Namkhai Norbu Rinpocze

Nauczyciele Buddyzmu Tybetańskiego
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Nina2 pisze:Ja z dzogczenem spotkalam sie w wydaniu, sluchajac Lamy Norbu. Potem przeczytalam jego ksiazke. To juz dotyczy "owocu" - szczytu praktyki.
Tylko dodam. W dzogczen, zaczyna się od ''owocu''.
Wychodzi na to, że zaczyna się od szczytu :wink:

Pozdrawiam
kunzang

PS
o jakim tytule tak książka, Nina2?
.
dane :580:
Nina2
Posty: 122
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 08:41

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: Nina2 »

kunzang pisze:Tylko dodam. W dzogczen, zaczyna się od ''owocu''.
Wychodzi na to, że zaczyna się od szczytu :wink:
PS
o jakim tytule tak książka, Nina2?
Czogjal Namkhai Norbu, Dzogczen, Wydawnictwo A, 30-114 Krakow ul Kosciuszki 58/4 cena 19 zl.
Gdzies pisalam ze IMHO caly dzogczen jest szczytem. Dzogczen to tybeanska mistyka, po oswieceniu. Ksiazka jest wspaniala i "ezoteryczna": oswiecony mowi do innych oswieconych. Przedtem chyba sie tak dobrze nie zrozumie.
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

a teraz juz rozumiesz?
a tak swoja droga skoro oswiecony mowi do owieconych to:
1. O czym?
2. Chyba nakład nie był za duży
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Nina2 pisze:Gdzies pisalam ze IMHO caly dzogczen jest szczytem.
Tak... poezja ma swój urok :wink:
Nina2 pisze:Dzogczen to tybeanska mistyka, po oswieceniu.
Pomijając to, że dzogczen nie jest patentem tybetańskim /źródła dzogczen w yungdrung bon i ningmapie, nie są tybetańskie/, to stwierdzenie, że: ''Dzogczen to (...) mistyka, po oświeceniu'', jest dla mnie interpretacją poglądu dzogczen, z którą po raz pierwszy się spotykam :oops: Czy mogłabyś napisać, na jakiej podstawie twierdzisz, iż: ''Dzogczen to tybeanska mistyka, po oswieceniu.''?
Nina2 pisze:Ksiazka jest wspaniala i "ezoteryczna": oswiecony mowi do innych oswieconych.
Czyli wszyscy ci, którzy byli na tych wykładach N.N.R. /to są zredagowane wykłady/ byli oświeceni/?/ Na jakiej podstawie tak uważasz?
/Odnoszę wrażenie, że Twe słowa, co najmniej zdziwiłyby podążających ścieżką dzogczen 8) /

Z mej strony. To bardzo przejrzysta książka, która w klarowny sposób prezentuje nauki dzogczen i jest adresowana do każdego. Prezentowane są w niej nauki dzogczen, poprzez pryzmat szkoły ningmapa.
Oczywiście możemy dorobić do tej książki dowolną mitologię. Pytanie: po co? Zwłaszcza, że dzogczen nie po drodze z takim podejściem - co /wg mnie/ jasno wynika z tej książki.
Nina2 pisze:Przedtem chyba sie tak dobrze nie zrozumie.
Nauki dzogczen, jak każde nauki, daje się studiować /i jest to zalecane/. To sugerowanie przez Ciebie, iż wiedza zawarta w tej książce staje się dostępna, gdy jest się tzw oświeconym, jest dla mnie co najmniej nieporozumieniem.

W jednym się pewnie zgodzimy, że owa książka jest warta polecenia. /Chyba jeszcze można ją nabyć./

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: booker »

"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Też to na mnie duże wrażenie zrobiło jak przeczytałem.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

druga część jest lepsza.
Możecie napisac coś o autorze tego tekstu? kiedy żył/żyje ?
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj Lepsze

Kliknij na tekst poniżej napisu: Chogyal Namkai Norbu Rinpocze, tutaj:
http://dzogczen.pl/f_rinpoche.html

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

Danka
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Ciekawym jest to, co spowodowało napisanie tej pieśni przez Namkhai Norbu Rinpocze.

