczeństwie, jeśli je można konkretnie określić.
Ten aspekt jest mi najmniej znany. Jedynie mogę wspomnieć o wykładach publicznych Lamy Rinczena czy o klinice przy klasztorze Bencien gdzie nieodpłatnie wolontariusze udzielają opieki medycznej miejscowej społeczności.
5. Atmosfera - tu mogłyby się wypowiadać osoby, które wpadły nawet na kilka spotkań. Jest to kwestia osobista, ale być może da jakiś kontekst dla opisu charakteru grupy.
Atmosfera bardzo spokojna, skupiona na praktyce dharmy. Na kursach nie dochodzi do incydentów z piciem alkoholu, braniem narkotyków, czy bijatyk. Również nie usłyszymy w trakcie wykładów informacji na tematy polityczne, czy krytykowanie innych nauczycieli( Poza nielicznymi przypadkami, gdzieś prywatnie w kuluarach - dotyczy to uczestników kursów a nie nauczycieli). Zwyczajnie przekazywane są tylko nauki dharmy.
6. Poziom "niesekciarstwa" - w jak dużym stopniu grupa jest otwarta na kontakty z innymi grupami itp. Trochę kłopotliwy temat, ale lepiej, jak ktoś idzie do takiej zamkniętej grupy wiedząc, że inne są bardziej "towarzyskie". Jak się zrazi, to nie do całego buddyzmu.
Grupa bardzo otwarta. Na kursy z Rinpocze przyjeżdża wiele osób niezwiązanych z buddyzmem. Poza tym lama Rinczen aktywnie uczestniczy w różnych akcjach ekumenicznych.
7. Czy grupa jest zarejestrowana jako związek wyznaniowy; ogólnie jaki jest status prawny grupy. Zdaje się, że są osoby, które to interesuje, w każdym razie ci, co są zarejestrowani, nieraz tą informację podają.
Grupa jest oficjalnie zarejestrowana jako związek wyznaniowy. Ponadto Centrum w Grabniku oficjalnie uznane jest za filię klasztoru Bencien. Na terenie Centrum kończy sie budowa Europejskiego Centrum Odosobnień w tradycji Karma Kagyu. Powstało ono na prośbę wielu osób z polski i z zagranicy. W ten sposób mamy szansę na pojawienie się w naszym kraju grupy w pełni wykwalifikowanych nauczycieli w tej tradycji buddyzmu tybetańskiego.


Kilka słów o linii przekazu i znaczeniu nazwy Karma Kamtzang

karma kamtzang jest to linia przekazu, którą zapoczątkował I Karmapa Dysum Czienpa. Karma – wywodzi się od imienia Karmapa, Kamtzang nazwa pochodzi stąd, że pierwszy Karmapa przez długi czas medytował na wzgórzu Kampo Gangra. Tzang znaczy tyle, co klan, rodzina. Kiedy Karmapa medytował tam, z czasem wokół niego zaczęło zbierać się coraz więcej uczniów, którzy medytowali według jego wskazówek. Z czasem inni zaczęli o nich mówić „Ci z klanu Kam” „Ci z Góry Kampo”. Karma Kamtsang jest równorzędną nazwą z Karma Kagyu w tekstach nawet częściej używaną. Na Zachodzie rozpowszechniła się nazwa Karma Kagyu, ale obie nazwy są równorzędne obie oznaczają to samo.
odczuwaj dobro
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: paolo »

Ryuu pisze:Właśnie Karma Kamtazng to są ci co to się z J.Ś. Dalajlamą zgadzają co do Karmapy. Pojawiło się dwóch Karmapów to szkoła podzieliła się na pół. Nie wnikając w to kto ma rację to Kamtzang jest bardziej tradycyjna, a Kagyu dość nowoczesna i skierowana do "nowoczesnych i niezależnie myślących ludzi zachodu"
karma kamtzang i karma kagyu to są dwie równorzędne nazwy tej samej szkoły. Co więcej inną nazwą tej szkoły również często używaną w tradycyjnych tekstach jest: Drubgyu - linia praktyk.

