Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nauczyciele Buddyzmu Tybetańskiego
Awatar użytkownika
tomo
Posty: 262
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:35
Lokalizacja: Tarnów

Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: tomo »

Obrazek

...zwany też Lama Dawa. Postanowiłem założyć wątek o tym joginie, albowiem pomaga on przez internet bardzo wielu praktykującym poprzez wykonywanie bardzo precyzyjnych, lustrzanych wróżb.

Lama Dawa jest reinkarnacją siddhy Nakchu Gelong Konchoka. W młodości, był bardzo bliskim uczniem J.Ś. Dudzioma Rinpocze, a następnie J.Ś. Dilgo Czientse Rinpocze.

Za gorącą namową Dilgo Czientse, opanował do perfekcji lustrzane wróżenie. Dzięki temu, może widzieć trzy czasy i udzielić bardzo konkretnych odpowiedzi na pytania dotyczące rozwoju duchowego czy spraw osobistych.

Za pomocą strony internetowej, można mu zadawać pytania:

http://lamadawa.com/divinations.html

Sugerowany datek, za każde pytanie, to 20 dolarów. Na odpowiedź zazwyczaj czeka się 2-3 tygodnie. Sam miałem przyjemność niedawno zadać dwa pytania :)
Wyślij list lub kartkę choremu dziecku:
http://marzycielskapoczta.pl
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
tomo pisze:(...) Sam miałem przyjemność niedawno zadać dwa pytania :)
No i ???

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
tomo
Posty: 262
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:35
Lokalizacja: Tarnów

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: tomo »

kunzang pisze:Witam
tomo pisze:(...) Sam miałem przyjemność niedawno zadać dwa pytania :)
No i ???

Pozdrawiam
kunzang
W pierwszym pytaniu, zapytałem, kto był w poprzednim życiu moim guru. Dowiedziałem się, że miałem związek dharmiczny z Dzongsarem Czientse Chokyi Lodro. Trochę mnie to zdziwiło. Z drugiej strony, aktualną inkarnacją Chokyi Lodro jest Dzongsar Czientse Rinpocze, który zrobił na mnie niewątpliwie wyjątkowe wrażenie od pierwszego wejrzenia. Ale osobiście go jeszcze niestety nie poznałem.

Drugie pytanie dotyczyło choroby serca, która mnie męczy od dawna i na którą nie ma ostatecznego lekarstwa. Tutaj Rinpocze napisał, że muszę przyjąć inicjację Wadżrapani i oddać się praktyce wg. wskazówek z kursu. Ma to na prawdę pomóc. Poluję więc teraz na tą inicjację. To czy rzeczywiście pomoże, będzie bardzo łatwo weryfikowalne, po choroba nie poddawała się dotychczas żadnym innym metodom.. Mam jednak przeczucie, że to_jest_to_ bo Rinpocze skutecznie doradził już wielu innym osobom.
Wyślij list lub kartkę choremu dziecku:
http://marzycielskapoczta.pl
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam

Dzięki za wyjaśnienie Tomo :) :padam:

Pozdrawiam
kunznag
.
dane :580:
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: booker »

Dzięki za ten link, Tomo. :ok:
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: ikar »

ee.. teraz dolar drogi.
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: paolo »

tomo pisze:
kunzang pisze:Witam
tomo pisze:(...) Sam miałem przyjemność niedawno zadać dwa pytania :)
No i ???

Pozdrawiam
kunzang
W pierwszym pytaniu, zapytałem, kto był w poprzednim życiu moim guru. Dowiedziałem się, że miałem związek dharmiczny z Dzongsarem Czientse Chokyi Lodro. Trochę mnie to zdziwiło. Z drugiej strony, aktualną inkarnacją Chokyi Lodro jest Dzongsar Czientse Rinpocze, który zrobił na mnie niewątpliwie wyjątkowe wrażenie od pierwszego wejrzenia. Ale osobiście go jeszcze niestety nie poznałem.

Drugie pytanie dotyczyło choroby serca, która mnie męczy od dawna i na którą nie ma ostatecznego lekarstwa. Tutaj Rinpocze napisał, że muszę przyjąć inicjację Wadżrapani i oddać się praktyce wg. wskazówek z kursu. Ma to na prawdę pomóc. Poluję więc teraz na tą inicjację. To czy rzeczywiście pomoże, będzie bardzo łatwo weryfikowalne, po choroba nie poddawała się dotychczas żadnym innym metodom.. Mam jednak przeczucie, że to_jest_to_ bo Rinpocze skutecznie doradził już wielu innym osobom.
Kiedy Tenga Rinpocze będzie w Polsce możesz poprosić go o inicjację do Wadżrapani. Rinpocze często udziela indywidualnych inicjacji i wyjaśnień do praktyki.
Poza tym, że by nie tracić czasu już teraz możesz recytować mantrę wadżrapani. Kiedy wyobrażamy sobie dany aspekt na zewnątrz nas, wówczas taką praktykę można robić nawet bez inicjacji. Jak zażartował kiedyś Lama Rinczen do buddy każdy może się modlić. Z innej beczki lama Ole udziela lungu do podstawowej mantry Wadżrapani. Jak będzie w Polsce możesz poprosić go o lung do mantry. A póki co szkoda szkoda cennego czasu...
pozdrawiam,
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
tomo
Posty: 262
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:35
Lokalizacja: Tarnów