Namkhai Norbu Rinpocze napisał:
''Rankiem, 20 stycznia 1984 roku, kiedy wykładałem w buddyjskiej świątyni w Sidney, w Australii, pewien młody człowiek, który twierdził, że należy do wspaniałego, nieporównywalnego Ri bo Galdan [gelugpa] zapytał mnie:''Jak możesz praktykować nauki i uczyć innych, jeśli żyjesz jak świecki człowiek?''.
Rankiem, 23 stycznia, kiedy leciałem samolotem z Sidney do Kolangatta, ja, Namkhai Norbu, praktykujący Dzogczen, spontanicznie napisałem tę niewielką pieśń, w której zawarta jest odpowiedź dla tego człowieka.''

Pozdrawiam
kunzang

PS
Tekst zaczerpnięty z:
''Rób to na co masz ochotę.'', Namkhai Norbu, wydawnictwo Miniatura, Kraków 1991; przekład: Marek Has.
.
dane :580:
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

a w jakim języku oni piszą te pieśni?
To się daje w ogóle śpiewać w oryginale? Rymuje się czy coś czy tylko tak się nazywa?
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
lepsze pisze:a w jakim języku oni piszą te pieśni?
Po tybetańsku. Ta pieśń, takoż. Czy ta konkretna pieśń daje się śpiewać - nie wiem. Język tybetański jest ''śpiewny'', więc pewnie da się zaśpiewać tą pieśń.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

NNR

Nieprzeczytany post autor: witalis »

przeczytalem wszystkie wydane w polsce,ksiazki NNR,i co z tego,wiedza "paruje"z glowy.jesli ktos jest gotowy to dostaje przekaz dzogczen z umyslu do umyslu.Piesn wadzry,przysnila sie NNR i jest w jezyku dakin,NNR nie ogranicza uczniow(mozna sluchac dharmy innych lamow)byl czas ,gdzie przekaz dzogczen mial 3-ci(?,chyba sie nie myle)Karmapa,tez Dalej lama i ningmapowie tez(bon,to raczej inne zrodlo,od buddy szenrab miwo,juz dobrze nie pamietam)teczowe cialo jest mozliwe do osiagniecia wciaz.ale czasy sa coraz bardziej "pomieszane"Ostatnio NNR sie zasmucil,ze tak niewielu szanuje jego nauki(i krytykuje)nawet uwaza ze nyndro,choc bardzo przydatne i uzyteczne,nie jest "paszportem"do dzogczen.potrzebna jest odpowiednia karma,jest caly szereg drugorzednych praktyk,ale trzeba zejsc troche nizej,jesli nie jest sie gotowym.to tak w skrocie.moze jeszcze ktos to lepiej wytlumaczy.sa uczniowie ,ktorzy skonczyli kursy Santi Maha Sangi.ale to dosc waskie grono,nie wiem czy moga dzielic sie wiedza poza sanga NNR.Z Bodhiczariawatary:"skoro sama mysl o pomaganiu innym ma wieksza wartosc niz czczenie buddow,czymze wielkim musi byc praca dla dobra wszystkich istot"tylko dla ktorych istot?chyba tych zainteresowanych?
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: booker »

witalis pisze:Z Bodhiczariawatary:"skoro sama mysl o pomaganiu innym ma wieksza wartosc niz czczenie buddow,czymze wielkim musi byc praca dla dobra wszystkich istot"tylko dla ktorych istot?chyba tych zainteresowanych?
Poproszę o rozwinięcie tej myśli.

