Ajahn Sujin versus Bhikkhu Bodhi

Nauczyciele Theravady
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Ajahn Sujin versus Bhikkhu Bodhi

Nieprzeczytany post autor: ikar »

witam serdecznie, moja nauczycielka od lat Ajahn Sujin, a z drugiej stronu Bhikkhu Bodhi, global warming i global relife i te sprawy. Jak mnich moze myslec o swiecie, to mi powiedzcie. Nie moze mnich propagowac ze jest globalne ocieplenie albo czy miesa nie jesc. To jest nie dozwolone dla mnichow. Dlatego lepiej nie byc mnichem, zeby zlej kammy nie produkowac. Mnich jest przykladem. Moja nauczycielka i hikkhu Bodhi, ktory tlumaczy swietnie pali, ale on nie wie co to widzenie, slyszenie, sie nie zastanawial jeszcze poprostu.
Ja chce rozumiec dhammy.
https://www.youtube.com/watch?v=AjH48vNhX2Q&t=2342s

ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
MarcinSilesia
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 08, 2019 18:16
Płeć: mężczyzna
Tradycja: theravada

Re: Ajahn Sujin versus Bhikkhu Bodhi

Nieprzeczytany post autor: MarcinSilesia »

Wiedziałem że Bhikku Bodhi ma coś wspólnego z Polską: https://youtu.be/AjH48vNhX2Q?t=3434 - sandały i skarpetki - jednak to nie obciach!

Dzięki za film :)

🙏
mettā - maitrī - caritas - agápe - good will - dobra wola
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 795
Rejestracja: śr sie 25, 2010 09:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hahayana
Lokalizacja: Łódź

Re: Ajahn Sujin versus Bhikkhu Bodhi

Nieprzeczytany post autor: Asti »

Dlatego lepiej nie byc mnichem, zeby zlej kammy nie produkowac.
Myślę, że to bardzo kontrowersyjne stwierdzenie i w kanonie znajdziesz wiele miejsc gdzie Buddha naucza czegoś zupełnie odwrotnego. Zostanie mnichem to zarówno efekt bardzo dobrej kammy jak i przyczynek do tworzenia jeszcze większej ilości dobrej kammy ;)
Natychmiast porzuć chwytający umysł,
a wszystko stanie się po prostu sobą.
W istocie nic nie ginie ani nie trwa. - Hsin Hsin Ming
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”