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: tomo »

paolo pisze:Kiedy Tenga Rinpocze będzie w Polsce możesz poprosić go o inicjację do Wadżrapani. Rinpocze często udziela indywidualnych inicjacji i wyjaśnień do praktyki.
Poza tym, że by nie tracić czasu już teraz możesz recytować mantrę wadżrapani. Kiedy wyobrażamy sobie dany aspekt na zewnątrz nas, wówczas taką praktykę można robić nawet bez inicjacji. Jak zażartował kiedyś Lama Rinczen do buddy każdy może się modlić. Z innej beczki lama Ole udziela lungu do podstawowej mantry Wadżrapani. Jak będzie w Polsce możesz poprosić go o lung do mantry. A póki co szkoda szkoda cennego czasu...
pozdrawiam,
Dziękuje Ci bardzo za troskę :zdrowko: Oczywiście od razu zacząłem recytację mantry, która nie wymaga żadnych przekazów. O tym, że Tenga Rinpocze udziela osobistych inicjacji, jednak nie wiedziałem. Otrzymać od niego taki prezent, to byłoby coś! Jeśli do lata nie uda mi się przyjąć, to na pewno spróbuje go o to poprosić.

Jeszcze raz dzięki :)
Wyślij list lub kartkę choremu dziecku:
http://marzycielskapoczta.pl
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: paolo »

tomo pisze:O tym, że Tenga Rinpocze udziela osobistych inicjacji, jednak nie wiedziałem. Otrzymać od niego taki prezent, to byłoby coś!
podczas osobistej rozmowy trzeba rinpoche poprosić o inicjację. najczęściej jest to krótka inicjaja tzw. inicjacja tormy. Niemniej jakie to ma znaczenie czy trwa ona godzinę czy piętnaście minut. :). Normalna rzeczą jest, że rinpocze udziela inicjacji, później prosi lamę rinczena o udzielenie wyjaśnień do praktyki. czasem udziela osobiście, esencjonalnych instrukcji do praktyki.
rzeczywiście TO JEST COŚ. niedawno miałem szczęście otrzymać od Tengi Rinpocze osobiste wyjaśnienia do pewnej praktyki. Było to niezwykłe doświadczenie. Dotychczas mogłem jedynie o tym poczytać w książkach. Teraz wiem co to znaczy bezpośrednie prowadzenie na ścieżce wadżrajany. Czym jest "przekaz szeptany", kiedy guru osobiście udziela instrukcji odpowiednich dla ciebie.
powodzenia,
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: pawel »

tomo pisze:
Oczywiście od razu zacząłem recytację mantry, która nie wymaga żadnych przekazów.
Ogólna łagodna mantra nie, ale szczególna praktyka oraz gniewna mantra wymaga przekazu.
Namkhai Norbu Rinpocze jest mistrzem praktyki Wadżrapani i udziela jej przekazów całkiem często. W dzieciństwie za jego pośrednictwem została przez jego wuja odkryta terma Wadżrapani i wuj powiedział mu, że powinien zostać mistrzem tej nauki.
Niebo nie jest niebieskie, kolor z powodu atmosfery ziemskiej, z Księżyca nie ma koloru niebieskiego.
'a a ha sha sa ma
Heaven holds a place for those who pray
When all are one and one is all To be a rock and not to roll
lagtongek
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 22, 2009 21:22

Re: Acharya Dawa Chhodak Rinpoche

Nieprzeczytany post autor: lagtongek »

tomo pisze: Drugie pytanie dotyczyło choroby serca, która mnie męczy od dawna i na którą nie ma ostatecznego lekarstwa. Tutaj Rinpocze napisał, że muszę przyjąć inicjację Wadżrapani i oddać się praktyce wg. wskazówek z kursu. Ma to na prawdę pomóc. Poluję więc teraz na tą inicjację. To czy rzeczywiście pomoże, będzie bardzo łatwo weryfikowalne, po choroba nie poddawała się dotychczas żadnym innym metodom.. Mam jednak przeczucie, że to_jest_to_ bo Rinpocze skutecznie doradził już wielu innym osobom.
No i jak? Przyjałeś ta inicjacje? Pomogło?

Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”