Pozdrawiam
/mk
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
witalis pisze:Z Bodhiczariawatary:"skoro sama mysl o pomaganiu innym ma wieksza wartosc niz czczenie buddow,czymze wielkim musi byc praca dla dobra wszystkich istot"tylko dla ktorych istot?chyba tych zainteresowanych?
Ci - dla owych istot będący otwartymi - nie warunkują tego, wiec komunikacja per: jakich, kogo, dlaczego /i w ogóle.../, jest mało prawdopodobna z Nimi, w tym stylu. Nasza - tak. Buddyści /nie wszystkie szkoły/ mówią: ''wszystkie czujące istoty''; bonpo: ''wszystkie świadome istoty''.
Pewnie jest jeszcze cała masa wskazań na dane istoty :roll:

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

bez przegiec

Nieprzeczytany post autor: witalis »

mam mnostwo przyjaciol,ktorzy nie idazadna sciezkac ,co z nimi robic?
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

Praktykowac dalej. Jesli beda widzieli, ze ci to opmaga, to moze sie zainteresują. To jest najlepszy sposob pomagania ludziom. Dawac przyklad.
Radical Polish Buddhism
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

dzogczen i inne sciezki buddyjskie

Nieprzeczytany post autor: witalis »

mysle,ze na nauki dzogczen i nauczycieli,trafiaja osoby ktore w poprzednich zywotach mieli z tym systemem i stanem stycznosc.(oprocz tego przyciaga to osoby,ze zwyklej ciekawosci =tylko,tacy przychodza i odchodza.)Ole Nydahl mowi,ze cziagczen jest dla tych bardziej pozadliwych,dzogczen dla ludzi gniewnych!?Tak czy siak,wazne znalesc mistrza i podazac za nim.(to nie zabawa,gdyby tak bylo,wszyscy byliby juz oswieceni)
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

witalis pisze:dzogczen dla ludzi gniewnych!?
czyli rzeczywiscie tak mowi? spotkalem sie z tym, ze Ole tak gada o dzogczen. Ciekawe o co mu chodzi
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Intraneus pisze:czyli rzeczywiscie tak mowi? spotkalem sie z tym, ze Ole tak gada o dzogczen. Ciekawe o co mu chodzi
Pewnie Mu chodzi o dzogczen 8) :wink:
/rzeknę - niesprawiedliwie/ Kagyupowie, mają dziwny zwyczaj wypowiadać się autorytarnie na temat dzogczen 8) / trupa jakiegoś wleką, czy co :roll: :wink:/

Pozdrawiam
kunznag
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

no wlasnie o tego trupa mi chodzi i jego geneze. to ze uwazaja, ze dzogczen jest dla gniewnych, sugeruje wrecz, ze dostali kiedys wpierdziel od dzogczempy jakiegos ;)
bo jak to inaczej wytlumaczyc? no przeciez nie bedziemy znowu wszystkiego zwalac na biednego Olka :D
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: booker »

Intraneus pisze:no przeciez nie bedziemy znowu wszystkiego zwalac na biednego Olka Very Happy
Jeden Olek Kagjupy nie czyni ;)
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
Maeve
Posty: 52
Rejestracja: wt lip 04, 2006 11:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: Maeve »

o, właśnie, w jakiejś książce O. Nydahla znalazłam tabelkę gdzie właśnie autor utrzymywał, że Kagyu jest dla tych co mają głównie problemy z pożądaniem (a raczej chodzi o "emocje dominujące" nie jakiś "problem"), a dzogczen dla tych co problem mają z gniewem i dumą - ale na jakiej podstawie takie zrobił rozróznienie nie mam pojęcia
może po prostu różne praktyki lepiej się u jednych sprawdzają, może inaczej pracuje się z różnymi emocjami... nie wiem bo nie znam od środka jednych ani drugich :)
w ogóle w tabelce była jeszcze kupa innych różnic, ale żadnej nie pamiętam - jak wlazło tak wylazło
this is where words fail
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

Protestuję przeciwko wypowiedziom,że Kagjupowie mają jakiś problem z dzogczen.Proszę nie stosować odpowedzialności zbiorowej. :) Kagjupowie od dawna praktykują dogczen ( a na pewno od czasów III Karmapy, więc to już z górą siedem wieków) i niektórym podobno dobrze idzie. Np. Dzogczenowi Ponlopowi Rinpocze ( nomen omen).
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

dzogczen,dzogczen

Nieprzeczytany post autor: witalis »