Zwróć uwagę na fakt, że Lama Ole również czasem ożywa nazwę karma kamtzang.
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

paolo pisze:karma kamtzang i karma kagyu to są dwie równorzędne nazwy.
Wiem, wiem. Po prostu w Polsce masz zarejestrowane dwie szkoły które wywodzą się z tej jednej i rozstały sie przy okazji wyboru XVII Karmapy i jedna oficjalnie używa nazwy Karma Kagyu, a druga Karma Kamtzang. Dorocie się myli kto jest kim, więc chyba etykomologia nazw Kayu i Kamtzang nie jest tak istotne jak pokazanie którzy to którzy.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam

Dzięki Paolo :)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: paolo »

Ryuu pisze:
paolo pisze:karma kamtzang i karma kagyu to są dwie równorzędne nazwy.
Wiem, wiem. Po prostu w Polsce masz zarejestrowane dwie szkoły które wywodzą się z tej jednej i rozstały sie przy okazji wyboru XVII Karmapy i jedna oficjalnie używa nazwy Karma Kagyu, a druga Karma Kamtzang. Dorocie się myli kto jest kim, więc chyba etykomologia nazw Kayu i Kamtzang nie jest tak istotne jak pokazanie którzy to którzy.
Szkoła jest jedna, ale są dwa niezależne związki i każdy z nich dla odróżnienia używa jedną z dwóch równorzędnych nazw. Warto precyzować swoje wypowiedzi. W obu przypadkach nauczane są nauki linii karma kagyu. Różni je jedynie "obrazek na ścianie" i styl nauczania, ale istota nauk, inicjacje itp. są takie same. Etymologia jest ważna, ponieważ pozwala uniknąć wielu nieporozumień.
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
Dorota
Posty: 427
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:52
Płeć: kobieta
Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
Lokalizacja: Łódź

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: Dorota »

Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi i za rozjasnienie mi sytuacji :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

proszę o trzymanie się tematu - off został przeniesiony do archiwum x.
/sanga karma kamtzang, to nie jest sanga diamentowa droga/
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

paolo pisze:Lama Rinczen jest jednym z nielicznych w europie i jedynym w Polsce „zachodnim lamą”, który ma prawo udzielać schronienia i inicjacji wadżrajany.
Jedynym w Polsce czy jedynym Polakiem? Bo Twoja wypowiedz jest nie do konca jasna - mozna ja rowniez zinterpretowac tak, ze zaden inny "zachodni lama" nie ma prawa do udzialania w Polsce schronienia i inicjacji wadzrajany.
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: paolo »

atomuse pisze:
paolo pisze:Lama Rinczen jest jednym z nielicznych w europie i jedynym w Polsce „zachodnim lamą”, który ma prawo udzielać schronienia i inicjacji wadżrajany.
Jedynym w Polsce czy jedynym Polakiem? Bo Twoja wypowiedz jest nie do konca jasna - mozna ja rowniez zinterpretowac tak, ze zaden inny "zachodni lama" nie ma prawa do udzialania w Polsce schronienia i inicjacji wadzrajany.
Oki, żeby zamknąć temat:
Lama Rinczen (Waldemar Zych) jest wieloletnim uczniem czcigodnego Tengi Rinpoczego, który mianował go przewodniczącym Związku Bencien Karma Kamtzang w Polsce oraz lamą-rezydentem w polskiej filii klasztoru Bencien, jaką jest Centrum w Grabniku.
Lama Rinczen praktykuje Dharmę od trzydziestu lat. Wielokrotnie wyjeżdżał z Polski do Europy Zachodniej i do Azji, aby studiować nauki i praktykować w tamtejszych ośrodkach buddyjskich. Pod kierunkiem Tengi Rinpoczego spędził cztery i pół roku na odosobnieniach medytacyjnych. Przez dziesięć lat był mnichem. W tradycji buddyzmu tybetańskiego jest jedną z kilku osób w Polsce, które zdobyły tradycyjne wykształcenie i otrzymały tytuł Lamy.
Lama od lat pełni funkcję nauczyciela buddyjskiego. W siedzibie Związku, w Grabniku, prowadzi regularnie kursy medytacji i studiowania klasycznych tekstów, jest także zapraszany z wykładami przez Ośrodek w Warszawie oraz inne ośrodki w Polsce. Regularnie naucza także w ośrodkach Kagju za granicą. Lama jest upoważniony do przeprowadzania ceremonii Schronienia, która stanowi pierwszy krok w praktyce buddyjskiej. Jako jeden z zaledwie kilku zachodnich lamów otrzymał też pozwolenie na udzielanie abhiszek (inicjacji) do praktyk wadżrajany.

