Pochodnia Pewności źródło pojawiające się w przypisach

dyskusje i rozmowy
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Pochodnia Pewności źródło pojawiające się w przypisach

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Witajcie,

Mam takie pytanie, przeczytałem część Pochodni Pewności odnośnie praktyki Schronienia i Oświeconej Postawy. Do tej części książki są przypisy a wśród nich odnośniki do nieznanego mi źródła. Chciałbym się zapytać może ktoś wie co to za źródło bo chętnie bym się z nim zapoznał. Mały przykład:
1. See 'Phags-lam, 107/5-108H. This section of the liturgy describes the visualization.
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Karma Jesze
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 15:10
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pochodnia Pewności źródło pojawiające się w przypisach

Nieprzeczytany post autor: Karma Jesze »

Cześć.
W polskim tłumaczeniu jest napisane:
Pak lam, czyli tekst medytacyjny, strona 4b na dole aż do środkowej linijki strona 5b. Ta część tekstu opisuje wizualizację.
Sprawdziłem i zgadza się to z tekstem praktyki Ciak Cien Nyndro Karma Kagju. Po prostu jest tam opis wizualizacji - Przede mną pośrodku jeziora znajduje się Drzewo Spełniające Życzenia... itd.

Pozdrawiam.
Praktykuj prawość poprzez trzy bramy!
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Pochodnia Pewności źródło pojawiające się w przypisach

Nieprzeczytany post autor: paolo »

TheVortex pisze:Witajcie,

Mam takie pytanie, przeczytałem część Pochodni Pewności odnośnie praktyki Schronienia i Oświeconej Postawy. Do tej części książki są przypisy a wśród nich odnośniki do nieznanego mi źródła. Chciałbym się zapytać może ktoś wie co to za źródło bo chętnie bym się z nim zapoznał. Mały przykład:
1. See 'Phags-lam, 107/5-108H. This section of the liturgy describes the visualization.
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
E tam, "zaraz nie znam" ;) :) znasz tylko w innej wersji :) . Tutaj przypis mówi o rdzennym tekście do praktyki nyndro napisanym przez IX Karmapę.
Na polskiej stronie Beru Kjence rinpocze albo w internetowym dharma szopie centrum w Grabniku możesz sobie kupić rdzenny tekst tyb. pak lam do praktyki nyndro. Chyba, że wolisz tekst(w wersji elektronicznej) w sekretnym języku szekspira, to mogę ci go podesłać.

Ps.
Ciekawostka. W Karma Kagyu mamy wiele różnych tekstów nyndro mahamudry np. IX Karmapa ułożył trzy różne teksty do praktyki nyndro - długi, średni i krótki. Dłuższe wersje nyndro zawierają np. zwięzłą praktykę Czod. Krótki tekst nyndro jest obecnie najczęściej praktykowaną formą nyndro mahamudry. Tekst, o który pytasz jest to krótka praktyka nyndro ułożona przez IX Karmapę. Na podstawie tego tekstu, lama Ole(?) albo ktoś inny ułożył wersje nyndro obowiązującą w ośrodkach DD.
odczuwaj dobro
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Re: Pochodnia Pewności źródło pojawiające się w przypisach

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi. :)

Paolo faktycznie masz rację, znam w innej wersji. :) W takim razie zamierzam zakupić rdzenny tekst aby się z nim zapoznać i jednoczesnie jeśli to nie stanowi problemu to mógłbyś podesłać wersję elektroniczną.
Na PW wyślę mojego maila.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”