Jesli pamietam Tenga Rimpocze ,mowil,ze nie ma roznicy,Khandro Rimpocze tez(to ponoc tylko tybetanska polityka i nic nam do niej)RIME jest jednak iluzja.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj Miluszko
miluszka pisze:Protestuję przeciwko wypowiedziom,że Kagjupowie mają jakiś problem z dzogczen.Proszę nie stosować odpowedzialności zbiorowej.
Przepraszam Miluszko :oops: :)
Me uogólnienie jest zdecydowanie niesprawiedliwe - powinienem był przeprosić od razu /nie mam nic na swe usprawiedliwienie :oops: /.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Reflection
Posty: 18
Rejestracja: pn sie 28, 2006 11:36

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: Reflection »

Widze ze jak zwykle wypowiadają się osoby o wglądzie przewyższającym nauczycieli Kagyu i rozumiejącym prawo karmy bez dwóch zdań :wink:

Lama Ole zawsze podkresla ze nauki Dzogczen sa równe naukom Mahamudry i generalnie wypowiada się pozytywnie o tych naukach, czasem niektórych uczniów wysyła do nauczycieli Dzogczen.

Jesli chcecie wiedziec dlaczego Lama Ole Nydahl w ten sposób skategoryzował i uogólnił proszę wysłać mail do któregoś z polskich nauczycieli, bądź zapytać samego zainteresowanego :) Różne szkoły przyciągają różnych ludzi, pewne generalne tendencje istnieją, to nie żadne losowanie. Nikt mi nie powie ze np w Polsce Zen nie przyciąga dość różnych ludzi niż vajrayana, bo to kompletna bzdura (i wcale nie chodzi tu o wartosciowanie). Znam osoby z różnych szkół i powiem tak, faktycznie w osobach przychodzacych do Kagyu wyczuwam więcej przywiązania, dążęnia do świata zjawisk, ambicji jeśli chodzi o wykonywany zawód, bliskości fizycznej itp itd. Uogólnienie pomaga nam rozumieć pewne zjawiska, nie oznacza że nie ma wyjątków.

Może ktoś to uznać za naiwne i uproszczone, to jest moje własne odczucie, moge się mylić. O same słowa Lamy Ole radziłbym pytać u źródeł a nie za każdym razem udowadniać że wie się lepiej :wink: Nie sądze też żeby to był podział wymyślony przez Ole.

Bud­dhism To­day: Czym róż­nią się ma­ha­mu­dra i dzog­czen?

XVII Kar­ma­pa: To są po pro­stu róż­ne ścież­ki. Ist­nie­ją RÓŻNE me­to­dy dla RÓŻNYCH lu­dzi, któ­re są od­po­wied­nio do nich do­pa­so­wa­ne. W koń­cu i tak nie jest waż­ne, ja­kich środ­ków uży­li­śmy, aby osią­gnąć urze­czy­wist­nie­nie. Owoc po­zo­sta­je ten sam. To tak, jak­by po­wie­dzieć: „Te­raz le­cę do Frank­fur­tu i mo­gę się tam do­stać Lu­fthan­są lub Uni­ted”.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: booker »

Według tego tekstu był okres kiedy Kagyupowie podtrzymywali przekaz Dzogczen z linii Ningmapy...

Chyba Maha Ati dość dobrze zadomowiło sie u Kagyupów, również poprzez Phowa, widocznie coś mają do powiedzenia...[?]
http://www.karmapa.pl/history/index_phowa.htm

Osobiście wydaje mi się iż Lama Ole swymi wypowiedziami raczej nakierowuje uczniów czy wybierać Dzogczen czy Mahamudrę. Możliwe iż ma podstawy z doświadczenia iż dla takiej to a takiej generalizując grupy ludzi, u których przeważają takie to a takie emocje, ta bądz druga metoda działa lepiej.Osobiście teksty Dzogczen do mnie przedzierają się z większym trudem niż Mahamudry - chyba jasne jest, że na siłe nię będe kłuł się w zad. Poprzez tą drugą łatwiej poznaje i rozumiem pierwszą i tyle.