Lama Rinczen został wyznaczony przez J.E. Sangje Njenpę Rinpoczego i czcig. Tengę Rinpoczego na nauczyciela prowadzącego ośrodek trzyletnich odosobnień w Grabniku. Poniżej tłumaczenie listu Rinpoczów:

Drodzy Przyjaciele w Dharmie,
Nasz polski Lama Rinczen jak należy, prawdziwie ukończył trzyletnie odosobnienie medytacyjne, osiągając biegłość zarówno w praktykach, jak i w rytuałach. Poprosiliśmy go o nauczanie Dharmy w Europie i przede wszystkim w Polsce. Pod naszym okiem został bardzo dobrze wyszkolony we wszystkich tradycyjnych praktykach, otrzymując wskazówki podczas odosobnienia i za każdym razem, gdy nas spotyka. Może więc prowadzić wszystkich praktykujących Dharmę na Zachodzie, zwłaszcza podczas zbliżającego się trzyletniego odosobnienia w Grabniku. Całkowicie ufamy mu pod tym względem.
Nasi bracia i siostry w Dharmie oraz praktykujący mogą więc zdać się na niego jako prawdziwego przewodnika i nauczyciela.
Z życzeniami i modlitwami wszystkiego najlepszego dla was wszystkich,

Tenga Rinpocze, Allmuthen, Belgia
Sangje Njenpa Rinpocze, Allmuthen, Belgia
12 sierpnia 2006 r.


Tekst pochodzi z oficjalnej strony Związku Buddyjskiego tradycji Karma Kamtzang.
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Czyli lama Rinczen jest jedynym lama w Polsce (i to Polakiem), ktory ma prawo do przeprowadzania ceremonii schronienia i abiszek wadzrajany w osrodkach Zwiazku Bencien Karma Kamtzang. Rozumiem, ze w Polsce oprocz niego nie ma innych zachodnich lamow, ktorzy maja takie prawo. Zgadza sie, czy nie?
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: paolo »

atomuse pisze:Czyli lama Rinczen jest jedynym lama w Polsce (i to Polakiem), ktory ma prawo do przeprowadzania ceremonii schronienia i abiszek wadżrajany w osrodkach Zwiazku Bencien Karma Kamtzang. Rozumiem, ze w Polsce oprocz niego nie ma innych zachodnich lamow, ktorzy maja takie prawo. Zgadza sie, czy nie?

Nie tylko w ośrodkach Karma kamtzang i nie tylko w Polsce. Owszem ceremonię schronienia i abhiszeki w tradycji Karma Kagyu, która jest jedną z tybetańskich linii przekazu wadżrajany. W tekście jest jasno i wyraźnie to przedstawione. Lama Rinczen nie ma monopulu na nauczanie Karma Kagyu w Polsce ale na chwilę obecną jest jedynym Polakiem, który posiada niezbędne kwalifikacje i aktywnie naucza. Lama Rinczen naucza również poza granicami naszego kraju. Proponuję zakończyć temat jak masz pytania napisz do Lamy Rinczena. Tak chyba będzie prościej.
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
atomuse
Posty: 2817
Rejestracja: pn maja 14, 2007 11:24
Płeć: kobieta
Tradycja: Bön, Kagyu

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: atomuse »

Na razie nie mam pytan do lamy Rinczena. Mialam natomiast pytanie odnosnie tego, co Ty napisales.

