Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje Skarbnica Mądrości - opinie.

dyskusje i rozmowy
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje Skarbnica Mądrości - opinie.

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Witam. :)
Chciałbym się spytać forumowiczów którzy czytali to dzieło o ich przemyślenia i opinie. Próbowałem znaleźć choćby informację (bo finansowo to to dzieło jest poza moim zasięgiem) czy ta encyklopedia została kiedykolwiek wydana w języku polskim no i nie wiem. Mam wrażenie że nie. No i jeszcze sam nie wiem czy praktykując w szkole kagyu te ksiązki są "dla mnie".
Pozdrawiam. :)
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje Skarbnica Mądrości - opini

Nieprzeczytany post autor: paolo »

TheVortex pisze:Witam. :)
Chciałbym się spytać forumowiczów którzy czytali to dzieło o ich przemyślenia i opinie. Próbowałem znaleźć choćby informację (bo finansowo to to dzieło jest poza moim zasięgiem) czy ta encyklopedia została kiedykolwiek wydana w języku polskim no i nie wiem. Mam wrażenie że nie. No i jeszcze sam nie wiem czy praktykując w szkole kagyu te ksiązki są "dla mnie".
Pozdrawiam. :)
Możesz spokojnie korzystać ze wszystkich tekstów Dziamgona Kongtrula Rinpocze. Jest on jednym z głównych dzierżycieli linii Karma Kagyu. Wiele tekstów medytacji( i nie tylko) jakie używamy w Kagyu zostały przez niego ułożone. Jego teksty są bardzo ważne dla naszej linii. Póki co nie mamy " Skarbnicy" w języku polskim.

Pozdrawiam,
odczuwaj dobro
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Re: Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje Skarbnica Mądrości - opini

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Aha rozumiem i cieszy mnie to bo czytałem o samym autorze stąd pomyślałem sobie że tak ogromna encyklopedia musi być naprawdę istotnym dziełem. :) A w kwestii tłumaczenia to mógłbym się podjąć, zajmie to dużo czasu bo każdy z tych tomów ma przeszło 300 stron o ile się nie mylę ale póki co czas to ja mam. :)
Awatar użytkownika
Karinos
Posty: 731
Rejestracja: czw cze 17, 2010 19:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wadżrajana
Lokalizacja: Dublin/Irlandia

Re: Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje Skarbnica Mądrości - opini

Nieprzeczytany post autor: Karinos »

cala skarbnica w jezyku angielskim jest dostepna do wgladu w bibliotece w Grabniku
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Re: Dziamgon Kongtrul Lodro Thaje Skarbnica Mądrości - opini

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

No ja się muszę przyznać tak a propos dostępności "Mądrości" że spędziłem ostatnio coś 3 godziny uparcie grzebiąc w Googlach i na chomikuj i udało mi się skompletować wszystkie 10 tomów w postaci pdf. :) :zawstydzony:
Czego to ludzie nie potrafią "spiracić" tak mi się na myśl nasuwa.
Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”