Ludzie mogą się buntować, gdy np. ktoś praktykujący Dzogczen poczuje się dotknięty, bo wychodzi na to iż Ole stwierdza iż przez to tamten ktoś jest gniewny itp. ;) Chyba nie o to chodzi, tylko o to aby skutecznie wykorzystać te emocje w transformacji co by nie brnąć w krzoki a w sad.

Całkiem jeszcze inne niż Ningmapów o Dzogczen może być zdanie Bonpów. Też trzeba to pamiętać.

Takie me zdanie HOWGH :lol:

Pozdrawiam
/M.
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

odczepcie sie od namkai norbu,tez jest kagjupa,ale jest juz

Nieprzeczytany post autor: witalis »

zmeczony i starszy o pokolenie od hippisow z dani.who is who to brzmi jak who=swiatowa organizacja zdrowia.(skromnie)ilu studentow Olego dostalo na dekiel od jego metod i porad?torpeduje tradycyjny buddyzm tybetanski,wymyslajac w finale to samo,om,ah,hum,nic nowego nie wymyslil.bronie przez grzecznosc unie buddyjska w polsce,ole se wymysla jakies"wojsko"bezrozumnie nasladujace jego innosc,gdzie madrosc rozrozniajaca.A ci z Bon,to,bez urazy spadochroniarze,kim taki "malolat" jak wangial jest.zero wspolczucia ,zlodziej tych,uczniow ,ktorzy juz nie wiedza gdzie skrecic..kazdy ma prawo miec swoja opinie po cwiercwieczu.nie kazdemu sie chce wypowiadac,bo co?wielu wie jak jest!i milczy.ole majac miliony w banku(se mozna sprawdzic)wykarmi swoich studentow.?to sie robi kaskaderstwo i dyskoteka,gdzie tu buddyzm?ktos sie oswiecil skaczac na bangi?juz raz ole giry polamal,spadajac komus na glowe,skaczac ze spadochronu.karmapa ma wielu lamow w zapasie.ma madrosc i wspolczucie,ale z samolotu nie skacze!bez zadnych emocji,czyste widzenie,tomek lenart to wybitny lama?olego sanga to sie robi ,bez cenzury "taki grajdolek" niech sie buzuje w tym stawie,to wszak wadzrajana,A dlaczego Czime Rigdzin wypial tylek na Dalejlame(proste,pokazal kto na tylku dluzej siedzial!)co lama to inna osobowosc!Dalej lama tez blaznuje,widzialem na wlasne oczy.Karmapa,Namkai Norbu to powazni Lamowie,ucza szacunku dla dharmy i szacunku oczekuja tez od studentow.az sie odechciewa jezdzic na retrity od tych roznosci.W sumie Czime Rigdzin(pewnie wypoczywa w Orgien)zazartowal NAJCELNIEJ"money,money,maha money soha."okazuje sie jak posluchac jak najwyzsi lamowie sie oceniaja nawzajem,tego sie sluchac nie chce.dosc slow(nie zaden witalis tylko uczen Milarepy a czasem Drukpy Kunleja,Karmapy ,Namkai Norbu,i Jamgona Kongrtula Padnasambawy,czy Buddy Siakjamuniego, nawet Dipamkary)spokojny lub mniej ojciec ze mnie majacy trojke roznych dzieci,nie laduje im darmy na sile,daje im przestrzen i wybor,jak pytaja to odpowiadam.jak to dzieci,czasem malpuja(nasladuja)czasem brykaja,ich dzieciece prawo!nie jestem szowinista,,"mieszczanskich damulek"ale jakim slangiem mowia miedzy soba,laciny podworkowej nie znaja?sanga mi mowi