I ja mysle, ze temat mozna zakonczyc.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

rozmowa na temat kwalifikacji zachodnich lamów została przeniesiona TUTAJ
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: jw »

Tenga Rinpocze pisze: Nasz polski Lama Rinczen jak należy, prawdziwie ukończył trzyletnie odosobnienie medytacyjne
Czy wiadomo jakie były dokładne ramy czasowe tego trzyletniego odosobnienia medytacyjnego i gdzie miało ono miejsce?
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Rinczen zrobił je w Kucharach. Najpiewr siedzial jeden rok, potem po przerwie - trzy lata. W ostatni roku z tych trzech lat Tenga Rinpocze zezwolił na odwiedzanie Rinczena pomiędzy sesjami, gdyż bardzo wielu ludzi potrzebowało wskazań odnosnie praktyki. Dat nie pamiętam, choć wowczas sama byłam często obecna w Kucharach - nigdy nie przywiązywalam do tego wagi. Pierwszy rok to była druga połowa lat osiemdziesiątych, potem - przelom lat 80/90. Pamiętam natomiast,że podczas pierwszego roku odosobnienia robil je w pokoiku nad lazienkami i kuchnią , po lewej stronie dworku. Opowiadal potem, że miał nieco problemow podczas kursów, gdyż hałas wowczas byl spory.
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Jeszcze dla informacji - wedlug tradycji Benczen z Khamu, odosobnienie robi się nie w trzyletnim ciagu, ale są to cztery pojedyncze odosobnienia, każde trwające jedne rok. W Benczen w Nepalu odosobnienia są robione w ośrodku Parping, w tradycyjnym 3 letnim ( i trzymiesięcznym ) stylu.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: jw »

miluszka pisze:Jeszcze dla informacji - wedlug tradycji Benczen z Khamu, odosobnienie robi się nie w trzyletnim ciagu, ale są to cztery pojedyncze odosobnienia, każde trwające jedne rok.
Czy mogłabyś podać swoje źródło tej informacji? Z góry dzięki, i za inne powyższe informacje również :)
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Informacja o odosobnieniach w Benczien w Kham przyjechała razem z Rinczenem, gdy był on tam dwa lata temu razem z ekipą towarzyszącą Sandzie Nienpie Rinpocze. Pokazywał nam wtedy slajdy, gdzie widniało kilka osrodków odosobnieniowych. Każdy z nich był osrodkiem, w którym adept spędzał jeden rok. Były ośrodki do praktyk początkowych, był osrodek do praktyki jidama oraz do praktyki sześciu jog. Jakie praktyki się robi dokładnie w kolejnych pierwszych dwu latach oprócz nyndro - niestety nie wiem.
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: paolo »

Jak już Miluszka wspominała w tradycji klasztoru Bencien jest zwyczaj praktykowania odosobnienia według czteroletniego programu.
Pierwszy rok:
Nyndro
Sadhana sarwawidja Wajroczany
Sadhana Akszobhji

Drugi rok:
Sadhany – Amitabhy, Bhajszadżja guru i Dżinasagara

Trzeci rok:
Sadhana – Bóstwa Pięciu Tantr
Sadhana Hajagriwy
Sześć Jog Nigumy

Czwarty rok:
Sadhana Wadżrawarahi
Sadhana Czakrasamwary
Sadhana Mahakali Dordże Bernagczien
Sześć jog Naropy
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
xapapote
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 13, 2011 12:17
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagju

Re: Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang

Nieprzeczytany post autor: xapapote »

w przyszłym roku koniec pierwszego 3 letniego odosobnienia w Grabniku. wielka sprawa :)
forma jest pustką/pustka jest formą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”