Nauczyciel co da mi wskazówki do medytacji schronienia

dyskusje i rozmowy
malczos
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2020 13:33
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kagyu

Nauczyciel co da mi wskazówki do medytacji schronienia

Nieprzeczytany post autor: malczos »

Cześć!

Szukam nauczyciela co da mi wskazówki do medytacji schronienia, a później do Nyndro. Byłem na projekcie Start na Ożarowskiej ale teraz ośrodek w Waw jest zamknięty i kontakt utrudniony.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego dla was!
Piotr
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Nauczyciel co da mi wskazówki do medytacji schronienia

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Cześć, Malczos, witaj na forum :)

spróbuj dowiedzieć się u kogoś z ośrodka (mailowo na stronie ośrodka lub przez fb), kiedy będzie możliwy jakiś kontakt. Na forum nie ma nauczycieli, a nawet, jeśli się pojawiają, to tą drogą nie udzielamy takich wskazówek.

Pozdrawiam, gt
malczos
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2020 13:33
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kagyu

Re: Nauczyciel co da mi wskazówki do medytacji schronienia

Nieprzeczytany post autor: malczos »

ok dziękuję. Pisałem do dwóch ośrodków DD w Waw ale niestety bez odzewu. Zatem uzbrajam się w cierpliwość
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Nauczyciel co da mi wskazówki do medytacji schronienia

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Malczos, a na fb próbowałeś? Tam mógłbyś też śledzić aktualności. Inna droga to nawiązanie kontaktu z kimś, kogo poznałeś podczas uczestnictwa w projekcie, myślę o ludziach dłużej praktykujących, może w jakiś sposób by pomogli. Jeśli oczywiście zależy Ci na DD, bo może niekoniecznie, funkcjonują przecież różne ośrodki buddyjskie w Polsce, z tym, że praktyka może w nich wyglądać zupełnie inaczej, każda szkoła ma własną specyfikę. No i też trzeba byłoby sprawdzić, czy nie są przypadkiem zamknięte.

Pozdrawiam, gt

Ps. Uzbrojenie się w cierpliwość to dobry pomysł :D bardzo buddyjski ;)
malczos
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2020 13:33
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kagyu

Re: Nauczyciel co da mi wskazówki do medytacji schronienia

Nieprzeczytany post autor: malczos »

Na fb też sledze ale na razie cisza. Na projekcie Start raczej słuchałem i nie udało mi się z nikim porozmawiać. Napisałem też do Karma Kamtsang i czekam na odpowiedź. W obecnych czasach jest sporo możliwości do medytacji i chciałbym ogarnąć nyndro. Ciekaw jestem tez czy ktoś dostał przekaz Jogi Snu i jak się to ma do OBE, którego czasami spontanicznie doświadczam...
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Nauczyciel co da mi wskazówki do medytacji schronienia

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

malczos pisze: sob lis 14, 2020 15:42Ciekaw jestem tez czy ktoś dostał przekaz Jogi Snu i jak się to ma do OBE, którego czasami spontanicznie doświadczam...
eksterioryzacja /obe/, to nie jest to samo co joga snu i joga śnienia. proponuję Tobie zajrzeć pod podany przeze mnie link, gdzie jest Nauczycielka, która naucza świadomego śnienia, online /za darmo, a jeżeli się chce, to można wpłacić dowolną darowiznę/ - lama Lena.

nie wiem jak w innych tradycjach ale w mej, czy też we wspólnocie dzogczen, joga snu i śnienia nie wymaga przekazu. są ogólnie dostępne książki, które uczą podstaw praktyki jogi snu i śnienia:
- ''Joga snu i praktyka naturalnego światła'', Czogjal Namkhai Norbu Rinpocze
- ''Tybetańska joga snu i śnienia'', Tenzin Wangyal Rinpocze

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
malczos
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 11, 2020 13:33
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kagyu

Re: Nauczyciel co da mi wskazówki do medytacji schronienia

Nieprzeczytany post autor: malczos »

dzięki kunzang! Ogarnę sobie te dwie pozycje i poczytam zatem!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”