jestes joginem zrob cos,to goryle olego nie wpuszczaja nas na wyklad bo wypilismy piwo?co za szajba z papierosami?Karmapa w swoim klasztorze,zanim zdazylem zadac pytanie,odparl"smoke!i nikt mi nie podskoczyl,skoro Karmapa pozwolil.od nadmiaru siedzacej medytacji faktycznie tylek moze rozbolec,trzeba troche jantrajogi(Marpa,Milarepie to w swoisty sposob pokazal)nie dziwie sie,ze starsi "Adepci "juz zamilkli,w nosie maja juz ta zabawe,majac budde w swoim sercu.Ole mnie prosil,zajmij sie mlodszymi,niech sie ze cpunami sam zadaje,ja veto!i to by bylo na tyle w tym kabarecie na dzis przynajmniej,syn wstaje na 7-ma do szkoly.samoocena,dosc odpowiedzialny ojciec".mama trawai."czasy na busines women",niech sie realizuje,nie przeszkadzam.Ale nawet Jezus powiedzial?"czcij Ojca swego i matke swoja(czy ta kolejnosc miala znaczenie?)nie wiem,zabawne to wszystko.patryjarchat,matryjarchat,zoslalbym najchetniej archat.(nie chce do smietnika!)kunzang,gdzie ty zyjesz?na marsie.przejdz sie ulica to ci uszy spuchna od wulgaryzmow.taki jestes wrazliwy trup?trupy nic nie czuja.troche przestrzeni i wolnosci wypowiedzi,UWAZAJ!bo uslysza sasiedzi.czasem lepij nie znac jezyka i nie rozumiec o czym kto gledzi,odpoczac od slow.co beda robic "PI" w rtv?ciagle,wtedy wystarcza gesty.trzeba isc z "duchem"czasow,i wiedziec czego sie chce ,a nie slepo podazac za mistrzem=to tylko koncept.codziennie jest cos innego,cytaty politycy nasi buddyjskie znali.(ani to 3-cia japonia,ani ameryka)po chiny ludowe ja tu wracalem?skoro tybet jest w chinach.nikogo mysle nie obrazilem.mozesz kunzang nazwac mnie workiem ryzu.budzisz we mnie compation!trupem zostan miedzy drzwiami mojego "klasztoru"nie chwalac sie znam zenistow z japonii(kodakomania lub fujumania)"ocipec"idzie od tych fleszy.poczytajcie se ginzberga,ciekawsze litery sklada.peryskop w "srodowisko"(ekologie),czy nasz kraj ma byc smietnikiem odpadow chemicznych itp?nie ma chyba partii zielonych,skryba ze mnie prowadze dziennik okretowy,jak stary szyper.(nie jestem ani marco polo,ani ten drugi,)w paru filmach sie gralo,to ciezki zawod.to powtarzanie scen jest zenada.i te wciaz przerywajace glupkowate reklamy.Moze szkoda,ze ozi ozborn,nie zostal prezydentem Ameryki.(szwarcenegerowi odbilo)moze lepszy bylby rambo?lub mc gajwer?ostatnio kolo mnie puszcaaja ognie sztuczne,jak by to byl sylwester,podpalili chate,straz pozarna miala co robic BHP na planie!chinszczyzna nas zalewa tanim towarem i dobrze.wcale polskie nie najsmaczniejsze(gotuj z Kuroniem,ten to mial mnostwo wizyt w domu,i sie chlop trzyma)o tej godzinie koncze prace,siadam do medytaci.z tv pokazali rywali jezusa Apoloniusz z Tiany(poganski filozof,czy jakis szymon,robili to samo,ilu tych cudotworcow bylo nie wiem.pozdr.
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

Zzt
booker pisze:HOWGH
??

witalis, przeczytałem twój post ale nie wiem o co Ci chodzi. Mógłbyś napisać to jednym zdaniem?
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
lepsze pisze:??
HOWGH = rzekłem

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
witalis do kunzanga pisze:(...) budzisz we mnie compation!trupem zostan miedzy drzwiami mojego "klasztoru"nie chwalac sie znam zenistow z japonii(kodakomania lub fujumania)"ocipec"idzie od tych fleszy. (...)
Twe stałe przypisywanie mi podążania ścieżką zen ma swój urok, ale...
Proponuję, byś zapoznał się z TYM tematem. Przynajmniej będziesz wiedział, jak i co imputować w swych projekcjach na mój temat.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Intraneus
ex Moderator
Posty: 3671
Rejestracja: pt cze 25, 2004 13:03
Tradycja: Youngdrung Bon
Lokalizacja: Pless/Silesia

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: Intraneus »

To wspaniale swiadczy o "przydatnosci" generalizowania na temat typow ludzkich wystepujacych w danych szkolach buddyzmu :lol:
Radical Polish Buddhism
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: Monika »

lepsze pisze: witalis, przeczytałem twój post ale nie wiem o co Ci chodzi. Mógłbyś napisać to jednym zdaniem?
dolaczam sie do prosby 8)
i nie jestem spadochroniarzem :mrgreen:
Monika
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: booker »

Witalis, jesteś pewien, że Namkhai Norbu Rimpoche jest Kagyupą ? :>
witalis pisze:dosc slow(nie zaden witalis tylko uczen Milarepy a czasem Drukpy Kunleja,Karmapy ,Namkai Norbu,i Jamgona Kongrtula Padnasambawy,czy Buddy Siakjamuniego, nawet Dipamkary)spokojny lub mniej ojciec ze mnie majacy trojke roznych dzieci
Ale czy z tego powodu mamy składać kwiatki przed pomnikiem Twojego egona ? :wink:

Zrelaksuj się witalisie, nie ma absolutnie żadnego powodu aby się stresować...

Co do Karmapy i jego pozwolenia na papierosy to żałuje, ale nieudana wypowiedź tegoż Karmapy (tylko który to powiedział Oygen czy Thaye...?)

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
booker pisze:Witalis, jesteś pewien, że Namkhai Norbu Rimpoche jest Kagyupą ? :>
Równie dobrze można by powiedzieć, że jest sakjapą ;)
''Gdy miałem czternaście lat, w roku 1951, roku Żelaznego Królika, studiowałem w kolegium sakji. Mój ówczesny nauczyciel, Kenrab Odzer, dwukrotnie udzielił mi pełnych nauk Wadżrajogini zgodnie ze szkołami norpa i szarpa tradycji sakja.''
Namkhai Norbu Rinpocze
/cytat z ''Kobiety Mądrości'', Tsultrim Allione/


Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

nie wszystko jest takie proste

Nieprzeczytany post autor: witalis »

w jednym zdaniu sie nie da.wczytaj sie uwazniej
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

nauk dzokczen

Nieprzeczytany post autor: witalis »

tez w jednym zdaniu sie nie opisze
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
witalis pisze:nauk dzokczen tez w jednym zdaniu sie nie opisze
''Niemożliwym jest myśleć o poglądzie, niemożliwym jest myśleć o medytacji, niemożliwym jest myśleć o aktywnościach, niemożliwym jest myśleć o rezultacie. Wszystko jest poza myślą i mową.''
Labon Jongsu Dagpa

/cytat z ''Przekaz doświadczenia 24 Mistrzów'', Biuletyn Internetowy Garuda/

Dwa zdania ;)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

odpowiedz,walisz tyle "cytatow"pisz od siebie.TO O

Nieprzeczytany post autor: witalis »

MYSLE TERAZ O UTRZYMANIU RODZINY I EDUKACJI MOICH DZIECI,reszta przychodzi i odchodzi.(co mnie obchodzi "ulica")jestem bez pogladow !
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

witalis pisze:jestem bez pogladow !
to też pogląd
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
witalis
użytkownik zbanowany
Posty: 43
Rejestracja: pn sie 21, 2006 20:45

lepsze

Nieprzeczytany post autor: witalis »

szukasz jutrzejsze lepsze?
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: jw »

Czy Namkhai Norbu Rinpocze odwiedził kiedyś Polskę? Jeśli tak, kiedy to było?
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
michał
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 23, 2007 11:53

Re: Namkhai Norbu Rinpocze

Nieprzeczytany post autor: michał »

Witam
Trzykrotnie odwiedził Polske [w roku 1991,1994 i 1998]Łódź, Kraków, Kraków)
Podaje Link do fragmentu nauk ktorych udzielil w Krakowie 98 r

pzdr. m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”